Forum
zgσ∂вι¢α вσ zαηιмινα, ηαρєтα, ιzмιšℓנєηα

Sem Niky , kličejo me Niki sem 13 letno dekle , ki ima BFF. To je moja zgodba. Zbudila sem se ob 7h zjutraj. 1 dan počitnic , yeeeaaah ! To sem komaj čakala ! Danes bo najboljši dan mojega življenja. Zakaj to , boste šele izvedeli ! Takoj sem odhitela v kopalnico , si umila obraz in se odpravila pod prho , kjer sem na ves glas pela (to si lahko privoščim samo , ko sem sama doma ,toraj danes sem !) Nato sem se zavila v brisačo , si posušila moje dolge , lepe , rahlo kodraste lase. Potem sem se še naličila in že sem se odpravila v kuhinjo. Tam sem si vzela kruh in nutello♥.Moj najljubši zajtrk ! Potem sem se vsedela na sedežno in čakala 1. obisk danes... Čez 10 min je pozvonilo. Prišla je moja BFF Kate. Objela me je in povabila sem jo naprej. Ponudila sem ji kruh in nutello♥. Ko je zajtrk pojedla , sem ji razložila , da bom še naslednji mesec dni sama doma , saj so starši sami na dopustu , z mojo sestrico Clare vred , ki ima komaj 8 let , a je zelo pametna za svoja leta. Včasih mi celo pomaga. No , pustimo zdaj to...Ker smo bogati , so mi starši pustili kar 10000 doma. To je kar nekaj , ha ? ( : Ta denar bova seveda uporabljali skupaj z Kate. ''Kam greva danes ? '' sem vprašala Kate. '' K meni , saj veš , v moj drug dom. Tam ti nekoga predstavim. '' mi je povedala , mene pa je to začelo močno zanimati. Ker sem bila ''grdo'' oblečena , sem se izgovorila , da je to moja obleka za doma in zato sem stekla v sobo ter oblekla svojo najlepšo , kratko , sexy oblekco. Nato sem se še hitro počesala , potem pa sem odtekla dol , kjer me je že čakala Lana. ''Čemu tak videz?'' me je vprašala. '' Ah , rada sem lepa '' sem se zlagala. V resnici sem se tako uredila , ker mi danes nekoga predstavi in to ni kar tako. 1. srečanje ni kar tako .... Ko sva prišle do avtubusne postaje , sva se vsedli na klop in meni je zazvonil moj telefon , Blackberry. ''nikec?'' kako si , lubi ? '' '' nikii! lubica moja sploh neveš , kako sem te pogrešal!'' ''bi danes šla skupaj ven ? '' ''danes ne morem , lahko edino proti večeru. zdaj sem z Kate na busni , ker greva k nje domov '' '' ah , škoda. pogrešam te , komaj že čakam , da te poljubim ! '' ''hvala enako ! '' '' boš do 18.oo že doma ? '' '' ja , seveda da bom ! '' '' ok , potem se vidiva , na 'najinem' mestu ! '' '' ok , can't wait ! pa točen bodi , ti rad zamujaš , pikec moj < 33 ! '' '' bom bom , sam zate , ljubezen moja. ljubim te , mwaaa ! '' '' jaz tebe tut , mwaaaaa ! '' '' čaw čaw '' ''bay bay''. ''Kdo je bil ? '' spet Niko , Nikec , tvoj fant ? '' me je vprašala Kate. '' Ahm , ja , on je bil. ! '' sem povedala. '' Aha , kaj pa je hotel ? '' je vprašala čemerno. '' Da se dobiva. Rekla sem, da bom do 18.oo že doma , saj bom , ane ? '' sem vprašala z upanjem , da mi bo odgovorila z ''ja'' . ''ahm , itak'' '' sicer sem htela skupaj z tabo v shopping , ampak naj ti bo , ti in tvoji fanti... '' '' no ja , saj nikoli ne veš , kdaj se kaj spremeni ! '' sem povedala. Kate me je začudeno pogledala , po tem sem sklepala , da ne razume. Pa saj niti sama nisem čisto razumela. '' v shopping greva lahko jutri. '' sem jo povabila. '' starši so mi pustili 10000€ ! '' posodim ti ! '' sem ji ponujala. '' itak da se strinjam , ok , toraj ju3 ! '' se je smeje strinjala. Nato je pripeljal bus in vstopili sva.
27. maj 2012
u81874
u81874
next.....
27. maj 2012
next
27. maj 2012
next
27. maj 2012
u90248
u90248
next
27. maj 2012
u91585
u91585
next
27. maj 2012
Vsedli sva se na najin najljubši ''prostor''.Tam sva vsaka zase poslušali muske z slušalkami v ušesih. Čez 20min je bus končno pripeljal. Še nikoli nisem bila pri Kate v novem stanovanju , zato se še posebaj veselim. Kate je rekla ''sedaj mi boš sledila'' in me pogledala. Povlekla me je za roko in sledila sem ji. ''ok , koliko cajta pa še hodima ? '' sem vprašala. '' ne več dolgo , 1 min , 2 min maximalno '' potem pa je nadaljevala pot. Jaz sem ji samo brez besed sledila. Končno sva prispeli do njene hiše in bila sem začudena , kako je bila lepa ! '' koga mi boš sploh predstavila ? '' sem jo z zanimanjem vprašala. '' Soseda , Lana. Vidiš tisto hišo , ki je oddaljena 10m ? Tukaj stanuje Lan. Pridi , predstavim ti ga ! '' je povedala. Po teh besedah sem postala živčna. '' Sta par ? ali samo frenda ?'' sem jo vprašala. '' eh , saj veš , kaka sem...čuden je. frenda pač... '' je odgovorila in se nasmehnila. Končno sva prispeli do hiše , Kate je pozvonila in na vratih se je kmalu prikazala mlada dama , ki se je predstavila , kot Miša , Lanova mama. ''Vstopita!'' je prijazno povabila. ''H komu prihajata?'' je vprašala. '' K Lanu.'' je odgovorila Kate. ''kdo pa je ta čedna punca , nikoli je še ni bilo sem ! '' je začudeno nadaljevala z vprašanji Miša , Lanova mama. '' To je moja BFF , Niki. Zato sem pa prišla , da jo predstavim vam in Lanu.'' je nadaljevala Kate. '' Gotovo se bomo super razumeli ! '' je še dodala Miša , nato pa zaklicala : '' Lan !!!!!!! Obiiiiiiiiiskiiiiiiiii ! '' in utihnila. '' Že grem ! '' se je zaslišalo iz njegove sobe...OMG ! Kako cute glasek ! Sem pomislila. Kar rdeča sem postala in kolena so mi dregetala....naenkrat pa so se odprla vrata............................................

next ?
27. maj 2012
Moja oblekca :

27. maj 2012
u90248
u90248
next
27. maj 2012
In zagledala sem ga , Lan je stal pred vrati njegove sobe in buljil vame. Tudi jaz sem ga buljila , kot še nikoli nobenega drugega. Kot da bi se tam pojavil princ mojih sanj...Mislila sem samo nanj in gledala sem ga , kako popolni je in kako me je očaral...''Kdo je pa to ??, Kate ?? '' je začudeno vprašal Lan. ''Danes sem sem prišla z namenom , da ti predstavim mojo bff, Niki!'' je povedala Kate. ''Živijo,Niki!'' je prijazno povedal Lan , stopil do mene in mi dal roko. Še naprej sem ga gledala in še kar nisem morala verjeti. Je res to on, sosed od Kate , moje bff , tako popolni , takšnega še nisem videla ! Zeloooooo sem se zatreskala , mislim , da bom morala z Nikecom končati , čeprav me on še vedno ljubi. Le zakaj toliko čutim do Lana ? Noro sem se zatreskala vanj , to je vse , kar vem ! Nato smo se skupaj igrali Monopoly , potem pa sva se z Kate še malce odpravili v njeno hišo , saj tam še skoraj nič nisva bili. ''In kako se ti zdi?'' me je vprašala. ''Kdo ali kaj?'' sem odvrnila z vprašanjem.''Ja, Lan , kdo pa ! '' ''Ah, sem mislila , da misliš hišo. No ja , kar dober je.'' sem odvrnila , saj nisem upala povedati po resnici. Razmišljala sem o njem , potem pa je bila ura že 17.oo. ''O šiiit ! '' sem zavpila ,da se je čulo do sosedovih. ''Kwa je ? '' me je vprašala Kate. ''Čist sem pozabila!Dobim se z Nikecom, čez 1 uro!!!Moram na bus , nujno! '' ''ah , saj res ! ok , te pospremim ? '' ''ja , pliiis. sam torbico še grem iskat!'' ''ok , kje pa je ? '' me vpraša Kate...Tedaj se spomnim....''Oooooooo še 1x šiiiiiiit! Pozabla sem jo pri sosedovih , pr Lanu v sobi ! '' ''ja , jo greš iskat al pridm z tabo?'' me vpraša Kate. ''Bom že zmogla sama...Počaki me plis!'' ''oky , pa hitr!'' . Stekla sem 10m naprej in pozvonila. Tokrat mi je odprl Lan.Nekaj časa sva se gledala nato pa sem se opravičila in rekla , če bi lahko dobila torbico , ki sem jo pozabila v njegovi sobi. Medtem , ko jo je šel iskat , sem ga vsa zaljubljena opazovala. Ko mi jo je prinesel , sem se mu zahvalila , ter povedala , nasvidenje , do kmalu ; DDD. Stekla sem do Katine bajte in tam me je že čakala. ''Si , greva ? '' me je vprašala. '' Ja , 10 čez je že ! Mudiiii se miii ! '' sem vpila medtem , ko sem tekla na busno postajo. Na mojo srečo je bus prišel že čez 5 min , čez 30 min pa me je odstavil na busni postaji , v bližini tega kraja , kjer sem zmenjena z Nikecom. Ostalo mi je le še 15min , od tega sem potrebovala 10min za hojo. Preostalih 5min sem se vsa izmučena vsedla na klop in čakala. 1min do 18.oo sem videla Nikeca , kako je v daljavi prihajal , ter mi mahal. Pritekel je do mene in me objel , ter me pozdravil brez besed, z poljubom !
27. maj 2012
u84659
u84659
neeeexttttt the best pišeš najača zgodbica rtm ♥
NEXTTT NUJNOOO PA HITROOO
27. maj 2012
''Nikec , ne. Pogovoriti se morava.''
''Kako ti misliš ''ne?'' saj sva vendar par ! ''
'' Ja , ampak ne več dolgo.''
''Kaj se je zgodilo ? Nekam čudna si , srček''
'' Nikec , končati morava. Ne ljubim te več. ''
''Kaaaaj? Ampak danes sem komaj čakal , 1 leto sva skupaj!''
''Oprosti , drugega ljubim , čeravno sem ga komaj danes spoznala.Zato to med nama negre več tako naprej.Lahko sva le najboljša prijatelja''
''Kdo je ta ki ga ljubiš?Povej , povej ! Gobec mu bom razbil!''
''Nikec neee ! Ni on kriv. Danes sem ga spoznala sploh pa ne živi tu v bližini.''
'' Bom mu že pokazal , na njegovem mestu si nebi želel , da bi še živel ! ''
''Nehaj , sploh pa si nisi več podoben! Grem ,konec je med nama!''
''Počakaj , ljubim te ! Prosiiiiiiim ! Ne odhajaj!''
''Ne , žal ne. Med nama je konec , jaz te ne ljubim. Adijo ''
Odšla sem in kar malce hudo mi je bilo za Nikeca.Dolgo sva bila skupaj. Odhitela sem domov in se vrgla na posteljo. Po licih so mi začele teči solze. Poklicala sem Kate.
K - kate J - jaz
J - kate ??? maš čas ???
K - je kaj narobe , Niki ? A jokaš ?
J - v bistvu je. pridi k meni kakor hitro moreš , ti vse razložim ! morala bi ti povedati..!
K - kaj se dogaja ? Oky , prihajam ! Da mi vse poveš ! počakaj malce 10min , hitro bom !
J - ok. dijooo rtmf.
K - dijoo. drži se. se vidima
Jokala sem še naprej , vendar nisem imela druge izbire. Vem, da ljubim Lana in ne Nikeca ,vendar mi je hudo , sploh pa , kaj , če Nikec Lana najde in mu kaj naredi ? Ne , onadva se nesmeta srečati ! Nikec me mora preboleti , neko dekle moram najti , da me bo nadomestilo ! Če me bo pozabil , bo morda Lana pustil pri miru. Na srečo ne ve niti , kako mu je ime in kako se piše , niti približno kje živi. Hvalabogu , upam da se nič nebo zgodilo ! Ko sem tako dolgo razmišljala , je na vratih pozvonilo. Vsa solzna sem stekla po stopnicah in odprla z razmazanim make upom. ''kaj se dogaja?'' me je vprašala kate. ''Prosim , pridi v sobo , vse ti bom povedala po resnici. Prosim, a lahko ta 1 mesec prespiš pri meni ? Mi vsaj nebo dc in jutri greva v shopping , pa še skupaj bova ! '' sem jo prosila. ''Itak da lahko , zdaj mi pa povej , kaj se dogaja ! '' je panično vpila Kate.
27. maj 2012
u84659
u84659
NEEEEEEEEEEEEXXXXXXXXTTTTTTTTTTTTTTT
popounica moja najlepša ♥ rtmf
27. maj 2012
Stekla sem v sobo in se vsedla na posteljo ter začela še bolj jokati , kot sem jokala prej. ''Z Nikecom sma končala'' sem povedala v joku .''Kaaaj? Ampak zakaj , pa ravno danes sta imela 1 leto!'' je vpila razočarana Kate. ''Zato,zato,.....ker.....'' ''Kaj zato , kaj ker ??'' te je on pustil , si ga ti pustila ? zakaj neki , poveeej ! živciraš me ! '' je še naprej zanimalo Kate. ''No zdaj ti bom priznala in razložila....V Lana sem se noro zatreskala odkar sem ga 1. videla. Zato sem dala Nikecu konec , ampak zdaj mi je pa hudo , kaj , če mu bo kaj naredil , rekel je , da ga bo na gobec in da mu bo nekaj naredil , če ga vidi...Kaj ,če me Lan sploh ne mara ? '' sem ihtela . ''Ahaaa , sem vedela , da bo nekaj takega. Ne skrbi , pomagala ti bom z Lanom. Moj sosed je in poznam ga , 100% si mu všeč , tako ni še nobene buljil , kot danes tebe , ko te je prvič videl ! Pomagala ti bom ! Objemek ? '' me je potolažila Kate. ''Objemek , najlepša ti hvala '' Ti si moja BFF prav zato nwm kaj bi brez tebe , komaj čakam ko ju3 greva v shopping ! '' sem še povedala in objeli sva se. Potem sem vprašala , če bi še 1x šli k njej domov , da vzameva vse stvari...ali še bolje....kaj če bi šli kar k Kate , da bom vsak dan lahko videla Lana ??? ''Kate , lahko nekaj vprašam ? '' sem previdno začela. ''Ti kar daj'' je odvrnila.''Tvoji so doma?'' ''ne, ni jih , zakaj? '' jo je zanimalo. '' Lahko jaz prespim ta mesec dni pri tebi , če nikoga ni doma. bom vsaj Lana imela v bližini '' sem povedala . '' Ok , naj ti bo ,ker si ti. Samo tvoje stvari še spakirava in greva ! '' je rekla in odpravili sva se pakirat.

27. maj 2012
u90248
u90248
next
27. maj 2012
tnx ♥ bom pozneje
27. maj 2012
Seveda sem se tudi preoblekla , tik preden sva šli. Tokrat sem izbrala pravtako eno izmed mojih najlepših oblek v omari in dodala prečudovito verižico.
oblekca :

Potem sem se odpravila z prtljago in Kate vred na avtobusno postajo. Tam je čez 5min pripeljal bus in vsedli sva se spet na najin najljubši prostor. Toda vse je šlo k vragu...Na busu sem srečala Nikeca , mojega bivšega ! Stopil je do mene in začel pogovor
''aha , kam pa kam?''
''nikam , te nič ne briga''
'' daj ji mir ! se te ne tiče !'' se je v pogovor vmešala Kate
''kdo pa je tebe kaj vprašal ? '' je Nikec glasno zahrulil na Kate .
'' mir mi daj'' sem se branila
Avtobus je pristal in z Kate sva dobesedno stekli dol , da nama Nikec nebi sledil. Tekli sva vse do njene nove hiše in tam sva se zmučeni vrgli na posteljo. Prispeli sva komaj ob 19.5o. To je že skoraj ob 20.oo zvečer ! Želela sem si obiskati Lana , čudovitega fanta , v katerega sem noro zaljubljena. Kate sem vprašala , koliko je star , odvrnila mi je , da je star 15. Zdelo se mi je primerno zame, saj bom itak kmalu imela b-day. ''Kate , misliš , danes še lahko grem tja na obisk ? '' sem jo vprašala. ''Nevem , res nwm. Pozno je že , nemoreš počakati do jutri ? '' me je vprašala. '' No nevem , razen, če bova gledali film ali pa si pripravili kaj za pod zob , da malce pozabim na vse skupaj ! '' sem predlagala. ''Boljšo idejo imam ! Lahko gremo v kino ! Jaz , Lan , Ti , bom zrihtala , da bosta skup sedela , pa da gremo še danes , saj zdaj so večerne ure in se začnejo filmi ! Potem pa lahko gremo še skupaj ven jest ! '' je predlagala Kate. ''Strinjam se.Vendar morave obvestiti Lana. Ga lahko grem jaz ? Medtem pa ti vse pripravi ! '' sem ukazala. ''Ok , pa hitro ! '' da nebosta kaj počela , kar bom zamujala ! '' se je pošalila. '' eh ne , bom hitra. ajd'' sem še dodala in že izginila . Tekla sem kolikor so me noge nesle in pozvonila. Odprla mi je Miša , Lanova mami. ''Si pa pozna.Kaj želiš?'' me je malce neprijazno nagovorila. ''Lana sem hotela nekaj vprašati , če smem.'' sem povedala. ''Vstopi , v sobi se lahko pogovorita '' je prijazno povabila. Zahvalila sem se in vstopila , odšla do Lanove sobe in potrkala . ''Kdo je ? '' se je zadrl. ''Jaz , Niki '' sem odvrnila. ''Vstopi!'' me je povabil. ''Hey!'' Kako si , Lan ??'' sem ga vprašala. ''Super , ti ? Kaj pravzaprav počneš tukaj?'' me je začudeno vprašal. ''Super sem, no...hotela sem te vprašati , če bi zdaj šel z mano in z Kate v kino...potem pa še ven na večerjo...saj veš , večerne ure so pa vrtijo zakon filme , grozljivke , romantične komedije in to...si za ? '' sem vprašala. Malce me je bilo strah , kako sem vprašala , pa tudi tega , kaj bo odgovoril. ''OK , samo oblekel bom kaj boljšega ,hlače so ok , majco bom menjal. Počakaj minutko. ''OK'' sem rekla in čakala. Potem je slekel majco kar pred mano , da sem zeloo zadrela. Upala sem , da ni opazil . OMG kake mišice ima ! Pravi mačo je ! ''No , ok sem ready to go ! Lahko grema ? '' me je vprašal. ''Če si lahko.'' sem odgovorila in že sva se poslovila in odšla do Katine hiše.
27. maj 2012
u91585
u91585
next pliz
27. maj 2012
u92032
u92032
next
27. maj 2012
bom potlej
27. maj 2012
Končno sva prispela, med hojo sva se držala za roke. Joj , kako sem si želela , da bi bila njegovo dekle. Pa saj bo že , če mi misli Kate resno pomagati. Ko sva prispela naju je Kate že nestrpno pričakovala. ''Končno!Kod sta pa hodila?'' je vprašala za hec.''Hehe.Saj je blo hitro...'' sem odvrnila. ''jaja'' je še pripomnil Lan.Nato smo se odpravili na avtobusno postajo ter se 5 minut pogovarjali.Izvedela sem , da se Lan piše Kolarič. Lan Kolarič toraj...Lepo se mi je zdelo , skoraj tako lepo , kot je lep on sam. Čez 5min je pripeljal avtobus....''na busu lahko sedita samo 2 po 2 skupaj.kako bomo sedeli?'' sem vprašala. ''amm....boš z Lanom?'' me je vprašala Kate in mi z tem olajšala delo. '' Amm...Lan?'' sem vprašala. ''Z veseljem bom sedel z Niki.Kate,saj neboš jezna , ne ? '' je vprašal.''Nene, vidva kar ! '' se je pošalila.Nato sem se vsedla in ga gledala v oči...Joooj kako privlačen je , to se sploh ne da opisati.Kate naju je od zadaj opazovala in mi namignila , naj že nekaj rečem.''In , kako kaj v šoli? '' sem trapasto vprašala , saj mi nič bolj pametnega ni prišlo na misel.''Gre, ti ? '' je odvrnil.'' tudi. in kko kej ljubezen ? '' to sem vprašala in kar malce zardela. '' hmm...po resnici povedano sem se pred 4 dnevi razšel z dekletom..'' je odvrnil .''a res'' sem vprašala...Nekaj časa je bil tiho nato pa odgovoril z JA. In oba sva se zasmejala. ''Kateeeeeeeeee!'' sem se zadrla , da me je slišal ves bus. Nekateri so se celo zahihitali. ''Kaj je ? '' mi je odvrnila z vpitjem . ''Kakšen filem gremo gledat in kako sedimo?'' me je zanimalo. ''Emm...Omm...Neko romantično komedijo ''ROMANCA'' in sedimo tako...Jaz(Kate) , Niki(ti) in Lan . Bo oki ? '' je vprašala. Bila sem ji iz dna srca hvaležna...Želela sem že zavpiti in odgovoriti OK a me je prehitel Lan , ki je prav tako odgovoril z OK, kar pomeni , da se je strinjal.To me je veselilo. Potem je avtobus končno prispel in odpravili smo se v Maximus , potem pa v zgornje nadstropje v kino. Vzeli smo rezervirane vstopnice in se odpravili v dvorano. Tam smo se udobno namestili in čakali na začetek filma.
27. maj 2012
nextam pozneje.
27. maj 2012
u90248
u90248
next
27. maj 2012
u93815
u93815
next
27. maj 2012
zdaj nextam
27. maj 2012
Jaz sem bila najbolj neučakana , priznam , želela sem si , da bi bil Lan moj fant in da bi me med filmom poljubil. Tako noro mi je bil všeč , kot si on še predstavljati nemore. Med filmom me je prijel za roko. Bilo mi je zelo lepo in čutila sem nekaj posebnega , kot še nikoli z nobenim drugim. O tem sem po filmu seveda povedala Kate. Ona je menila , da je to lepo. Obljubila mi je , da se bo z njim jutri pogovorila glede mene. Zadovoljno sem prikimala nato pa sva počakali Lana , da gremo skupaj na večerjo. Vsedeli smo se za mizo , ki je imela 4 stole ampak bili smo samo 3je. Toda vedela sem , da bo ta večerja pokvarjena. Tam na drugem koncu je namreš sedel Nikec. Kate sem namignila , kaj se dogaja ona pa mi je samo skomignila z rameni in predlagala , da počakamo tukaj , da vidimo kaj bo , konec koncev smo hrano že naročili. Toda vstal je in prišel do mene , to mi je vse pokvarilo. Lan ga je začudeno gledal. ''Kdo je ta?'' me je vprašal Lan. ''Ah,samo moj bivši,Nikec, ki mi neda miru!'' sem se zgovorila. ''Kaj iščeš tu,Niko?''''saj sem ti dala konec, ti pa me zalizuješ , ali kaj?'' sem se zbunila. ''Daj ji mir!''me je branil Lan.''To je toraj tvoja ljubezen??'' me je izdal Niko. ''Prasec , nemoreš biti tiho!vse si mi pokvaril! svinja , SOVRAŽIM TE!'' sem se zadrla in stekla neznano kam , vkraj. Kate in Lan sta stekla za mano , še prej pa ga je Lan močno na gobec , da mu je začela liti kri iz nosu. ''To imaš , ker ji ne daš miru!'' je rekel in stekel za mano. ''O kakšni ljubezni je govoril??'' me je Lan spraševal.''Navaden strahopetec je , peder , izdajalec ! Vse mi je pokvaril ! '' sem kričala v joku in še naprej tekla.. ''Ne razumem!'' je kričal Lan...''Lahko povem?'' se je oglasila Kate. ''Povej,tako ali tako je Niko izdal!'' sem ihtela še naprej.''Lan,Niki je Nikota pustila zaradi tebe.Včeraj , ko te je prvič videla se je noro zaljubila vate. To je povedala Nikotu , ki ji je glede vsega skupaj grozil. To je resnica ! '' je kate povedala nato pa mi namenila pogled češ -usmili se me- . ''Kaaaaj??'' je vprašal Lan , ki še kar ni mogel verjeti.
27. maj 2012
u93815
u93815
next!
27. maj 2012
u90248
u90248
next
27. maj 2012
u91585
u91585
next