Forum
u193093
u193093
Kaj si misliti ko si najstnik? Na to vprašanje ti lahko odgovori samo najstnik. No če vprašate mene je kar preprosto. Veliko najstnikov ki so dekleta se obremenjuje kaj bojo oblekle, če bojo fantom všeč. Rade opravljajo se ven mečejo in vsakih pet sekund popravljajo make up. Resno in ne mislite da ste fantje drugačni. Pred puncami se šopirite kot da ste pavi, vedno hočejo zgledati popolno. A je sploh kdo lahko poplen? Odgovor: NE ni mogoče saj vedno se najde kje kašna majhna napakica ki te kasneje lahko zaznamuje za celo življenje. Tudi če vsi mislijo da si popoln, to ne moreš bit. Magari si najbolj vroč fant na šoli a za nekatere si le slabič ki se rad baha z denarjem in z vsem imetjem ki ga premore. Potem pa se pojavi vprašanke SI kdaj pomislil kaj vse se lahko zgodi osebi ko izrečeš kakšno zate nepomembno besedo ali pokažeš ne vem najnovejšo igračo Žal so časi ko nimaš da bi vsak dobil kaj si želi zakaj delajo razlike? Zakaj nismo vsi enaki? Zakaj nekateri poudarjajo razlike med bogatimi in revnimi?,… Vsak si lahko misli svoje a nikoli ne bo izvedel kako je ko si niti osnovnih stvari ne moreš privoščiti, ko to dožIviš se ti vtisne v spomin, kjer ostane za vedno. Nešteto kolikokrat pa niso krive samo besede ampak dejanja. Po večini se pojavlja pri izločanji iz družbe. A taki se navadno nikoli ne vprašajo kako bi bilo v njihovi koži ko bi to doživreli. Časi se spreminjajo zakaj ne bi pomagali drug drugemu, se spodbujali, jim dajali upanje,…

SE STRINJAŠ S TEM? HOČEŠ SPREMENITI SVET?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

20. februar 2016
u193093
u193093
Spomnimo se na begunce. Vsi mislijo da je to največje zlo na svetu, da nam zaradi njih grozi 3./4. svetovna vojna. Ali to drži? To je postalo eno izmed najpomembnejših vprašanj dan današnjih dni. Pa se sploh zavedamo pod kakimi pogoji oni morajo živeti. Povečini prihajajo iz Sirije ker je tam vojna. Hočejo živeti boljše življenje. Pa jim mi to omogočamo? Vozijo se z vlaki do določemih mest. Na vlaku je malo prostora, slab zrak, nagneteni so kot sardine v konzervi in ko pravijo da je toliko urina in iztrebkov pa da ne pozabim na smrad. A po novem naš iztrebki in urin dišijo po rožicah? Ne, a ne bi pomislili logično.. predstavljate si da je v enem vagonu rečmo dva wc-ja in v vagonu je 800 oseb. V teh 800 oseb spadajo tudi otroci, odrasli in starejši ljudje. Pa recimo da 50% mora na wc pod NUJO. In ker je wc-jev premalo bojo pač uporabili oz opravili svoje kar pod sedeži v kotih kjer je pač prosto. Pa to še ni najhuje. V vagonih se tišijo in primankuje hrane in vode a koga to briga skoraj nikogar. Ko končno prispejo na »cilj« pa jih mi(govorim za slovenijo) sprejmemo z vojaško ali policijsko varnostjo kot da so prispeli najhujši zločinci. Grejo v taborišča kjer se seveda gnetejo. Dobijo zdravniško oskrbo, jesti in piti kaj oblačil. Jih popišejo, ter odpravijo v prostor med mejama kjer ni nikokaršnja zemlja prepuščene samim sebi. Zdaj boste rekli da si jaz vse to zmišljujem oz da to ni res ker so v medijih to drugače prikazali. Medijem ni vse za verjet oni objavljajo samo tisto kar je sveže in kaj se njim zdi da bi pritegnili pozornost. Ko so obravnavali begunce je bilo zanimivo poslušati da so nekateri oz kar vsi ki so jih vprašali/ intervjuvali znali angleško zato pomoje lahko dovmevamo da so begunci izobraženi in da vsi zanjo govoriti angleško. Pa je to res? Ste se kadarkoli vprašali preprosto vprašanje na zakaj? Probajte povprašati koga vprašanja na zakaj. Ugotovili boste da je na takšna vprašanja težko odgovoriti. No potem pa mi odgovorite na preporsto vprašanje: zakaj povezujete begunce z teroristi?
21. februar 2016
u207907
u207907
Next prosim...
Jaz se glede tegala z begunci kar strinjam. A vendarle ko sprašuješ glede teroistov... Mnogi begunce povezujejo z njimi ker med njimo SO teroisti! Na primer spomni se tistega napada v Parizu... Pa sedaj po celotni Evropi. In sedaj se veliko govori, da pravzaprav niso vsi iz Sirije in živijo zelo lepo življenje- poglej npr. koliko denarja imajo. Naj povem primer- na hrvaškem je neka novinarka šla med begunce tako, da ni bilo poleg kamere. Nekateri so bili prijazni in so se zadovoljili z vsem(tisti iz Sirije in kriznih obmoćjih), drugi iz varnih krajev pa so šli metati žimnice skozi okno, ćeš da niso dovolj dobre in so si hoteli kar kupiti nove. Nato je novinarka prišla s snemalcem s kamero. Tisti iz kriznih obmoćjih so bili većini enaki kot prej, drugi pa iz varnih obmoćjih so predse postavili otroke, ki so na njihov znak zaćeli prositi. Nato je novinarka dala enemu otroku iz varnih obmoćij nekaj denarja. A otrok je zamahnil z roko in rekel da imajo denarja preveć in noće tega. Potem je dala ta denar drugemu otroku iz Sirije. Ta otrok jo je poljubil od veselja...
No, mislim da ste razbrali pomen zgodbice. Nekateri so upravićeni do naše pomoći, nekateri pa po moje manj.
In će niste opazili, veliko beguncev je takih let, da bi morali v vojsko in braniti državo... A to ni tako pomembno.
Jaz sem mnenja, da bi morali begunce podpirati in pomagati. A vendarle- beguncem! To so samo tisti ki so res begunci in morajo bežati zaradi svoje varnosti! Upajmo, da se Evropa pobere...
Oprosti ker sem se malo razpisala, ampsk ko si glih vprašala sem se odloćila da povem svoje stališče...
21. februar 2016
u204209
u204209
Glede beguncov:
Nekateri so res begunci(iz nevarnih območji),ce pa pogledas malo bolj vidis pri nekaterih "beguncih" fulll dobre telefone. Znate razloziti kje so jih dobili,ce pa so "begunci"... Ampak ne usi.
21. februar 2016
u193093
u193093
hvala za vaše odgovore. NI problem če se razpišeš. bostvo je da se začnemo osveščat kaj se dogaja okoli nas da ni vse tako rožnato kot jih večina misli
21. februar 2016
Ok, pomagati beguncem, ki so res begunci. Ampak, da se nekaj zavedamo - npr. jaz živim skupaj z možem in otrokom, dela samo mož. Plačujem najemnino, račune, kupujem hrano, pripomočke za v hišo (čistila itd.), plačujem zavarovanja, itd. Moževa plača in otroški dodatek (plenice, vlažilni robčki itd. za otroka) vse plačujeva midva, država nama ni dala NIČESAR! Razen seveda tistih dodatkov, ki sem jih bila deležna prvo leto po porodu in boren očetovski dopust mojega moža. Da ne omenjam, da je bil porazen. Tu prištejemo še 150 evrov nagrado občine, ker sem rodila. In tu se naša pot z državo konča.
Zakaj sem opisala svoj primer? Simple. Ljudem gre v nos, ker begunci (seveda če ostanejo pri nas) dobijo vse na zlatem pladnju. Ravno zato je toliko polemike glede njih in pljuvanja našega naroda. Pomagati? Ok, pomagajmo. Ampak pomagajmo jim raje do zaposlitve, da se znajo sami preživljati in živeti z nami. Meni nihče ne da denar v roke in reče: "Na, plačaj si hrano ali najemnino." Mož ga pošteni zasluži, dela tudi po 12 ur, jaz pa občasno dobim kakšno delo. In če ne bi imela vrtca zastonj, bi morala primakniti še 100 evrov mesečno, kar bi pomenilo, da bi jedli vsak dan pašto brez vsega. Moje mnenje je, da jim moramo pomagati tako, da jim najdemo zaposlitev npr. v gradbeništvu itd., pa magari ceste pometat za začetek! Prvi mesec se jim pomaga le toliko, da niso lačni in da se jim ne kratijo človeške pravice.

Naj omenim še to - med vsemi begunci so teroristi. Ker so to velike množice, zlahka se pomešajo med njimi in previdnost pri puščanju v državo ni odveč.

Ne zamerite mi, ampak jaz gledam malo drugače na to. Pa nisem rasist ali karkoli (mož musliman), ampak pretehtam vse možnosti.
21. februar 2016
u193093
u193093
zanimiva teorija vsak ima svoje mnenje katero ni nikoli napačno. Vem to da jim trosijo denar. njim se lepše godi kot skoraj vsem slovencem ker jim dajemo denar a da bi jim dajali delo je pa očitno že preveč. Politika nezna uporabiti beguncev v nekaj dobrega. V tem primeru poceni delovno silo
22. februar 2016
u193093
u193093
Sicer vsi mislijo da sem nora ker imam komaj 14 let, pa pišem o takih temah. Ampak to sem pač jaz no kakorkoli. Zdaj o beguncih bi lahko povedali marsikaj. Mogoče je kdo pomislil ali pa začel se zanimati za zgodovino. A nam ni to že znano? Kje le? Hmmm. Ja seveda 2. sv. vojna, ko je hitler delal enko židom- oni so vsega krivi. Iztrebimo jih. Marsikdo takrat sploh ni vedel kaj se dogaja v taboriščih. Mislili so ja vredu so pač tam. Hitler pa je mel drugačne načrte no o tem morda kdaj drugič. Ampak bistvo je: ZGODOVINA SE PONAVLJA. Če jim boste pomagali ali ne je to vaša stvar, jaz osebno bi jim pomagala a moja starost vse pove a nebom obupala. Vsak lahko spremeni mišljenje nekaterih ljudi. Mi smo imeli na šoli učitelja ki nam je vsem spremenil gledanje na svet. Učil je zgodovino a velikokrat smo se pogovarjali o sedanjosti in o današnjih problemih in stanjih po svetu. Kar je zelo priročno. No kakorkoli spomnim se ko nam je pravil misli s svojo glavo. Ne verjemi vsemu kar drugi rečejo bodi to kar si in to kar si bil ustvarjen zato. To še predobro drži. Vsak ne zmore vsega a skupina lahko. Teroristi prihajajo povečini iz Sirije. Zakaj verjamemo skoraj vsemu kar je v medijih? Ker so oni pametni, oni bojo že vedeli kako je to. Pa je to res? Ne da sem nasprotnik medijev a vseeno zakaj pokažete dogajanje samo nekje. Da povem par primerov. Govorili so nekaj o eboli. Vredu neka bolezen bla bla bla bla smrtonosna……nalezljiva…. Pa sedaj. Jo še kje omenijo. Ne, zakaj bi to je že pozabljeno. Ali pa Afrika. Koliko sploh vemo o njej, njenih doganjih? Nič. No skoraj nič. Mogoče kdo kaj več ampak kakšne so razmere tam. Pa saj vidiš po tv-ju se sedaj skoraj vsak dan sučejo reklame posvojite otroka, raznorazen unicef,…. To je pa tudi to. Vsak ve ja tam so revni, lakota, primanjkovanje vode,… no da cam pomagam kaj se dogaja tam. Tam imajo bogate količine surovin ki jih mi »nujno« potrebujemo. Države kupojejo poceni zemljišča in če so tam slučajno vasi jih lepo iztrebijo. Pa je konec. Sej jih ne bo nihče pogrešal. Glede tega imajo prav.
22. februar 2016
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg