Forum
u35183
u35183
Pripovedovala bom zgodbo...

Zakaj jaz?
Zgodba govori o 12 letni Maši, ki vidi in sliši duhove...
Maša:

Z njo težke čase preživlja Najboljša prijateljica Tanja, ki duhovov ne sliši in ne vidi...

Zgodbo bom načela, v drugem oknu...

Bi prebral/a zgodbo?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

11. avgust 2011
u35183
u35183
Uprost k se slike ponavljajo...
11. avgust 2011
u35183
u35183
Opis:

Maša je 12 letna punca ki hodi v 7. razred osnovne šole v Ljubljani. Doma preživlja težke čase, saj se starša ves čas prerekata in manjka še odstotek da se bodo ločili. V življenju jo podpira le še najboljša prijateljica Tanja... Motijo jo duhovi, ki sama ona meni, da ji uničujejo življenje. Doma ima mačka Mikija, ki najraje poležava na njeni postelji.

Nextam?
11. avgust 2011
u35183
u35183
Pa še njena sestra:

12. avgust 2011
u35183
u35183
"Zbud se...!" je Mašo zbudila 16 letna sestra Kaja. Maša je učasi odprla oči...
"Pa kaj je s tabo?!" sitn reče Maša " Že tko nism celo noč nč spala...!" "Helou ure je pol osmih! Ustat bi pa mogla že pred pou ure! se nanjo s ssmehom zadere sestra in odide iz sobe... Me loh enkrat pusti pr mir?! si u mislih domišlja Maša.
Modtem ko je bila v mislih je ob svoji levi roki za čutila mehki topel kožuh... "Miki!" se ga razveseli! "Najbolj pametno bitje v vesolju si! In seveda tudi Tanja je! Z vama se ne morem prerekat... Ti ne znaš govoriti, zadovoljivost pa dopolniš s predenjem...
Maša pa je moja najboljša prijateljica in z njo ne morem imeti več, kot majhen prepir." Nasmehnila se mu je.
"Zdaj pa se moraš pripraviti za šolo!" je rekla neučakano in se grenko nasmehnila...
Maša se je odpravila v kopalnico, da bi si umila zobe in obraz.
Kar naenkrat, je zaslišala šepetanje, groznih sporočilc, kletvic itd.
"Pustite me pri miru!!!" je zavreščala.
Na okenski polici v kopalnici je zagledala rdeča kuverto. Najprej je pomežiknila, da slučajno ni privid, ampak po pomežiku je bila kuverta še zmerom tam. Dočakalo jo je tisto česar se je najbolj bala... Vendar se ni pustila. Počasi je postopala proti rdeči kuverti, s strahom, da se bo kaj groznega zgodilo.
Zgrabila je redo kuverto...
Nextam?
12. avgust 2011
u35183
u35183
Pa še mama:

12. avgust 2011
u40294
u40294
next
12. avgust 2011
u35183
u35183
okj še en next...
12. avgust 2011
u35183
u35183
*rdečo kuverto...
12. avgust 2011
u35183
u35183
Bom kr nextala, k je DC...
12. avgust 2011
u35183
u35183
Na njej je pisalo...:
Odpri in občuti kri...
12. avgust 2011
u35183
u35183
Maša je zmedeno pogledala... S šokom je odprla rdečo kuverto. Počasi, počasi in in list ji je uspelo vzeti iz ovojnice. Prebrala je potiho in naglas:
"Poglej tja, kjer samo sebe vidiš s krvavimi rokami..."
Zadnji dve besedi sta se ji zataknili v girlu. Pogledala je svoje roke. Bile so lepe, čiste in dišale so po milu...
Potem pa je pomislila. "Poglej tja, kamor samo sebe vidiš... s krvavimi rokami." Postala je živčna.... V grlu se ji je nabral cmok. "Ogledalo!" je sama pri sebi vzkliknila. Počasi, kot bi morala za sabo vleči tonsko kroglo, privezano na nogi, je stopala do ogledala. Zdelo se ji je da je 4 meterska kopalnica, postala dolga več kilometrov... Zamižala je ko se je postavila pred ogledalo. Ni hotela izvedeti kaj jo tam čaka, in kdo se bo v ogledalu prikazal prav zdaj.. V grlu se ji je nabiral vedno večji cmok. Končno je pogledala za trenutek, vendar na prvi pogled, kakor je pogledala ni bilo videti nič. Počasi je odprla svoje živo-modre oči.
-
-
-
-
-
Zagledala ni nič.
Bila je zelo presenečena. Vzela je krtačo, da bi si razčesala lase. Spet se je pogledala v ogledalo, ko je zagledala...

Nextam?
12. avgust 2011
u35183
u35183
2 nexta pliss!
12. avgust 2011
u55401
u55401
next
12. avgust 2011
next!!!!!!!!
12. avgust 2011
u35183
u35183
Na ogledalu je zagledala z rdečo napisano:

OBČUTI KRI, KOT SMO JO MI!

Hotela je zavreščati, ampak se ji je glas zataknil, ko je dokončno vedela kaj pomeni sporočilo... Pogledala je svoje roke. Bile so rdečo krvave. Upala je da to ni prava kri. Zavedala se je, da je napis, ki je napisan na ogledalu, napisano s krvjo.
"Peutite me pri miru!!! Zakaj jaz?!?! Zakaj!?" Je Maša vreščala še naprej. Takrat pa je v kopalnico pridrvela Kaja. Zakaj vreščiš!? Se ti je mogoče zmešalo?" Jo je oštevala sestra, dokler ni ugotovila v kaj strmi Maša. Takrat sta obe obstali kot kip... Obe sta se zavedale, da jima strah teče po žilah.
Prišla je mama. "Kaj se dogaja, da tako vreščita? Kaj pa je to na ogledalu?" Se je namrdnila mama. "Že prevečkrat sem vama rekla, da se ne igrajta z mojim rdečilom!"
"Mami, pa to ni tvoja šminka!" je rekla Kaja. "To je kri...!" je nekam omamljeno rekla Maša. "Kaj pa sta počeli?" je tiho vprašala mama. "Od kod je prišla vsa ta... Kri?" Je končno izdavila iz sebe. "N-nevem mami!" je rekla Kaja. "Vprašaj Mašo! Mene ni bilo zraven!"
"Maša, kaj se je zgodilo?" je nestrpno vprašala mama Mašo. "Mami, nevem." Je rekla Maša, ker ni hotela povedati resnice. "Hotela sem se pogledati v ogledalo, ko sem zagledala na njem... tisti napis in imela sem čisto krvave roke." je jecljala Maša. "Nevem, iz kje se je vzela in čigava je..." Je prestrašeno rekla Maša. Ni hotela omeniti besede kri, ki ji ni delalo miru. "Vredu. Do konca se pripravita se do konca in pojdita v šolo." je rekla mama. "Na to, bomo skupaj skušali pozabiti. Pojdita zdaj, jaz bom pospravila." ju je odslovila. Maša se je hitro pripravila, da bi čim hitreje prišla v šolo, da bi vse povedala Tanji. Med potjo v šolo ji je Kaja povedala: "Vem, da si ji nekaj prikrila. To bomo kmalu izvedeli. Povej mi, kaj se dogaja. Čigava je kri?" Je bila radovedna. "Povedala sem vse po resnici!" je rekla Maša. "In seveda veš, da sem že rekla, da ne vem čigava je kri!" Obrnila se je in stekla v svojo smer, kjer sta se njuni poti ločili.

Nextam?
12. avgust 2011
u35183
u35183
*"Pustite me pri miru*
12. avgust 2011
u35183
u35183
Usaj 2 nexta!
12. avgust 2011
u54021
u54021
neeeeext
neeexttt!
12. avgust 2011
next
12. avgust 2011
u55097
u55097
next
12. avgust 2011
u35183
u35183
V šolo je Maša prišla živčna, saj ni hotela, da se kaj tako groznega zgodi še v šoli. Pred šolo pa jo je že čakala Tanja, ki je že opazila da je nekaj narobe. "Živjo Maša!" Jo pozdravi Tanja. "Vidim da je nekaj hudo narobe." se začudi. "Ja, nekaj je zelo narobe." reče zaskrbljeno Maša. "Videvanje in poslušanje duhov je postala prava nočna mora!" je potiho povzdvignila glas. "Se je to zgodilo danes?" je vprašala Tanja. "Ja, in bojim se, da se bo kaj takega zgodilo, tudi danes v šoli." je potihoma zamrmrala. "V zvezi s čim pa?" Je previdno vprašala Tanja. "No, povem ti med odmorom." in težko pogoltne slino. "Vredu." odvrne Tanja in odhitita v razred, kot da sta pouk zamudile že za več kot pol šolske ure. Prvo uro so imeli nemščino, kar Maši ni šlo najbolje. Ura se je dolgo vlekla, ko je končno zazvonilo konec ure. Skupaj sta se dobili pred razredom. Usedli sta se na šolsko klop na hodniku. Začela je pripovedovati, kako jo je Kaja zbudila, kaj je premišljevala ob Muriju, da ji je mama rekla naj se pripravi za v šolo, in kaj se je pripetilo v kopalnici. Tanja je težko požirala slino. "In potem se pravi, da to kar se bojiš, da se bo zgodilo na šoli, da bi bilo v zvezi... s krvjo." Je tudi Tanja izdavila komaj besedo. "Ja." je odločno pritrdila Maša. "Praviš, da je bila koverta rdeča? In da se je vse dogajalo v zvezi s krvjo?" je vprašala. "Ja. Torej misliš, da je naloga duhov, da me ubijejo, ker sem posebna?" je zaskrbljujoče vprašala Maša. "Ne, ne mislim ravno tega... Čakaj.. Kaj je že pisalo na ogledalu?" je vprašala zopet Tanja... "Pisalo je OBČUTI KRI, KOT SMO JO MI." Je jecljavo rekla. "Se pravi..." je hotela načeti, ko je zazvonil šolski zvonec, ki je naznanil konec odmora. "No, pogovoriva se, ko boš danes prišla k meni." reče Maša.

Nextam? 2 Nexta!
12. avgust 2011
next
+ next od moje sekice ki bere ampak nima računa :3
12. avgust 2011
u35183
u35183
Hwala
12. avgust 2011
u35183
u35183
Jutr nextam ;D
12. avgust 2011
u54021
u54021
next
13. avgust 2011
u35183
u35183
okj :'D
13. avgust 2011
u35183
u35183
Po pouku sta odšle na kosilo in potem domov, seveda vsaka svojo pot. Že na začetku njene ulice, je Maša zaslišala vpitje svojih strašev v prepiru. Ko je vstopila v hišo, je razumela, zakaj se gre v prepiru staršev. V kuhinji je ležalo truplo neznane osebe. Njena mama je pokazala na Mašo. "Poznaš to osebo?" je živčno vprašala mama. "N-ne." je s tresaječim glasom odgovorila na odgovor Maša. "Veš, zakaj se nam to dogaja?" je radovedno vprašala mama Mašo. "Od zjutraj nam gre vse narobe! Oče je izgubil službo, ker je v stranišču našel pištolo. Okrivili so njega. Čeprav je on pištolo samo našel!" je razburjeno nadaljevala mama. "Mami, verjemi mi, da nevem kaj se dagaja in zakaj!" je začela že na pol jokati. Stekla je v sobo in poklicala Tanjo. Miki se ji je stisnil ob bok na postelji. "Halo?" se je oglasil glas Tanje iz telefona. Ja, jaz sem Maša, Tanja. Nujno moraš priti k meni!" se je zadrla v telefon. "Takoj?" je zaskrbljeno in tiho, da se je komaj slišalo v telefon Maše. "Ja." je nazaj rekla Maša. Ko je Maša prekinila zvezo s Tanjo, je v njeno sobo vdrla Kaja. "Povej mi, kaj se je zgodilo!" je rekla zaskrbleno a strogo. "V kuhinji sta oči in mami odkrila truplo ne znane os-sebe." je zajecljala Maša. "Kako je to?! Kar naprej se nam dogaja nekaj!" je jezno rekla Kaja. "Povej mi, kaj prikrivaš!" se je Kaja jezno zadrla Maši in vrtala vanjo z njenimi očmi. Prekinil jo je telefon. Kaja je odšla iz sobe. "No daj že Tanja! Kje se obiraš?" si je v mislih govorila sama sebi. Tik zatem je zaslišala trkanje na vratih svoje sobe. "Naprej, če nisi mami." puste reče Maša. V sobo je vstopila Tanja. "Oprosti je zadihano rekla Tanja. "Prišla sem kolikor hitro sem mogla. Mama mi je rekla, da moram še prej pomiti posodo." "Je že vredu, no." je zagodrnjala Maša. "Kaj se dogaja tukaj? Se je spet pripetilo kaj čudnega?" je radovedno in zaskrbleno vprašala. "V naši kuhinji sta mami in oči našla neznano truplo." je še vedno malo pretreseno rekla. "Ojoj, ti duhovi ti res ne dajo miru." reče Tanja. "Mislim, da mi duhovi hočejo nekaj povedati..." je zamišljeno dejala. "Ampak kaj potem, če že hočejo?" je vprašala. "Mogoče, hočejo, da ji pri čem pomagaš. je rekla spet Tanja. "Ne. Zakaj me potem strašijo?" je rekla. "No, potem ni to." je zamišlejno rekla Tanja. "Ampak na ogledalu je pisalo ' Tako kot mi'." "Se pravi, da so ti duhovi mogoče tudi videli druge duhove, kot jaz." je zaskrblejno in premišljajoče rekla Maša. Zazvonil je telefon. Tanja se je oglasila. "Moja mami je. Rekla je, da moram domov." je rekla Tanja. "Se vidiva jutri!" se poslovi Maša.

Next? 3 Nexte!
13. avgust 2011
next!
14. avgust 2011
u35183
u35183
še usaj dva nexta!
14. avgust 2011
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg