Forum
Haaaaaaaajjj! Jeeeej, tole bo lepooo! Upam, da boste veliko prebrali in se veliko novega naučili!
WELCOOMEEEE! *W* cmok, cmok! :3
1.številka
---HOME---/RECEPTI/PRIPOROČAMO/RAZVEDRILA/HUJŠANJE/TABLETE

------------------------ZÐЯΛVΛ.SΞM--------------------
Dobrodošli, dobrodošli v moji novi reviji – ZDRAVA.SEM !
Tukaj se boste naučile kako živeti zdravo! Brez skrbi, pomagala vam bom na vse načine, dekleta!
Prvo kot prvo; lahko me vprašate za katerikoli nasvet, vedno! A še prej preberite kar bom napisala in vprašajte na koncu! Nikoli ne veš ... morda pa boste med prebiranjem zvedele odgovor! Uživajte še naprej!

Brokoli in jaz, sva si na istem ... :')

❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀
HOME/---RECEPTI---/PRIPOROČAMO/RAZVEDRILA/HUJŠANJE/TABLETE

Recepti, da boste zdrave punceee! <333
Jaz sem zbrala nekaj najboljših ...

*zα veɢeтαrιjαɴĸe *

VAFLJI S PINJENCEM:
Vaflje lahko pripravimo za zajtrk. Ponudimo jih z domačo marmelado, svežim sadjem, medom ali javorjevim sirupom. Skupaj s kepico dobrega sladoleda ali stepene smetane pa jih lahko ponudimo k popoldanski kavici ali čaju.

Sestavine za 4 osebe:

250 g bele gladke moke
1 žlička pecilnega praška
1 ščepec soli
125 g zmehčanega masla
50 g sladkorja
2 žlički vanilijevega sladkorja
4 jajca
250 ml pinjenca
olje za namastitev pekača
2 žlici sladkorja v prahu
Priprava:

Za pripravo potrebujemo zmehčano maslo. Maslo najlažje zmehčamo tako, da ga vsaj eno uro pred pripravo vzamemo iz hladilnika in pustimo stati na sobni temperaturi.

1.
V skledo presejemo moko in jo zmešamo s soljo in pecilnim praškom. V drugi skledi z električnim mešalnikom penasto umešamo maslo, navaden in vanilijev sladkor ter jajca. Mešanico moke in pecilnega praška dodajamo po žlicah, vmes pa v testo po malem prilivamo pinjenec. Pinjenca prilijemo toliko, da je testo gladko tekoče.
2.
Pekač za vaflje razgrejemo in tanko namažemo z oljem. V vročo pripravo vlijemo majhno zajemalko testa. Pekač zapremo in vafelj pečemo od 4 do 6 minut, da se zlato rumeno zapeče. Pečen vafelj odstranimo iz pekača in preložimo na krožnik. Postopek ponavljamo, dokler nam ne zmanjka testa.
3.
Valje razporedimo na krožnike in posujemo s sladkorjem v prahu. Ponudimo jih skupaj z izbrano prilogo.

Čas priprave:
12 min
Čas kuhanja:
40 min
Skupaj:
52 min

Dodatni nasveti:
Namesto pinjenca lahko uporabimo tekoči jogurt ali mleko, ki smo mu dodali žličko limoninega soka.

Tele Vaflje sem naredila doma in so preprosto božaaanski! Njaaaaaamiii! :*P
.........................................................................................................................
*zα pυɴce, ĸι preproѕтo oвožυjejo мeѕo*

KLOBASICE S SLANINO
Vse, kar potrebujemo za pripravo tega zelo okusnega prigrizka so mini klobasice in rezine slanine. Mi smo se odločili, da bomo uporabili mini pečenice, vi pa lahko izberete hrenovke ali kakšne druge klobasice.

Sestavine za 10 oseb:
500 g mini pečenic
200 g tankih rezin slanine
1,5 žlice olja
Priprava:
1.
Vse pečenice ovijemo z rezinami slanine (za eno pečenico uporabimo eno rezino slanine). Če so rezine slanine prevelike ali predolge, jih prerežemo na pol.
2.
Pečico segrejemo na 175 stopinj Celzija, pekač pa dobro namastimo z oljem. V pekač zložimo ovite pečenice in ga za približno 20 minut potisnemo v ogreto pečico. Med pečenjem lahko pečenice obračamo, da se enakomerno zapečejo z vseh strani.
3.
Ko so pečenice pečene, jih s pekača preložimo na večji krožnik, vanje zapičimo zobotrebce in pripravljen prigrizek postrežemo.

Čas priprave:
10 min
Čas kuhanja:
20 min
Skupaj:
30 min

Dodatni nasveti:
Klobasice lahko pred serviranjem prelijemo z medom ali javorjevim sirupom.
Namesto mini pečenic lahko uporabimo navadne pečenice, ki jih po dolžini narežemo na krajše kose.
Namesto slanine lahko uporabimo tudi rezine pancete.

Pa to je neverjetnooo! Klobasice s slanino delamo že vsak teden in lahko se pohvalim, da jih znam pripraviti že sama :'D
Ampak boste videle, saj sploh ni težko!

.........................................................................................................................
*prιprαvljαš zαвαvo? preвerι ѕι тoleee!*

BELA LIMETINA TORTA
Limetina torta je zunaj bela, znotraj pa osvežujoče zelena – po barvi in okusu.

Sestavine za 8 oseb:
280 g moke
1,5 žličke pecilnega praška
0,25 žličke soli
120 g razmehčanega masla
240 g sladkorja
4 jajca
5 limet
1 skodelica sirotke
3 dl sladke smetane
2 žlici sladkorja v prahu
Priprava:
1.
Vklopimo pečico in jo naravnamo na 180 stopinj. Limete dobro operemo. Eno narežemo na rezine, ki jih prihranimo za dekoracijo torte. Ostalim ostrgamo lupinico, jih prerežemo na pol in jim iztisnemo sok.
2.
Namastimo in rahlo pomokamo okrogel model za torto. V skledi presejemo moko, pecilni prašek in sol ter vse skupaj premešamo. V drugi, večji skledi z električnim mešalnikom penasto zmešamo maslo in sladkor. Med stalnim mešanjem postopoma dodamo jajca (vsako posebej!). Električni mešalec znižamo na nižjo hitrost in dodamo še limetin sok in sirotko. Primešamo še limetino lupinico in na koncu še moko s pecilnim praškom, ki jo v zmes vmešavamo postopno, po žlicah.
3.
Maso vlijemo v pripravljen tortni model. Pečemo v ogreti pečici od 25 do 30 minut. Ali je torta pečena, preverimo z zobotrebcem; ko ga zapičimo v biskvit in izvlečemo, mora biti čist in suh. Pečen biskvit 10 minut ohlajamo v modelu, nato ga zvrnemo iz modela in do konca ohladimo na rešetki.
4.
Ohlajen biskvit položimo na servirni krožnik ali pladenj. V skledi z električnim mešalnikom čvrsto stepemo sladko smetano in sladkor. Cel biskvit premažemo s stepeno smetano, okrasimo s tankimi rezinami limete in užitnimi cvetlicami (npr. ognjičem, marjeticami). Razrežemo na kose in postrežemo.

Čas priprave:
60 min
Čas kuhanja:
30 min
Skupaj:
90 min

Dodatni nasveti:
Za bolj zeleno barvo v maso za biskvit vmešamo 0,5 žličke zelenega barvila za živila.
Namesto sirotke lahko uporabimo zmes limetinega soka ali kisa in posnetega mleka: v skodelico damo 1 žlico limetinega soka ali kisa in prilijemo toliko mleka, da napolni skodelico.

OMG! Za to torto rečem lahko le: ko jo jem se počutim, kot da sem v nebesiiih! *___*
No, dragi moji ... od receptov bo zaenkrat to vseee! V naslednji številki bomo dobili še tri nove recepte! In eden bo tudi za veliiiikooo noooč, ki se vse bolj bližaaa! c:
HOME/RECEPTI/---PRIPOROČAMO---/RAZVEDRILA/HUJŠANJE/TABLETE

Zdaaaaj, pa vam bodo mojeee sošolke in frendice, ki so realne, priporočale nekaj nasvetov za zdraaaaaavjee! WUHUUUUUU! <3

Heeej! Jaz bi vam za hujšanje predlagala nekaj stvari. Prvo kot prvo je važno, da pač se za ene tri tedne spremenite v vegetarijanke. Jejte pač samo vegetarijansko hrano. Lahko si vzamete Veggie k ga majo v Šparu, ker meni ful pomaga, ker sem imela nazadnje 42 kil! Resno ... Pač jaz jem Veggie, ampak ga ne oglašujem! Samo priporočam vam ... To je pa to :3
Petra, 14 let.

Hmmm ... no moja mami s dela lepotno masko za obraz iz avokada pa limone. Naredi jo tako: Zmeša skupaj avokado in zmiksa noter pa da še nekaj kapljic limone. Potem si to nanese na obraz. Upam, da bo pomagalo.
Jan, 13 let.

Jaz si vsak dan nanesem malo lepotne maske iz kumaric. Kumarice pač narežem in si jih nanesem na obraz, potem se nekam pač uležem in poslušam musko ker me pomirja, to je le moj nasvet ... samo mirni morate biti, ko maste to masko na obrazu. To je pač pomembno. Čaaw! <3
Tinkara, 13 let.

Ko sem pač jaz bolna, ko imam angino, vročino, gripo ali pa kašljam, sem prehlajena, mi teče z nosu ali kaj podobnega, takrat si kupim veliko lončkov cvetličnega medu pa ga vsak dan pojem po ene štiri žličke. Res pomaga, ker pač prej ozdravim. Bodte pridne, hihihihi
Živa, 10 let.

Jaz sem pa navajena, da ves čas nekaj grizljam. To so največkrat kakšne čokoladice ali bonbončki, enostavno si ne morem pomagat! Z mojim stricem sva pač te sladkarije zamenjala z jogurtom, semeni, mogoče kakšnim čigumijem pa jagodami, ker jih imam zelooo rada, sploh s smetano. In zdaj mi to zelo pomaga pa še debela nisem več tok. Lp. ;D
Maruša, 14 let.

eeej, puncee! Upam, da so vam moji frendi pomagali, meni osebno so X'D Sicer pa ... kaj še čakamo? Greeeemooo napreeej!
HOME/RECEPTI/PRIPOROČAMO/---RAZVEDRILA---/HUJŠANJE/TABLETE

No, jaz menim, da tudi vici pa šale pomagajo zdravju, saj poznamo tisti pregovor: Smeh je pol zdravja! No pa si poglejmo nekaj zabavnih šal ...

*Živalski vici*

OPOZORILO
Mati miška je opozorila hčerko:
"Ne hodi na cesto, ker lahko pride velik črn maček!"
"Pa kaj? Saj nisem vraževerna!"

ČEŠNJE
Polž pleza po deblu češnje. Mimo prileti kos in mu reče:
"Nima smisla, da plezaš po drevesu, saj ni nič češenj!"
"Ko bom na vrhu bodo že!"

ABSTINENTKE
"Zakaj mačke ne pijejo alkoholnih pijač?"
"Ker se bojijo mačkov!"
........................................................................................................................
*Šolski vici*

NEPOŠTENO KAZNOVANJE
"Ali je pošteno, da je nekdo kaznovan za nekaj, česar ni storil?" vpraša Janezek učiteljico.
"Ne, to pa ne! To ne bi bilo pošteno!"
"Dobro, domače naloge nisem napisal," reče Janezek olajšano.

POZNANSTVO
Profesor: "Midva se pa že poznava, kajne?"
Študent: "Da, lani sem bil na izpitu. Takrat mi je spodletelo."
Profesor: "No, ja, bo šlo pa danes bolj gladko. Se spomnite, kakšno je bilo lani moje prvo vprašanje?"
Študent: " Midva se pa že poznava, kajne?"

DOMAČA NALOGA
Oče je vprašal sina, ki se je vrnil iz šole:
"In, kaj je rekla učiteljica za domačo nalogo, ki sem ti jo naredil včeraj?"
"Rekla mi je, da sem vsak dan bolj zabit."
*Zdravniški vici*

NEUSPEŠNA OPERACIJA
"Gospod doktor, kaj pa če operacija ne bo uspela?" je prestrašeni pacient vprašala doktorja tik preden so mu dali anestezijo.
"Tega pa ne boste doživeli!" ga je potolažil kirurg.

PREPOZNAVNOST
Lepotni kirurg želi pomiriti pacientko:
"Po operaciji boste tako lepi, da vas znanci ne bodo prepoznali."
"Samo tega ne, doktor! Ljudje naj le vedo, kdo je tako lep.

NEPOTREBNO
"Saj vam ni potrebno držati ust tako široko odprtih!" je zobozdravnik rekel pacientu na stolu.
"Ali ne boste vrtali?"
"Vrtal bom že, toda jaz ostanem zunaj!"

Ste uživali? Saj ni bilo tako slabo! Verjetno si še zdaj brišete solze smeha! Ja, jaz si tudi! Let's gooooo! *___*
HOME/RECEPTI/PRIPOROČAMO/RAZVEDRILA/---HUJŠANJE---/TABLETE

Predvidevam, da vas tole za hujšanje potrebuje kar nekaj punc. :c Razumem, popolnoma razumem, da je to grozno – biti debel! In jaz vam bom pomagala! Res! Samo berite naprej! Tiste punce, ki pa nimate težav z debelostjo pa preprosto preskočite to poglavje, ampak vseeno vam priporočam, da tole preberete, da boste kdaj lahko komu pomagale, komu ki bo imel take težave. Uživajte!
http://data.whicdn.com/images/7189131/tumblr_lgnph8ZIyS1qbsvngo1_500_large.jpg

Za vas sem pripravila 30 učinkovitih nasvetov, ki vam bodo v pomoč pri izgubljanju odvečnih kilogramov.

1. Da ohranite konstantno raven krvnega sladkorja, naj bi redno jedli. Raje pojejte pet manjših obrokov, tako da ne boste imeli težav z napadi volčje lakote.

2. Beljakovine v močno beljakovinskih živilih, kot so ribe in mlečni izdelki, spodbujajo izločanje maščobnih molekul. Takšna živila naj bi torej uživali vsak dan.

3. Ko vas mami želja po čokoladi, potem jo lahko prelisičite z naslednjim trikom: jejte zelo majhne odmerke temne čokolade z vsaj 70 odstotki kakava. Takšna vrsta čokolade vsebuje manj maščobe kot mlečna.

4. Poskusite sveži ingver. Ta korenina čisti črevesje in spodbuja delovanje presnove. Ingver nastrgajte na sadno solato ali pa z njim začinite azijske jedi. Lahko pa tudi spijete skodelico ingverjevega čaja. Za to kuhajte nekaj rezin ingverja 15 minut v 250 ml vode. Zvarek odcedite in nato popijte.

5. Mastne narezke, kot je salama, ali pašteto nadomestite s kuhano šunko ali gnjatjo.

6. Izkoristite namige za vitkost azijskih žena, ki uživajo veliko riža. Visok delež kalija v njem izloča prekomerno vodo iz kože.

7. Za spodbujanje izgorevanja maščob uživajte artičoke. Jejte kuhane dele listov ali srce kot prigrizek ali pa kot predjed. Zraven se odlično poda lahka jogurtova omaka.

8. Jejte veliko sadja in zelenjave. En odmerek naj bo velik kot vaša dlan. K vsakemu obedu jejte solato ali zelenjavo, namesto po sladkarijah pa posezite po sadju.

9. Temno jagodičje vsebuje posebej veliko vitamina C in zato dodobra spodbudi izgorevanje maščob. Maline, borovnice in ribez lahko zamrznete in jih uporabljate tudi v hladnih mesecih.

10. Preveč maščobe redi. Pri sendviču s klobaso se odpovejte margarini oz. maslu in za dober okus kruh raje namažite z gorčico.

11. Vsak dan popijte od 1,5 do 2 litra vode, nesladkanega čaja ali razredčenih sokov. Kozarec tekočine pol ure pred kosilom ali večerjo pa ukroti največjo lakoto.

12. Mango telo dobro očisti. Vsebovani vitamin A spodbuja prebavo in odstranjuje odvečno vodo iz telesa.

13. Kupujte manj kalorični sir v kosu. Nato si ga sami narežite na tanjše rezine, kot bi vam jih v trgovini, ali pa ga malo zamrznite in ga potem narežite.

14. Sojini kalčki spodbujajo razvoj mišic in izgorevanje maščob. V kombinaciji s športno aktivnostjo so kalčki naravnost nepremagljivi. 'Male hrustlajvčke' si zato čim pogosteje posujte po solati.

15. Veliko manekenk prisega na naslednji recept: vsako uro naj bi spili kozarec tople negazirane vode. To z vsakim požirkom spodbuja presnovo in napolni želodec.

16. Hrano si pripravite na manjših krožnikih. Ta zvijača prelisiči vaše oči in možgane, tako da imate občutek, da ste pojedli več, kot ste.

17. Namesto sladkarij raje jejte papajo. Ta tropski sadež vsebuje posebej veliko encimov za izgorevanje maščob.

18. Ne prepovejte si ničesar. Manjše grehe popravite z manj kalorično hrano in telovadbo.

19. Sladica za zaključek finega menija? V redu! Namesto kremastega ali smetanastega posladka izberite sadni sorbet ali sadno solato.

20. Če se želite upreti želji po sladkem, potem lahko pomaga dišeča lučka z meto. Njeno eterično olje odpravlja željo po čokoladi, keksih in bonbonih.

21. Nadomestite sol z zelišči. Sol veže vodo v telesu, aromatične zeli pa vam celo pomagajo pri izgubljanju tega ali onega kilograma. Bazilika odstranjuje vodo iz telesa, drobnjak stopnjuje porabo kalorij, žajbelj v hrani pa preprečuje poznejše napade lakote.

22. Ne odpovedujte se maščobam, kajti nekatere so življenjsko pomembne. Izbirajte visokokakovostne vrste, ki vsebujejo za presnovo tako pomembne omega 3 maščobne kisline, kot so npr. v lanenem olju.

23. Mleko in mlečni izdelkii naj bi bili stalnica vašega jedilnika. Vseeno pa je treba paziti na maščobni delež v njih. Izbiraje proizvode z 1,5 ali še bolje z 0,1-odstotka maščobe.

24. Vsak dan pojejte kivi. Ta bogat vir vitamina C namreč spodbuja izločanje hormonov za vitkost.

25. Eksotično sadje na srečo ni več tako drago kot včasih. Za vitko linijo je zelo primeren ananas, ker vsebuje encim bromelin, ki pomaga pri razgradnji maščobnih blazinic in zmanjšuje tek.

26. Izogibajte se sladkornim pastem, kot so sladke gazirane pijače ali kečap. Takšni izdelki zvišajo raven sladkorja v krvi v višine in tako zavirajo izgorevanje maščob.

27. Polnozrnati izdelki naj bi nadomestili svetle testenine ali bele štruce. Polnovredni izdelki bolje nasitijo in vsebujejo več balastnih snovi. Ob tem pa vedno zadosti pijte.

28. Pozor pred že pripravljenimi jedmi. Ti pogosto vsebujejo veliko maščob in sladkorja. Bolj kot so te snovi pri vrhu seznamu sestavin, več jih je v izdelku.

29. Vmes spijte skodelico zelenega čaja. Ta vsebuje katehine, ki spodbujajo izgorevanje maščob.

30. V kavo dajte ščepec kardamoma. Ta azijska začimba spodbuja presnovo.

Je delovalo? Teh trideset nasvetov? Upam, da, ker mi gremo napreeej! Upoštevajte jih in rezultati se bodo pokazali res kmalu! ;D <333
HOME/RECEPTI/PRIPOROČAMO/RAZVEDRILA/HUJŠANJE/---TABLETE---

Ja, tablete. Tablete naj bi pomagale pri zdravju, morali bi jih jemati redno, ko smo bolni, ampak ne preveč! Zelo hudo bi bilo, če vzamemo preveč tablet! Naredimo seznam tablet, ki bi vam koristile, pri boleznih. Nekatere so okusne, nekatere pa ne, torej, pričakuj nepričakovano! c:

Nolpaza control 20 mg gastrorezistentne tablete (Želodec in prebava)

Kdaj ga uporabljamo?
Zdravilo Nolpaza control se uporablja za kratkotrajno zdravljenje znakov refluksa (na primer
zgaga, regurgitacija kisline) pri odraslih.
Več uporabnih informacij o prebavnih težavah vam je na voljo na portalu eZdravje v rubriki Prebavila in v knjižici z nasveti za samozdravljenje Lažje pojesti kakor prebaviti.

Nasvet--->Glede na to, da so to bolj tablete za odrasle jih lahko priporočite svojim staršem, starim staršem ... (itd.), če imajotežave s prebavo ... če pa vas zanima še več, si kaj poglejte tudi na internetu ;D
Daleron C za otroke zrnca za peroralno raztopino (Prehlad in gripa)
Kdaj ga uporabljamo?
Uporabljamo ga za:

-zniževanje povišane telesne temperature, ki spremlja bakterijske in virusne okužbe,
-blažitev blagih do zmernih bolečin, ki spremljajo gripo in prehladna obolenja,
-lajšanje akutnih bolečin, npr. glavobola, zobobola,
-lajšanje bolečine po poškodbah, zdravniških ali zobozdravniških posegih.

Zdravilo v obliki toplega napitka je zlasti primerno za obolele otroke, ki zaradi vnete sluznice ust in žrela težko požirajo.

Več uporabnih informacij o prehladu in gripi vam je na voljo na portalu eZdravje v rubriki Prehlad in gripa in v knjižici z nasveti za samozdravljenje Kako proti gripi in prehladu?, več informacij o bolečini pa na portalu eZdravje v rubriki Bolečina.
Nasvet --->Torej tole stvarco uparabljajte proti prehladu in pa gripi, upam lahko le, da vam bo pomagalo! Ja, moj nasvet pa je, da si še prej kje oglejte ali koga vprašajte za več informacij o uporabi tega zdravila in, da ga vseeno ne uporabljate brez vednosti odrasle osebe.!
凸Don't forget! 凸

Upam, da niste preveč žalostni, ker sem vam priporočila le dva zdravila ampak za danes ste se dovolj načitkali! X'D
Upam, da vam je bila moja ZÐЯΛVΛ.SΞM v pomoč in, da ste uživali ob branju! Torej se vidimo naslednjič!
Adiosa Amigaaaaa!!!! <333 *m*
Maja <3
28. februar 2013
u124074
u124074

next :'$
28. februar 2013
hvala, Aljaa! Wuuh¨., tole sem delala cel dan X'D
28. februar 2013
dobra tema :3
28. februar 2013
pa next