Forum
Pozdravljeni. Moje ime je Anabella Michelle Brown, imam pa 14 let . Danes je zadnji dan počitnic in komaj že čakam,da spet prestopim šolski prag. Nisem takšna,kot si me predstavljate. Sem drugačna,kot ostala dekleta. Nimam prijateljic. Pravijo mi piflarka,v resnici se sploh ne učim veliko,le poslušam pri pouku. Kličejo me Bella. Vsaj doma,ker v šoli nimam nikogar,vsi me namreč sovražijo,tudi moja velika ljubezen Cristian,ki je en najbolj popularnih fantov na šoli in ne uči se nč,zato ima ocene negativne. Toda jaz sem zaljubljena vanj. Skrivaj,čeprav marsikdo ve,da sem. Vidi se mi pač. Počitnice sem preživela na sončnem Rabu,na hrvaškem. Nismo bogati in nemoremo si privoščiti veliko. Cristian je tudi star 14 let,tako,kot jaz,toda vem,da zame ni dosegljiv. Ima tudi punco,Amando Ryans , ki je stara 14 let in je na šoli znana kot mrha. Letos imamo valeto. Še posebaj me skrbi,ker se bojim,da nebom dobila plesalca. Le ena možnost mi je na voljo. Hannes Black,ki je star 14 let,tako kot ostali in noro zatrapan vame,toda na njegovo nesrečo mi ni všeč. Vsak dan mi v šoli nastavi ljubezensko pismo ali mi podari rože,ali podobno,zato je tarča zbadanja in tudi njega nemara preveč ljudi. Imam brata,Natthana Browna, ki je že polnoleten,a še vedno živi tukaj , z mano in očkom . Mama nama je namreč umrla pri mojem porodu. Tako rada bi jo poznala. Počutim se krivo,da je v nebesih,toda tako pač je.
Jaz,Bella :

Moj brat,Natthan,Natt :

Moja ljubezen,Cristian :

Cristianova punca Amanda :

Hannes Black,ki je obseden z mano :

Že vnaprej sem si pripravila šolsko torbo,čeprav sem vedela,da bom jutri potrebovala le peresnico in pisala. To sem dala v torbo,nato pa sem šla na računalnik. Vpisala sem se na facebook. Tam je pisalo obvestilo,da jutri dobimo novo sošolko,ki naj bi ji bilo ime Mandy Lower, 14 let, izgleda pa takole :

Zdela se mi je prijetna,zato sem jo dodala na FB-ju,saj je zraven pisala povezava njenega profila. Nobenega prijatelja iz naše šole še ni imela. Čudno. Izklopila sem računalnik in odšla v kopalnico. Stuširala sem se,si umila zobe nato pa izklopila luči in odšla spat. Budilko sem naredila na 7.oo,saj me avtobus pobere pred hišo,do šole pa rabimo z avtobusom le dobrih 10 minut. Pol ure imam dovolj za zajtrk,ostane mi še 15 minut do začetka pouka . Le kakšen bo Cristian jutri ? No,kličejo ga Cris. Prav zanimalo me je ,če bo drugačen . V mislih nanj sem zaspala. ''DRIIIIIIIIIIN!DRIIIIIN!DRIIIIIIN!'' mi je zazvonila budilka. Hitro sem vstala in stekla v kopalnico. Oblekla sem se kot običajno,saj smo nosili šolske uniforme,dekleta roza , fantje modre ,naličila se nisem,saj se ne ličim. Počesala sem svoje dolge lase in jih spela v čop. Nato sem stekla dol in pojedla kosimiče. Šolsko torbo sem si poveznila prek rame,se poslovila od očka in že stekla iz hiše,kjer me je že čakal avtobus. Vsedla sem se nanj in speljal je. Zazrla sem se skozi okno in gledala čudovito naravo . Spet sem se potopila v razmišljanje na Crisa. ''Hey.Lahko prisedem?'' me je zmotil glas prijetne punce. ''Seveda.Nisi ti tista nova sošolka,ki naj bi jo dobili. Mandy si,kajne?'' sem jo prijazno pozdravila. ''Ja'' je zadržano prikimala. ''Bova prijateljici?'' me je vprašala,jaz pa sem navdušeno pokimala in jo objela. Moja prva prijateljica,ki ni lažna in me je izbrala sama. No,morda pa bo tole šolsko leto le kaj bolje od prejšnjega in kot do zdaj. Avtobus je končno prispel in izstopili sva. Skupaj sva se odpravili do omaric,tam pa sem zagledala Crisa,ki se je poljubljal z Amando. Zavzdihnila sem. ''Je kaj narobe?'' me je opazila Mandy. ''Ah,ti po šoli povem,če lahko prideš k meni'' žalostno rečem in pogledam stran. Prikimala je. ''Hey,kako si preživela počitnice,lepotica?'' je sedaj prišel že Hannes. Uh,prav na živce mi je šel. ''Spelji se'' sem mu kot vedno pogumno rekla,on pa je brez besed odšel. ''Oboževalec?'' me vpraša Mandy in pomigne z obrvmi. ''Bolj obsedenec,že od četrtega razreda naprej'' razložim. Nato je zazvonil zvonec in odšli smo v razred. ''Učenci,naj vam predstavim našo novo sošolko in učenko, Mandy Lower , ki je prišla v London iz Slovenije. Vsi so se ji posmehovali,le jaz ne. Nato se je Mandy vsedla. Vesela sem bila,saj je edina od vseh v razredu izbrala mesto zraven mene. ''Piflarka in novinka skupaj,to je nekaj'' je nesramna Amanda šepnila Crisu na uho,ta je le skomignil z rameni in se nato osredotočil na učiteljičine besede.
01. september 2012
Pouk je potekal normalno kot ponavadi,le da se je danes Amanda še posebno slinila okrog Crisa. Vedno me je ignoriral. Zato ga niti pozdraviti nisem upala. Komaj sem čakala,da bo konec pouka,da pride Mandy k meni. ''DRIIIIIIIIIIIN!'' je končno pol dveh zazvonil šolski zvonec. Z Mandy sva pobrali šolske torbe in se odpravili na avtobus. Čez 15 minut naju je ta ustavil pred mojo hišo . Očka bo gotovo navdušen,da imam končno prijateljico. Pozvonila sem in odprl je očka. ''Bella,imaš novo prijateljico?'' je presenečeno vprašal očka. Ponosno sem pokimala. ''Čas je že bil'' se je tudi oče oddahnil. ''To je moja nova prijateljica in sošolka,Mandy. Vsak dan bova skupaj. Povabila sem jo k meni '' razložim očku. Pozdravil jo je,potem pa sva se odpravili v hišo. ''Toraj,Bella,mi zdaj poveš o tistem fantu,ki si ga tako gledala?'' me vpraša Mandy. Pokimala sem in zajela sapo. Nato sem ji vse razložila. ''Zakaj ga preprosto ne nagovoriš?Pozdraviš?'' je zanimalo Mandy. Najprej sem tudi sama pomislila na to. A potem sem se spomnila,da tega ne storim,ker bi me igrnorial in ker bi se mi vsi posmehovali. Potem nama je oče prinesel kosilo. ''Meni je všeč tisti Hannes'' razloži Mandy,jaz pa planem v smeh. ''Ne no,pa ne on . Vedno me zasleduje v šoli in obseden je z mano'' v smehu rečem. Mandy je žalostno sklonila glavo. ''Hey,ne skrbi.Nagovori ga.To obožuje,še posebaj,če to stori dekle'' ji svetujem. ''Hvala'' potem sva se objeli in očka nama je pripravil hrano. Ob osmih sva se poslovili,saj je Mandy žal mogla iti . Zmenili sva se,da jutri pride k meni in skupaj greva v šolo. Komaj sem čakala. Potem sem šla gledat film. Pol enajstih,čeprav je to glede na to,da imam šolo,pozno,sem končno šla spat. Hitro sem zaspala. Zjutraj me je zbudila budilka. Izklopila sem jo in hitro odšla v kopalnico,ter se uredila. Spet se nisem naličila. Kot ponavadi. Oblekla sem običajno uniformo. Potem sem vzela torbo in šla dol. Ravno takrat je pozvonilo. ''Mandy'' sem veselo pomislila in šla odpret. Bila je ona. Pozdravila sem jo potem pa sva skupaj stekli na avtobus,ki je peljal do šole. ''Glejte,piflarka z novo kokljo gre'' so se nama vsi posmehovali. Tega sem imela dovolj. Vsi so se nama smejali. Stekla sem na WC. ''Bella,odpri,prosim'' prepoznam glas od Mandy. ''Ne,ne morem več tega prenašati.Nekaj moram storiti'' sem objokano vpila. ''Prosim''. Potem sem le odprla. Objela me je. ''Ne skrbi'' me je mirila. ''Kako ne,vsak dan se mi posmehujejo,že vso šolo,samo,ker nihče ne govori z mano in ker imam dobre ocene. To moram spremeniti'' spet žalostno povem. ''Kako pa?'' ''Imam idejo.Ti potem povem,hitro,zdaj zvoni'' rečem in obe sva stekli v razred. Ves pouk sem razmišljala o spremembi. Potem je zazvonilo in zvonec je naznanil konec pouka. ''Nič več nebom grda račka'' sem rekla Mandy,ko naju je avtobus odstavil pred domom. ''Kaj nameravaš?'' me je začudeno vprašala. ''Watch and learn'' rečem in stečem v sobo. Preoblekla sem se.Potem sem pograbila denarnico. Očeta ni bilo doma. ''Pridi,greva'' rečem in jo za roko potegnem po stopnicah.
03. september 2012
Vedela sem,da bo trajalo nekaj časa,da se privadim,a to sem morala storiti. Nisem več morala prenašati,da me Cris ne more sprejeti takšne kot sem. ''FRIZERSKI SALON?Zakaj?'' me je polna začudenja vprašala Mandy,ko sva prispeli. ''Čas je za spremembo'' rečem odločno in globoko vdihnem,preden vstopim. ''Zakaj že?'' me začudeno vpraša Mandy. ''peapole change,we change , remambah?'' ji vrnem v odgovor,nato pa grem do frizerke. Opisala sem ji željeno frizuro in barvo las. Nič več nebom tista piflarka,ki naj bi bila prej. Ko je frizerka čez eno dolgo uro , ki se je vlekla zelo končala,sem zgledala tako nekako :

Bilo mi je všeč. Ker sem se spremenila jaz,se je za spremembo odločila še Mandy,čeprav tega nisem pričakovala. Želela me je presenetiti,zato sem morala počakati zunaj. Uh,le kako se bo postrigla ona ? Ko pa je vstopila,sem samo buljila... :

''OMG,Mandy,si to res ti?'' sem presenečeno vprašala in ji skočila v objem. ''Bella,sploh te ne prepoznam več!Tako čudovita si!'' je rekla in mi objem vrnila. Obe sva bili zadovoljni. Šli sva še v kozmetični salon in povrpašali,kako se dobro naličiti. Tudi tam sva se veliko naučili. ''ZDAJ PA SHOPPING TIME!'' zavpijem in z Mandy se zapodiva proti domu. Čisto vsa oblačila sem vrgla vstran ali pa v koš, ali pa sem jih podarila rdečemu križu. Odšli sva v shopping. Tam sva kupili sama moderna oblačila , ki so bila sexy, so razkrivala kar nekaj in bila so po novi modi. ''ZADETEK V POLNO!'' sem zavpila ko sva končali in sem se vrgla na posteljo . Še zadnjo jopico sem dala v omaro in jo zložila. ''Naporen dan'' ''In velika sprememeba'' sem dopolnila Mandy. Zasmejali sva se. ''No,moram iti,se vidiva zjutraj,pa v šoli,čaw'' reče Mandy in se odpravi. Jaz sem odšla spat. Naslednje jutro me je spet zbudila budilka. Vzela sem torbo , pojedla zajtrk in se odpravila na avtobus. Vsi so buljili. Crisa na avtobusu ni bilo. Še dobro. Bo spremembo pač videl komaj v šoli. Vsi so žvižgali. Toda za nobenega se nisva zmenili.
06. september 2012
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg