Forum
Nekega dne sem vsa vesela odšla ven ker sem ugotovila da je naša kobila Miša povrgla žrebička . Ime sem ji dala Lili . Z Lili sma se vsak dan na pašniku igrali tekali sma ena ob drugi . Lili sem imela zeloooo rada in ona mene . vsako jutro sem ji prinesla svež korenček ali pa kocko sladkorja . Ko je bila dovolj stara smo jo za čeli pripravljati na jahanje (ujahavati) najprej je bila uprežna kobila , z njeno mamo Mišo sta vlekli voz . Nakar jo je moj oče prvič zajahal na začetku je bila Lili divja nakar se je umirila . Tako jo je očka jahal večkrat na mesec celo leto . Jaz sem ji še naprej vsak dan nosila korenček in sladkorne kocke . Nakar grem nekega dne k Miši in Lili v hlev in ugotovim da Miša ne stoji odprla sem njen boks ampak Miša je samo ležala na tleh nahitro sem stekla k očku in mu vse povedala on je hitro poklical veterinarja . Ko je veteriner prišel jo je pregledal in čez nekaj časa ko jo je dokonca pregledal je rekel da ji ni pomoči in da je umrla.Naslednje jutro smo jo pokopali . Naslednji dan se je Lili vsa žalostna sprehajla po pašniku, niti korenček je ni razveselil . Nakar sem jo šla jahat dirjali sma po travniku , zvečer sem jo dala v boks in jo nahranila. Ko sem se zjiutraj zbudila in šla pogledat Lili je ni bilo v boksu niti na pašniku je ni bilo . To sem sporočila očetu . Po nekaj urah iskanja sem jo našla na kraju kjer smo pokopali Mišo. Ko sem šla do nje me je zbila potleh in odirjala stran . Z očetom , sestro in mamo smo jo iskali ampak je nismo našli . Očka je rekel naj gremo spat in bomo jutri nadaljevali z iskanjem. Šla sem spat kot mi je naročil očka ampak sem bila preveč zaskrbljena da bi zaspala. Sredi noči sem se z majhno svetilko odpravila v gozd iskat Lili . Zelo dolgo sem jo iskala , bila sem utrujena , ob drevesu sem zaspala zbudilo me je tuljenje volkov , okrog mene se je zbralo kardelo lačnih volkov . Nakar je mimo prihitela Lili ki jih je odgnala , vsa prestrašena sem se ji vsedla na hrbet in hitro sma odšli domov . Kjer so me vsi zaskrbljeno iskali . Zelo veseli so bili da sem prišla domov živa in zdrava in da sem našla Lili. Od takrat je bila Lili vedno vesela in vsak dan sem jo jahala.
Se nadaljuje …………………

ᑌžIᐯᗩᒍTᕮ
21. november 2015
u200824
u200824
neeeeeeeeeext
21. november 2015
u201591
u201591
Next c:
21. november 2015
u201156