Forum
u223100
u223100
Pomoje ja, razen če ni kakšnega drugega predmeta, ki se imenuje biser
ce je, pitem si sama izberi ^_^
17. april 2017
Hej, jst dons res nimam časa, napišem jutri.
19. april 2017
u223100
u223100
OK. Rok je podaljšan za 4 dni.
19. april 2017
hi, a so prijave še možne?
20. april 2017
PSENONIMadaLoveDogs
ALI SI PREBRALA PRAVILA itakk
21. april 2017
pr psenonimu bi moralo pisati DadaLovedogs
21. april 2017
u223100
u223100
Ja, prijave so možne do tretjega izziva.
21. april 2017
PRIJAVNICA
PSEVDONIM: Plutonium
SI PREBRAL/A NAVODILA? ja

a lahko še vedno opravim prvi izziv ali sem že prepozna?????
21. april 2017
PSEVDONIM: Persephone
SI PREBRAL/A NAVODILA? : Ja.
22. april 2017
u223932
u223932
PRIJAVNICA
PSEVDONIM: lovecats
SI PREBRAL/A NAVODILA? : seveda
22. april 2017
u223100
u223100
OPRAVLJEN / NEOPRAVLJEN IZZIV

Lanica132 ✘
Synne Sinclare ✔
Unimportant ✘
Hestija* ✔
Crazy unicorn ✘
Freya. ✘
Blažka11 ✔
Daškaa ✔
Dream-all-day ✔
Epiphany ✘
Cool1234567890 ✘
+++++++++++++++++++
Danes je zadnji rok za oddajo prispevkov!!!!
POHITITE!
23. april 2017
a dobimo nov izziv??
27. april 2017
u223100
u223100
Tako, ocene so prišle! Prosim, da se mi ne zamerite, ker sem nekaterim dala nižje točke.
+++++++++++++++++++++++++++++
Hestija* - pluviophile : 7točk
Dobro napisano, ampak nekoliko preveč si pretiravalacpri opisanju dogodkov oziroma dogajanja.
Blažka11 – simbuba : 6 točk
Lepo in dobro napisano. Vidi se ti, da si se zelo potrudila. Opaziti je bilo tudi par slovničnih napak. Drugače super.
Synne Sinclare - Synne Sinclare : 9 točk
Zelo dobro napisano, nisi pretiravala. Kar tako naprej.
Daša LoveSea – DadaLoveDogs : 4 točke
Preveč slovničnih napak. Premi govor ni v redu. Malce volje ti manjka.
dream-all-day – Plutonium : 8 točk
Tvoj del nama s soocenjevalko je bil zelo všeč. Ampak si imela nekaj slovničnih napak. Tvojemu besedilu nekaj manjka.
Epiphany : 10 točk
Z eno besedo odlično. Vidi se, da imaš smisel za pisanje. Pa tudi o slovničnih napak ni ne duha ne sluha.
ZMAGOVALNI PRISPEVEK

Hi, pošiljam ti moj prvi izziv in upam, da je zadovoljivo spisano
Na obzorju se je, v temni noči izrisala neznana podoba dekleta. V naglici je tekla po cesti naravnost naprej, obleka se ji je, zaradi mešanice dežja in znoja lepila na telo. Svetloba obcestne svetilke je, za trenutke bledo osvetlila njeno silhueto in njena senca se je občasno zarisala v lužah na tleh.
Tekla je, dokler ni omagala in se, ob stari cerkvi na trgu, usedla v kot kamnitih stopnic. Ignorirala je mrzlo zajedanje neprijaznega betona v njeno kožo, saj je bila preveč izčrpana, da bi čutila bolečino. Kri iz njenih žuljavih bosih podplatov se je mešala z vodo, ki se je zaradi preobilnega dežja nabirala na starih stopnicah.
Naslonila se je ob zid in globoko zajela sapo ter se poskušala umiriti. Na njenem od solz zabuhlem obrazu se je risala bolečina, ki pa ni izvirala iz številnih ran, ki jih je imela po telesu, pač pa iz bolečine, ki jo je nosila v sebi.

krepko zaklenkal je!
V zvoniku nad njo je pričelo zvoniti, glasno donenje se je odbijalo med hišami in nazaj do nje.
Brez da bi sama zaznala je, v sozvočju z glasnim donenjem, začela glasno kričati, kar ji je dalo izmozgano telo. Agonija, ki jo je čutila se ji je risala na obrazu, mešala se je z bolečino in jezo.
Bila je v konfliktu, kaj naj stori. Medtem ko so ji instinkti govorili, naj naprej beži ter se izgubi v noč, tako da je beda lastnega življenja ne dohiti, medtem, ko ji je telo, izmozgano in uničeno dopovedovalo, naj se ustavi, počije.
Iz nemoči se je zvila v klobčič v kotu, kolena si je porinila pod brado. Tako je še naprej kričala, zvita na tleh ob stari cerkvi, sesuta, uničena.
Potihnil glas je violin,
Tako je kričala, dokler ji ni zmanjkalo glasu, dokler se ni začela dušiti v mešanici lastnih solz in sline. Začela je glasno hlipati in hlastati za zrakom, dež pa je še naprej, kot da ne bi zaznal njene bede, neusmiljeno udrihal po njej in maličil njeno podobo.
Tako je izgledala, vsa drobcena in razmršena, zvita na tleh, usmiljenja vredna.
Če ne bi bila ura tri zjutraj, če ne bi padal dež in če ne bi bil ponedeljek, bi morda šel kdo mimo. Morda bi se mu zasmilila. Morda bi ji kdo pomagal. Morda bi bila rešena krute usode, morda dež ne bi dokončno uničil njenega šibkega telesa, kot je življenjska nesreča uničila njenega duha in zlomila njeno voljo, morda bi dobila še eno priložnost za življenje, kakršno je kot deklica sanjala, da ga bo imela. A, vendarle, človeška beda ne pozna meja.

strunar odbrenkal je!
Tako je tisto noč, ob tisti cerkvi na tleh, umrla. Njeno hlipanje je sčasoma potihnilo, od izčrpanosti je zaprla oči in zaspala, medtem ko jo je močil dež in prepihal veter. Ob štirih zjutraj se je njeno telo, fizično izčrpano in psihično neželjno nadaljnega boja za preživetje, vdalo in dokončno je zapustila ta svet.
Našel jo je, tako ležečo na tleh zjutraj mestni kaplan, ki je prišel odklenit cerkev najbolj gorečim vernikom, za jutranjo molitev. Po začetnem šoku je poklical lokalno policijo. Čeprav so se, za njih celo neobičajno, potrudili, njene identitete niso nikoli ugotovili.
Ostala je večni misterij, sirota, umrla bosa in razcapana, pred cerkvenimi vrati, neznanka. Pokopali so jo, v neoznačen grob na rob pokopališča, njenega groba pa ni nikoli nihče urejal in ga je kmalu prerasel plevel in trnje. Tako je umrla, kakor je živela- v bedi in revščini, življenje, nevredno živeti in smrt nevredno umreti.

PRVA TRI MESTA V TEM IZZIVU

1.MESTO : Epiphany
2.MESTO : Synne Sinclare
3.MESTO : dream-all-day

Tekmovalci, ki niso opravili izziv so :

Lanica132, collen ciara, Crazy unicorn, Freya. in
Cool1234567890.
Tisti, ki niso opravili izziv, dobijo 0 točk.

Izziv pride danes ali jutri, nič ne obljubim.
27. april 2017
čestitke zmagovalki res odlično napisano
27. april 2017
vse čestitke in pohvale zmagovalki, resnično izjemno napisano
27. april 2017
PRIJAVNICA
PSEVDONIM: Satan's girl
SI PREBRAL/A NAVODILA? : Sm

- če se lohk prijavim bi ti še danes poslala prispevek..
27. april 2017
u215282
u215282
uau, zmagovalni prispevek je zakon *_*
hvala za drugo mesto
27. april 2017
Čestitke zmagovalki, izjeme prispevek!
27. april 2017
u223100
u223100
†Aηηα_вιтcн
Lahko mi še danes posljes prispevek, oceno ti bom razkrila preko zasebne pošte.
ZDAJ PRIJAVE NISO VEČ MOŽNE!
27. april 2017
u216558
u216558
prijave niso vec mozne ... eno uro prepozna
no potem pa samo en komentar glede tega: mogoce bi lahko opis "eno stran v wordu s pisavo 11" zamenjala z npr.3000 znaki s presledki, ker nimajo vsi worda
ceprav ne sodelujem, cestitke zmagovalki, besedilo je odlicno spisano
27. april 2017
Blažka11 - LoveAnimals
28. april 2017
u223100
u223100

DRUGI IZZIV

Tokrat se boste postavile v vlogo Williama Shakespearja in na novo napisale zgodbo z začetkom, potekom in zaključkom po knjigi Julija in Romeo. Ta prispevek naj ne bo obnova ali kaj takega, ampak bo vaša "knjiga". Ampak ne kot prava knjiga. Saj veste, kaj mislim, ne?
Čas naj bo isti, kraj isti, samo potek oziroma vsebina drugačna, po vaši domišljiji. Osebe lahko dodajate, vendar pazite, da bodo primerni tistemu času. Zgodba je lahko po izbranem žanru, vendar spet opozarjam, da ne pretiravajte.
Naslova ni potrebno dodajati, vendar ga lahko, če želite.
Zgodba naj bo dolga 3000 znakov s presledki, po predlogu zoe6056.
Žal si bila res prepozna.

Upam, da je to vse, kar sem želela povedati. Če kaj ne razumete, me vprašajte preko zasebnega sporočila.

Časa imate 14 dni, se pravi do 15.5.2017.
Srečno!
01. maj 2017
Jaz bi se rada opravičila, ker imam NPZ-je, potem pa MEPI odpravo in ne bom imela časa opraviti izziva.
01. maj 2017
jaz bi se opravičila za tri tedne ker imam operacijo roke in potem ne smem dva do tri tedne z roko delati.
01. maj 2017
u223100
u223100
hestija* za koliko casa naj te opravicim? In tudi jaz imam NPZ- je ( v četrtek SLJ, v ponedeljek MAT in v sredo TJA). Upam da mi bo uspelo. Karkoli, vso srečo ti želim.

LoveAnimals, opravičeno imaš.

Pozor, v primeru, da se opravičiš, moraš opraviti tisti izziv, za katerega si se opravičil. v primeru, da tega ne narediš, boš imel manj točk, kot vsi ostali. In mislim, da si tega ne želimo, ne?
01. maj 2017
Bi se dalo do konca maja? Potem imam samo še valeto in mislim, da se mi bo urnik že malo sprostil.
02. maj 2017
u223100
u223100
Ja, v redu. V bistvu imam tudi jaz ta mesec napet urnik (testi, sprasevanja, ki so mi ostali od prej, ko je ucitelj manjkal), za konec pa grem nekje med 20 maja v nemcijo do zacetka junija, tako da bodi brez skrbi
02. maj 2017
Super, hvala. Uživaj v Nemčiji.
02. maj 2017
u223100
u223100
Hvala . Ti pa uživaj na valeti, čeprav je še veliko časa.
02. maj 2017
u223100
u223100
Še 6 dni imate čas,
prispevka pa še ni oddala NOBENA tekmovalka.
09. maj 2017
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg