Forum
* flash back * Bil je prelep pomladni dan, ko sem se rodil. Mehka trava je zaobjela moje dolge suhcene noge in starejšega prijatelja sem pogledal s še motnimi očmi. On je imel 2 meseca. Mati je ležala ob meni, me lizala in mi nežno hrzala. že po kakšni uri je vstala in se sprehodila tri korake stran od mene. Prestrašen sem kriknil. Kam pa hodi tale bebka? Nisem mogel vstati, noge me niso držale, bile so majave in nestabilne. Po nekaj odločnih skokih sem le stal, brez ravnotežja in majajoč se, a stal sem! zmagoslavno sem vzkliknil in mati me je ponosno pogledala.
*the end*

Ime mi je Farah. Sem mlad žrebec in sem poln energije. Farah pomeni zelo vesel. Moj kožuh je bele barve, kakor sneg pozimi, moja griva pa je temnejša, siva. Moj najboljši eno leto starejši prijatelj je Marah. Je rjave barve in je zelo nagajiv. Od mater so nas odstavili, nas, mlade žrebce. Sedaj prosto tekamo po prostranih travnikih brez omejitev in jih ne zapustimo. Zakaj bi jih? Vedno so zeleni in čez njih teče reka.

Jaz in moj najboljši prijatelj Marah:

Mlada in navihana kot sva bila sva se cele dneve potepala, in iskala mirne kotičke kjer sva tekmovala. Takrat pa je prišel. Dvonožno bitje, mati mi je nekoč davno rekla da je to naš gospodar. da bi nas brez njega lovili volkovi in bi bili na milost in nemilost prepuščeni lakoti, in suši. Ko naju je poklical sva tiho šla do njega.
"Dobra konja sta, mlada, prekrasna! nista za vprege. V šolo za jahanje vaju dam!"
je rekel z globokim glasom.

Z MArahom sva se spogledala. potem nama je na glavo nadel nekakšno past ki je zgledala tako:

NI nama bila všeč, a že naju je privezal in sledila sva mu. Peljal naju je na nov, še boljši pašnik. A bil je ograjen! Manjši prostor, kjer z Marahom nisva mogla dirjati po mili volji, in nisva imela možnosti v tišini jesti travo. Oba sva bila temperamentna žrebca in zaradi manjšega prostora sva se sprla

Preden bi se med seboj poškodovala, je pritekel Gospodar in mene odvlekel stran. takoj mi je bilo žal in MArahu tudi. Klicala sva si in se oproščala drug drugemu, a Gospodar me je vlekel stran. Zaprl me je v veliko ogrado. A bil sem sam!

Žalost mi je zapolnila srce!, mi konj smo izjemno družabna bitja. A kmalu je spet prišel. V Usta mi je potisnil kovinsko, grozljivo reč ki me je žgala in mi preprečila da bi imel normalno sproščene ustnice.

na hrbet mi je dal veliko reč in gnal me je v krogu da sem moral teči. RAd sem tekel. a stvar na hrbtu in ledena kovinska stvar v ustih so me motile! Ko je odšel je rekel: Dober si, prav tako kot Marah!" in ugotovil sem da se podobno dogaja tudi Marahu.
________________________ . . . . . .
Minili sta 2 leti. Sedaj sem razumel besedo sedlo, uzda, jahanje, dresura, preskakovanje ovir. Gospodar me je prekomerno hvalil! In ker sem postal zello priden me je premestil. v Veliko ogrado z ujahanimi konji. Videl sem Maraha! Stekla sva si naproti in uživala sva ob pogledu drug na drugega. Pogledal sem mimo njega in takrat sem jo zagledal....

bila je najlepša kobila kar sem jih kdaj videl. Ob njej me je spreletaval krasen občutek in želel sem jo spoznati!

Boš brala?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

01. marec 2014
waw kok lepo nadaljuj!!!!!!!!!!!!!!
01. marec 2014
tnx <3
01. marec 2014
daj no next
01. marec 2014
u152860
u152860
ful hudoo
NEXT!!!
01. marec 2014
hualla :**

eko, bom začela pisat zdej takoj!
01. marec 2014
u152860
u152860
Yey!
01. marec 2014
jesa piši piši ker je kulllllllllllll
01. marec 2014
hehe
01. marec 2014
haha daj daj
01. marec 2014
hitim kokr morem
01. marec 2014
ja veš kaj mi je všeč na tej temi????
01. marec 2014
kaj ?
01. marec 2014
vse!!!
konji,
slike,
zgodba,
pisatelj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
01. marec 2014
ooo hualaaa <3 :*
01. marec 2014
u152860
u152860
meni tudi
01. marec 2014
neč kako napreduje?????
01. marec 2014
tnx

ma, že na polovici sm, ma želim da je doug next
01. marec 2014
nnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeexxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxtttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
ok????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
01. marec 2014
u152860
u152860
YYeeYY!!!
01. marec 2014
če poznate kogaa, ki bi mu bila ta zgodbica všeč, mu lahko pošljete link? ker ne poznam veliko ljudi na igrah 123
01. marec 2014
jaz sem že dvema
01. marec 2014
res? joj, hvalaa res
01. marec 2014
objavim prvi del nexta? da bosta brali?
01. marec 2014
Ime ji je bilo... Marjana. Nisem pozabil na maraha, ne, še zmeraj sva se družila, le z marjano sva velikokrat pasla enak šop trave in čez nekaj dni mi je povedala da me ljubi in jaz sem ljubil njo. Potem je Gospodar odprla jahalno šolo, da bi služil, da nas vzdržuje. Veliko mladih dvonožnoh bitij se je vpisalo. Reče se jim ljudje, ste vedeli?

najprej so jahali le starejše, mirnejše konje, nato je eni deklici, starejši dal mene. rekel je da odlično jezdi. BIla je prijazna. Ko je gospodar šel, je odprla moj boks (ja, v majhne bokse nas je dal, a spuščal nas je vsako noč in jutro)

"Zdravo, konjiček. KOt vidim na tabli ti je ime Farah. Lepo ime
Vem da me ne razumeš, ampak še jaz se ti bom predstavila!"

oo, ko bi ji le lahko povedal da jo razumem!

"Ime mi je Neža, in moj stric je imel konja, zato zelo dobro jaham. a konja je moral prodati in sedaj hodim sem, saj ljubim jahanje. Upam da se bova dobro razumela."

pokimal sem z mojo glavo, tudi jaz sem upal da se bova razumela, predvsem pa sem upal da dobro jezdi.
najprej mi je razčesala grivo

potem mi je z klinom očistla kopita in me osedlala. delala je zelo nežno in to mi je bilo všeč.
Potem me je peljala v manežo, kjer so že čakali Drugi stareši konji. Imeli smo normalno uro jahanja. POtem pa je nek starejši konj se delal da se je splašil in se je pognal v dir. Izkoristil sem priložnost za tek in še sam sem skočil v lep galop. Neža ni padla, obdržala se je, ujela ritem in galopirala z menoj! bilo je prav lepo, nisem si predstavljal da je lahko lepo! Punčka z tistega konja je padla in Gospodar se je razjezil. Grdo sem pogledal tistega konja. Kako je lahko to dovolil ko pa so ljudje tako prijazni?
Neža me je peljala nazaj v boks in me skrtačila. rekla je da sem priden in lep in všeč mi je bilo. Potem pa je šla. Hvala bogu, me je gospodar peljal na sprehod, ker me je imel rad. pripeljal me je na pašnik poln rož. Spomnil sem se na Marjano. Odločil sem se, da ji bom prinesel rože

01. marec 2014
u152860
u152860
NNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
01. marec 2014
hualaa :*
01. marec 2014
u152860
u152860
nzk
01. marec 2014
že nadaljujem, hehe bla bi pa vesela če bi še kdo brau pa ste samo vidve
01. marec 2014
jah ma saj bo polek tega pa je dobro met 2 oboževalki v samem dnevu
01. marec 2014
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani