Forum
živjo, sem violetta!

živela sem v španijiin to kar celih 10 let, po tem ko mi je umrla mama (maria). živim z očetom gemanom in mačeho jade. sovražim jade. no to sva jaz in oče.

datumi bodo izmišljeni.
9.3.2012,sobota

letalo je že zamujalo. končno je prišlo! moj oče je miljonar.
ukrcali smo se v letalo.med letom sem postala žejna in šla iskati vodo v en prostor.
tam je bil...
kdo mislite da je bil?

..................................................................................................................................................................................................................................................................

9.3.2012, sobota

bil je kužek. vedno sem si ga želela. ne vem kako se je lahko znašel tam. bil je luškan.
skrila sem ga pod majico in šla na sedež. ko smo pristali v argentini. je jade umrla od presenečenja. bila je prečudovita hiša:

tam sta za hišo skrbela olga in ramallo.
olga:

ramallo:

tudi zsebno učiteljico imam.
danes pa je v pisarno prišla nova učiteljica. angie.

gledala je družinsko sliko še mene mame in očeta. nato je prišel oče v pisarno...
19. januar 2014
no kužka sem nesla v sobo in ga nahranila.to je kuža:

naredila sem mu sobico za omaro, da oče nebi videl. imam že 1 kužka tedyja.
njo pa sem poimenovala ala.

11.3.2012, ponedeljek

razjezil se je nanjo. komaj mu je lahko pojasnila, da je prišla k nam da ... naj vam tako povem. angie je moja teta po mamini starani. oče noče da bi kdor koli govoril od marije. jaz
mislim de se nekako boji resnice. ko sem bila majna, po mamini smrti, sem vedno spraševala ˝kje je mama˝ oče pa je vedno rekel isto ˝umrla je, ne bo je nazaj˝.
zato se je tudi angie bala povedati da je moja teta. iskali smo novo učiteljico. angie ni znala nič povedati le ne razločno govorjaje jecljala. potem jo je oče prekinil, si ti nova violettina učiteljica? angie se hotela le biti z mano zato se je zlagala ˝ja˝.
oče ji je dal pravilnik.
bil je tak:

PRAVILA
-violetta lahko posluša le klasično glasbo
-povsod mora iti nekdo z njo
- uslužbenci jejo v kuhinji
-nihče naj ne nasprotuje meni, jade ali violetti
-vsak dan se pogovorimo o učnih načrtih
-ne puščate umazano ali razmetano
-violetta naj ne govori s fanti
-naj se obnaša primerno
-naj se pogovarja z uglednimi ljudmi
-lahko izkoristiš 2 dni prosto
-ne utikuj se v družinske zadeve
-ne dajajte mi navodil kako vzgajati hči
- vsak ima osebni prostor, brez dotikanja drug drugega med vslužbennci
-violetti ste na voljo 24 ur na dan
19. januar 2014
11.3.2012, ponedeljek

s očetom sva se spet skregala. stekla sem v park. deževalo je in se zgodilo tomogoče vas moti španščina)

bilo je čarobno!
doma sem stekla na posteljo. razmišlaja sem kaj se je zgodilo.

v moj dnevnik ne pišem ampak rišem

moj oče je videl kaj sem narisala in sva se spet kregala...
počutim se kot princeska zaprta v gradu!!!
prepovedal mi je tudi 1 teden odhajati iz hiše brez spremstva in mi grozil da bo uvedel še strožja pravila. bila sem obupana. zunaj je čakala angie. germanu je povedala da ne ravna prav in kmalu je bilo:
še ena taka pa si odpuščena.
angie je prišla v sobo in me potolažila. res mi koristi. obvestila me je tudi da imam jutri uro geografije.
19. januar 2014
še vedno sem bila žalostna ampak... kaj hočem!
po nekaj časa sem zabredla v sanje.
naslednji dan sem se malo potikala po mestu ker je oče delal v pisarni. šla sem mimo nekega studia21. tisto je bil glasbeni studio!!! škoda. oče me noče slišati peti. šla sem v restavracijo ki jo vodi luca. naročila sem smuthie. piti sem ga šla pred studio. tam pride en fant. predstavi se mi. ime mu je leon (lion)

mislim da sem mu všeč.
po nesreči sem polila smuthie. rekel je da mi prinese novega. ni dolgo trajalo.
imel je še enega zase. preden pa pride do mene ga ustavi neka blondinka ki ima 5 kg ličil na obrazu ljudmila.

z njo je njena pomočnica natalija pravijo ji nati. seveda ker ljudmila, pardon ljudmi hoče da jo oz. ju kličejo tako.
leonu je priliznjeno rekla hvala levček kako si vedel da bi ta trenutek pila smuthie.
razočarano sem gledala kako ga pelje v studio.leon se je po poti še oziral za mano.

nato ljudmila, pardon ljudmi, joj kako mi gre na živce, pridirja iz studia.
zakriči name da kako si drznem osvajati njenega fanta!!!...
vendar po par minutah naveliča saj prde nek drugi fant. thomas...
namenjen je bil proti meni pa ljudmila...grrrr ljudmi, zdirja proti njemu.
živjo kako ti je ime? jaz sem ljudmila! thomes komaj pove da je on thomas.
mislim da je leon prost. kmalu pride ven. ljudmilo... navaditi se moram pisati ljudmi, mimo glede...
leon je prišel ven. najprej opazi ljudmi, toooo uspelo vsaj enkrat napisat pravilno!
leon je prišel ven in opazil ljudmilo... ponovitev
kako se prilizuje thomasu. nato vidi mene. vsede se k meni...
19. januar 2014
Nati:

Luca:

upraša me kaj je narobe. jaz pa strmim v ljudmilo...ljudmi grrrrrrrr
kako se kesa thomasu. bila sem zelo užaljena. stekla sem proti glavnemu trgu.
leon steče za mano. ustavi me in me upraša če mi je thomas ušeč.
jaz še vedno ne morem izgovoriti niti besede.
povabil me je na smuthie, vendar sem zavrnila ker bi oče čez kakih 20 minut končal z delom. v sobi sem se zjokala. nato pride angie. rekla je da sta se z očetom zmenila da greva poslušati klasično glasbo namesto geografije.
ko sva šli na koncert ja angie takoj morala na wc.
20 minut je bila tam. potem ji zazvoni telefon in mora iti po očala. nato se prehladi. si gre obrisati nos. pride tudi z očali in šalom kot da se hoče zamaskirati.
zdelo se mi je čudno. in brez angie je bilo dolgočasno.
zdaj bom pa pisala kot angie.
joj koncert je bil ravno takrat kot naravoslovni dan. vedela sem da sem odgovorna tudi za šolarje. joj, nihče ne sme tega izvedeti, če ne me bo german odpustil. no najprej sem se morala vsaj prikazati če ne bi gorgorio:

tam je bila kitara rafa palmerja.
učenka camilla me je vprašala nekaj o palmerju...
potem sem se pa mogla zlagati da grem na wc, ker violette nisem mogla pustiti same. nekaj časa sem bila tam ko mi zazvoni telefon. bil je gorgorio. violetti sem rekla da sem pozabila očala. spet sem se prikazala tam. nato sem se naredila da mi zvoni telefon.
in gorgoriu sem rekla da moram iti ker je nujno. odšla sem k violetti.
orkester je takrat že končaval.ko sva odhajali domov...

zdej bom po svoje ker sem ne spomnim kaj je bilo+od zdaj naprej bom pisala kot violetta

... me je angie vprašala če mi je bilo všeč. izkreno sem ji odgovorila de ne. malo sumim kako je bila lahko tako dolgo na wc-ju in da potrebuje toliko časa da gr po očala mi ni šlo v glavo pa sem jo vprašala. odgovorila mi je da je wc čisto na drugi strani stavbe
19. januar 2014
od zdaj naprej pišem kot violetta.

zdelo se mi je malo čudno vendar sem jo videla da je napeta in je nisem preveč vznemirjala.
LEON & LJUDMILA
leon govori s svojim prijateljem andrejem.(onđrej)

l: poglej ne morem več tako naprej.
a: o čem pa govoriš?
l: končati moram z ljudmilo.
a: zakaj pa?
l: zakaj!? nesramna je plus ni mi več všeč.
a: zakaj?
l: lepa je...
a: ravno to potrebuješ!
l: ne prekinjaj me! pravim da je samo lepa na zunaj ne na noter.
a: nisem vedel da imamo ljudje lase tudi v telesu!
l: ah pozabi. le z ljudmilo moram končati.
andrej:

ljudmila se pogovarja z njeno ˝služkinjo˝ nati.
l: končati moram.
n: kaj pa?
l: z leonom.
n: zakaj pa?
l: ker hočem biti z thomasem, ti nesposobna...ah...
n: oprosti ljudmi.
l: zdaj pa mi pojdi po slano vodo!

ljudmila najde leona v plasni telovadnici.
začneta pogovor l = ljudmi L = leon
L: pogovoriti se morava o...
l: ne jaz bom prva.
L: jaz...
l: kaj sem rekla? jaz bom povedala. raziti se morava.
L: jaz sem hotel prav to reči.
19. januar 2014
L:ja no samo nisem te hotel prizadeti.
l: saj me nisi. vem tako ne gre več naprej.
objameta se in svojima prijateljem zavijata z očmi ko pa končata se delata da sta žalostna.
od zdaj naprej pišem kot violetta.
joj!!!
pozabila sem da imam test geografije. angie mi je razložila da se ne da prestaviti. nekako sem jo prepričala da greva uprešati očeta. oče je rekel da moram pisati danes.grrr!!! saj nisem teko jezna na njiju ampak na pravivila. zakaj morajo sploh obstajati?!
nato sem šla mimo studia. spet srečam thomasa. uprašal je če grem z njim na pjačo. sprejela sem. uprašel me je različna uprašanja.
pogovor: t=thomas v=jaz
t:no pa sva tu.
v:jap.
t:kaj boš naročila?
v:karkoli, le jagodnega soka ne ker sem alergična.
t:škoda, ne veš kaj zamujaš. kaj pa pomarančni sok?
v:ti mi naroči.
t:ali poješ?
v:ne.
t:igraš kakšen imštrument?
v:klavir. ti pa si res mahnjen na glasbo.
t:ha... luca!
luka pride tja in naroči. ko prinese vidim mojega očeta. hitro pograbim sok in stečem ven. thomas zakriči za mano kako mi je ime. nisem ga slišala.thomas si je še cel dan belil glavo s tem. jaz pa ko sem zunaj srečala očeta sem ga pozdravila in ga vprašala kaj dela tukaj. rekel mi je da mu je olga povedala da sem šla z nekim fantom.
očeta sem skušala prepričati da se moti vendar mi ni verjel. nato sva se dogovorila da na vse to pozabiva.
doma sem si ob 7:00 ko je bila že tema šla pripravit sendvič.
talm je bila tudi olga. nato nekdo potrka na vrata kuhinje. odprla sem. bil je thomas. nato sem a hotela pregnati vendar je vstrajal.nato sem stekla ven iz kuhinje ker nisem hotela da me zasači oče. nato ramallo pokliče olgo. thomas je rekel da naj pozdravista olgo. takšne sremote pa še ne!!! mislim saj nočem žaliti olgo ampak...
19. januar 2014
naslednji dan grem mimo studia. nato nekdo začne klicati olgo! joj, je olga tu!!!
nato priteče thomas k meni začne pogovor
v:jaz t:thomas
t:živjo olga.
v:thomas?
t:zakaj si včeraj šla iz kuhinje?
v:thomas, jaz ni...
tojdiva na sok.
v restavraciji
v:jaz...
olga kaj boš naročila

v:thomas, jaz...!
nato pride moj oče. vpraša me kaj delam tu.
nato thomas vstane in se predstavi
oče t:thomas v:jaz
t:živjo, vi ste verjetno violettin oče.
o:ja in...
t:vsedite se. pogovoriti se moramo.
vsedejo se.
o:ne razumem kaj pa?
t: ali lahko hodim z vašo hčerko?
o: DA SI NE BI DRZNIL... TI... TI... FANT...!!!
jaz... čudovito sem se počutila
19. januar 2014
doma sem narisala v dnevnik.

nato pride oče v sobo. oče mi zagrozi da če se mu še enkrat približam, bom 1. mesec doma.
nato grem spet proti studiu. tam spet srečam thomasa. ljubezen je večja kot strah pred očetovo grožnjo. nato me povabi na zmenek.

tam me je hotel poljubiti, vendar sem se vstrašila.

ko sem prišla domov...................................
19. januar 2014
sem se razjezila na očeta, da je on kriv da sem se vstrašila itd.. ko je odšel iz kuhinje kjer sem ga nadrla, ga je čakala angie.
a: german to ni prav...
g: vesel sem da se je vstrašila. dober oče sem.
a: marija je bila stara ravno toliko, kot violetta ko si jo začel osvajati.
g: kaj si rekla? kako veš?...
a: khmmm oprosti.
g: kako veš?
a: sklepala sem.
g:

prav verjamem ti, vendar se ne vtikuj v take reči; jasno!?
a: da german.
bila sem užaljena zato sem potrebovala pogovor. poklicala sem leona naj pride v restavracijo. tam sem mu razložila težave...
potem.
kot vedno me je razumel. (bom ciljala prav iz resnčne violette v mojo violetto)
odpravim se proti sudiu. kot po navadi tam srečam thomasa.
povabi me na zmenek. ko pride ljudmi. začne oh tommy kje si moj cukrček?...
naveličala sem se tega, zato sem odšla. thomas priteče za mano in vpraša kaj je narobe...
ko pridem domov se zamislim da če bi bila več pri studiu bi večkrat videla thomasa. očetu rečem da je ta učitelj klavirja slab in da hočem le enega in edinega iz studia. tako je ramallo šel v studio in tam niso hoteli učiti posebaj, zato je ramallo mogel plačati kupico denarja. to je slišala tudi ljudmila. ko sem prišla ven sem se pogovarjala z camillo, francesko in maxijem. to so oni+ jaz in thomas:

19. januar 2014
u159535
u159535
ne!!!!!! ne kopiraj moje zgodbice!
06. februar 2014
zakaj ne nadaljuješ!!!!!!!!!!!!!!!
05. oktober 2014
u173652
u173652
next
17. julij 2015
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani