Forum
Živjo! Ta zgodbica je v bistvu nadaljevanje zbirke Vampirska akademija če jo poznate in govori o 18 letni Rose Hathaway katere življenje je v katkem postalo odlično saj je dobila moškega svojih sanj Dimitrija in postala varuhinja Lise Dragomir njene najboljše prijateljice. A vse to se spremeni ko se strigojska vrsta okrepi in znova napade dvor. Če boste brali izveste kaj se zgodi kasneje...
26. december 2013
Okej pa bom kar začela.
Gledala sem njen mrtvi obraz in oči ki so strmele v neznano brez kančka življenja v njih.Po licih so mi spolzele solze, ki sem jih obrisala z rokavom se obrnila stran in se zagledala strigoju v oči. Imel je smrtno belo polt in oči so mu nevarno rdeče žarele. Trdno sem prijela količek izpustila bojni krik ter se mu pognala nasproti. On je storil enako. Ko sva se približala je z roko zamaknil proti meni in če bi me udaril bi me močno in daleč odneslo, vendar me ni ker sem se izmaknila in močno brcnila v hrbet. Malo se je opotekel nato pa obrnil ter pokazal podočnike.Prijel me je za lase in dvignil visoko v zrak. Od bolečine sem zavreščala in se otepala okoli sebe vendar nič ni pomagalo. Zlobno se je nasmehnil ter me vrgel. Na srečo sem pristala na smetnjakih mehka podlaga. Hitro se mi je bližal. Tokrat ne bo omahoval. Brezbiržno me bo ubil,izpil vse življenje iz mene. Zamahnila sem s količkom in mu ga zapičila naravnost v srce. Presenečeno je pogledal in še poslednjič izdihnil. Izmučeno sem vstala in gledala truplo. Nato se občutila slabost.
˝oh, Rose nikoli se ne boš spremenila kajne?˝ Nisem.mogla.verjeti. Obrnila sem se ter s ji zazrla v oči. Vsa toplina, ljubezen je izginila.
˝Lisa˝ sem dahnila. bilo je vse kar sem lahko spravila iz sebe. Rdeče oči, bleda polt. Ni bila več moja najboljša prijateljica.Bila je pošast. Pošast ki jo je bilo treba ubiti. Vendar, sem bila zmožna tega? Tudi za ljubezen mojega življenja, Dimitrija je bilo potrebno zbrati veliko moči da sem ga zabodla. Vendar Lisa. Nisem mogla. Odprla je usta ter se pognala h meni. Samo zakričala sem. In tako sem se tudi zbudila, v kričanju.
˝Pomiri se, Rose tukaj sem, vse bo v redu!˝ Zbudila sem se ob Dimitriju ki me je zaskrbljeno gledal in me božal po glavi.
˝Spet iste sanje.Lisa...˝
˝Pšt!Rose, ne premišljuj o tem. Lisa je v redu tukaj je v tej zgradbi vse je v redu z njo, še vedno je normalna.˝ Malo sem se pomirila. Poljubila sem ga ter rekla
˝ Okej. Grem po kozarec vode nato pa spat.˝ In to je natanko kar sem nardila. Naslednji spanec je bil lep. Sanjala sem o Masonu....
26. december 2013
u154723
u154723
Neeeeeeeeeexxxtt :'D
26. december 2013
next
26. december 2013
Neeeeexxxttt
26. december 2013
Ko sem se zbudila, je ob meni stal Dimitrij, z skodelico kave v roki. Bil je brez majice. Ob misli na njegovo seksi telo sem nenadoma postala boljše volje. Nagnil se je ter mi privoščil poljub za dobro jutro. Bilo je lepo, zelo lepo ter malce romantično. V takem stanju sva ostala nekaj minut. Nato pa se je odmaknil in naredil požirek kave. Pogledal me je v oči in se mi toplo nasmehnil. Tudi jaz sem se mu nasmehnila nato pa vstala in se preoblekla. Bila je sobota danes ni bilo potrebno nositi značilno opravo varuha. Lahko sem se oblekla kar sem hotela. Ko sva se uredila sva odšla do Lise. Malo mi je bilo še vedno čudno saj vezi med mano in Liso ni bilo več zato nisem vedla kje točno se nahaja in kaj misli. Upala sem da bo v sobi. Med potjo do tja sva bila z Dimitrijem stroga in uradna. Ampak ko sva prišla do nje v sobo sva se prijela za roke in vsi smo sproščeno klepetali.
˝Hej, Rose, kako si? Ne moreš verjeti. Danes sva se odločila da bova šla s Christianom malo v mesto po nakupih.˝
˝Krasno to pomeni da bova šla tudi midva v mesto po nakupih!˝ sem rekla in se nasmehnila Dimitriju. Tudi on se je meni. Lisa mi ne namignila v sosednjo sobo, nato pa rekla
˝Oprostite, grem skuhat čaj. Rose mi lahko pomagaš prosim?Tudi Christian in Dimitrij bi lahko malce sama poklepetala kajne ljubi?˝
Dala mu je poljub in odšle sve v kuhinjo. Res je pristavila vodo in dala kuhat čaj. Nato pa se obrnila k meni in me zaskrbljeno pogledala.
''Rose nekaj ti morem povedati. Danes sem imela čudne sanje. In vem to je velikokrat vendar tokrat je bilo kot.... nevem no... bilo je kot.. videnje!''
''Lisa, kakšne sanje si imela?''
''Zelo čudne. Ti si bila v njih. Bila sem mrtva. Strmela si vame in jokala. nato pa se spopadla z nekim strigojem. In ko si ga premagala, sem.. sem te..''
'' Lisa kaj si storila, takoj mi povej''
'' Rose ne morem.''
''Lisa prosim, zato sem tukaj da mi poveš vse kar te muči!'' V takih trenutkih sem si zelo želela da bi vez še vedno delovala.
'' Rose jaz sem te ubila. In nisem te ubila kot morojka. Bila sem strigoj!''
Bilo je kakor hladna prha. Enake sanje sem imela jaz. Je bilo to naključje. Bilo je preveč podobno da bi bilo naključje. Če je imela Lisa prav in je to videnje potem sva v velikih teževah.
...........................................................................................................
Za nadaljevanje rabim 4 nexte
26. december 2013
next
26. december 2013
next
+ nova bralka
zgodba mi je ful všeč
27. december 2013
Neeeeeexxxxttt
27. december 2013
FaNtAzY GiRl -hvala haha to je šele začeek
....................................................................................................................
O mojih sanjah sem Lisi zamolčala. Še vedno je bila uporabnica duha in sedaj ko vezi ni bilo več negativnih misli nisem mogla prenesti name, zato je bilo več možnosti da Lisa oslabi tega pa si seveda nisem želela. Bilo mi je hudo ker je moja najboljša prijatljica in sem ji vedno vse povedala zato me je trpinčilo ker sem vedela da moj gobec ne bo ostal dolgo tiho. Ko sva se z Dimitrijem vrnila v najino sobo sm se določila da bom povedala njemu. Sicer pa je edini ki me najbolje razume in me podpira. Ko sem mu povedala je nekaj časa strmel v prazno. Videla sem njegove koleščke v glavi ki premišljujejo. Po kratkem premisleku je dodal.
''Glej, Rose seveda je malo čudno da ste obe imeli enako sanje vendar saj veš, duh še ni popolnoma raziskan in mogoče vajina vez še ni čisto izginila. Mogoče se je del njenih misli navezal vate in je to razlog za sanje.'' V bistvu to niti ni bila neumna ideja. Ljubila sem kako Dimitrij vedno pomisli na vse pozitivne stvari in me skuša razveseliti. Bila bi presrečna, če bi vez med nama še vedno delovala, vendar mi ni šlo iz glave kako sem vedela vse podrobnosti in sanje nasploh. Preprosto niso mi bile všeč.
'' Ja, verjetno imaš prav.'' Sem rekla in ga poljubila na lice. Nasmehnil se je in mi vrnil poljub. V naslednjem trenutku mi je zapiskal telefon. Dobila sem sms. Bila sem presenečena. Bil je od Adrijana. V njem je pisalo:
Hej Rose, Adrijan tukaj. No seveda da veš kdo sem. V glavnem prosil bi te če popoldne ob 2h prideš do mene. Rad bi se pogovoril s tabo. Prepričan sem da bo lahko Dimitrij varoval Liso za nekaj časa. Adijo.
Sporočilo me je presenetilo. Bila sem nekako vesela ker je še vedno imel nekaj stikov z mano. Nisva se slišala odkar...odkar je bila Lisa izvoljena za kraljico. Sporočilo sem pokazala Dimitriju, ki je samo prikimal in rekel
''Seveda, lahko bom pazi na Liso.Ampak Rose,previdna bodi. Adrijan je bil precej užaljen, ko si ga zavrnila. Lahko ti kaj naredi!''Šlo mi je malce na smeh kako ga skrb zame, da mi bo Adijan kaj naredi Mislim Adrijan?? haha, on je pa res nežna dušica. nasmejala sem se in odkimala. Ura je odbila poldne in u kraljico smo se napotili k kosilu. Dvorana je bila polna. Bilo je več morojev kot kadarkoli. Seveda vsi so oboževali novo kraljico. Videla sem Adrijana , ki je sedel pri družini Ivaškov, s svojo mater in očetom. Stala sem pri Lisinem stolu ko pa so se vsi posedli pa sem se usedla zraven nje. Njami, danes je bi pečen piščanec s krompirčkom. Oboževala sem piščanec in krompirček. Jedla sem kot da bi bila tu doma No saj sem sicer bila ampak v moji jedi ni bilo videti nobenega bontona. Ostali so me oplazili s pogledom in opravljali Lisa, Chrisitian in Dimitrij pa so se smejali. Bila sem to kar sem.Rose Hathaway in nihče me ne bo prepričal da sem kdo drug. Nasmejala sem se jima nazaj nato pa pogledala Adrijana. Gledal me je. Če bi pogledi ubijali bi se verjetno mrtva zgrudila na tla. V njegovem pogledu je bilo toliko bolečine ,jeze in ljubosumja?Nisem pogruntala kaj je vendar sem vedela da je bil še vedno jezen ker sem ga prevarala. Tudi meni je bilo žal vendar moje srce je bilo za Dimitrija. Po kosilu sva šla z Dimitrijem k Lisi in Christianu. Tam smo spili kavo nato pa šli k hranitelju. Christian se je kasneje odločil da bo šel pogledat svojo teto Tašo. Ko jo je omenil sem se nekoliko zdrznila ker sem bila jaz ista ki jo je spravila za rešetko, potem ko me je obtožila umora kraljice Tatjane. Ura se je bližala številki 2 jaz pa sem bila čedalje bolj napeta. Lisi sem rekla da jo bo nekaj časa varoval Dimitrij ker imam posle. Ni me spraševala ali drezala le zaželela mi je srečo in me poljubila ne lice ter objela. Bilo mi je hudo ker sem jo zapustila pa čeprav bom samo eno nadstropje nižje od nje. Kraljičin apartma je bil najvišje, spodaj pa vsi plemiči. No pa dajmo
..............................................................................................................
27. december 2013
neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeexxxxxxxxxxxxxxxxttttt
27. december 2013
KOk se vam zdi do zdej?? a je kul
27. december 2013
popolno jeeeee :$$$$
27. december 2013
next
27. december 2013
next, super je
28. december 2013
Okej aja pa če se vam da lahko mal naprej delite d bo še kdo brau
.................................................................................................................
Potka se a vrata sobe v kateri je ta hip Adrijan Ivaškov verjetno načrtoval moj umor Bia sem napeta in nisem imela pojma zakaj me je poklical k njemu. Mi bo odpustil?me bo kregal zakaj ga nisem poklicala? Nisem mela pojma. Slišala sem globo glas
''Naprej!'' in vstopila sem. WAW vzdušje je bilo neverjetno. Bilo je bolj pospravljeno kakor sem kadarkoli videla Adrijana.Na mali klubski mizici je me odprt šampanjec in dva kozarca .Očitno me je že pričakoval. Da ne omenim žametno rdečih zaves in sveč. Moja najljubša barva. Upam da me ne bo zaprosil z roko ali kar podobnega.
''Torej, Rose slišal sem da ti gre dobro. Dobila si vse kar si vedno hotela. Varuhinja Lise Dragomir nove kraljice, ter svojega princa na belem konju.!'' Zdrznila sem se
''Adrijan glej oprosti nevem kaj naj ti rečem, rada te mam res, vendar nisva nikoli bila za skupaj in če si me sem poklical da bi mi očital bom odšla!''
''Pomiri se dampirkica. Vsekakor te nisem poklical sem da bi ti očital. Kar je bilo je bilo To sem že prebolel. Sem sem te poklical da bi zgladila spore in naprej normalno živela kot prijatelja. Itak, pa mam sedaj novo žensko!'' Bila sem presenečena Nise si mislila da se bo hotel še kdaj normalno pogovarjati z menoj. Sedaj bom le njegovo bivše dekle, prej sem bila njegova sovražnica.
''Oh, Adrijan vesela sem zate in em...em ja želim si vsekakor si želim da bi bila prijatelja.''
''Dobro potem je to to. lahko odideš Rose.''
''Adijo!'' IN tako sem odšla. Konec koncev šampanjec le ni bil zame. Huh, pa tako sem bila žejna
.....................................................................................................
28. december 2013
next
28. december 2013
neeeeeeeeeeeeeeeeeeeexxxxxxxxxxxxxtttttttt
28. december 2013
u154723
u154723
neeeeeeeeeexxtt
28. december 2013
neeeext ... aja pa ful dobr napisano nadaljevanje
28. december 2013
next
28. december 2013
hvala usm
......................................................................................................
Vrnila sem se nazaj v sobo, ko me je zadelo. Obstala sem na mestu in imela neko vizijo. Bila sem nekje blizu dvora. Bil je gozd v bližini v katerem s bivali psihopsi. Stala sem tam in gledala naokoli. Bila sem prestrašena. Nikoli v življenju še nisem bila tako prestrašena. Z vratu mi je tekla kri. Nekdo me je ugriznil. Po rani sodeč je bil verjetno strigoj. Obšla me je slabost torej je bil tudi eden v bljižini. Eno roko sem držala na vratu kjer je bil ugriz z drugo pa sem držala neko vejo ki je bila na koncu malo zašiljena. Bila je nadomestni količek, kar pa je bilo v tem primeru zelo tvegano sam strigoja verejtno nebi ubila tudi če bi ga zadela v srce. Obrnila sem se in se zazrla v RDeče oči ki so oddajale samo sovraštvo in jezo. Svetlelči se lasje so bili umazani od krvi in sploh ne tako lepi kot nekoč. Takoj sem jo prepoznala.Lisa.
''Živjo, Rose! Veš res si neverjetna.PO vsem kar si naredila ga še vedno hočeš obvarovati.''
''Kaj koga hočem obvarovati Lisa?''
'' Oh, Rose to je resničnost, le da tega še neveš! Hahahahaha ''
Hladen smeh
Bi je tak šok, da nisem mogla več. Vrnila sem se v resničnost ter omedlela. Bilo je enostavno preveč. Zdelo se mi je kot večnost. Zbudila sem se v dvorni bolnišnici, zraven mene pa so bili Dimitrij, Lisa, Christian in Adrijan??
''Rose, za božjo voljo kaj se je zgodilo? Povej jim da nisem kriv! Mislijo da sem te š čim zastrupil!''
''Oh, Adrijan utihni že komaj se je zbudila!'' Lisa je bila lepa kot vedno. Nobene sledi o rdečih očeh ali bledi polti. Dimitrij pa je bil zaskrbljen. Zelo. Ampak nekaj me je mučilo. Spomnila sem se 'vizije'. Lisinih besed. 'še vedno ga hočeš rešiti'. Koga. Dimitrija?? Bila je uganka. In sovražim uganke!
.............................................................................................................
02. januar 2014
Aja Tisti ki berete: SREČNO IN ZDRAVO NOVO LETO
02. januar 2014
Neeexxxttt
hvala enakoo ;**
02. januar 2014
next
05. januar 2014
next pliss
05. januar 2014
Ko sem si opomogla sem odšla do Lise. Tokrat je bilo preveč. Morala sem ji povedati. K sem prispela do nje je sedela na zofi in imla pripravljen čaj. Me je pričakovala? Zadnje čase sem se počutila kot da je vez potekala v drugo smer. O bog upam da ne. če bi samo videla mojo zmešnjavo v glavi bi jo kap. Čudila sem se kako so me lahko samo po enem dnevu v bolnišnici izpustili. Mislim saj vizija ni bila nekakšna bolezen ampak ko sem padla skupaj sem se udarila v glavo in zdravniki so rekli da bi lahko imela hujše poškodbe možganov in bla bla bla. Usedla sem se zraven nje in se ji zazrla v oči. O BOG! rdeče oči??. Stresla sem z glavo in jo še enkrat pogledala. Lesk je izgil. Lisa me je prestrašeno pogledala in mi položila roko na čelo.
''Rose, as i vredu? Bleda si kot zid?''
''Ne ne Lisa nič mi ni''
položila mi je roko v svojo in me stisnila. Sprva sem pomislila da je bil to prijateljski stisk, Dokler niso v mene tekla pomirjevalna čustva in čedalje bolj mi je bil toplo. izmaknila sem roko
''Lisa, ne dlaj tega prosim! ne trati moči zame''
''Ah rose ne bodi smešna. kaj naj počnem z močmi če jih imam. Naj čakam celo življenje in grem v gob z njimi?''
''Ne ampak potem bo tebi slabo..''
''Ah utihni že in mi daj roko''
'Veš Lisa nekaj ti moram povedati!''
In tako me je zdravila jaz a sem ji začela pripovedovati. Od a do ž. Lahko si mislite njen odziv :/
................................................................................................................ Next??
05. januar 2014
Neeeexxxxtttt
05. januar 2014
neeeeeeeeeeeeeeeext
05. januar 2014
next
05. januar 2014
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg