Forum
u61154
u61154
Živjo!
Sem Ana, napisala bom resnično zgodbo.

No, zgodba govori o meni in o tem kaj se mi je zgodilo v tem šolskem letu.
Prišla sem na novo šolo in se takoj zatreskala v nekega fanta, ki je že v 3. letniku.
Potem sem ugotovila, da sem jaz nekomu všeč.

In naprej ne povem. Moral/a si boš prebrati.
Če boš brala, te prosim, da napišeš svoje mnenje, vendar ne žaljivih besed.
Vesela bi bila nextou!

Boš bral/a?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

28. september 2011
u61154
u61154
Prvi šolski dan na novi šoli je bil grozen!
Z Mio sva se zgubljali po hodnikih in iskali prava vrata.
Mia je bila moja sošolka tudi v osnovni šoli. Najboljše prijateljice nimam, mogoče jo bom dobila v srednji šoli.
Končno sva prišli do nekakšne oglasne deske, na kateri je pisalo v katerem razredu se poučuje kateri predmet.
Hitro sva stekli do najine matične učilnice in počakali, da učitelj odklene vrata.
Imeli smo razrednika.
Po pouku sva z Mio raziskovali hodnik, ko je nenadoma prišla mimo gruča fantov.
Nič posebnega, fantje se pač tudi morajo učiti.
Ampak ne, potem se je zgodilo nekaj, zaradi česar jaz ne morem več poslušati pri pouku. Dva fanta sta se pogovarjala zares naglas, ko je nenadoma eden zakričal in smeje pahnil drugega vstran. Tisti drugi se je opotekel nazaj, in se nehote zaletel vame.
In potem sem se znašla iz oči v oči z njim...
28. september 2011
u61154
u61154
Imel je skuštrane rjave lase, modre oči, skratka, čutila sem kako sem zardela.
To je bilo tako: "Ljubezen na prvi pogled!"
In resnično sem ga ljubila. Kaj on čuti do mene nisem vedela, vedela pa sem, da sem zelo rdeča v obraz.
Kar stala sem tam in ga gledala naravnost v oči. Tudi on se je s svojimi nagajivimi očmi zazrl vame.
Moj pogled ga je vznemiril. Živčno me je prečesaval s pogledom od nog do glave.
Iz nekakšnega spanca me je prebudil Mijin glas. "Halo? Ana! Misliš priti, zamudili bova avtobus."
Zazrla sem se na uro. Kdaj pa odpelje avtobus?
"Vem da ni še čas, vendar prej, ko najdeva izhod bova porabili vsaj pet minut."
Saj sva prišli skozi vrata, vendar sva se bolj ali manj izgubili na hodniku.
Spet sem se zazrla v tistega fanta. Ko je to opazil se je zasukal na petah in odhitel za njegovo skupino fantov, ki je bila že na vogalu.
Pričakovala sem, da mi bo pokazal pot, vendar sem se prav dobro zavedala, da ni moje življenje nikakršn ljubezenski roman...
28. september 2011
u61154
u61154
"Kaje bilo to?" Me je po poti vprašala Mia.
"Kaj?" Nisem je razumela.
"Ja, to, ko sta se s tistim fantom tako gledala. Bilo je naravnost očarljivo!"
"Pa ja. Gledala sem ga samo, ker nisem mogla razumeti, zakaj se mi ne opraviči." Sem se zlagala. Dobro sem vedela, da sem mu takoj oprostila, da se je zaletel vame, tudi če se mi ni opravičil.
Mia je bila tiho. Gledala je v tla.
"Mogoče pa res preveč obožujem ljubezenske zgodbe." Je nazadnje le priznala.
Takrat sva našli izhod in prišli na svež zrak, kjer se nisva mogli slišati, ker je neki slabo parkiran avto povzročil celo gnečo in vsi so si hupali.
Stekli sva do avtobusa in se odpeljali domov...
28. september 2011
u61154
u61154
Naslednji dan sem v šoli spet srečala tistega fanta.
Dobila sem dovoljenje, da grem na stranišče in tako sem hitela po hodniku, do ženskega WC.
Neka vrata so se odprla in ven je stopil tisti fant in še neka učiteljica.
"Po pouku si prepiši snov od sošolca. Ko se boš naučil lepše obnašati pridi h kemiji, prej ne!" Je bila učiteljica jezna.
Fant je imel nna obrazu malce posmehljiv nasmešek.
Učiteljico je to še bolj razjezilo. "Smrkavec! Kako se pa obnašaš? Smejal se boš, že prav. To je zadnje opozorilo, potem pokličem starše, si razumel Chris?"
"Ja." Je komaj slišno odgovoril fant. Torej takrat sem vedela, da mu je ime Chris.
"Jes!" To sem si zašepetala, da me ne bi mogli slišati. Preprosto sem morala to reči, ker sem izvedela ime svoje ljubezni!
V tem pa je bila težava... Takrat sem šla ravno mimo Chrisa in skoraj prepričana sem, da me je slišal. Možno bi bilo, saj ko sem ga pogledala, mi je vrnil grd pogled.
Kot polizan cucek sem povesila glavo in odšla naprej...
28. september 2011
u61154
u61154
Zaprla sem pipo in odprla vrata. Nato sem kriknila.
Ja, kriknila sem! Na steni nasproti ženskega WC je bil naslonjen Chris in me gledal.
Sklonila sem glavo, da bi mi obraz prekrili moji dolgi rjavi lasje in hotela oditi, pa se je Chris odrinil od stene in stekel za mano.
"Ana? Ana, kaj ne?"
Obrnila sem se.
"Kako pa veš moje ime? Saj sem šele prvi letnik!"
Chris se je zasmejal.
"Hahaha, misliš, da zato ne vem tvojega imena? Slišal sem, ko te je prijateljica učiraj poklicala."
"Ah, že prav. Kaj hočeš?"
"Najprej bi rad odgovor, zakaj si bila vesela, ko je gospa Kol rekla, da bo poklicala moje starše?"
Morala sem lagati. To je bilo pa težko.
"Hem, em, ker..."
Naposled sem le našla rešitev.
"Ti je to sploh rekla? Zakaj? Kdo je gospa Kol? Ah, ne, razmišljala sem o tem, ah, pa saj ni važno o čem sem razmišljala. Nisem se veselila, ko je tista gospa Kol rekla, hem, karkoli že."
"O."
Nekaj časa je bilo vse tiho.
"Torej, kaj bi rad storil potem?"
"Kdaj potem?"
"Ja, rekel si, da bi me NASPREJ rad uprašal, kaj pa potem?"
Besedo najprej sem še posebno poudrila.
"Hja, no potem pa, heh...Nič!"
To je rekel in je šel. Nisem imela druge izbire, kot, da se vrnem v razred.
28. september 2011
u61154
u61154
Šesto šolsko uro je bila slovenščina.
Učiteljica je zbolela tega, pa nas ni nihče obvestil in mi smo kot neki osli čakali, da nam kdo odklene.
Končno je mimo prišel neki blondinec in nas uprašal katero uro imamo sedaj in ko smo mu povedali se je zasmejal, ter povedal, da je očiteljica bolna.
Tekla sem na avtobusno postajo, vendar je avtobus pravkar odpeljal.
Ni mi ostalo drugega, kot, da se vrnem v šolo...
28. september 2011
u61154
u61154
Svojo torbo sem zaklenila v omarico in se napotila proti knjižnici.
Tam naj bi počakala do štirih popoldan, ko odpelje naslednji avtobus.
Ko sem prišla do vrha stopnic, sem skozi okno zagledala Chrisa, kako igra nogomet z ostalimi fanti. Kar topila sem se ob pogledu nanj.
V knjižnici se moram učiti matematiko, saj mi ne gre prav dobro. Sovražim matematiko!
Ravno zato, sem se odločila, da ne grem v knjižnico, vendar bom kar skozi okno gledala Chrisa kako igra nogomet.
Nekaj časa sem slonela na oknu, potem pa sem morala ven s šole, ker se je šesta šolska ura končala in čistilke so začele s svojim delom.
Usedla sem se na klopco in gledala nogomet. Ob desno nogo klopce sem prislonila torbo in začela sanjariti, kako bi bilo, če bi poljubila Chrisa.
Tako sem se zatopila v sanjarjenje, da nisem niti opazila, da se je nekdo usedel zraven mene...
29. september 2011
u61154
u61154
Bil je Tim iz drugega letnika. Poznam ga, saj je sosed moje tete in ko pridem k njej, naju obišče.
"Hej, Ana! Moram ti poveati. Vem, da me potem ne boš hotela več videti, vendar ti ne morem več prikrivati."
"Zakaj bi te ne hotela več videti?"
Tim je visok in svetlolas, ima vedno počesane lase, ki mu pogosto padajo na modre oči.
Mene ne briga, če so lasje počesani ali ne, tudi če je Chris skuštran, je ljubko skuštran. Sploh pa je pri fantih moderno biti skuštran.
"No, ker te pač že dolgo ljubim!"
Kriknila sem. Tim me ljubi? Ojoj! Tega pa nisem vedela, kar tako sem se družila z njim?
"Vem, da nočeš več govoriti z mano, vseeno pa bi rad, da veš. Ljubim te že od mojega 8. razreda!"
"No, pravzaprav še govorim s tabo, zakaj le ne bi? Ampak, veš..."
Potem sem utihnila. Med naju se je usedel zasopel Chris.
Neki prijatelj mu je rekel. "Malo si odpočij. Gleženj bo že ozdravil."
Tim je jezno pihnil in odšel. Mrmral si je nekaj, ki je zvenelo kot-zvit gleženj bo preprečil najin pogovor-.
Mene pa je zanimalo kaj si je Chris naredil...
29. september 2011
u61154
u61154
"Si dobro?"
"Pha, mogoče."
"Te močno boli?"
"Mmm ne!"
"Kaj pa se je zgodilo?"
"Nič. Samo mi je narobe brcnil žogo in jaz sem se spotaknil obnjo. Mislim, da ni nič."
Oddahnila sem si.
"Zakaj je Tim tako jezen?"
"Ker, no... Si prišel ti in si na srečo preprečil najin pogovor."
Kaj pa je bilo takega, da si srečna, če se nista več morala pogovarjati? Saj je tvoj fant!"
"Kaj?! Ni moj fant! Kdo ti je to rekel?"
"Mislil sem, ker sta oba, mislim, morala bi biti par, a ne?"
Potem se mi je zareklo.
"Ne! Mislim, Tim mi sploh ni všeč! Zaljubljena sem v drugega!"
Prijela sem se za usta.
"In kdo je ta drugi?"
"Kaj te briga!"
Chris je užaljeno povesil glavo.
V zadregi sem utihnila. Zakaj mu nisem povedala? Imela sem krasno priložnost!
Ko sem ustala, saj sem hotela oditi, me je Chris začudeno pogledal.
"Že greš? Avtobus odpelje ob štirih."
"Mislila sem, da ob tem, ko sem toliko izustila, prav tebi, ki te sploh ne poznam, bi bil pravi trenutek, da grem."
"Ne! Mislim, kam pa naj bi šla. To, da ti Tim ni ušeč ni skrivnost! Pa tudi, da ti je všeč nekdo drug ni skrivnost. Tudi jaz ljubim neko punco, veš."
"Oh." Več nisem uspela reči. Ko sem slišala, da ljubi neko punco nisem več mogla nič. Ljubiti je močna beseda. Vedela sem, da nimam šans. Chris, če bi ti vedel koga ljubim, ne bi več tako mislil!...
29. september 2011
u61154
u61154
"Ja, res."
"Kaj?"
"Ah, da ljubim neko punco."
"Zakaj si to ponovil?"
"Em, kar tako."
"Želiš, da te uprašam katero? No prav. Katero?"
Malo je manjkalo, da bi planila v jok. Fant, ki ga iz vsega srca ljubim, mi bo pravkar povedal ime osebe, ki jo on sam ljubi! Veste kako je to težko. Da ti tvoja ljubezen pove, da ljubi drugega?! Nisem vedela, če bom zdržala, brez joka.
"E, pravzaprav, mi ni do tega, da bi me uprašala. Sam je niti ne dobro poznam. Heh. Če te zanima..."
To je bila dobra prilžnost. Zelo sem pohitela.
"Nee, ne! Ni ti treba povedati v koga si. Jaz ti tudi nisem. Kajne?"
"Ja. Hehe."
Izgledal je nekoliko užaljeno. Pa kaj! Bolje, da je on za minutko užaljen, kot pa da bi se mu jaz razjokala na rami! Ampak potem me je prijelo nekaj, zaradi česar sem se res skoraj razjokala, po tem, ko sem povedala.
"No veš, meni si pa ti všeč!"
Spet sem se prijela za usta. Skočila sem po konci in začela cepetati z nogami.
"Zakaj ne morem biti tiho!? Zaradi moje velike goflje se bom ubila!!"
Nekaj fantov, ki so igrali nogomet se je zazrlo vame.
"Saj ne misliš resno, kajne?"
Chris je bil popolnoma resen in tudi malo zaskrbljen, zaradi mojega obnašanja.
Ko sem se s solznimi očmi zazrla vanj, me je prešinilo in sem stekla v park.
Tam sem se usedla k jezercu pot neko vrbo. Njene veje so me kar dobro skrivale.
Bridko sem zajokala. Nikoli več ga nisem hotela videti, nikoli več slišati njegovega imena. Vseeno pa se mi je pred očmi venomer kazala njegova slika. Tisa slika, ko sem ga prvič videla, ko se je smejal in potem, ko se je zaletel vame. Takrat sem si ga podrobno ogledala...
29. september 2011
u61154
u61154
Kar dolgo sem sedela tam in poskušala razmišljati na kaj drugega, kot le na Chrisa.
Potem sem zaslišala korake. Skoraj vedela semda je Chris, vendar sem upala, da ni.
Skozi vrbove veje, je prišepal Chris in se usedel poleg mene, ki sem imela še vedno solze na licih. Kar z njegovo roko mi jih je obrisal. Kako prijazno!
"Ej, ššš. Ne joči, no. Zakaj le?"
Zahlipala sem.
"Ker sem ti povedala, da te ljubim. A ni to... No, sedaj veš in nikoli me ne boš cenil."
"Kaj? Ampak Ana, jaz tebe ljubim še bolj! To sem ti hotel povedati, pa si me prekinila!"
Ostala sem brez besed. Naslednje kar se je zgodilo je bilo to, da se je Chris stegnil proti meni in me poljubil...
29. september 2011
u61154
u61154
Kakšnih 15 minut sva se poljubljala. Obema je zelo ugajalo.
Nevem kaj me je potem prijelo, ko sem ga odrinila stran in se razjezila. Ja razjezila sem se! Le zakaj?
"Ah, le kaj mi je? Prelepo je da bi bilo res!"
"Se strinjam." Chris je bil še ves omamljen od poljuba.
"Ne, ti me sploh ne ljubiš!"
"Kaj?"
"Ne ljubiš me! Tako si lep, jaz pa ne, norčuješ se iz mene, ker sem ti rekla da te ljubim!"
"Kaj?! Kako ti lahko pade kaj takega na pamet?!"
Chris je kričal za mano, vendar teči ni mogel, zaradi gležnja.
Bila sem že na avtobusu. Gledala sem skozi okno Chrisa, kako se je trudil, da bi dohitel avtobus. Ubožec! Kaj pa sem naredila? Bila sem popolna trapa!
Od tistega dne s Chrisom nisva več govorila. Srečala sva se velikokrat, vendar sva se ignorilala. Chris pa je učasih poskušal govoriti z mano, vendar me je bilo sram in sem stekla stran. S Chrisom nisva imela več stikov...
29. september 2011
u61154
u61154
Po dveh tednih:

V šoli sva se z novo prijateljico Klaro pogovarjali o raznih stvareh.
Bilo je pred poukom. V drugem nadstropju šole, je včasih mraz, zato ni veliko učencev tam gori. Nenadom je prišla gruča fantov in se ustavila pred avtomatom s pijačo. Veliko si jo je vzelo. Med njimi je bil tudi Chris. Kar sem najmanj upala se je zgodilo.
Prišel je do mene.
Začel je s svojim govorom.
"Ana, vem, da me nočeš slišati, vendar ne vem zakaj? Tu sem, pred teboj, povedal bom pred vsemi. Le zakaj bi se norčeval iz tebe, če bom sedaj priznal pred vsemi?
Ljubim te! In vedno te bom!"
Iz žepa hlač (čudim se kako veliki so tile žepi) je potegnil rumeno vrtnico.
Nekje sem slišala, da rumena vrtnica pomeni večno ljubezen. Kako pozorno!
"In to je zate."
Njegovi prijatelji se niso smejali. Resni so bili in čakali moj odgovor.
"No..." Več nisem mogla reči. Po licih so mi tekle solze. Le objela sem ga in ga poljubila.
Nekateri učenci so tudi zaploskali...
29. september 2011
u61154
u61154
30. september 2011
u61154
u61154
Objemala sva se, dokler le ni prišel učitelj, ki nam je sporočil, da imamo tehnični dan in imamo 3. in 1. letnik skupaj pouk, ter 2. in 4..
Skoraj bi zakričala. Upala sem si reči le "Jes!"
Chrisa sem spet objela. Z roko v roki sva šla do tehnične učilnice...
30. september 2011
u61154
u61154
dorkoli te vpraša kako živiš, mu odvrni da si srečen.
Prijatelji bodo veseli, sovražniki pa ti bodo zavidali.
Ena izmed najbolj žalostnih stvari,
ki jih vem o človekovi naravi, je to,
da vsi skušamo odlagati življenje.
Vsi sanjamo o nekem čarobnem nasadu vrtnic onkraj obzorja
namesto da bi uživali ob pogledu na vrtnice,
ki danes cvetijo pred našim oknom.
(Dale Carnegie)

Zgodba je bila resnična, a malce spremenjena (npr. prem govor).
Hvala vsem, ki ste brali!

30. september 2011
next!!
30. september 2011
Oooo je že konec??? Škoda k nism že prej brala...no štej moje nexte še prej
30. september 2011
u61154
u61154
Heh, tnq! Sej če boste hotli, lahko enkrat nardim še drugi del.
30. september 2011
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg