Forum
u57498
u57498
živjo
napisala bom eno grozlivko
sm ka nesmem veliko na comp
tko da kdj bom lahko bom pisala

boš brau?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

21. avgust 2011
u57498
u57498
oki bom kr začela

osebe:giny
neznanec(ime bo znano v nadeljevanju)
sošolca tine in harry
starši andrew in tifanny
bff luci
21. avgust 2011
u57498
u57498
bilo je že pozno v noč in bila sem še vedno budna.
zadnje čase nič ne spim.predvsem zaradi neznanca,ki je vedno pogosteje v moji bližini.
tudi starši me ves čas mantrajo z nerodnimi vprašanji.
in povrh vsega sem se zaljubila v sošolca harryja,katerega najboljši prijatelj tine me vedno zafrkava.saj bi imela fanta ampak potem je veeliko več skrbi.
komaj zdaj sem spoznala da je simpatija nekaj čisto drugega.
ugotovila sem da se okoli mene dokaja nekaj čudnega.še bi lahko naštevala kaj vse se
mi je zgodilo,ampak ali ima moje življenje sploh smisel ?
21. avgust 2011
u57498
u57498
ja mislim da nima smisla,ampak k življenju me ohranja bff luci,sicer
bi zgnila na kaču pred televizijo in compu.sj veš facebook,netlog,twitter...
nekaj je zaropotalo.prestrašila sem se.spodaj se je prižgala luč.v mojo sobo je prišla mami.v roki je imela svetilko.povedala je da so vlomili v hišo.()oh ne!!!
spet nenavadne stvari.moj oči je bogataš( )po eni strani grozno po drugi strani pa blaženo.in kaj je čudnega pri vlomu?!po hiši so kamere in vključen je alarm!!!
21. avgust 2011
u57498
u57498
no preostanek noči sem preživela v >>družbi
21. avgust 2011
u57498
u57498
sortre neki mi šteka
21. avgust 2011
u57498
u57498
no preostanek noči sem preživela v >>družbi
21. avgust 2011
u57498
u57498
no preostanek noči sem preživela v družbi policistov in detektivov,ki so me spraševali vse mogoče.do jutra je bilo vse urejeno.okno skozi katerega so vlomili je bilo popravljeno,stanovanje čisto.a vseeno sta mami in oči hotla da ostanem doma in ne grem v šolo.luci so prosili če lahko ostane pr meni in seveda se je takoj strinjala.
šle sve po nakupih.popoldne sve pa odšle v kino gledat film zelena svetilka.noro sve
se zabavale,ker je bilo v 4d-ju!!!ccoooooll.
22. avgust 2011
u57498
u57498
next?
22. avgust 2011
u57498
u57498
ponoči me je spet tlačila mora.vedno enaka.moja smrt.groza me je.tudi podnevi
se že vsega bojim,zato me velikokrat kaj piči.in to sovražim.zjutraj sem odšla v šolo.
skupaj z luci,sicer mi živimo na samotnem travniku,vendar je nedaleč stran naselje,
kjer živi luci.ko sve prišle sta na klopi sedela harry in tine.seveda je tine hotel zafrkavat,
vendar ga je na moje presenečenje ustavil harry!pri pouku sem bila vprašana zgodovino,
vendar pa...na šolski posesti se je pojavil neznanec!!!o groza sveta!
28. avgust 2011
u57498
u57498
čas je da se zberem.zgodovino moram dobit pet.za nekaj časa moram pozabit na neznanca.uh,sem si udahnila ko je zazvonil zvonec.dobila sem pet.no zdaj pa nazaj k neznancu.še preden sem se zavedla,je on stal pred mano.

j-jaz/neznanec-n

n:živjo
j:živjo
nem mark in če dobro vem si se javila da mi razkažeš mojo novo šolo
j:ja ja prav
n:no hotel sem te obiskati,ker živim ulico naprej od tebe,vendar si se mi vedno tako
rečeno izmaknila.
j oprosti.no pojdiva
nk

marku torej neznancu sem razkazala šolo,vendar mi je bilo precej neprijetno ob njem.
vendar nevem zakaj.
28. avgust 2011
u57498
u57498
z markom sva v zadnjih dneh postala prijatelja.ampak še vedno mi je bilo ob njem malce neprijetno.
minilo je nekaj dni in bila je sobota.odšla sem po pošto in jo pregledala.večino pošte
je za očija,neki za mami,včasih pa se tut najde kaj za mene.in tako je bilo danes.
29. avgust 2011
u57498
u57498
no mami in očiju sem dala njuno pošto,svojo pa sem odprla v sobi.čudno mi je bilo in neprijetno ker,ker...ni bilo pošiljatelja?moje počutje je bilo tako kot pri marku.razprla sem listek in prebrala:

kmalu me boš videla.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
en sam stavek.in pod sporočilom je bila narisana smrt
skoraj sem bruhnila na posteljo.
30. avgust 2011
u53190
u53190
neeeext. cool pišeš
30. avgust 2011
u57498
u57498
ok
30. avgust 2011
u57498
u57498
pa mi je le uspelo prit do kopalnice.še nekaj minut sem zaprepadeno sedela,potem pa
sem začela razmišlajti kdo mi bi poslal tako grožnjo.tine,harry,mark...neee,oni tega
niso zmožni.(vendar pa sem se motila)takoj sem poklicala luci in zahtevala da se pripelje
do mene.čez kakih petnajst minut je na pragu stala lluci in že čez minuto je sedela na moji postelji.

pogovor:
j-jst(ginny),l-luci

l:no pa kaj ti je da se tako razburjaš?
j-počakaj da ti razložim.(pokažem ji listek)
l:ttt...to ni res!!!
j:ja pa je!
lkej,prespala bom pri tebi,jutri pa nekaj naredive.
jk
lk

lucina mama je njej pripeljala obleke in povedala naj uživave.
midve sva ravno obratno.
30. avgust 2011
u57498
u57498
zjutraj sve pri zajtrku ostale same.mami in oči sta mogla po neodložljivih opravkih.
in to je bilo še najslabše,kar bi se nama do zdaj lahko zgodilo.nič,na to zdaj nesmeve
misliti.

vem da je krajši del sam bo zdj en dolgi
31. avgust 2011
u53190
u53190
cool pišeš res pa a lahko namesto tistih smajlijev kr napišeš besedo? ker ne razumem
31. avgust 2011
u57498
u57498
tisti presenečeni so o-ji
on ka se mu vrti je s

pa to nardi računalnik sam
upam da nisi jezna
31. avgust 2011
u57498
u57498
zjutraj sve odšle na sprehod.namesto zajtrka sve si privoščile kebab in odšle v središče mesta po nakupih.klede načrta sve se odločile,da bo počakal do popldneva.najprej sve
odšli v glavni center ,potem pa sve preromale še nekaj manjših trgovin.ko sve odhajale
domov,sem na poti opazila marka.z luci sve odšle do najbližje kavarne,a bilo je prepozno.mark me je ustavil tik pred vrati.

pogovor:
j-jst,m-mark,h-harry,l-luci
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
m: živjo
j: živjo
m: torej izogibaš se me
j: prosim?
m: misliš da ne vem da si ugotovila,kdo ti je poslal sporočilo?
l: ginny greve
m: o ne,nikamor ne bosta šle
j: o,a ti na ma boš ukazoval?
m: hahaha,nemočnivi sta!!!
h: (priteče zraven)hej mark,ne zdiraj s na njidvi.
m: a ti mi boš govoril,kaj naj počnem?(udari ginny-mene)
h: ginny,luci hitro! pojdita! jaz bom že opravil z njim.
m:ti z mano?hahahahaha.tokrat vas bom pustil,drugič pa se pazite.vsi trije.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
odide.pogovor med ginny-mano,luci in harryjem se nadaljuje.zraven pride še tine-t.
j: uh kakšno srečo imamo.hvala da si naju rešil.
h: ni za kaj
l: harry pridi,častive ti pijačo
t: počakajte.lahko grem zravem?
j: naj pomislim.ne boš več zafkaval?
t: ne nikol več.
j: okej pridi.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

z harryjem iin tinetom sve postali prijateljici.vendar je mark med tem skoval nov načrt.
03. september 2011
u57498
u57498
na koncu sta plačala pijačo harry in tine,ampak saj je vseeno.vsi skupaj smo sedli na avtobus in se odpeljali do moje hiše.v moji sobi sve fantoma razložile kaj se dogaja in jima pokazale listek.tudi njidva sta bila zaprepadena .skovali smo načrt.no tega ravno ne ,vendar smo vsi imeli woky-toky tako da ni bilo problema,da se ne bi mogli slišat.v ponedeljek sta po naju prišla harry in tine in skupaj smo odšli v šolo.ker so učitelji ugotovili da se vsakič vsedemo drugače so nam prepustili dnevno izbiro.vsi štirje smo sedeli skupaj pri vseh predmetih,na kosilu in pri športni smo bili najboljša skupina.
mark je bil vsak dan bolj bled zaradi nas in mene.medtem sva jaz in harry ter tine in luci postala par.čez mesec se je mark,ko smo odhajali vsi štirje domov ustavil pred nami.

m-mark,l-luci,g-ginny(jaz),h-harry,t-tine
m: oj
g: ''???
l: njej praviš oj?!
m: glej ginny,ljubosumen sem na harryja ker je tvoj fant.vedel sem da bo tako.ljubim te.
g: jaz te pa ne!!!glej pred kratkim si mi napisal sporočilo,da me je skoraj kap,zdaj pa praviš da me ljubiš?in v mestu?!
h: nesramen si.udaril si jo.
t:zahteva opravičilo.
m:ampak...dobila ga ne bo!!!(izvleče pištolo!)
h:ne!!!
m:mene ustreli,ampak na srečo vsi učitelji v zbornici slišijo strel in harry pokliče rešilce,tine govori s policijo.meni se pred očmi megli...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
zbudim se v bolnišnici in okoli mene so vsi moji domači in prijatelji.na nočni omarici
so bili kupi daril.povedali so mi vse kar se je zgodilo in da je mark v zaporu.huhhh
na koncu se je le vse dobro končalo.v življenju imam neznansko srečo.z harryjem sva se poročila in dobila deklico lily.živimo v majhnem stanovanju poleg nas stanujeta luci in tine z sinčkom tilom.aja pa še enga kužija imamo.
26. september 2011
u24872
u24872
nextaj:3
05. oktober 2011
u57498
u57498
ok ka drugo zgodbo al tou?
05. oktober 2011
u35795
u35795
nekstaj drugo al pa to
06. oktober 2011
u24872
u24872
Drugo z naslovom : Živim svoje sanje al neka takšnoga
07. oktober 2011
u24872
u24872
next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next nexnext next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next next nex next next next next next next next next next next next next next next next next nenextn
07. oktober 2011
u24872
u24872
NEXT!
07. oktober 2011
u40264
u40264
faak da se ti da!
07. oktober 2011
u57498
u57498
ok