Forum
1 POGLAVJE

Groza, danes je ta dan. Najbolj grozljiv dan na svetu. Prvi dan šole. Z muko sem se skobacala iz postelje. Moje ime je Liza. S starši in dvema bratoma Anejem in Nejcem, živim v Zagorju. Živimo v veliki stolpnici v najvišjem nadstropju. Tu živim že vse življenje, tako, da me ni strah višine, ampak jo obožujem. Prav tako uživam v vrtiljakih in bližini ognja. No, dovolj o meni. »Šola« sem pomislila. To me je dovolj zbudilo, da sem se šla obleč nekaj kosov oblačil in se odpravila v šolo. Moja trapasta brata pa sta mi že celo pot tečnarila. Tarnala sta nad tem, da moramo v šolo. Saj ne rečem, tudi meni šola ni všeč ampak zaradi drugih razlogov. Hodim v osmi razred, tako, da je s tem razložena že polovica mojega sovraštva. Drugi razlog je bolj zapleten. Moja 2. najboljša prijateljica me izkorišča. To vem že od tretjega razreda, vendar ji tega nikakor ne morem povedati, saj je glavna v razredu. Ime ji je Julija in je najbolj važna oseba, kar jih poznam. Vedno mora biti prva. Če ne je vse narobe. Na srečo imam še druge prijatelje. Na primer Tino in Roka. To sta prijatelja, ki jima lahko povem vse. Ter pa njo. Žal jo še 2 meseca ne bo. Le kako bom preživela? . Nenadoma me je iz zasanjanosti prebudil glas. »Hej Lizie, a spiš?« je vprašala Tina. Ozrla sem se in jo videla kako je z Rokom prihajala po stezi. »Živio tudi vama« sem sarkastično odgovorila in se nasmehnila. »Pa je spet šola« je rekla z žalostnim nasmehom na ustnicah. Tudi Rok si ga je nadel in bila sta si tako podobna. Oba rjavolasa in svetlopolta, s sanjavimi zelenimi očmi. Razmišljala sem, če sta slučajno v sorodu. Jaz pa sem bila njuno pravo nasprotje. Črnolasa in bakrene polti, z živahnimi zlatimi očmi. »Hja, tudi jaz bi bila veliko raje kje na Havajih« sem se nasmehnila, »ampak tudi na Arktiki ali Antarktiki bi strpela, ampak tam je pol leta dan in pol leta noč. Si predstavljaš, pol leta šole? Mene kar zmrazi. Brrrrr« »Ampak sladoled se nam pa ne bi stopil« je narejenim otroškim glasom smrtno resno rekel Rok in vsi trije smo se zasmejali. »Ima kdo Money Money , meni bo danes krulilo po želodcu ker sta mi tamala ukradla zajtrk« sem rekla In pri tem tako jezno pogledala, da smo vsi trije prasnili v smeh. Tako smo nadaljevali pot. Po poti smo se še ustavili v trgovini in kupili piškote. »Zamudili bomo« sem rekla in živčno gledala na uro, medtem ko sem stala v dolgi vrsti. »Ne skrbi, ne bomo zamudili« je rekla Tina. Na koncu smo res zamudili in prišli petnajst minut prepozno. »In kaj se je dogajal takrat ko nas ni bilo« sem dregnila Ino mojo staro znanko iz devetega razreda. »Ma nič posebnega, ravnateljica je imela govor, Julija pa je popenila ko te je videla prihajati s keksi. Mimogrede, lahko dobim enega?« je vprašala. Prikimala sem in ji ga ponudila. Obraz sem imela brezskrben, v resnici pa me je malo skrbela zadeva z Julijo. Brez besed sem odšla k Tini in Roku in jima poročala o tem kar mi je povedala Ina. Tudi niju je skrbelo zaradi Julije, saj se po navadi ni tako razburila. Odšli smo po stopnicah v razred, kjer sem se, usedla zraven Tine. Julija je vse to ignorirala. Tudi jaz je nisem nič ugovarjala, saj mi ni bilo do pogovora z njo. Ko sem končno zbrala pogum, da bi jo ogovorila, je zazvonilo in v razred je stopila razredničarka. Začela nam je predavati o novem šolskem letu, o novostih, skratka o stvareh, ki nas niso zanimale. Ko je obupala nad tem, da bi nam vzbudila zanimanje je začela razlagati o tem, da je zelo razočarana, ker nismo poslušali ravnateljičinega govora.
»Najbolj pa me je razočarala, ko sem ugotovila, da trije sploh niso bili prisotni. Liza Podstrehar, Tina ter Rok Macole, kje ste bili prvih petnajst minut pouka« je rekla in nas strupeno pogledala, da mi je zmrznila kri v žilah. »Julija mi je povedala« je nadaljevala »da, vas sploh ni bilo tukaj, prišli pa ste s pivom v roki, šele tik preden sem v razred prišla jaz« Ob teh besedah me je popadla jeza, zdelo se mi je da mi je prej zmrznjena kri zavrela. Pogledala sem Julijo, ki se je zlobno smejala. Takrat mi je prekipelo. Vstala sem in skoraj zavpila »To je laž!!!« ampak sem se obvladala in mirno rekla »Julija se je najbrž zmotila, tisto nismo bili mi, mi smo sicer res zamudili govor, ampak smo prišli v učilnico skupaj z drugimi. Kar pa se piva tiče, ga nismo imeli, ampak smo imeli piškote. Julija bi se tega morala spomniti, saj me je grdo gledala ko smo prišli noter, kajne Julija?« sem sladko vprašala. Videla sem, da učiteljičina jeza kopni in zadovoljno sem se usedla. Takrat pa je Julija planila pokonci in zavpila »Lažejo videla sem jih!!!« Učiteljica pa je mirno rekla »Najbrž si se zmotila Julija. Nič zato, to se lahko zgodi vsakemu. Poleg tega sem pogledala v njihove torbe in nisem videla piva, temveč piškote.«

Preostanek dneva je tekel gladko. Karate, balet in domača naloga so me povsem zdelali. Mami in očku sem rekla lahko noč in šla spat. Zunaj je padal dež bliskalo je in grmelo. Pribljižno deset minut sem se premetavala, ko sem se spomnila nanjo. Na Anjo Kočevar mojo BFF, ki pa bo še 2 meseca na potovanju. Nato sem zaspala.

Na sliki je Liza

A bote bral/e? Vsak dan bo next, obljubm, pa mal bo grozljivka, mal kriminalka, mal romantična...
15. maj 2013
next!
17. maj 2013
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg