Forum
u113670
u113670
тσ вσ zgσ∂вιcα σ ∂νєн ρяιנαтєℓנιcαн ιη ηנυηєм ηανι∂єzησ ησямαℓηєм žινℓנєηנυ. zgσ∂вα вσ ρσℓηα ''σвιčαנηιн'' zαρℓєтσν, ∂σкℓєя ѕє ηє вσ ηєкєgα ∂ηє zgσ∂ιℓα gяσzℓנινα ηєѕяєčα...
Zbudilo me je lajanje mojega psa. Hitro sem pojedla zajtrk in se pripravla za šolo. Počasi sem se sprehodila od moje hiše, do hiše moje BFF Ashley. Vedla sem, da njenih staršev ni doma, zgodaj sta mela sužbo, kot moja dva starša. Petkrat sm pozvonila, češ, nej se podviza in sprehodila sem se do avtobusne postaje. Končno je Ash pritekla iz hiše, zadihana s torbo v roki. Pomahala sm ji in nakazala z roko, da avtobus šeni prišel. Vidni si je oddahnila in prisedla meni na klopco "Jutro. Spet zamujaš. Tokrat si lahko srečna da zamuja tudi avtobus" in v tem trenutku pripelje avtobus. grem vanj in se usedem čisto zadaj. Spotoma pozdravim še par sošolk, ki se prav tako peljejo z avtobusom. KO se na zadnji sedež vsede še Ash, se naslonim nazaj in začnem z njo razpravljati. KO prideva v šolo, na spremembah vidim, da imamo prvi dve uri slovenščino. Z Ashley, sva skupaj v istem razredu. Šle sva v učilnico slovenščine in se usedla v zadnjo klop. Učitelca nam je razdelila liste.

Uč.: Dobro učenci, sedaj naj vsak na list napiše nekaj osnovnega o sebi, kje živi, kako živi, ima kakšno žival in kaj rad dela. Potem si boste s sosedom menjali liste in napisali spis iz tega, kar je napisano na listu. Takoj na delo. Spise bom ocenjevala!

KO nam je razdelila liste, sem na vrh enega napisala moje ime in priimek in vse to, kar je rekla učitelca.
Kassiopeia Rider
14 let, 9.razred, 17. maja bom imela 15 let
imam mamao očeta, sm edinka
živim v hiši z vrtom, imam enega psa in tri mačke
treniram jahanje, igram klavir, vadim petje, plešem akrobatski rock'n'roll
rada berem in pišem in rišem in se sprehajam.
dobro znam prebrat človeka, in živali me imajo rade, kot js njih in tudi znam z njimi
moja naj. prijatlca je Ash.
vmes je Ashley na svoj list napisala

Ashley Black
15 let 9. razred,
Ima starejšega brata 18 let, Mamo in očeta
živim v hiši z vrtom in imam dve psički
treniram Jahanje, igram kitaro, vadim petje in ples, radapišem in rišem
Spoznam se na živali in sem polna domišljije zaradi prebranih knjig. Elektrika me ne strese.
Moja naj. prijatlca je Kassi.

nato sva si izmenjale liste in začele pisat. toliko sva vedele druga o drugi, da teh podatkov ne bi potrebovale. Že tako sva živeli v isti ulici in bili skupaj v vrtcu. O Ashley sem napisala tri strani dolg spis. Vanj sm vključla res vse, kar sem vedela o njej.

KO smo oddali spise, jih je nekaj učitlca na glas prebrala. A ne mojega in ne od Ash, JE pa zato posebej pohvalila, da sta najina spisa najboljša (ni kaj, največji besedni zaklad imava, ko pa toliko bereva).

Boš bral/a?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

11. maj 2013
neeeeext
11. maj 2013
u113670
u113670
juj, prvi next!
11. maj 2013
u106677
u106677
nexttt...
11. maj 2013
u113670
u113670
juuuj! in drugi next
11. maj 2013
Po konci me je vrgel zvonec. Takoj sem vedela da je to naredila Kassi. Sovražim ko me tako budi. Skočila sem iz postelje in si oblekla kavbojke in majico s kratkimi rokavi. Pognala sem se po stopnicah in skočila v čevlje. Zgrabila sem jopico in torbo ter zdrvela skozi vrata.
Stekla sem čez trato in skočila čez ograjo ki je ločila našo zelenico od pločnika. Stekla sem čez cesto in zagledala Kassi kako me čaka pred avtobusno postajo. Pomahala mi je naj pohitim. Noge sem prisilila da so se začele premikati hitreje. Kmalu sem se silovito ustavila da mi je malo zadrselo po kamnih na cesti. Pretegnila sem se in se zadihano usedla na klopco. "Jutro. Spet zamujaš. Vesela si lahko da zamuja tudi avtobus." mi je rekla in se vsedla poleg mene. Pokimala sem ji v pozdrav in skoraj takoj se je iz za ovinka pokazal avtobus. Hitro sem ošinila uro. Nov rekord. Spravila sem se do avtobusne postaje v kratkih petih minutah. Z Kassie sva vstopili na avtobus. Pozdravili sva nekaj sošolk in se vsedli na zadnje sedeže. Začeli sva razpravljati o tem in onem. Dokler nismo prispeli do šole. Stopili sva na hodnik in na sebi sem začutila poglede nekaterih punc in fantov. Ja. Obe sva bili precej popularni in priljubljeni. Iz omarice sem vzela učbenik in z Kassie sva se napotili k slovenščini. Usedli sva se na mesti čisto zadaj.

Uč.: Dobro učenci, sedaj naj vsak na list napiše nekaj osnovnega o sebi, kje živi, kako živi, ima kakšno žival in kaj rad dela. Potem si boste s sosedom menjali liste in napisali spis iz tega, kar je napisano na listu. Takoj na delo. Spise bom ocenjevala!

Napisala sem kar je Kassie že vedela. Samo kaj naj ko moram ubogati učiteljico.
Ashley Black
15 let 9. razred,
Ima starejšega brata 18 let, Mamo in očeta
živim v hiši z vrtom in imam dve psički
treniram Jahanje, igram kitaro, vadim petje in ples, rada pišem in rišem
Spoznam se na živali in sem polna domišljije zaradi prebranih knjig. Elektrika me ne strese.
Moja naj. prijatlca je Kassi.

Oddala sem ji moj list, ona je meni izročila svojega.
Kassiopeia Rider
14 let, 9.razred, 17. maja bom imela 15 let
imam mamao očeta, sm edinka
živim v hiši z vrtom, imam enega psa in tri mačke
treniram jahanje, igram klavir, vadim petje, plešem akrobatski rock'n'roll
rada berem in pišem in rišem in se sprehajam.
dobro znam prebrat človeka, in živali me imajo rade, kot js njih in tudi znam z njimi
moja naj. prijatlca je Ash.

Nisem se ozirala na podatke ki mi jih je dala. Napisala sem spis o njej. Poznala sem jo iz vrtca. Nisem rabila butstega listka da bi napisala spis o svoji najboljši prijateljici.
Najboljši prijateljici sva bili že od vrtca. Dejansko od takrat ko naju je en fant izzival in sma ga potem obe natepli. Potem sva vedno držali skupaj. Res je da sva se večkrat skregali, ampak ne zares. Bolj za hec, kot naprimer da mi ona ni hotela posoditi neke majice, jaz pa sem en ali dva dni kuhala mulo. Ampak. Bili sva Best Frends Forever.
O njej sem napisal kar sem vedela. Nisem štela besed.
Učiteljica nam je pobrala spise in enega prebrala. Bila sem presenečena da ni izbrala mojega ali Kassinega. Na koncu ure naju je tiho pohvalila. Najini spisi so bili najboljši.
11. maj 2013
Sorry k sem se obirala
11. maj 2013
u106677
u106677
nek[tt..
11. maj 2013
u106677
u106677
●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●
♥ нєι!!
♥ α вι ѕι υzєℓα ¢αנт ιη ρяєвяαℓα؟

♥ čє вєяš ρυѕт ккšησ ѕℓє∂!
♥ ƒнυℓ тι вσм нναℓєžηα čє вσš вяαℓα
http://www.igre123.com/redirect?ThreadId=49691
♥ čαυ вαυ....
●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●
11. maj 2013
u113670
u113670
supr
11. maj 2013
u113670
u113670
Pri odmoru sem se vrgla na tla poleg Ash.
js: Ash moja...mal sm spraševala naokoli in večina punc ima že zrihtanega plesalca za valeto. Midve bi tudi morale kaj nardit in sezmenit.
Ash: Kass, ni problema najlepše na šoli sva. Kogarkoli vprašaš bo reku ja.
js:ma nevem...no, ja maš prav...to bi morale kar zdaj nardit!

in v tem trenutku sem Ash porinila na tla v enega fanta ki je sedel na tleh. hitro se je znašla in padec prekrila tako, da se je namerno usedla fantu v naročje. pogledala ga je in ga vprašala , če bi plesal z njo. Brez pomislekov je reku JA. nasmehnila sem se in se odpravila v učilnico. Ash ma plesalca. sedaj si morem še sebi enga zrihtat. po pouku sem šla domov. z Ash smo se zmenle, da pride k meni okoli treh popoldan. Šla sm se počesat v kopalnico, vedno gremo na sprehod nekam. Torej sem počesala moje prelepe čudne lase. Čudne pa zato, ker so bili poleti ful svetli, pozimi ful temni, ampak rjave barve. Potem sem šla do mojga malega psa, labradorca. Klicala sem ga Mali, in mu nisem dala drugega imena.

Mali, je bil majhen in puhast svetle barve. in spal je z mano v moji sobi. Pol nekje ob dveh in pol, sem se vrgla na posteljo k mojim trem mačkam. Črna se je klicala Mawi

Potem sem imela puhastega velikega belega mačkona z temnejšo liso na glavi in na repu...on se je klical Snowi.

in še tretjega mucka, najmlajšega, ki tudi ni še mel imena in sm ga klicala kr muci. muci je bil tigrast in me je mel zlo rad.
http://s2.favim.com/orig/34/cat-cute-girl-love-Favim.com-276809.jpg

http://favim.com/orig/201105/20/bed-cat-girl-hat-kitten-legs-Favim.com-51218.jpg. Pol se mi ni dalo več čakat not in sm šla ven, mamo kr velik travnik, če ga ne bi imeli, mi mama ne bi psa pustila met. Stekla sem po travi. in tem zagledala mucija. V teku sem ga dvignila in se z njim zavrtela

takrat sm pa dvignila pogled in na ograji zagledala fanta z naše šole. (Tistega v katerega sm bila na tiho zatreskana vsa leta ampak sem ga hkrati sovražla, res sovražla, če veste kaj mislim)) Gledal me je, medtem ko sem držala Mucija. mucka sm spustila na tla in šla do tega fanta-Maja. odprla sm mu vrata ograje in vstopu je.
js:kaj delaš tu Maj...nisem vedla, da sploh veš kje živim.

Takrat pa je pogledal za nek grm in tam sm zagledala koga drugega kot Ash. Ta mu je neki namignila in vprašau me je, če bi z njim plesala. Rekla sem ja. KO sem rekla ja, je Ash pritekla iz skrivališča in se na ves glas smejala

Ash: ti si meni zrihtala plesalca, edino prav bi blo, da jaz tudi tebi.

Maj)) Potem je od nevem kod pršu še Ashin plesalec in skupaj smo se odpravli proti šoli. Šli smo na šolsko igrišče, kjer sem se usedla na tla, zraven mene, pa se je usedla še Ash. Njen soplesalec in Maj sta se pa važla in metala na koš.
11. maj 2013
next
11. maj 2013
u113670
u113670
juuj, nova bralka!
11. maj 2013
Po učiteljicini pohvali sem stopila na hodnik in se pred učilnico vsedla na tla. Kmalu se mi je pridružila še Kassie.
Kassie: Ash moja...mal sm spraševala naokoli in večina punc ima že zrihtanega plesalca za valeto. Midve bi tudi morale kaj nardit in sezmenit.
jaz: Kass, ni problema najlepše na šoli sva. Kogarkoli vprašaš bo reku ja.
Kassie:Ma nevem...no, ja maš prav...to bi morale kar zdaj nardit!
Je rekla in me potisnila v fanta ki je sedel na tleh blizu mene. Zasukala sem se in mu pristala v naročju. Malo sem si oddahnila. Bil je Aaron. Vem ker sem bila vedno zatreskana vanj.

"Hoj! Bi šel z mano na valeto? Nimam še soplesalca." mu rečem. "Ja!" mi odvrne in se zareži. Hitro sem ošinila Kassie. Potuhnjenka. Kassie je vstala in šla v razred. Vstala sem in se napotila za njo. Pouk je hitro minil. Posebej zato ker sem razmišljala kako bi vrnila Kassie. Pa poglejmo. Na spis seveda nisem napisala njene ljubezni. Katera sreča je da je Maj hodil v 9.c razred. Vanj je bila Kassie zaljubljena. Ko se je pouk končal sem skočila iz stola in zdirjala po hodniku. Ustavila sem se le toliko da sem zvezke zaklenila v omarico.
Stekla sem do učilnice naravoslovja. Učenci so ravno začeli hoditi ven.
"Maj! Pridi!" sem ga poklicala. Takoj je stekel za mano. "Kaj?" je zadihano vprašal pred šolo. "Malo te rabim. bi prišel z mano?" sem ga vprašala in se nasmehnila.
Skomignil je z rameni. "Prav. Greva?" "Ja, pridi" sem mu rekkla in skočila sem v mamin avto. Včasih me je prišla pobrat pred službo. Kmalu smo prispeli pred našo hišo. Jaz in Maj sva izstopila iz avta in se napotila proti moji hiši. Po poti sem mu razložila celo stvar. Odprla sem vrata ograje in stopila na naš vrt. Po poti sta mi pritekli moji punčki.
No psički. Black in Star. Black je bila črna, Star pa je bila svetle barve. Bili sta pasme husky.

Jaz:

Stvari sem odložila v hišo. Šla sva za hišo. Za njo je bil velik kamnit zid. Bilo je veliko oprimkov zato je bilo lahko splezati nanj. Čeprav so bila vrata, če si hotel na travnik zadaj. Skrila sem se v visok grm, Maj pa je splezal na ograjo. Zdaj zdaj bi moral na travnik priskakljat Kassie. No in tu je bila. V naročje je dvignila eno njenih muc in jo zavrtela okoli. Naenkrat je otrpnila in rahlo postala rožnata v lička. Saj se ji ne vidi če nisi pozoren. Zagledala je Maja v glavnem. "Maj.... Kaj delaš tu? Nisem vedela da veš moj naslov." je rekla in pogledala okoli. Hotela sem skriti glavo v travo a prepozno. Kassie me je zagledala. Upam da ni pričakovala tega. Maj jo je vprašal če bo šla z njim na valeto. Seveda je rekla ja. Izza mojega hrbta so se naenkrat pokazali Black, Star in Aaron.
"Hoj." me je pozdravil. "Hoj." sem mu pozdrav vrnila.
Odpravili smo se na igrišče, kjer sta se Aaron in Maj važla in metal na koš. Žoga se je naenkrat prikotalila do mene. Vzela sem jo v roke in vrgla na koš. Zadela sem. Uživaško sem se spogledala z Aaron in se vsedla nazaj poleg Kassie.

11. maj 2013
neext!
11. maj 2013
u113670
u113670
joj, vse sm napisala pol pa se mi je zbrisalo, zdej pa morm še enkrat
11. maj 2013
neeeeext
11. maj 2013
u113670
u113670
pišem (znova)
11. maj 2013
u113670
u113670
sedele smo, ko se je žoga prikotalila k nam. Ash jo je vzela in vrgla na koš, zadela je. Z Ash smo se spogledale in se odločle, da gremo igrat dva na dva. js in Ash skupi in Maj in aaron proti nama. Žogo je imela Ash, a proti njej je prihajal Aaron, zato mi je podala žogo. spretno sem se izmeknila Maju, ki mi je stal na poti in vrgla sem na koš. Zadela sem. KO sva z Ash že štirkrat zadele, mi je Ash podala žogo in zaklicala "Kass, lovi!"
ulovila sem žogo in skočila proti košu. A maj me je objel, tako da se mi je žoga skotalila iz rok, a Maj me ni spustil.

kmalu sm ga odrinla od sebe, da sv padla na rit in se začela smejat...kar nisva se mogla nehat smejat. kmalu sva obležala tako, da sem jaz ležala, on pa se je sklanjal nad mene. A takrat sva zaslišala hihitanje. obrnila sva se in zagledala, kako Ash sedi na gumi odvrženi ob robu igrišča, Aaron, pa jo poljublja

js:juuj! kok sta cute!
sem vzkliknila, da me je Ash slišala in se med poljubom nasmehnila. Pogledala sem Maja. Hmm...razmišljala sem, kmalu pa se odločila. Skočila sem mu v objem, stopla na prste in ga poljubla

poljub je bil nežen, rahel dotik... ko sem se odmaknila, je Maj pretreseno gledal.
js:kaj, kot da se nisi še v življenju poljubljal. pravzaprav menim, da si se zagotovo že zlizal s katero.

ko je postal rdeč, sem vedela da je res. nasmehnila sem se. potem, čez čas sva šle z Ash domov. Vsaka je šla k sebi domov seveda. MImo mame sem vhišo šla kot v sanjah. Stekla sem v svojo sobo, odprla okno in zavriskala. lep pogled smo imeli. ogromen travnik, za njim pa mnogo velikih polj in za njimi še prostran gozd. nato sm se vrgla na postlo (res veliko. mama ve, da se rada raztegnem, zato m je naročila tako postlo, široko 140 cm, dolgo pa 215 cm.)
v košari ob postli, je tokrat spal Mali, ob meni na postli pa so spale Mawi, Snowi in Muci.
11. maj 2013
u113670
u113670
blo je daljše, ma ko se mi je zbrisalo, se mi i dalo še enkrat VSEGA pisat. -.-
11. maj 2013
u113670
u113670
11. maj 2013
u113670
u113670
no
naslednji dan (sobota) sem se zbudila, ker mi je zapiskal mobi. dobila sm SMS
Maj: pridi pred hišo, bova šla na sprehod na plažo
pohitela sem in se oblekla v hlače in eno lepo kratko majco. nisem vzela torbice, samo v žep sem dala mobi. medtem ko sem tekla skozi vrata sem še zaklicala mami, da grem na sprehod na plažo. še dobro, da je bla mama zelo prijazna. kar je rekla je blo samo to, da naj jo vsake tolko pokličem in povem kje sm in kako sm. krasna mami. pred hišo je prišel Maj in mi v roke dal šopek rdečih rož. njih niti pogledala nisem, vendar sem mu le skočla v objem in se mu zahvalila.

rože sem nesla not mami

mama:kje si jih dobila?
js: emm, err....od prijatelja
mama:katerega?
js: ma od unga, ki bo z mano na valeti plesau.
mama:in kdo je to? nisi mi povedala!
js:ma un Maj Light... alo, čau!

in spet sem stekla ven. Peš sva šla na plažo. Tam sva se sprehajala, ko sem zagledala Aarona in Ash. Hkrati smo zavriskale in tekle druga prroti drugi. Prijele smo se za roke od same sreče, da se vidiva

11. maj 2013
u113670
u113670
potem smo se sprehajali po plaži. Maj me je objel, potegnil k sebi

in poljubil

Ash se je zasmejala in mi pomežiknila. js pa sm zmajala z glavo, češ, naj me že pusti pri miru
11. maj 2013
u113670
u113670
pol smo se odločli, da gremo mal po svoje...Aaron in Ash, da gresta mal u gozd, js in Maj pa se še nisva odločla.
Ash i Aaron v gozdu

prvo sem ga poljubla, potem pa sva zaslišala trobljenje vlaka. panična sem ga potegnila na noge, sunek pa naju je odnesel dol s proge v visoko travo. tam sem priletela na nekaj trdega. našla sva mal poškodovano kitaro, a še je bila uporabna. ker je reku, da jo zna igrat, sem ga prisilla, da je zabrenkal nekaj akordov. potem sva se sprehodla naprej, ko sva iz šavja stopla na cesto

mi je še mau igral kitaro. pol sm poklicala Ash in ji rekla, da prideta spet na plažo. tam sva bla prva, zato sva šla do lesenega pomola in tam počakala na Ash in aarona

ko sta prišla smo se lovili in ko je Ash stopla v morje smo se ji vsi zasmejali, brcnila je vodo proti maju, da ga je zmočla, on pa se je spotaknu čez aarona. potem smo se spet vsi lovili

Kass in Maj))))
11. maj 2013
Dobr sm drugič ka slikc pust za mne
12. maj 2013
u113670
u113670
ok, sori
12. maj 2013
u113670
u113670
potem smo se odpravli domov, kar čez polja. a ker sm se preveč zabavali, smo se sredi polj ustavli, se usedli na tla in pogovarjali....potem smo se ulegli med pšenico in gledali v nebo

MAj in Kass))) in zvečer, zvečer, pozno, sva se z Ashley objele in se zmenle, da se naslednji dan dobiva. pol sta ashley in aaron šla. js in maj pa sva še ostala. takrat sva začela plesat

plesala sva in plesala(bolj slabo) in končno me je mama klicala na mobi

mama: Kass! ura je petnajst do polnoči! zmenle sva se do desetih! kako naj te še kdaj pustim ven, ko pa se ne držiš ure, za katero sva se zmenle??
nism ji odgovorila. prekinla sem, poljubla Maja, m v treh sekundah razložila situacijo in stekla domov. doma sem poslušala 30 min dolgo mamino razpravljanje o zaupanju, ko je pršu še očka in mi odredil pripor (ne smem iz hiše od šestih zvečer dalje) zadrla sem se na oba starša jima odgovarjala in se zapodila v sobo. vrgla sm se na posteljo in razmišljala o maju.
12. maj 2013
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg