Forum
u207907
u207907
Tole zgodbico smo se odloćile spisati z damondarleeno- saj njo poznate(najboljše zgodbice objavlja ) no, zamisel je njena zgodba pa bo zgodovinska. Pa uživajte!

Prolog:

pretresajo nemiri na dvoru. Dvorjani Henrika VI. so nezadovoljni. Kralj je bil bolan.
Pravzaprav je spal.
Dejstvo, da ni bilo avtoritete na dvoru, je vse spravljala ob živce. Kraljica je vodila dvor po svojem in vsem je presedalo, da se podlegajo Margareti d'Anjou. Govorilo se je celo, da je njen ljubljeni sin edinec, pankrt.
Le vojvoda Yorški se je uprl francoski kraljici.
26. marec 2016
Next
26. marec 2016
u143259
u143259
Neeeext
27. marec 2016
Next ob 22.00. Moram še prej poslati vpogled sopisateljici
27. marec 2016
u207907
u207907
Pa mitja dej vprašaj prej če lahko oglašuješ, ne pa da vse aktivne teme smetiš
27. marec 2016
u198049
u198049
Saj SREČNI UČENJAKI so tudi aktivna tema.
27. marec 2016
Ki je noben tud pogleda ne
27. marec 2016
u207907
u207907
Mitja srečni ućenjaki so tema, kjer si vsem govoril da smo ku*** skupaj ssvojo Helgo+ to , da si se vsezkozi norćeval!
27. marec 2016
Neeext
27. marec 2016
u198049
u198049
Vi se norčujete.Jaz vas samo pometam.
27. marec 2016
Jacquetta Woodwille

Sem Jacquetta Woodwille, hčerka Petra I. Luksemburškega. Sem potomka Meluzine, vodne boginje. Pravzaprav je moje življenje precej razburkano. Prvega moža sem pokopala po nekaj letih zakona in se poročila z njegovo oprodo. Izbil je škandal in morala sva plačati kazen, da so mi povrnili položaj na dvoru.

Vedela sem, da bo počilo. Pravzaprav je bilo pričakovati. Kralj je še vedno spal, čeprav smo skrivali skrivnost pred vsemi. Moja draga prijateljica Margareta d’Anjou pa je kovala načrte s svojim ljubimcem. Zdelo se mi je, da bo državni svet popustil pred mogočno francosko kraljico, pa vendarle ... Se to ni zgodilo.
“Vojvoda Yorški je bil oklican za protektorja!” je zavpila kraljica, ko se je vrnila v svoje prostore. Bila je besna.
“Kako?” sem priprla oči.
“Oklicali so za protektorja in nadomestil bo kralja!”
“Pomirite se, vaše veličanstvo,” sem dejala. “Po mojem se to ne bo zgodilo. Pravzaprav mislim, da še vedno lahko rešite kraljestvo.”
“Ne morem ga,” je odkimala. Nato se je z zlobnim obrazom obrnila proti meni. “Lahko pa poskrbim, da ga bodo vrgli z dvora.”
“V tem primeru bo izbila vojna,” sem dejala. Vojno sem videla. Imela sem vizijo in ... Videla sem, kako vojaki umirajo. Nosili so bele in rdeče vrtnice. Lancaster in York se bo spopadel za prestol in ... Kraljica bo v izgnanstvu.
27. marec 2016
u207907
u207907

Dobra si damondarleena
27. marec 2016
Neext
27. marec 2016
u207907
u207907
2.del:

Margareta d'Anjou

Razrajena sem. Ne, besna!
Še vedno ne vem, kako se je lahko zgodilo, da je vojvoda Yorški imel takšno srečo. Oklican za protektorja in če jim bo uspelo, naj bi prišel do krone.
Če res nadomesti kralja... Se mi slabo piše. Morala bom biti premetena. Ne smem dovoliti. Če kralja res nadomestijo, propade on-in jaz z njim!
Takoj ko sem izvedela novico, ki sem jo že slutila, sem pobesnela. A bes nikakor nisem smela pokazati navzven. Ko sem prišla v svoje sobane, sem tam našla Jacquetto Woodwile.
Ko sem prišla je dvignila pogled proti meni z tistim njenim mirnim obrazom. Najbrž je opazila da sem besna. "Vojvoda Yorški je bil oklican za protektorja" zakričim, sedaj popolnoma razrajena.
"Kako?" Me vpraša in mislim, da je res začudena- ampak pri njej nikoli ne veš. Najraje bi ji zabrusila, kako kaj, državni zbor je nasedel temu črvu. A se zadržim in namesto tega ponovim besede,ki me še vedno žrejo:"oklicali so ga za protektorja in nadomestil bo kralja!"
A Jacquette, ki vedno upa na najboljše, mi hitro odvrne:" Po moje se to ne bo zgodilo... Pravzaprav mislim, da še vedno lahko rešite kraljestvo."
" Ne, ne morem ga" rečem. A jaz se nikoli ne vdam v usodo! Naslednji hip se že spomnim. " Lahko poskrbim da ga vržejo z dvora.." Ob tej zamisli sem prav zadovoljna. Da, to je moja odločitev in izpolnila jo bom!
Toda Jacquetta ni ravno navdušena. Če je ne bi poznala, bi že mislila da je na njihovi strani. "V tem primeru se bo izcimila vojna" reče Jacquetta in gleda predse vsa zamišljena.
"Jacquette, to se ne bo zgodilo" rečem. Kako lahko sploh pomisli na to? Seveda bom uspela- brez vojne! Jacquetta že želi nekaj reči, a jo z dvigom roke utišam. " Poskrbela bom za to" še siknem in odidem iz prostorov.
28. marec 2016
Neext
28. marec 2016
u210321
u210321
nextt
28. marec 2016
Next+super je
28. marec 2016
Next
28. marec 2016
u207907
u207907
Naslednji Next bo prišel od damondarleene91!
28. marec 2016
Next
03. april 2016

Kraljici nisem povedala, da sem imela vizijo.
Vizija, ki me je ... Pretresla ...
O moji hčerki.
Elizabeth.
Pobrala je kraljevski prstan.
In vedela sem ... Da bo nekoč ONA na prestolu.

Margareta je naredila usodno napako in vojvoda Yorškega izgnala iz dvora. Le ta je zbiral vojsko in vedela sem ... Bilo je konec miru. Pravzaprav sem mislila, da me bo pobralo od skrbi, saj je moj mož bil poklican v vojno.
“Jacquetta, pazi nase,” mi je zabičal.
“Bom,” sem mu obljubila.
“In pazi, da nikomur ne poveš, kakšno vizijo si imela,” mi je soprog zabičal. Nisem smela povedati, da sem videla najino Elizabeth na prestolu.
“Prav,” sem pokimala.
Blagoslovila sem ga, nato pa sem nemočno opazovala, kako je odšel braniti našega kralja in kraljico. Bila sem na varnem, a on ... Globoko sem zavzdihnila, nato pa odšla v kraljičine sobane, da bi počakala na novice.
Bitka pri St. Albansu, me je pretresla. Vojvoda Yorški je premagal naše. Molila sem se, da bi moj mož prišel iz vojne. Dnevno sem slišala toliko novic ... In bala sem se za najine otroke, našo usodo ... Kraljica je besnela, jaz pa sem se počutila, kot da izgubljam del sebe. Bala sem se za Elizabeth, ki je v tej zmedi bila visoko noseča ...
Bala sem se.
Naša usoda je bila zapisana med zvezdami in jaz sem lahko le upala, da se vojna ne bo končala brez naslednikov.
17. april 2016
Next
17. april 2016
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg