Forum
u59711
u59711

Helen je 14 letno dekle, ki je že od rojstva na invalidskem vozičku. Oče ima velike težave z njeno mamo, zato je, da bi jih rešil sam z njo, Helen poslal na tabor, misleč, da ji bo tako bolje. Helen je v velikih skrbeh zanj, saj se zadnje čase čudno vede-raztreseno, zmedeno... Sprva ji na taboru ni niti malce všeč, a ko spozna fanta po imenu Ian, se njene skrbi in misli pogreznejo globoko v zemljo-preprosto pozabi na njih. A zapleti se začnejo dogajati, ko Helen prejme klic matere, da je z očetom nekaj hudo narobe...
________________________________________________________________________________

"Oči, zakaj?" je že petič vprašala Helen s solzami v očeh.
"Dobro veš, zakaj. Tu boš spoznala nove prijateljice in," je umolknil. Za trenutek je pogledal v tla in globoko zavzdihnil.
Mučno tišino je čez nekaj trenutkov le prekinil...
"Raziskovala naravo, ki je dolgo nisi imela priložnosti..." je nadaljeval in se rahlo ugriznil v ustnico. "Je kaj narobe?" je nervozno zamomljala Helen.
"Ne, sploh ne..." je odkimal, a vedela je, da laže...
To je vedela, videla in čutila...
"Ne laži mi," je rekla, po njenem licu pa je spolzela drobna solza, ki je kapnila na vroč pesek ob obali, da je zacvrčelo.
"Saj ti ne," je vstrajal pri svojem.
"Spoznala boš sebi enake in se končno zabavala. Počutim se krivega, ker nikoli nisi imela priložnosti stopiti z vozička in začutiti toplo zemljo med prsti," zavzdihnil je.
"Vedno si bila priklopljena na aparate v bolnišnici," je z kretnjami kazal on.
Ni imela volje, da bi se prepirala z njim. To ne bi nikamor vodilo. Zaprla je oči, tako da je lahko začutila topel poletni vetrič, ki se ji je upiral v obraz in drobne delce, ki ga je nosil z njim. Mršil ji je lase...
"Zabavaj se, Helen," se je poslovil in ji skuštral njene svilnate dolge temne lase. Ni mogla izdaviti niti besedice nazaj. Le sedela je na vozičku in gledala za očetom, kako je izginjal v megli, ki se je vila po obali.
Zaslišala je govorjenje njene mentorice, ki se je razlegalo po vsej obali. "Počutite se prijetno in ne pozabite, vedno smo vam na voljo za pogovor," je končala govor, mikrofon položila nazaj na stojalo in se odpravila proti mizici, na kateremu je stal čajnik in nekaj skodelic. Nalila si je ohlajen čaj v skodelico in si ga ponesla k ustom. Popila je požirek, in s pogledom preletela vse ljudi, ki so se zbrali okoli nje.
Helen se je tedaj zavedla, da dva meseca, ne bo stisnila tople, sicer že zdelane roke očeta. Gara zanjo, da jo lahko preživlja in še vse te operacije... Zdaj se bo morala zaupati popolnemu tujcu.
"Pokazala vam bom sobe, v katerih boste bili ta dva dni, ko bomo pluli," se je nasmehnila in odložila skodelico na mizico. "Tri bomo v eni sobi," je zaslišala šepetanje ljudi. Helen je bila krhka, kot najtanjša paličica in vsaka beseda je lahko zanjo pomenil prepad...Zdaj bo morala biti celo v sobi z tujci. Odkimala je grozni misli in rahlo stresla z glavo.
"Helen!" je zaklicala mentorica in se pognala proti njej. "Ti boš v sobi z Adrien, in Risso. Zelo prijetna dekleta so. Počutila se boš, kot doma z svojimi najbližjimi," se je široko nasmehnila, pri tem pa pokazala svoje krasne bele zobe.
Le nemo je pokimala v odgovor in zavzdihnila. "Pridi, odpeljala te bom na ladjo," je rekla prijela voziček in jo odpeljala proti ladji. Zaslišala je glasno vpitje drugih staršev v slovo. Le njenega očeta ni bilo. Ob tej misli jo je streslo po vsem telesu. Od straha, če bo vse v redu in skrbi... Ljudje so začeli hoditi na ladjo. "ODHAJAMO!" je zakričala mentorica in pomahala ljudem, ki so ostali na kopnem. "Zdaj vsaj ne bo treba trpeti te neznosne vročine," je v hecu rekla mentorica in zamahnila z roko... Helen je zopet le zavzdihnila in pogledala skozi okno na kopno... Ladja se je počasi začela premikati stran od obale, valovi pa so pljuskali ob njo...
04. april 2012
neext!
04. april 2012
u58203
u58203
Next!!
04. april 2012
u59711
u59711
Hvala za podporo... (:
04. april 2012
u73551
u73551
next
04. april 2012
u59711
u59711
Prosim povejte še drugim za zgodbo! Hvala
04. april 2012
u49756
u49756
next!
04. april 2012
u69266
u69266
neeeext
04. april 2012
u35654
u35654
neeext
04. april 2012
next
04. april 2012
u41661
u41661
next
04. april 2012
u59711
u59711
In pa:
KAKO MISLITE, DA SE BO RAZUMELA Z ADRIEN IN RISSO?
04. april 2012
u58203
u58203
Dobr al pa slabo
04. april 2012
u69266
u69266
mislim da dobro od začetka bol slabo pol pa se bojo spoprijateljile.....

ahahah Alja a bejži no?

ko se že lih prosla:
1. ta zgodbica mi je ušeeeč ^^ pač tvoja ideja se mi zdi dobta..o dekletu ki je na invalidskem vozičku...
2. moti me pa niič =3
04. april 2012
u69266
u69266
dobra*
04. april 2012
u35654
u35654
enak kt evica X'D
05. april 2012
u59711
u59711
Hvala ;***
05. april 2012
u59711
u59711
Tako in zdaj prihaja NOV del! =D

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Počutila se je kot ptica brez kril.
"No, Helen, kaj si pa tako zamišljena?" jo iz misli zbudi dekle in jo dregne.
"Hej!" reče s hrapavim glasom.
"No, živijo... kot kaže si še precej v fantaziji," je zavzdihnilo dekle in si z roko podprla glavo, ter nepremično buljila skozi okno.
"Kdo si?" je vprašala Helen in si popravila pramen las, ki ji je padel na oko.
"Aah... oprosti, čisto sem..."
"Odplavala," je nadaljevala Helen. Dekle je samo nemo prikimalo.
"Sem Rissa, ti?" je vprašala in potegnila vrečko čipsa na plano.
"Helen, tvoja sostanovalka-trenutno," je zagodrnjala Helen in ji nejevoljno podala roko. Ni ji bilo do klepeta s tujko. Sploh ne z nekom, ki misli le nase.
"Boš?" je vprašala Rissa in ji pod nos pomolila vrečko čipsa s papriko, da se je vonj razlegel po prostoru.
"No, pa bom," je pokimala Helen in vzela nekaj čipsa.
"Hvala," je še dodala nato pa okusila ta ostri okus paprike.
Še zdaj se ji ni sanjalo od kod Rissa ve njeno ime.
"Kako kaj družina?" je pogovor nadaljevala Rissa in se na trenutke ozrla skozi okno.
Helen je ostala brez besed. Kako si jo upa to vprašati? Komaj sta se spoznali... Privzdignila je obrv in ustnice stisnila v tanko črto.
"Razumem," je iz sebe takoj izstrelila Rissa in se obrnila proč od Helen.
Helen je vidno zavila z očmi in pogledala v zrak.

Nekaj časa je med njima vladala smrtna tišina. Slišalo se je le skoraj zadušeno pogovarjanje ljudi iz drugih prostorov in pljuskanje valov ob ladjo.
Helen je pozorno prisluhnila klepetu nekih dveh deklet, ki sta preglasili vse ostale.

~ "Kako to? Nisi tega uredila?" je glasno rekla Chloe in roko stisnila v pest. "Oprosti, saj sem hotela, ampak kot sem rekla, to ni bilo mogoče," je zmajala z glavo Lizzie. "DOGOVOR JE BIL TAK, LIZZIE, DOGOVOR JE BIL TAK," je besno ponavljala Chloe in se s težkimi koraki sprehodila po škripajočih tleh.
"Saj sem rekla oprosti," je obupano zajavkala Lizzie in roke zakopala v dlani. "Zdaj, kdo ve, kaj si Ian misli o meni, KDO VE!" je zakričala in sedla nazaj na stol. Globoko je zadihala in si pomela oči. "To se ne dogaja," je zmajala z glavo. "Tista Mia, kdo ve, ali jo še ima rad," je besno rekla. "Ampak po tvojih besedah o njem, sklepam, da jo ima. In to me še bolj razžira," je zabrusila Chloe...~

Nato je vse potihnilo. Jasno je bilo, da Chloe in Lizzie nista eni dve izmed njih-invalidov. Kar jo je razjezilo. Tabor naj bi bil za takšne, kot je ona, ne pa za zdrave ljudi. Ti lahko hodijo in se zabavajo, česar σɳι ne morejo. Tedaj je tudi sama roke zakopala globoko v dlani in zajokala. Zajokala zaradi nepravičnosti, ɴeeɴαĸoprαvɴoѕтι...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Nadaljujem...?

Mnenje?

Kaj mislite, kaj imata CHLOE in LIZZIE za bregom? Preprosto povejte vse mnenje...!
05. april 2012
next ne vem kaj imata za bregom
05. april 2012
u83715
u83715
Ja nexti.!.! Ful Cool Zgodba. I love it♥♥♥.!
Zdi se mi, da je Lizzie Ianu nekaj natvezila o Chloe..Am, nwm no. Zdi se mi, pa da nič kaj dobrega. Nexti♥♥♥.!
05. april 2012
u59711
u59711
in glavo zakopala v dlani.*****
05. april 2012
u59711
u59711
ShokoGirl-Najlepša ti hvala! < 3 Neveš ok sm vesela takih komentov kot je tvoj! < 3
05. april 2012
u59711
u59711
kok*
05. april 2012
u83715
u83715
Nizakej.
Ampak zato nexti čimprej.!
Hehe. Hecam se♥♥♥
05. april 2012
u59711