Forum
u70306
u70306
тσяєנ кєя яα∂α ριšєм zgσ∂вє, čє ρяαν ѕι мιѕℓιм ѕαмα ∂α ριšєм gяσzησ ѕℓαвσ тσ ρσ мσנєм тυ∂ι ηι яєѕ. σ∂ℓσčιℓα ѕєм ѕє ∂α вσм ηαριѕαℓα šє єησ zgσ∂вσ кι вσ gσνσяιℓα σ ηєčєм кαя ℓαнкσ zєℓσ вσℓι...

ηαנ кαя zαčηєм..

Moje ime je Roses, ja Roses Sike. Veliko krat o meni govorijo da sem vase zatopleno dekle, no kar je seveda res. Ne družim se rada z ostalimi, sama sedim, sama se učim ne maram dotika koga ali objemov in podobno. Na šoli ko sem se preselila sem jim bila všeč. Dokler..se niso razširile govorice o tem da sem nekoga ubila. To pa seveda ni res. Oblečena sem vedno v prevelike črne majice z kapuco in široke dolge hlače. Na obrazu me delajo zanimivo le zelene oči. Lasje so črne barve katere večinoma pokriva kapuca. Na nosu pa je prising. Moja bleda koža še bolj izzivalno gleda iz vseh črnih oblačil. V ustih največkrat žvečim žvečilne gumuje. Na levem ušesu pa so trije uhani in prav tako pirsing. Na rokah je en sam tanek prstan in ogromno črnih ali rdečih zapestnic iz blaga. Na rami pa imam črno popisano torbo. Po šoli hodm kot smrt zato so mi dali uzdevek Death Roses. Vsi se me izogibajo nikoli pa ne govorim z nobenim. Razen z učiteljom ali ravnateljom. Veliko krat sem bila pri ravnatelju zaradi česa podobnega temu da me zafrkavajo in tistega pošteno natolčem. Če pa že govorim o simpatiji je na šoli zame samo eden ki se mi zdi res lep, enkart ko me je pogledal sem skoraj padla skupaj pod njegovimi lesektajočimi se svetlo rjavimi očmi. Doma pa pogosto igram kitaro, pišem razne pesmi, rišem in ležim ter se učim. Nimam pa staršev. Imam samo skrbnico Shely. Ki se trudi da bi me spreobrnila na bolj svetlo plat življenja. O njej pa imam samo dobre misli in komentarje...

Next?

jaz:

Si kdaj žalostn/a?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

05. januar 2013
u54901
u54901
Next.
05. januar 2013
u90327
u90327
neeeeeeeeeext
05. januar 2013
next
05. januar 2013
u111192
u111192
neeeeext
05. januar 2013
u70306
u70306
Nexštam...

Zjutraj sem se zbudila, leenoo pretegnila ter odkorakala v kopalnico. Umila sem in obraz in počesala lase. Odšla sem v sobo in pogledala v omaro. Vse je bilo črno tako da sem komaj najdla pravo majico za danes.

majica:

našla sem še majico z dolgimi rokavi:

nase sem navlekla še hlače:

obula sem tele čevlje:

prijela sem tako torbo le da je grozno načečkana:

In odšla dol. Vzela sem plastenko z pijačo pozdravila Shely in odšla ven. Odkorakala sem naprej mimo parka pa skozi drevored in prišla do šole. Zunaj sem se vsedla na klopco in opazila da mi manka zvezek za matematiko. Na srečo sem imela rezevrenga v drugem predalu torbe. Sedela sem sama in razmišljala dokler ni to prebudil šolski zvonec ki zoprno kriči name vedno. Odšla sem proti razrredu malo šepavo in se usedla na stol. Na mizo sem dala zveske in se posvetila uri. Na srečo je večinoma sošolcev imelo razne plakate in podobno zato sem lahko le spala. Končno je zazvonil zvonec in tako sem lahko šla ven iz razreda. Odšla sem v drugo nadstropje k profesorju zgodovine. Ko sem se pogovorila z njim o tekmovanju sem odšla dol in že je zazvonil zvonec. Imeli smo angleščino. Ta ura pa je moja najljubša saj lahko ves čas bulim v mojo simpatijo. Kliče se pa Zayn. Zasanjano sem gledala vanj ko me pokliče učiteljica. Glavo sem malce otresla in vprašala da če lahko ponovi vprašanje. Ponovila ga je in v njem rekla "Torej kako se črkuje besedo unbelievebal?" Povedala sem ji in celo sem dobila plus. Hah spet sem se prepustila sanjanju in tako je potekala moja ura. Odšla sem iz razreda do omarice kjer sem vzela nov žvečilni gumi. Odšla sem mimo stopnišča kjer me vedno ozmirjajo fantje z zgubo in podobnim. Odšla sem do učitelja telovadbe in dala opravičilo da ne smem telovaditi zaradi poškodb hrbtenice v prometni nesreči in da se mi še zdaj hrbtenica ni pravilno zravnala. Pomojem pa veste zakaj nimam staršev če je vmes upletena prometna nesreča. Med športno vzgojo sem sedela na blazinah in žvečila žvečilni gumi ter se smejala drugim kako švicajo meni pa ni treba. Po športni vzgoji je sledela resnično bedna in luzerska učna ura o glasbi. Učiteljica me je vprašala ktera pesem mi je anjljubša jaz pa sem rekla "Tista ki govori kako ubiti Vikiy!" Ves razred se je krohotal razen Vikiy ki bi me pomojem najraje ubila. Učiteljica me je gdro pogledala jaz pa se njej nasmehnila. Potem pa sem morala ziniti najljubšo pesem. Po glasbi je bila malica a zame le pitje kave in žvečenje žvečilnega gumija. Slonila sem na zidu. Po tem pa se je vse odvijalo hitro. Po pouku sem odkorakala v knjižnico kjer sem spet zagledala Zayna. Skrila sme se med police in ga opazovala...oh srečna Vikiy ki je njegova punca. Kaj vidi na tisti čarovnici? Vikiy je tedaj odkorakala. Zayn pa je začel korakati proti policah kjer stojim jaz. Hitro sem se obrnila in zatopila v iskanje knjige o astronomiji. Prišel je do mene in me vprašal kje so knjige o geografiji. Ker seveda ne rada govorim.. SPLOH PA Z NJIM sem le pokazala zadaj mene kjer je pisalo VEDA O GEOGRAFIJI. "Hvala! je dejal in odšel na drugo polico. "Malo govoriš? Zakaj pa če smem vprašati?" Ko me je to vprašal še sama ni sem vedela kaj reči zato sem samo rekla "Ni mi do pogovora." Zagrabila sem knjigo in odšla iz moje najlepše nočne more. Naslonila sme se na polico in kar izdihnila tako mi je ušeč. "Kaj se tako čudno vedeš?" Je spet prišel do mene in rekel. Mimo pa so prišli fantje in vsi rekli "Kaj se pa ti meniš s to čudakinjo?" rekel pa jim je nazaj "Samo nekaj jo sprašujem." Vsi so grdo pogledali in odšli mimo. Zayn pa je rekel "Že razumem zakaj se tako obnašaš.." Globoko sem udihnila in pogledala v tla ter si pravila da moram reči nazaj.."Ja..čudak sem zato!" Odkorakala sem proč in si izposodila knjigo ter odšla domov...doma pa sem spet pisala, se učila, risala in igrala kitaro...
DALŠI NEXT ZA ZAČETEK

Next?

05. januar 2013
u54901
u54901
Next.
05. januar 2013
u111192
u111192
neeeeeeext
05. januar 2013
next
05. januar 2013
next
05. januar 2013
u90327
u90327
neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeext
05. januar 2013
NNNNNNNNNNNNNNNNEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXTTTTTTTTTTTTTTTTTTT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
06. januar 2013
u106078
u106078
neeeeeeeeeeeeeeext
06. januar 2013
u70306
u70306
Zvečer sem pa se odšla stuširati in nato spati. Zjuraj sem se zbudila in spet kot nora iskala majice in podobno v tisti črnini. Ko sem končno nekaj našla sem se napotila dol po stopnicah zagrabila flašo z kavo in zavoje žvečilk ter odšla ven. Hodila sem ko iz hiše naprej pride Zayn. Koraka pač nisem morala pospešiti zaradi hrbtenice ki me še vedno boli zato sem korak upočasnila. Pogledala sem na cesto če je kak avto. Zayn me je že opazil. Stopila sme na cesto in ko sem bila čez en pas je mimo pripeljal velik kamjon. Tedaj sem se potrudila in malce poterala. Za Zayna pa je bilo videti kot da sem izginila. Vedno vžge! Odšla sem skozi park pa mimo drevoreda po poti sem si v slaščičarni kupila rogljiček in ga po poti pojedla. Prišla sem do šole in prvo šla vrniti debelo knjigo astronomije ki sem jo prebrala. Ko sem jo vrnila sem se odpravila po stopnišču v učilnico zgodvine. Sedela sem čisto v zadnji klopi na levi strani. Ležala sem na mizi in poslušala bedno predavanje bednega piflarja Jacka, no vsaj on me ne zafrkava z zgubo in podobnim. Tedaj sem imela svojo predstavitev. Odšepala sem do računalnika vključila USB v računalnik izbrala power point o Zgodovini sicer o Vitezih in srednjem veku. Ko sem nekaj časa ostalim momlajala no govorila o vsem tem na pamet s smešno govorico saj se mi ni dalo sploh predstavljati je zazvonilo. Profesor mi je dal 5 jaz pa sem vesela odšetala nazaj na hodnike. Na srečo smo imeli fraj uro in sem lahko le sedela in spala. Saj sem celo noč brala o astronomiji. Na klopico poleg mene se je vsedel Jack. Pogledala sem ga in rekla "Dobro je bilo" On pa meni nazaj "Hvala Black" No kliče me Black saj je to moj tretji normalnejši vzdevek od Death Roses in Blood Roses. Edino z njim sem komunicirala saj me edini še najbolj razume. Po pouku sva odšla v knjižnico kjer sva skupaj iskala neko knjigo od kemije. Ko je Jack povedal nekaj smešnega, sem se zakrohotala, saj je rekel nekja o Vikiy in kjer so šale o Vikiy se jaz vedno krohotam kot zmaj. Mimo je prišla Vikiy in nama rekla "Čudaka zajebana" Ko ej šla mimo sva se začela še bolj krohotati. Končno sva našla knjigo. Skupaj sva jo pregledala resno je bila zanimiva. Po tem sem odšla v bljižno Tatto shopp. Na levo roko sem si dala vtetovirati takšen tatto:

potem pa sem si dala še takega na ramo:

Namazala sem si ga ter tista ženska mi je dala čes foljo. Odšla sem domov kjer sem uzela tableto proti bolečinam ter se vrnila nazaj po mestu. Odšla sem v Pearsing shine. Na ustnici levo sem si dala predrti noter sem dala čren pirsing. Preluknala sem si tudi levo uho tako da sem imela še eno luknjo sedaj imam tako:

Po tem sem odšla v kavarno in si naročila hladno pijačo saj me je peklo v ustih zaradi novega pirsinga.

nekaj takega:

[img]https://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSbMmdulP0ap2NXjLl9rCpl-K-ianQzmt-uf40wvZp-jgL7X1hQWONgnAdsxw[/img]

v nosu pa je zgledalo približno tako da sme na levi nosnci imela rinko. Odšla sem domov kjer sem si spet namazala tetovaže. Shely ni bila ravno zadovolna ampak je vse to sprejela kot za boljšo stvar če prav sem vedela da ji ni všeč. Sedela sem na kavču v kratkih rokavih in si mazala nohte z črnim lakom. Na vrata je potrkalo, Shely je poslušala musko na slušalke zato sme morala iti jaz odpreti. Odprla sem vrata ko pred njimi stoji Zayn. Bledo sem ga pogledala v obraz in se malce nasmehnila. "Kaj počneš tu?" sem ga vprašala. On pa "Ja no, na šoli pravijo da is dobra v zgodovini meni pa ne gre ravno dobro. Če bi mi lahko pomagal?" Zavila sem z očmi in z jezikom podrezala pirsing na ustnicah ter rekla. "Pa veš da v mojo bajto vstopaš na lastno odgovornost?" Začudeno je pogledal in dejal. "Am..kaj pa je tako nevarnega tukaj?" Vsa zdolgočasena sem rekla "Jaz..halo kdo pa je na šoli morilec?" Zayn je le z roko šel prek svojih las in rekel "Ne bojim se te tako da, smem?" Z roko sem se podrgnila po levem komolcu in se umaknila z vrat. "Dame imajo prednost!" Vstopil je, jaz pa sme zaprla vrata. Odšla sem ugasniti televizijo in vzela v kuhinji žvečilke ter prstan katerega je Shely očistila. Odkorakala sem proti sobi na vratih pa je janso in glasno pisalo. VSTOP PREPOVEDAN! VSTOP LE NA LASTNO ODGOVORNOST! POZOR LJUDOŽERKA! Odpral sem vrata in Zayn je stopil v sobo sama pa nisem morala vrjeti kaj sem pravkar naredila. Da sem prvič v zdajšnem življenju povabila oz. sprejela koga v mojo sobo. Kar je prvo Zayn izustil je bilo "Woow..kul soba!" Nasmehnila sem se in zaprla vrata. Odšla sem do polic in Zaynu vrgla knjigo. "Si si prišel ogledovati sobo ali knjige?" Nasmehnil se je in rekel. "Mislim da skoraj oboje. Zakaj pa si mene sprejela v sobo in dom če še nobenega nisi?" Spet sem vsa zdolgočasena rekla "Rada pomagam užitnim ljudem!" Zayn se je začel smejati. Iz torbe je potegnil knjigo in jo dal na mizo kjer je bil prenosni računalnik, navaden računalnik, tablični in moj telefon sony xperia GO (katerega imam res sedaj pri moji tipkovnici ko pišem) Vsedla sem se na posteljo in začela govoriti nekaj na pamet. Ves čas sva govorila o tem kako si zapovniti nekaj. Po tem sva odšla dol k Shely kjer sva nekaj spila. Ves čas pa sem bledo gledala saj sem malce vtrujena. "So tetovaže nove?" me upraša Zayn.."Ja, sveže, zakaj?" Rečem nazaj.."Kul so...pa persingi v ustih pa ušesu?" Kozarec položim na pult in rečem. "Ja...čisto sveže." Zayn pa "Zakon so...jaz bi si tudi dal narediti kaj takega." Jaz pa dejam nazaj ter med tem primem nož v roke "Kamot ti nož zasadim v betico pa boš dobil velik pirsing." Zayn je le ustal in se malce začudeno nasmehnil. "Zdaj pa vem zakaj ti pravijo pač tako...am...ne potrebujem pa psringa v možganih." Zasmejim se in z nožem narežem kos surovega mesa ter ga dam na krožnik. "Shely!" Se zaderem ona pa priteče v kuhinjo z vaje pilatesa ki jih ima v neki sobi. "Kaj je?" Zayn le pogoltne sok po grlu...jaz pa.. "Lačna sem...shirala ne sili me da pojem koga." Shely pa.."Daj no za tetovaže, pirsinge, uhane pa sex pa tako si dovolj odralsla, za speči piščanca pa ne ali kaj?" Jezno jo pogledam in rečem. "Kje ti je na pamet prišel sex ker niti fanta nočem!" Zayn se je le nasmehnil in hotel režati Shely pa. "Pač nekej že..vzemi sol pa poper pa vegeto malo piščanca namaži z tistim pa daj peč na olje ko bo vrelo, ne me motiti pri vajah." Zauzdihnila sem in se prijela za glavo ona pa je lepo odkorakala nazaj na vaje. "Boš tudi ti kaj jedel?" Sem vprašala Zayna. "Am..ne hvala nisem lačen." Jaz pa že mažem piščanca. "Zakaj pa si prišel k meni na učne vaje in podobno?" Zayn pa.. "Ker si najbolj pametna na šoli.?" Zahihitam se in primem nož ter začnem mahtati na okoli. "Haha...ta je pa dobra a Vikiy nima 5- k? Zayn pa preplašeno reče. "Skregala sva se pa nočem motati okoli nje sploh pa njene razlage ne razumem." Čudno sem pogledala in ulila olje na ponev. Odšla sem si umiti roke ter se usedla na kavč. Na listek papirja sem napisala svojo telefonsko, in še enkaj kar ni pomembno. Listek sem dala Zaynu in rekla da če rabi pomoč ali kaj za samomor naj me pokliče. Nasmehnil se je in dejal hvala. Zvečer je odšel od moje hiše jaz pa sem usa zasanjana padla na kavč ter rekla da mi je uspelo pregnati tako čednega tipčka iz hiše z mahtanjem noža. Odšla sem v klet in prijela škatlo z noži. Odšla sem ven in na drevo narisala tarčo v katero sem metala nože...
VEM SPET DOLG NEXT SAM SO BESEDE LETELE IZ MENE KOT NE VEM KAJ...
1.NEXT?
2. Kok se ti zdi?
3. Next?

Zayn na šolskem nastopu (Uglavnem Zayn ):

06. januar 2013
u90327
u90327
neeeeeeeeeeeeeeeeext
cool
06. januar 2013
u111192
u111192
super!!
neeeeeeeeeeeeeeeeext
06. januar 2013
u54901
u54901
next.
06. januar 2013
1.NEXT?ja
2. Kok se ti zdi?carsko
3. Next?ja
06. januar 2013
u106078
u106078
next takooooooooooooooooooooooooooooj!
zakon zgodbica!
06. januar 2013
u54901
u54901
1.itak, nexti kuj ;")
2. Huda...
3. Again nextt..!!
07. januar 2013
u70306
u70306
Ponoči so me preganjale grozovite sanje. Sama sebi nisem morala vrjeti ali je vse to res ali so le sanje. Hodila sem po cvetočih travnikih oblečena le v belo tanko svileno zavestato obleko. Hodila sem po travniku in nenadoma so me napadli krokarji. Moja koža je pod ugrizi krokarjevega močnega kljuna počila in tako se je oblekla spremenila iz bele v rdečo. Ko so me krokarji pustili pri miru sem videla potok v katerem sem se umila. Hodila sem naprej in naprej ko pridem do hiše stara in vsa že preperela je bila. Odšla sem vanjo in hodila po njej. Znašla sem se na dolgem hodniku na katerem je bilo polno zrcal. V zrcalih pa sem videla vse osebe ki so mi pomenile veliko in mi še sedaj. V čisto zasnjem ogledalu pa je bil Zayn kateri je imel krvav nos in motne oči. Lasje so bili rdečkaste barve in svoje roke je imel vse krvave in potolčene. Ko sem to videla sem tekla po stopnicah dlje in dlje a nisem nikamor pišla kakor na naše šolsko igrišče. Kjer se je Zayn pretepal z nekimi fanti ki so ga z noži zabadali v trebuh in hrbet ter roke in vrat. Tekla sem proti njemu da bi mu pomagala a so me zopet napadli krokarji ko so me kljuvali sem se drla...(Zbudim se) "Aaaaaaaaaaa........." Kričim še vedno iz sanj. Bial sem vsa potna in izmučena. V sobo je pritekla Shely katera me je objela. Vsa preplašena sem jokala v njeno naročje... Popoldne sem odšla po mestu do nekega gospoda ki mi je pred kratik torej nekaj mesecev po prometni nesreči pomagal razložiti tiste nočne more. Odšla sem do njega in mu podrobno razložila vse kar sem sanjala. Nato pa je rekel. "Čisto vse sanje imajo pomen, torej imajo tudi te. Tale Zayn ti očitno veliko pomeni, ampak moraš biti pazljiva da ne prizadeneš nobenega okoli sebe. Tekla boš vsa sbegana na okoli in si mislila da je vseeno in da je vse vredu ampak to ne bo res. Laho se bo zgodilo to kar se je v sanjah da bo bil umorjen, zato pazljivo razmisli o vsem tem." Ko mi je vse to povedal sem odšla nazaj po mestu. Listje je že počasi začelo padati po tleh saj se bliža zima. Gledala sem tiste rjavo rumene liste ki so padali po alsfaltu kakor ljudje ki so bili umorjeni. Vse se mi zdi tako jasno ampak ne znam si razložiti. Večkrat po poti sem mislila o tem. Kaj se dogaja z mano zadnje čase. Zakaj sem se tako spremenila? Čemu mi je ušeč fant ki mu lahko škodujem? Zakaj se sploh vse to dogaja meni? Kdo mi lahko pomaga? Iz oči pa so mi takrat spet prilezle solze katere mi že dolgo niso. Do sedaj sem vso žalost prenašala z grozljivim smehom in besedah ubiti, znebiti, zaklati, poškodovati, razklati, razmrcvariti.... Sedaj imam pa tega dovolj. Hodila sem sama po pločinku v parku in vsake toliko časa šla z roko prek oči. Brcala sme kamenje ki so mi bili na poti ter hlipala v sebi in jokala. Slišala sem znan glas ki je nežno zaklical moje ime. Počasi sem se obrnila nazaj. Zagledala sem Zayna, zamižala sem in se poskušala zaustaviti z beedami in poslušati ter umiriti jok ki je divjal po mojem srcu ter se igral z mano v duši...

Nexxt??

07. januar 2013
next
07. januar 2013
u90327
u90327
neeeeeeeeeeeeeeeeeeeext
07. januar 2013
u54901
u54901
next.
08. januar 2013
u106078
u106078
neeeeeeeeeeeext
08. januar 2013
u70306
u70306
Zayn pa je le prišel do mene.. "Heey..am a prideš na šolsko predstavo?" Pogledala sem v tla in.. "Am..žal ne, nimam kaj pražnjega za obleči žal sem vse obleke zažgala." Njegovo roko je premaknil blizu mojega obraza a sem ga umaknila. "Aha..pa saj lahko prideš tako oblečena, meni se zdi čisto okey..sej tut jest bom meu kavbojke pa majico pa to." Videla sem kamen in ga brcnila na levo stran ter.."Pa vseeno nisem za družabnost.." Že sem se hotela obrniti pa me zagrabi za roko in potegne nazaj ter pripriči spusti roko in reče. "Zakaj si sploh taka?" Zazmajala sem z glavo in pogledala na stran ter rekla. "Am..ker ne mram ljudi razen enega..no dva heh." Zayn je dal roke v žeb češ "nam se te več dotiko" in rekel.. "Heh..pa useeno lahko tole spremeniš." Zavila sem z očmi in.. "Noup nikoli več ne bom bila družabna sploh pa...zakaj te to za sploh vse zanima o meni..kaj hočeš zmano tole suho, grdo, bedno, zarukano in neskončno javkajočim kljusetom?" Zayn me je že hotel prijeti za roko pa me raje ni in reke.. "Pač me in ne govori da si suho, grdo, bedno, zarukano in neskončno javkajoče kljuse..ker si zame čisto nekaj obratno. Od kar si prišla na šolo vsa seveda v črnem si se mi zdle zelo všeč." Pogledala sem ga v oči kar pa mi ne uspe vedno saj ne rada tako opazujem ljudi ter rekla. "Kaj misliš s tem? Upam da ne tega kar jaz mislim.???" Zayn je pogledla v tla ter potem počasi dvignil pogled vame in rekel.. "Da si mi ušeč...ubistvu me je vedo skrbelo zate zato pa sem te skoraj ves čas kaj spraševal sedaj pa opogumil da te vprašam za pomoč in podobno." Iz oči mi je stekla drobcena kapljica solze, zamižala sem in takrat so se iz oči zlile velike pošilke solz. Z rokami sem šla pred svoj obras češ "ne bo me videl"
roke je stegnil z žepov in počasi stegnil k meni prijel me je za rame in počasi sem se mu ulegla v objem. Takrat pa me a ne vem kako ni bilo več sram jokati..če prav nisem jokala od kar sta mi umrla starša. To pa je težko. Zayn me je trepljal po hrbtu in me močno stisnil k sebi. Od daleč pa sem zaslišala resnično BEDN GLAS.. "Zayn...kaj pa počneš s tisto vlačugo??!!" Bila je Viky..Zayn se je obrnil proti njej a mene vseeno imel v objemu skrila sem se med njegovo jakno in vratom ter rameni ter roke stegnila listo pod rokave majice katero sem nosila. Zayn pa je rekel.. "Kaj pa ti vlačuga počneš tu??!!" Viky je jezno zarenčala in stekla je stran. Jaz pa sem še kar tičala v njegovem objemu...

Next?

09. januar 2013
u106078
u106078
next!!
09. januar 2013
u90327
u90327
neeeeeeeeeeeeeeeeeext
09. januar 2013
next
09. januar 2013