Forum
Ponedeljek, 15.06.2009

Ko me ob šestih zjutraj zbudi budilka nejevoljno zavzdihnem, a se kljub temu z nasmehom skobacam iz postelje. Danes je zadnji dan osnovne šole, dan ko še samo zapojemo našo pesem po razredih in nato imamo cel dan, da se zabavamo. Odpravim se v kopalnico in se zgrozim ob pogledu v ogledalo. Moje oči so zalepljene skupaj in moji rjavi lasje štrlijo v vse smeri. Umijem si obraz in končno lahko vidim svoje zelene oči. Zmočim krtačo in poskušam ukrotiti sračje gnezdo na moji glavi
Odpravim se v kuhinjo, kjer mami že pripravlja zajtrk in nasmehnem se ji.
»Dobro jutro.« me pozdravi. V odgovor zamomljam nekaj nerazločnega in sedem za mizo. Na hitro pojem jajca in spijem kakav, nato pa se grem obleč v kratke kavbojske hlače, zgoraj pa si oblečem našo razredno majico, nad nabavo katerih so imeli popoln nadzor fantje in je zato mimogrede živo rožnate barve. Na noge si nataknem balerinke, nato pa se odpravim nazaj v kopalnico. Umijem si zobe in se naličim.
»karamela, pet do sedem je.« zakliče mami iz kuhinje.
»Že grem.« zakličem nazaj in še zadnjič preverim svoj izgled v ogledalu.
»'Dijo, mami.« poljubim jo na lice, z mizice pri vratih vzamem torbico in stečem okrog vogala do avtobusne postaje.
Pozdravim svoja najboljša prijatelja in soseda, Nastjo in Marka. Poznamo se že od rojstva in smo dobesedno nerazdružljivi. Kmalu pripelje avtobus in 35 minut kasneje stojimo pred šolo in se pozdravljamo s prijatelji.

»Kam pa zdaj?« vprašam Tadejo, ko stopava iz šole. Počutim se svobodno in neizmerno srečno. Ura je deset, prvi avtobus pa pelje šele ob dveh.
»Kaj, če bi šle prvo na sladoled, potem pa se lahko pridruživa drugim na igrišču?« Predlaga. Prikimam in odpraviva se v bližnjo gostilno, nato pa na igrišče, kjer je že večina naših. Ko prideva do ribnika, me Matej pozdravi z mokrim poljubom in zdrznem se. Ko se odmakne, si usta neopazno obrišem z robom majice. Tadeja se zasmeji.
»Resno, če bi hotela mokre poljube, bi se poljubljala z ribo.« zamomljam, kar jo spravi v še večji smeh.
»Torej sta zdaj uradno skupaj?« Vpraša Nastja, ki sede na drugo stran mene, na mesto, ki ga je pol minute prej zasedal Matej. Odkimam in pogledam k Mateju, ki ga fantje zdaj zbadajo.
»Ne bosta mogla biti, ker Karmica itak gre na Irsko v začetku julija.« se oglasi Tadeja in zasmejim se.
»Na Irsko greš? Ti? Itak.« zraven nas se pojavi Julija, s Samanto in Sandro, njenima bestikama. Imajo se za razredne manekenke in ne prenesem ne ene, ne druge, ne tretje.
»Julija, lepo bi bilo, če se ne bi vpikovala v mojo najboljšo prijateljico.« Marko me objame od zadaj in opazim, kako Nastja zavije z očmi. Vem, da ji je Marko všeč, a mu tega ne bo nikdar priznala. Ne vem niti tega, kaj Marko vidi na Juliji. Preveč je polna sama sebe. Julija zavije z očmi in se Marku obesi okrog vratu ter ga strastno poljubi.
»Pridita, gremo na sprehod okrog ribnika.« predlagam puncama. Vse tri vstanemo in z roko ustavim Mateja, ki hoče z nami.
»Samo punce.« Prikima.
»Torej, kaj je zdaj s to Irsko? Vem, da si vedno želela tja.« Nastja me s komolcem dregne v rebra.
»No, zadnjič sem bila pri Tadeji in gledali sva nek članek na internetu in potem je nekaj kliknila in pojavil se je ta članek o izmenjavi šolarjev od 13-19 leta starosti. Za šalo sva se obe prijavili in ta izmenjava naj bi potekala od 1. julija do 30. avgusta. En izbranec iz Slovenije naj bi šel na Irsko in en izbranec iz Irske pride v Slovenijo.« razložim.
»K tvojim bi prišel?« vpraša Nastja navdušeno. Zasmejim se.
»Ne, k družini, ki se je prijavila.« Reče Tadeja.
»Škoda.« zavzdihne Nastja in zasmejimo se.
»Sicer pa ni rečeno, da bodo izmed vseh kandidatov izbrali ravno mene.« zavzdihnem. Res si želim iti na Irsko, a ne verjamem, da bi lahko ta hec postal resničnost.
»Ne bodi tako pesimistična.« Nastja me objame okrog ramen. Pridemo nazaj do hišice in se posedemo na rob ribnika, da lahko noge pomakamo v vodo.
»Mogoče boš spoznala kakšnega seksi Irca in ne te ribe.« Nastja pokaže prek rame na Mateja in zasmejimo se.

»Karamela, pošto si dobila.« zakliče mami takoj, ko stopim skozi vhodna vrata.
»Res?« vprašam. Torbico vržem na kavč in poberem pismo z mize.
INTERNATIONAL EXCHANGING SCHOOL
34 Dukes Avenue
Muswell Hill
London N10 2PU
Pd. Ireland
12 West Pier, Howth
Dublin

O, moj Bog. S tresočimi rokami odprem pismo in nekaj časa samo strmim v besede napisane na svetlo modrem papirju.
»Si v redu?« Mami mi položi roko na ramo in jo nežno stisne.
»Se spomniš, ko sem ti rekla, da sva se s Tadejo prijavile na mednarodno izmenjavo učencev?« jo vprašam. Prikima in njene oči se razširijo.
»Sprejeli so te?« me vpraša. Prikimam in od šoka se mi v očeh naberejo solze.
»Zakaj jokaš? Si nisi vedno želela na Irsko?« Obrnem se okrog in jo močno objamem.
»Veš, da sem. Ampak, kaj bo rekel ati?«
»Kaj bom rekel na kaj?« vpraša ati, ki se nenadoma pojavi med vrati in kar malce poskočim.
»Dobila sem ponudbo, da poletje preživim na irskem.« mu razložim in globoko zajamem sapo. Ati me še vedno vidi kot njegovo majhno punčko. Ampak stara sem 14 za božjo voljo. Moral se bo sprijazniti, da njegova 'majhna punčka' odrašča.
»To je krasno, Karmen. Vesel sem zate. Kdaj pa greš?« me vpraša in obe z mamo se presenečeno zazreva vanj. Od kdaj pa je tako razumevajoč?
»1. julija imam let. Vrnem pa se zadnjega avgusta.«
»Let? Z letalom greš? Veš, da letala niso varna.« se razburi.
»Franček, letala so bolj varna od avtomobilov.« ga opomni mami.
»Prav imaš. Upam, da se boš zabavala, miška,« Ati mi razmrši lase in jezno ga pogledam. Zasmeji se.
»Pojdi povedat Tadeji in Nastji.« Prikimam in stečem v sobo. Za sabo zaklenem vrata, nato pa stečem do pisalne mizice. In prižgem računalnik. Prvo kar naredim je to, da pismo skeniram, nato pa sliko objavim na FB in twitter. Profil na slednjem sem si morala ustvariti, ko sem se prijavljala za izmenjavo. Imam eno novo prošnjo za prijateljstvo in eno novo sporočilo.¸
Niall Horan:
Hello, Karmen,
My name is Niall and we were informed today that you will be staying with us for the summer. I really hope you'll accept my friend request so we can chat some more.
P.S. I also followed you on twitter.
Niall

Odprem njegov profil in sprejmem njegovo prošnjo. Pregledam njegove slike in fant je dejansko lep. Star je 15 let, septembra bo 16. ima svetlo pobarvane lase, pri koreninah temno rjave, in bleščeče modre oči. Njegove ustnice so na večini slik ukrivljene v nasmeh in njegovi zobje so malce krivi, ampak na ljubek način.
Pri nadaljnjem pregledovanju njegovega profila me zmoti zvok klepetain opazim, da sta me kliknili Tadeja in Nastja. Oh, in Niall. Komaj ustavim krik navdušenja. Vedno rada spoznavam nove ljudi, še posebej, če so čedni Irci.
Tadeja Kotnik:
OMG, resno so te sprejeli? Čestitke, malička
Karmen Novak:
Ja, resno. Veš, še vedno sem v šoku x)

Nastja Kvas:
Ne Irsko greš? Že veš, kje stanuješ?
Karmen Novak:
Jeeeeeeej, Irska. Si moreš misliti?
In, ja. V mestecu dve uri vožnje iz Dublina proti zahodu. Vse piše v pismu.

Niall Horan:
Yes, you accepted me. You’re really cute on pictures
Karmen Novak:
I did, indeed. Thank you, btw.
Can I ask you something?
Niall Horan.
Ya, sure. What?
Karmen Novak:
How did you found me? In my letter there aren’t any names mentioned.
Niall Horan:
Oh, we got copy of your registration.
Karmen Novak:
Oh, God.

Tadeja Kotnik:
Kdo je ta ded, ki si ga dodala? Lep je
Karmen Novak:
Niall, si družine, pri kateri bom stanovala.
Tadeja Kotnik:
Res je lep. Ti kar malce zavidam.
Karmen Novak:
Iti moram, Tejči. Ati se dere.
Tadeja Kotnik:
Prav. Se vidiva v četrtek.
Karmen Novak:
Itak

Niall Horan:
It wasn’t so bad. And the picture was good, too
Ali flirta z mano?
Karmen Novak:
Haha, you joker. I got to go
Niall Horan:
Already? It’s like ten
Karmen Novak:
It’s like 11 here. + I have a busy day planed for tomorrow. Hope, we’ll hear soon
Niall Horan:
Sure we will. Hope, you’ll be on tomorrow
Karmen Novak:
Will be. Good night
Niall horan:
Night, beautiful

Zardim in se poskušam posloviti od Nastje, a opazim, da ni več prisotna. Ugasnem računalnik in se odpravim v kopalnico. Odstranim si ličila in se odpravim pod tuš. Mami in ati že spita, zato opravim bolj na hitro in se preoblečem v pižamo. Kakor hitro položim glavo na vzglavnik, že spim.
01. januar 2014
neeeeeeeeeeeeeeeeeext
01. januar 2014
u142227
u142227
Neeeeeext
01. januar 2014
Neeeeeeexxxxxtt!! tole je suuuupeeeerr
01. januar 2014
Neeeext
01. januar 2014
Neeeeexxxtttttttt
01. januar 2014
Neeeeext
02. januar 2014
neeeeeeeeeeeext
02. januar 2014
next
02. januar 2014
u108455
u108455
nexxxt
02. januar 2014
Neeeeeeeeeeeext!
02. januar 2014
Neext
02. januar 2014
next
02. januar 2014
Neeeeeeext
02. januar 2014
u156327
u156327
next+nova bralka
02. januar 2014
Neeeeeeeeeeeeext!
02. januar 2014
Četrtek, 18.06.2009

»Bodi doma do devetih.«me opozori mami, preden stečem skozi vrata.
»Bom.« zakličem nazaj in se odpravim proti Nastjini hiši. Danes imamo z bivšimi sošolci 'bazen dan'. Vsi se zberemo na bližnjem kopališču in uživamo.
»Karmen.« zakliče nekdo za mano in ustavim se, da počakam Marka. Skupaj se odpraviva do Nastje. Njena mama nas bo peljala do toplic in tudi prišla po nas.
»Kaj je s tem Nuilom?« me vpraša Nastja.
»S kom?« jo vprašam med smehom.
»Pa s tem fantom pri katerem boš živela.«
»Ime mu je Niall, Nastja.« jo opomnim in se zasmejim.
»Kakorkoli,« zamahne Nastja. »Kaj se dogaja z vama?«
»Nič. Samo dopisujeva si.«
»Mislil sem, da si z Matejem.« poseže vmes Marko.
»Nisem z Matejem.«
»Poljubljata se.
»No, poskušava se, pa on imitira ribo.« rečem in Nastja se zasmeje. Takrat v avto pride njena mama in pogovor o fantih zamre.
Z Niallom sva si v zadnjih dneh dopisovala vedno, ko sva imela čas. On še ima pouk in večino je bilo to v dopoldanskih urah in pozno zvečer. Fant je pravi šaljivec in ati je že večkrat prišel v mojo sobo vprašat, čemu se smejim.
Prispemo do kopališča in uspe se mi izogniti sluzastemu poljubu.

»Karmen?« vpraša Matej, ko leživa na ležalnikih.
»Hm?« Ne da se mi dvigniti glave in ga pogledati. Preveč uživam na soncu.
»Bi bila moja punca?« me vpraša in zaleti se mi slina.
»Matej…« začnem, a me prekine.
»V redu je, če nočeš. Lahko rečeš 'ne', veš.« zamomlja tiho.
»Rada bi, a grem julija na Irsko in tam bo do konca avgusta, potem pa se tako ali tako začne srednja šola. Ne bo se izšlo.« rečem. Sovražim, da je prizadet zaradi mene, ne nazadnje ga poznam že devet let, a do njega ne čutim ničesar več, kot prijateljstvo. Vem, da sem mu s poljubi dajala lažno upanje. Irska je bolj izgovor, kot razlog. Res pa je tudi, da ne verjamem v zveze na daljavo.
»Sem rekel, da je v redu.« reče hladno, vstane in odide. Zavzdihnem in se uležem nazaj.

»Kaj si naredila Mateju? Bogi revež je čisto poklapan.« Odprem oči in na ležalniku zraven mene zagledam Tadejo.
»Rekla sem mu, da ne morem biti njegova punca, ker grem na Irsko. Itak se nama ne bi izšlo.«
»Obe dobro veva, da to ni pravi razlog.« me opomni. Skomignem z rameni.
»Kaj hočem.«
»Greš z mano na pomfri? Lačna sem.« Prikimam in odpraviva se do omaric, da iz njih vzameva svoje denarnice, nato pa se odpraviva do restavracije. Naročiva vsaka svojo porcijo pomfrita s kečapom in sedeva za mizo blizu blagajne, od koder lahko Tadeja opazuje luškanega natakarja. Res ne vem, kaj je z njo in starejšimi fanti.
»Torej, kaj je s tabo in Ircem?« me vpraša. Zasmejim se.
»Nič. Zakaj me to vsi sprašujete?« Skomigne z rameni.
»Lepa bi bila skupaj, je vse. Stavim, da se odlično poljublja.« Zasmejiva se.
»Ti pa bi bila lepa s tem tukaj?« rečem in namignem z glavo proti natakarju. Tadeja zardi.
»Lep je. Ampak prestar zame.« zamomlja.
»in kdaj te je to ustavilo? Verjetno je samo na praksi, tako, da je največ 19.« rečem. Skomigne z rameni. Takrat v restavracijo vstopita Matej in Tomaž. Matej res izgleda poklapan.
»Kako se izgovori njegovo ime?« me vpraša Tadeja.
»Naj'l« ji pojasnim.
»vraga, še njegovo ime zveni seksi. Če ga ne položiš, se ne pogovarjam več s tabo.« reče v šali. Starejša gospa pri sosednji mizi naju postrani pogleda in Tadeja ji pomaha.
»Stara sem štirinajst, Teja. Ne bom naskočila prvega fanta, ki pride mimo. Sicer pa nisem prepričana, če mu bom sploh všeč.« rečem, tako rdeča v obraz, da je verjetno vidno iz vesolja.
»To pa bomo še videli. Pridi, greva nazaj na bazen.« Prikimam in odpraviva se.

Niall Horan:
Hi, beautiful
Karmen Novak:
Hi, handsome
Niall Horan:
Had fun at the pool?
Karmen Novak:
Yeah, it was awesome. Rain ruined it, though
Niall Horan:
Glad you enjoyed yourself. And damn rain

Če sem se kaj naučila o Niallu je to, da zelo rad preklinja in je popoln flegmatik.

Karmen Novak:
Do you have to curse so much? It’s ruining my innocence : )
Niall Horan:
What innocence? X D Just kidding
And yes, I guess. It’s just who I am.
Karmen Novak:
I do have innocence, you know. Or I had it before met you x D Damn, Niall
Niall Horan:
I love when you say my name like that ; )
Karmen Novak:
Do you always have to joke?
Niall Horan:
I can’t help it if I was born joker
Karmen Novak:
You know that my father barged into my room like 6 times already, ‘cause I was laughing so much? X D
Niall Horan:
Really? And what did you do? Told him truth?
Karmen Novak:
You crazy? I said I’m watching some funny videos. He said if I would show him and then he watched cats for almost an hour. X D
Niall Horan:
Were they funnier than I am?
Karmen Novak:
Not really. You have a special sense of humour : )
Niall Horan:
It’s called ‘dirty mind’
Karmen Novak:
What would you do… never mind
Niall Horan:
What would I do…? You know, you can ask me anything
Karmen Novak:
I don’t know. And you probably don’t have any idea about that, since you are a boy. And it’s kind of personal.
Niall Horan:
I thought we are friends
Karmen Novak:
I guess : )
Niall Horan:
You guess : (
Karmen Novak:
We haven’t even met yet. It’s difficult for me to make friends
Niall Horan:
Well, I see you as my friend. You should see me as yours as well
Karmen Novak:
Okay : ) What would you do if someone you don’t really like that way, would ask you if you would date them?
Niall Horan:
You’re right. I have no idea about that. But I’ll try to give you the best answer. Wait a minute.
Karmen Novak:
Okay.

Odpravim se v kuhinjo in si na hitro naredim sendvič. Ko se vrnem v sobo me že čaka Niallov odgovor.

Niall Horan:
I'd probably reject them as nicely as I could. My brother thought I was asking about myself and said I should say I’m gay X D
What did you do?
Karmen Novak:
O my God, you asked your brother about that?
I said I’m going to Ireland and it won’t work out anyway
Niall Horan:
I was never in that position, don’t judge X D
I guess that’s true : )
Karmen Novak:
But not totally. I feel bad about it now. I know the guy for nine years
Niall Horan:
Kids X D
Karmen Novak:
Hey, I’m only a year younger than you : )
Niall Horan:
Whatever you say, beautiful ; ) I have to go. Ma’s threatening to take my computer away from me. Then we won’t be able to chat at all : (
Karmen Novak:
Okay, handsome ; ) Talk to you tomorrow : )
Niall Horan:
Sure : )
03. januar 2014
u142227
u142227
neeeeeeeeeeeeeeext
03. januar 2014
Neeexxttttt
03. januar 2014
Neeeeeeeeeeeeeeeext!
03. januar 2014
Neeeexxxxttt!!