Forum
u14096
u14096
Napisala bom zgodbo.Glavne osebe so:

Vanesa:

Tanja:

Nika:

ali naj napišem zgodbo?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

22. junij 2010
u14096
u14096
1.POGLAVJE

Osebni podatki

Ime:Vanesa

Fizične lastnosti:
Starost-14,ampak izgledam 12
Višina/postava-140cm in pol.Suha.Ploh
Svetli lasje,modre oči.

O meni:
Poklic staršev-mama je psihiatrinja (psihoterapevtka),
oče ima trgovino z zdravo hrano in se ukvarja z glasbo.
Izobrazba/najljubši predmeti:likovna vzgoja,slovenščina.
Zoprni predmeti-vse drugo.
Družinava starejša brata.Domen (17),računalniški genij,in Erik (15),zamorjen,mozoljast in zavaljen,ampak misli,da je božji dar.
Dva psa-Bobi in Snuppy.
Nacionalnost-Slovnka/Škotinja.Mogoče marsovka.
Konjički-branje,revije,stari filmi,gledanje TV,šivanje.

Kaj bi rada postala-dobro vprašanje.
Problemi:
-Moja starša,ki sta ostarela hipija,
-silita me,naj jem zdravo hrabo in pijem zeliščne čaje,čeprav sem čisto zadovoljna z burgerji in s krompirčkom,
-mamina obsedenost z recikliranjem smeti in kupovanjem oblek v trgovinah z rabljeno robo,
-dejstvo,da sem tako majhna,
-dejstvo,da je moja nekdanja najblojša prijateljica Tanja kaar naenkrat najboljša prijateljica z Niko.

Dobre lastnosti-smisel za humor,sem dobra prijateljica,če mi dovolijo.
Sposobnosti-pripravljena prisluhniti težavam drugim,dobro rišem.
22. junij 2010
u14096
u14096
Mama:

Oče:

Domen:

Erik:

22. junij 2010
u14096
u14096
Nadaljujem??
22. junij 2010
u13868
u13868
ja
22. junij 2010
u14096
u14096
Prismojen Ivanka.Tako jo kličemo.Našo novo učiteljico.Imamo jo za psihologijo in zdravstveno vzgojo.Danes zjutraj.Groza.
"S kakšnimi norimi projekti nas bo mučila ta teden?" sem rekla,ko smo z Tanjo hitele po hodniku,da bi prišle v razred še pred drugim zvonenjem.
"Saj ni tako slaba," je menila Tanja. "Da ti misliti.In zanima jo,kakšna mnenja imamo.Meni so njene ure v redu."
"Meni pa ne," sem protestirala."Hudo je že,če imaš mamo psihiatrinjo,nočem še ene v šoli.Tiste bedarije izpovejmo si,kaj čutimo imam že doma čez glavo zadosti.Ko bi mi vsaj Ivanka dala mir.Vedno sili vame."
"Najbrž zato,ker si tiha miš.Zanima jo,kaj se plete v tvoji prazni glavi.Srečo imaš.Tvoja oče in mama te vsaj vprašata,kej je s tabo.Moja zanimajo samo ocene.Si dobila pet,štiri ali cvek?Po mojem bi me kap,če bi me vprašala,kako se počutim."
Tanja je moja najboljša prijateljica.Vsaj bila je.Zdaj ne vem več,kaj se dogaja.Ker je na koncu lanskega leta v razred prišla Nika.Z Tanjo se druživa že od osnovne šole.Vedno sva bili skupaj.Jaz in Tanja.Tanja in jaz.Vse sva si delili.Obleke,šminke,CD-je,skrivnosti.Potem se je pojavila Nika.Če kdo vpraša mene,dela napoto.Ampak to mislim samo JAZ.Moram ugotoviti,kaj misli Tanja.Če bova sploh še kdaj sami...Nadaljujem?
22. junij 2010
ja
22. junij 2010
nadaljuj
22. junij 2010
u14096
u14096
Ivanka:

22. junij 2010
u14096
u14096
"Pohitite.Sedite na svoja mesta,dekleta," je zavpila Ivanka in nas gnala v razred.Upala sem,da ni slišala,kako sem jo malo prej opravljala.
Gospa Ivanka je nekam čudna.Ne,zelo čudna.Vedno bulji,suha je kot trska,njeni lasje pa so blond in vedno spet v čop.
"Pomirite se," je začela,"danes bomo govorili o nečem pomembnem."Že spet.Vedno govorimo.Dajmo,pogovarjajmo se.Zakaj ne bi enkrat brali?V tišini.Ali pa pisali.V tišini.Zakaj moramo kar naprej govoriti?Ko se je Ivank namestila na rob svoje mize in potegnila krilo nad kolena,smo lahko pasli oči na njenih dokolenkah in belih nogah.Njena koža je kot lepilni trak.Prozorna.Vidiš lahko vsako žilico.Dovolj,da takoj izbruhaš zajtrk."Do konca polletja se morate odločiti,kaj bo z vašo prihodnostjo," je nadaljevala."Najbrž veste,da boste morale kmalu izbirati predmete za naslednje leto.Razmislite,kateri vas zanimajo."Na tihem sem stokala.Kaj pa vem,kaj me zanima!Pojma nimam!Še sanja se mi ne.
22. junij 2010
u22448
u22448
U NAJBOL..Nexti..=D (L)
22. junij 2010
u13868
u13868
next
23. junij 2010
u21619
u21619
NADALJUJ!!!
23. junij 2010
u14096
u14096
Ozirala se je po razredu,zato sem sklonila glavo,da me nebi videla."Vanesa?"
Sem vedela."Prosim?" "Pa začnimo.Kaj bi rada bila,ko boš velika?"
Zardela sem,ker so sošolke zijale vame.Kuuuuuua?Nimam pojma! Zdravnica? Pozabi,preveč krvi.Zobozdravnica?Ne,šariš po tujih ustih.Veterinarka?Ja,to pa ja.Rada imam živali.Takoj za Tanjo sta moja najboljša prijatelja naša labradorca Bobi in Snuppy.Torej veterinarka?Mogoče pa ne.Prejšnji teden je Bobi stopil na steklo.Skoraj bi omedlela,ko je veterinar rekel,da mu mora šivati tačko.Nisem mogla gledati in stekla sem iz ambulante.Z Bobijem je bilo potem vse v redu,ampak ne morem gledati,kako živali trpijo.Kaj bi lahko bila???
"Nevem," sem rekla in upala,da bo izbrala drugo žrtev.
"Res ne veš?" Pokimala sem.
Lea je dvignila roko."Rada bi bila reševalka v kopališču."
"In zakaj si želiš takšnega poklica?"
"Da bom fantom dajala umetno dihanje."
Vse smo se začele smejati.
"Ima katera boljši predlog?"
"Pisateljica," je rekla Karin.
"Zdravniška sestra," se je oglasila Jana.
"Stevardesa," je dodala Nastja.
"Frizerka," je rekla Pia.
"Bogata in slavna" je zakričala Nika in vse smo se spet smejale.Vse so vedele,kaj bi rade počele,samo jaz ne...Nadaljujem?
23. junij 2010
u14096
u14096
Bobi in Snuppy:

23. junij 2010
u13868
u13868
next
23. junij 2010
u14096
u14096
"Odlično," je rekla gospa Ivanka."Tiste,ki vedo kaj hočejo,imajo srečo.In tiste,ki ne vedo...Ne skrbite.Ni se vam treba odločiti danes.Napisale boste spis do konca polletja.Ni treba,da je dolg.Stran ali dve."
Naslov:Zakaj sem jaz JAZ.
Na tablo je načečkala nekaj vprašanj.
Predstavljam si,o čem piše Tanja.Postati hoče pevka.Tega si želi že od devetega leta.Piše pesmi in igra kitaro.Ima dolge temne lase in rjave oči.
Tudi Nika je pisala.Postati hoče manekenka,kar ji bo najberž uspelo.Noro lepa je.Njen oče je slovenec,zato ima rjave lase kot on,mama pa je jamajčanka.Po njej ima temno polt in črne oči.Kot,da bi bila mlajša sestra Naomi Cambell.Visoka,suha in lepa.
Jaz pa sem tipična angleška lepotica.Bleda,svetlolasa,dolgočasna.Zakaj ne morem biti lepotica,kot Nika??
Začela sem pisati.Sem majhna in delujem mlajša,kot sem v resnici.Vsi mislijo,da sem šele v petem razredu.Mogoče,bi lahko bila palček,če bodo kdaj snemali Čarovnik iz Oza.Ali pa Mini Jaz v naslednjem filmu.
In kaj boš ti,ko boš odrasla,Nika?Manekenka.
In ti,Tanja?Pevka.
Vanesa?Mini jaz...Nadaljujem??
23. junij 2010
u13868
u13868
next
23. junij 2010
u6488
u6488
next!
23. junij 2010
next plissssssssss