Forum
u37830
u37830
Zdravo
zgodbica KOŠARKARSKO IGRIŠČE je končana
hvala lepa za vse lepe komentarčke...
tukaj pa je že nova zgodbica polno prevar, žalosti in ljubezni

No pa začnimo ===> STEKLENICA LJUBEZNI... 1. del

Bil je lep sobotni dan z bratom Nejcem sva bila doma sama. Starša sta odšla na morje, spet sta
praznovala eno tistih obletnic, ko sta se pred več kot dvajsetimi leti spoznala. Z Nejcem sva
bila že oba polnoletna bila sem stara točno osemnajst medtem ko je bil Nejc le eno leto
starejši od mene. Letos sva si izborila pravico, da ostaneva doma. »A res ne moreta vzeti
zraven Špele? Jaz nimam namena paziti nanjo« reče Nejc pogleda starša. »Utihni drugače boš
šel ti z nama« mu jezno reče oče in zapre vrata prtljažnika. Z Nejcem sva se v resnici dobro
razumela. »Dobro da sta šla« mu rečem in stopim v kuhinjo. »Ja super končno malo miru«
reče in odpre hladilnik. Iz njega si vzame hladno mleko in si ga nalije v kozarec. »Kako lahko
piješ kar hladnega« ga vpraša in se skremžim. Nič mi ne reče le nasmeji se mi »greš kam
danes zvečer« »Ne« odkimam toda mu nimam namena razlagati da hočem imeti en petek
zase. »Ti greš?« ga vprašam. »Ne tukaj bomo imeli danes žurko s kolegi« »Kaj boš imel« ga
še enkrat vprašam, kot da ne bi slišala. »Greš zraven v trgovino, saj veš da kolegam ne morem ponuditi soka« reče in še enkrat odpre hladilnik. Pa to je super… pomislim… nikoli v
življenju nimam mira. Odidem zraven njega v trgovino in v voziček padajo same stvari
katerih nikoli ni jedel in pil če je bil sam: čips, kokice, pivo, coca cola, vodka… Nejc je bil
zagrizen košarkaš in kolikor ga sem poznala ni nikoli pil. »Ti pa imaš danes res imeti žurko«
mu rečem, ko greva iz trgovine s polnimi vrečkami. »Seveda sestrica zapolni si le enkrat še
živi« »Ja ja« prikimam saj nimam namena poslušati njegovih modrih misli. Ko prideva
domov sobo pripraviva prostor za žur in Nejc iz sobe privleče vso opremo in stolp. »Super
bo« reče in zadovoljno gleda po dnevni sobi. »Brez punc…no saj ne boš delala panike«
vpraša in me zaskrbljeno pogleda »Okej ti sam uživaj« rečem ko zaprem vrata sobe. Ura je že
bila sedem zvečer, ko je vklopil si musko na glas in v jezi sem zaprla knjigo. Vstanem se iz
postelje in se zagledam skozi okno. Na zvonec se že obesijo njegovi kolegi. Vse sem že
poznala saj so velikokrat bili že tukaj saj so skupaj igrali košarko. Ne morem več poslušati
glasbe zato vtipkam številko svoje naj prijateljice »halo Monika kako si?« jo vprašam in slišim
glasbo v ozadju. Tudi ona je na nekem žuru… »hej Špela te lahko potem pokličem« zavpije v
slušalko in odloži. »Super pa sem ostala sama« rečem in telefon vržem v kot.

ŠPELA

NEJC

Ti je zgodba všeč ?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

09. april 2011
u37830
u37830
malo čudno mi je vrglo te razmake pa upam da bo dober
09. april 2011
u44010
u44010
next