Forum
u37830
u37830
Zdravo
tukaj je nova zgodbica
hvala vsem, ki berete moje zgodbice ali ste brali prejšnjo...
uff tale je že moja 4, ki jo bom objavila tukaj
upam da vam bo všeč

STAVA LJUBEZNI... 1. del

Bil je lep sobotni dan z bratom Nejcem sva bila doma sama. Starša sta odšla na morje, spet sta
praznovala eno tistih obletnic, ko sta se pred več kot dvajsetimi leti spoznala. Z Nejcem sva
bila že oba polnoletna bila sem stara točno osemnajst medtem ko je bil Nejc le eno leto
starejši od mene. Letos sva si izborila pravico, da ostaneva doma. »A res ne moreta vzeti
zraven Špele? Jaz nimam namena paziti nanjo« reče Nejc pogleda starša. »Utihni drugače boš
šel ti z nama« mu jezno reče oče in zapre vrata prtljažnika. Z Nejcem sva se v resnici dobro
razumela. »Dobro da sta šla« mu rečem in stopim v kuhinjo. »Ja super končno malo miru«
reče in odpre hladilnik. Iz njega si vzame hladno mleko in si ga nalije v kozarec. »Kako lahko
piješ kar hladnega« ga vpraša in se skremžim. Nič mi ne reče le nasmeji se mi »greš kam
danes zvečer« »Ne« odkimam toda mu nimam namena razlagati da hočem imeti en petek
zase. »Ti greš?« ga vprašam. »Ne tukaj bomo imeli danes žurko s kolegi« »Kaj boš imel« ga
še enkrat vprašam, kot da ne bi slišala. »Greš zraven v trgovino, saj veš da kolegam ne morem ponuditi soka« reče in še enkrat odpre hladilnik. Pa to je super… pomislim… nikoli v
življenju nimam mira. Odidem zraven njega v trgovino in v voziček padajo same stvari
katerih nikoli ni jedel in pil če je bil sam: čips, kokice, pivo, coca cola, vodka… Nejc je bil
zagrizen košarkaš in kolikor ga sem poznala ni nikoli pil. »Ti pa imaš danes res imeti žurko«
mu rečem, ko greva iz trgovine s polnimi vrečkami. »Seveda sestrica zapolni si le enkrat še
živi« »Ja ja« prikimam saj nimam namena poslušati njegovih modrih misli. Ko prideva
domov sobo pripraviva prostor za žur in Nejc iz sobe privleče vso opremo in stolp. »Super
bo« reče in zadovoljno gleda po dnevni sobi. »Brez punc…no saj ne boš delala panike«
vpraša in me zaskrbljeno pogleda »Okej ti sam uživaj« rečem ko zaprem vrata sobe. Ura je že
bila sedem zvečer, ko je vklopil si musko na glas in v jezi sem zaprla knjigo. Vstanem se iz
postelje in se zagledam skozi okno. Na zvonec se že obesijo njegovi kolegi. Vse sem že
poznala saj so velikokrat bili že tukaj saj so skupaj igrali košarko. Ne morem več poslušati
glasbe zato vtipkam številko svoje naj prijateljice »halo Monika kako si?« jo vprašam in slišim
glasbo v ozadju. Tudi ona je na nekem žuru… »hej Špela te lahko potem pokličem« zavpije v
slušalko in odloži. »Super pa sem ostala sama« rečem in telefon vržem v kot. Prižgem si
računalnik in se vpišem na msn in po netu iščem razne zanimivosti. Postanem žejna in odidem
v kuhinjo si po pijačo. Stečem po stopnicah in skoraj se spotaknem, da padem. »Opa sestrica
si v redu« mi reče Nejc in se mi na široko nasmehne. Vsi utihnejo in se zagledajo vame…
zardim saj ne prenesem, da sem v središču pozornosti. »Ja okej sem« rečem in hitro stečem do kuhinje. Nočem nazaj v sobo saj sem vedela, da me bodo drugi čudno gledali zato sem šla na vrt. Sedim na klopi in opazujem nebo. Še bolj dolgčas kot v sobi… pomislim.

NEJC

ŠPELA

Ti je zgodba všeč ?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

09. april 2011
next next next !!
09. april 2011
next
09. april 2011
neeeext
09. april 2011
nnnnnnnnneeeeeeeeeeeexxxxxxxxxxxxtttttttttttt...!!!!!!!!!!!!!!!!!!
09. april 2011
nexxt plisssssssssssssssssssssssssss
09. april 2011
next!!!!!!
09. april 2011
nExT , nExT itd.
09. april 2011
u37830
u37830
Zdravo kako ste ?
uf kaki lepi dan je danes (;
hvala za komentarčke sem bila presenečena že na prvi del 7 komentarčkov
to se mi zdi fantastično (:

STAVA LJUBEZNI... 2. del

Slišim hišni
zvonec…kdo je še prišel se sprašujem in stečem pred hišo. Na vhodnih vratih je stal temnolasi fant in z vso silo je pritiskal na zvonec. »Želiš?« ga vprašam in ga opazujem. Zdel se mi je znan. »Zdravo iščem Nejca« reče in se mi na široko nasmehne. Občutek imam da me pozna. »Se poznava« ga vprašam. »Nejc je moj sošolec, dolžen sem mu neke cedeje, bil sem blizu in sem se oglasil« reče. »A hodiš na isto šolo?« vpraša ,»Ja« prikimam. »Takoj ga bom poiskala« rečem in mu odprem vhodna vrata. Skupaj stopiva v hišo in gledam po dnevni sobi toda ga ne vidim »kje je Nejc« vprašam fanta, ki sem ga najbolj poznala. »Zunaj pred hišo« mi zavpije in naredi požirek piva. Grem pred hišo »Nejc, sošolec te išče« mu rečem, ko ga
najdem. Vidim, da se poljublja z neko blondinko, ki je nisem poznala. »Se opravičujem ker motim« se ji opravičim, ko me jezno pogleda. »Sem njegova sestra« rečem in namignem nanj. Pogleda me bolj veselo in se mi nasmehne. »Zdravo stari boš pivo« slišim Nejčev glas. »Tole je moja sestra Špela« reče in me objame preko vrata. »Me veseli Jure« reče in se mi nasmehne. »Prinesel sem ti tele cedeje« »Super« prikima in si ogleduje cedeje kot da jih prvič vidi. Zardim saj mi drugega ne preostane Nejc me kot vedno spravi v zadrego.»A boš kaj pil« ga še sama vprašam in se mu nasmehnem. Nejc je že šel nazaj svoji punci in je čisto pozabil,
da je Jure tukaj. »Am lahko ja« reče in se mi lepo nasmehne. Stopim v kuhinjo in odprem hladilnik. Jure pride za mano »tvojega brata pa res nisem navajen pijanega« reče in podam mu pivo. »Jaz tudi ne« odkimam in odidem v dnevno sobo. Glasbo dam na tišje in pograbim priložnost, da stečem v svojo sobo. Dovolj imam tega vpitja in glasne glasbe, ki odmeva po hiši. Odločim se da bom gledala film na računalniku. Vžgem ga in zatopim se v film… po pol urah slišim grozen hrup »tipi nam še bodo podrli hišo« si rečem in stečem po stopnicah. Nejčev glasbeni stolp je ležal na tleh. »Pa kaj ste vsi utrgani« zavpijem. V sobo še stopi Nejc »evo ostanke tvojega stolpa« rečem. »Oh ne moj najljubši stolp« zastoka in mi ga pomaga
pobrati. Drugi pa naju gledajo čudno »kje je pa Jure? Je že šel « ga vprašam in gledam po sobi, kjer so bili vsi drugi samo njega ne. » Rekel je da gre na stranišče, povedal sem mu da je na vrhu« reče in poišče majhno radio. Stečem po stopnicah »nočem, da še ostanemo brez česa, stara naju bo ubila« zavpijem in se spomnim koliko mami pomeni čistoča. Še preden sta šla na počitnice je morala vse očistit. Odidem do stranišča »Jure si noter?« vprašam in potrkam na vrata. Nobenega odgovora. Odidem do svoje sobe in onemim Jure sedi za mojim računalnikom in gleda film. »Kaj delaš?« ga vprašam in čudno gledam. »Ej tole je moj najljubši film« reče in še vedno strmi v ekran. »Aha« samo pokimam in se usedem na posteljo. »A ti je všeč?« vpraša in me navdušeno gleda. »Ja« pokimam. »Meni tudi« reče in se
mi nasmehne. Hitri in drzni so spadali med najbolj gledan film tistega meseca. Slišim glasno glasbo »koliko videt je Nejc popravil stolp« rečem in zavijem z očmi. »Ne maraš žurov« vpraša. »Seveda jih toda tale mi je odveč« odvrnem

JURE

NEJCOVA PUNCA (TANJA)
10. april 2011
u44370
u44370
next!!!
10. april 2011
nneeextttt!!
10. april 2011
neeeeext!!
10. april 2011
u36818
u36818
next
10. april 2011
neeeext
10. april 2011
u37830
u37830
Zdravo
hvala za komentarčke sem jih bila zelooo vesela (:
no še bom danes objavila en del

STAVA LJUBEZNI... 3. del

»Mislila sem da bom imela končno en večer zase toda Nejc kot ponavadi vedno vse pokvari…namesto, da bi šel ven si doma naredi žur sam in potem si privleče punco katera bi me s pogledom ubila če ji ne bi pojasnila da sem njegova sestra« rečem in zaprem okno. Naenkrat se glasba spremeni v počasno »vav to še bodo plesali« rečem in se začnem smejati. Tudi Jure se mi nasmehne. »Si za ples« me vpraša. Zmedeno ga gledam »danes ne grem več dol in nimam namena plesati pred vsemi tistimi, ki
me vidijo skoraj vsak dan« odkimam. »Saj lahko pleševa tukaj. Tu je več prostora« reče in mi podari najlepši nasmešek. Zardim…in ne vem kaj mu naj odgovorim. V bistvu mi ni treba saj me prime za roko in me potegne k sebi. Prime me za pas in počasi se premikava po prostoru. Gleda me naravnost v oči medtem, ko sama iščem neko točko kamor bi gledala, saj mi je preveč nerodno. Glasba se že konča toda Jure me še vedno drži za pas. »Nisem vedel, da ima Nejc tako simpatično sestro« reče in mi zopet pokloni enega od svojih lepih nasmehov. Nič mu ne rečem zato nadaljuje.. »večkrat sem te že videl na šoli toda tam si drugačna« »Sem« prikimam. »Spadam v najbolj beden razred, kjer se z nobenim ne razumem« dodam, vsi mislijo da se imam za nekaj več. Moje prijateljice pa postanejo ker hočejo dobiti Nejca« rečem in se mu nasmehnem. »Ne morem verjeti kaki so eni« reče in pogleda proti ekranu kjer se še vedno vrtijo hitri in drzni. Spomnim se na svojo vljudnost »boš še kaj pil« ga vprašam. »Ne hvala« odkima. Pogleda na uro »av polnoč bo že« reče. »Počasi bom mogel iti« reče in vzame jakno… pospremim ga do vrat. »Okej se vidiva« se poslovim in hočem zapreti vrata, ko me ustavi »Ej Špela« »Ja« rečem in se mu nasmehnem. »Hvala za ples« reče in steče do svojega avta. Gledam za njim, ko se odpelje. Kako je lep pomislim… to moram nujno povedati Moniki. Naslednjo jutro me zbudi glasna glasba, ki odmeva po hiši.
»Preklemanski Nejc nikoli ne da mira« rečem in se obrnem na drugo stran. Zaprem oči toda ne morem več zaspati. »Sestrica zajtrk je« zavpije, ko stopi v sobo. Slišim da je prav dobre volje. »Lahko imam v tej hiši vsaj pet minut mira« rečem in se obrnem na drugo stran. »Poglej sonce sije kaj boš spala« reče in me potegne za lase. »Hej nehaj« zavpijem in se skobacam iz postelje. »Vidim da ti sonce škoduje… zdaj pa se poberi z moje sobe« zavpijem in ga porinem na hodnik za sabo zaprem vrata. Pomanem si oči in nase potegnem kratko majčko in krilo. Odidem v kuhinjo in kar onemim Nejc se je res potrudil…. Pripravil je pečene jajce in sir, kar je bil moj najljubši zajtrk. »A slučajno ti ona blonda škoduje« ga vprašam in se usedem za mizo. »Ne kliči je tako ker ji je ime Suzana« reče in me ožaljeno pogleda.

ŠPELA

PRIŠLO ŠE JE DO ENE NAPAKE PUNCI OD NEJCA JE IME SUZANA NE TANJA (=
se opravičujem nekako sem zamešala
10. april 2011
nnnnnneeeeeexxxxxxtttttttt.!!!
10. april 2011
neeeeeeeeeeeeeeeeeext
10. april 2011
neeeeeeext katiaa..
11. april 2011
next
11. april 2011
next!!!!!
11. april 2011
plisssss nextiiiiii
11. april 2011
next!
11. april 2011
u37830
u37830
Zdravo kako ste ?
evo nadaljevanje zgodbice
vidim da vam je všeč (=
saj je kar dosti komentarčkov
se nadaljuje...

STAVA LJUBEZNI... 4. del

»Sory no toda včeraj me je gledala tako grdo da sem mislila da me bo od jeze
požrla« rečem in se začnem smejati, ko se spomnim njenega grdega pogleda. Nalijem si kavo »super kava« ga pohvalim in pogledam na uro, ki kaže že enajst. Usede se na stol nasproti mene in se zagleda vame. »Kaj pa sem ti zdaj naredila« ga vprašam. »Nič« odkima. »Zanima me kaj si včeraj imela z Juretom« reče in naredi požirek kave. »Jaz z njim, nič« odkimam. »ja ja Špela misliš da te tako slabo poznam« reče in si odreže kos kruha. »Ja res me ne poznaš« rečem besno in gledam skozi okno. »Čakal sem ga da pride iz stranišča pa ga ni in ni bilo. Niti poslovil se ni od mene.« »Ja saj pa je našel stranišče….« ugovarjam. »Jure je bil vedno miren
fant le kaj si mu naredila« me vpraša in me z zanimanjem pogleda. V obraz mi udarja rdečica. Vidim, da mu res ne morem lagati. »Samo…« začnem in gledam skozi okno. »Ko sem ga iskala je gledal v moji sobi film« rečem in se hitro odločim, da Nejcu ne bom povedala vseh podrobnosti. »In skupaj sva gledala film« mu povem…. Popoldan le končno dobim na telefon Moniko »oprosti mala ampak res je bil tako dober žur in enega tipa sem morala osvojiti na vsak način« začne razlagati kaj se je včeraj dogajalo. Poslušam jo do konca »veš včeraj je ime Nejc žur doma in sošolec mu je prinesel cedeje…« začnem in ji razložim vse do konca. »Kaj plesala si z njim, kako lepo« je popolnoma navdušena. »Veš kak je simpatičen, okej se vidiva
v ponedeljek se posloviva.« Z Moniko sva bili prijateljici iz osnovne šole in tudi v srednji sva se non stop družili. Nikoli se nisva kregali čeprav sva si bili različni kot dan in noč. Ona je oboževala žure, fantje bila je vedno zrihtana v nulo. Fante je osvajala z polno samozavestjo. Medtem ko sem jaz raje imela ličila, kupovanje v trgovskih centrih in vse kar je bilo povezano z modo. Velikokrat sva žurali skupaj toda ne vedno… vsaj včeraj ne, ko sem mislila da bom imela lep večer z knjigo v roki…. V moje misli prodre Nejčev glas »sestrica greš zvečer zraven mene na žur« vpraša in se smeji. Nič mu ne rečem…»daj no nočem da te kdo ugrabi« se pošali. »Okej« zavzdihnem saj nočem, da mi še bolj teži. »Bodi pripravljena do desetih«
reče in trestne z vrati. Dobro da ni doma staršev…pomislim saj dobro vem, da ne marata treskanja. Petnajst do desetih se usedeva v avto in se odpeljeva pred najbolj znano diskoteko v centru mesta. »Kdo pa bo peljal nazaj« vprašam, ko se spomnim kako je bil včeraj pijan. »Ne skrbi ne bom pil« reče in zaklene avto. Odideva pred diskoteko, kjer ga že čaka tista blonda. Super… spet bom sama pomislim, ko skupaj stopimo v diskoteko. Eno uro sem se zelo dolgočasila… večkrat sem pogledal proti Nejcu in preverjala če pije kaj alkoholnega. Vidim, da se kar dobro zave da vozi. »Nejc kdaj greva domov« mu zavpijem na uho, ko pridem do njega. »Am bi že rada šla domov« reče in se mi v zadregi nasmehne. »Ne malo grem po
mestu in te nočem zgrešit« rečem. »Saj veš da te ne bom pustil tukaj« reče in mi pomežikne. »Okej pridem čez uro nazaj« mu še zavpijem na uho in odidem proti mestu. Uživam v popolni tišini in pridem do reke kjer sva se z Nejcem vedno igrala ko sva bila majhna. Nasmehne se ko se spomnim kako sva se enkrat skregala in Nejc me je v jezi porinil v reko. Usedem se na tla in opazujem reko ki mirno drvi mimo. Naenkrat slišim za sabo glasove. V strahu se obrnem...

MONIKA

DISKOTEKA
11. april 2011
woooooooow..nexti prosim..
11. april 2011
nnnnnnnneeeeeeeeeeexxxxxxxxxxxxttttttttttttttttt.!!!!!!!!!
11. april 2011
next!!!
11. april 2011
next
11. april 2011
u37830
u37830
Zdravo kako ste
danes sem bolj zgodna, ker bom potem skor cel dan na faksu
pa da vas ne bom prikrajšala za del...
se nadaljuje... ju3
hvala za komentarčke
sem jih zlooo vesela
***rada vas mam**

STAVA LJUBEZNI... 5. del

»Ej včeraj sem bil pri Nejcu
in imel je neko žurko…« slišim glas, ker je tema obrazov ne prepoznam. Usedejo se na drugi strani reki in obsije jih luč. »Jure je« ga takoj prepoznam. Tudi on pogleda stran od skupine in me opazi. Slišim, da jim nekaj ne reče… toda ne razumem kaj… vsi obrnejo glavo k meni. Pride do mene »zdravo kaj pa ti tu sama?« me vpraša in se usede k meni. »hej, zraven Nejca sem šla na neki žur sedaj pa sem ostala sama. Raje sem tule, ko pa se dolgočasim tam « mu razložim. Ozrem se proti njegovim kolegam »sošolci so« reče in se nasmehne. »Ja saj večina jih poznam« pokimam saj se jih večina tudi druži z Nejcem. Začne mi razlagati nekaj glede filmov in smejim se njegovim pripombam. »Prideš v našo družbo« me vpraša. »Ne hvala« odkimam saj se mi niti ne sanja kaj bi počela med njimi in bilo mi bilo zelo nerodno. »Počasi bom morala iti« rečem, ko mi zazvoni telefon. »Nejc je« rečem in se javim »takoj pridem« rečem in odkinem. »Lepo te je bilo videti« rečem in mu podarim nasmešek. »Tebe tudi se vidiva v ponedeljek prideš v telovadnico med glavnim odmorom« me povabi. »Okej se vidiva« rečem in s hitrimi korakami grem proti diskoteki. V meni je kar kipelo od sreče. »A res se ne moreš nikoli držati časa« reče Nejc in mi pokaže na uro. »Sory no« odvrnem in zavijem z očmi. Na živce mi gre ko igra starejšega brata, ki ga skrbi zame… Usedeva se v avto in prižgem radio »Tale klub je super« reče in obrne na parkirišču. »Je ja« odvrnem in zavijem z očmi. »Čudno da danes ni bilo Jureta tukaj« reče in ustavi pri semaforju kjer gori rdeča luč. »Kaj ima zvezo to z Juretom« ga vprašam. »Vedno je v tem disku« reče in se mi nasmehne. »Nejc fanta si znam najti sama« rečem besno. »Pa daj no sestrica samo pomagal bi ti rad« reče okroviteljsko. »Mislim, da imaš ti dovolj dela s tisto blondo in ti ni treba razmišljat o meni« rečem. »Pa saj sem ti povedal da ji je ime Suzana« povzdigne glas. »Okej okej pa tako sem ga danes srečala v mestu« mu povem, ko se ustaviva pred hišo. »Res je bil sam« vpraša. »Ne« odkimam. »Z sošolcami« rečem in odklenem hišo. Stuširam se in preoblečem »lahko noč« rečem Nejcu, ki v dnevni sobi še gleda televizijo. Pritisnem mu poljub na lice. »Tebi tudi a te še pridem pokrit« reče in mi vrne poljub. Nagajivo se začne smejati in tudi sama padem v smeh. Z Nejcem sva že imela od malega navado da sva se poljubila na lice preden sva šla spati. Zjutraj se zbudim enajstih, Nejc gre v mesto s svojo punco in me pusti samo doma. »Super končno malo mira« rečem sama sebi in se vržem na posteljo. V roke vzamem knjigo… berem in bolj ko obračam strani manj me zanima… razmišljam o Juretu, njegovih očeh, plesu, nasmešku… vse na njem je popolno. Zvečer se odločim, da si bom poiskala oblačila za šolo. Mora biti nekaj lepega, moram mu ugajat si rečem in odprem omaro. »Sestrica kaj delaš« stopi v sobo Nejc in se nasmehne. Pogledam ga in mu nič ne odgovorim. »a se ti je popolnoma utrgalo« reče in se usede na stol. »Saj bom vse pospravila« »Zakaj nimam nobenih pametnih cunj« rečem in še vedno strmim v omaro, ki je že skoraj prazna. Skoraj vse obleke ležijo na postelji. »Če misliš očarati Jureta imaš dovolj tole« reče in mi pokaže svetlo modre kavbojke in roza majčko. »Nejc ne delaj se norca« rečem in ga jezno pogledam, ko zaloputne z vrati… zavedam se da ima prav. Naslednjo jutro se vstanem celo uro bolj zgodaj kot ponavadi. Hitro grem pod tuš in si operem lase, nanesem še make up in nase potegnem kavbojke in roza majčko, ki mi jo je predlagal Nejc. Na hitro si še pripravim torbo in stečem v kuhinjo »dobro jutro« pozdravim Nejca, ki že je zajtrk. »Jutro tudi tebi« reče in se mi nasmehne. Hitro vzamem jabolko »grem na busa« rečem in hočem oditi, ko me ustavi »ne greš z mano z avtom« me vpraša. Presenečeno ga pogledam, čeprav sva z Nejcem hodila na isto šolo sem še vedno hodila z busom on pa se je vozil z avtom.

NEJC

NEJCEV AVTO
12. april 2011
u43468
u43468
nexttttt
the best zgodba ;D
12. april 2011
Nexttt.!! HITR Plis
12. april 2011
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike