Forum
Sup ljudje, sm 13-letnik iz Celja, in v glavnem pišem svojo poezijo, večinoma v angleščini, če bo to temo zanimal tak okrog 10+ ljudi, jih bom objavljal sproti vsak dan (mogoče v redkih primerih ne). Govorile bodo o mojem resničnem življenju, ali pa o življenjem na splošno. To pa počnem ker bi rad kmalu pisal tudi svoja besedila za pesmi (večinoma rap) in s tem postal slaven . Komentirajte s stavkom ''Zanima me!'' če bi radi, da se tema nadaljuje. Cheers~

P.S : pred vsako poezijo bom napisal zakaj sem gre, naslov in nato besedilo, drugače pa ne zamerit ker ne bo poezija v obliki kitic ravno... kar prosto po prešerno, upošteval bom le ločila . =^.^=

First one :

(nekak lyrics za rap ):

Dad

I still remember the good and friendly you, when you smiled and nothing could stop the happiness in you. But where are the good times now, why did you let them go? Was it because of me, was I just stealing your time step-by-step and really slow? Come on, dad, in you I still se good, just let it out, don't be tightened up! Most of the time, you're just mad, but I don't believe that you're bad, it just makes me really sad. Have you just been lying, ignoring me when i was crying? Your trickery deceived me, made me try to run away, to be free, but I decided to stay. Hey, daddy, hey, just don't tell me it's okay, just promise me that you will again change to good, and be friendly, I really miss your warm home-made food. Dad I really hope you will change, you and mom could engage, no one cares about the age, only love matters, it makes us who we are, it may cause a scar, buut it wont hurt, like a woman giving birth, it will just sting for a short duration, but the scar will never dissapear, yet your feelings will be clear. Dad, see you again when you act healed, not like someone precious to you has just been killed. Farewell 'till then.
P.S : Remember the neighbour's dog Ben, how you were good, when we met him back then, when you were still a good, a real man.
06. december 2014
u8142
u8142
wtf pre dolgo
13. december 2014
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg