Forum
Ta zgodbica bo podobna knjigi Sramota, če jo je že kdo prebrau. Sam, da bom pol pisala nadaljevanje.

U bistvu se gre o eni deklici Marti, ki živi v nenavadni družini. Njena družina spada h katoliški verski skupini, pripadniki te skupine pa se imenujejo "pravični". Marta ima tudi sestro, njo pa je Martin oče vrgel s hiše, ko je zanosila, ne da bi bila poročena seveda. Marto vsi sošolci zaničujejo, potem pa se je v njihovo vas priselil še Andrej, s katerim se je Marta sprijateljila.

Zgodba bo zanimiva, sploh če še knjige niste prebral in če vas zanima zakaj je naslov Sramota.

NexT.?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

22. november 2010
ok kr dej..
22. november 2010
mojo zgodbo u sirotišnici beri plisssss
22. november 2010
u1374
u1374
next next next next next
22. november 2010
u29720
u29720
NexT!!! napiši sigurno bo thebest ker ti itak zmeri najbolše zgodbice pišeš!!
22. november 2010
next nex ))
22. november 2010
dej začni jo že
22. november 2010
u31704
u31704
23. november 2010
Spet so me preganjali do doma. Moji sošolci namreč. Sicer me pa tako vedno. Pozdravljeni, ime mi je Marta, stara pa sem 12 let. Živim Bogu za hrbtom, če se lahko tako izrazim, ne da bi užalila Boga. Ah ja, zakaj me sošolci preganjajo? Ne vem, verjetno se jim zdim čudna. Sicer pa sem res drugačna. Oblačila mi šiva mama in to iz starih prtov in zaves. Vedno so siva in žalostna. V trgovskem centru še nisem bila. Drugačna pa sem tudi zato, ker moja družina spada v versko skupino "pravičnih". Bog je za nas središče sveta in živeti moramo po njegovih pravilih, torej po Božjih zapovedih.
No sošoloci so me spet preganjali do doma, to moji materi ni bilo všeč. Ko sem spet vsa zadihana stopila skozi vrata, me je vprašala:"Marta! Si spet tekla?" "Oprostite mi mati. Ne bom več." Njej seveda ne moram povedati, kako je v šoli. "Kaj bo za kosilo.?" sem nedolžno vprašala. "Ti nesramnica mala.! Pridi mi raje pomagat, kot pa da samo sediš in gledaš. Misliš, da se ti bo v življenju vse samo postreglo.?" potem sem dobila zaušnico. Pa še očetu me bo zagotovo zatožila in ta me bo zagotovo "prevzgojil". Verjetno mi ni treba razlagati kaj to pomeni. Ko sem skuhala kosilo, sem nahranila še Sramoto, ki je zganjala vik in krik. Takoj ko je oče prišel domov, je mama dala na mizo kosilo in zmolili smo. Po kosilu smo se še zahvalaili Bogu, potem pa mi je oče rekel:"Počakaj me v sobi. Prišel te bom prevzgojit." "Prav." je rekla Marta in šla v svojo sobo na podstrešju.
23. november 2010
u29720
u29720
NexT
23. november 2010
neeeeexteeeeeej *O*
23. november 2010
next
23. november 2010
u6488
u6488
next
23. november 2010
next
23. november 2010
N-e-X-t.! TvoJe ZgOdBe sO ZzMeRi FuL zAkOn! TkO D NEXxTt!
23. november 2010
next
23. november 2010
u29720
u29720
Urseeek
saj vem da gre tebi reklama na živce sm plisss, poglejte, preberte in komentirite:
http://www.igre123.com/forum/tema/emo-story-by-lari-3/11100/
24. november 2010
všeč mi je tale zgodbica. sej nameravaš pol povedat oz. razložit kdo je SRAMOTA?
(Ko sem skuhala kosilo, sem nahranila še Sramoto, ki je zganjala vik in krik.)
24. november 2010
u27658
u27658
wiiiiii !!! new story-love it
ja, mene tut zanima kdo je Sramota???
24. november 2010
Sicer temu verjetno ne bi mogla reči soba. Tam sem imela samo posteljo in omaro. Nalogo sem delala v kuhinji. Ampak nekaj sem še imela. Imela sem majhen predal pod preprogo. Tja sem si shranjevala razglednice, ki mi jih je pošiljala moja sestra Mari. Oče in mati za to seveda nista vedela, če bi izvedela bi bilo hudo. Mari je oče vrgel s hiše, ko sem bila stara 7 let, pa se vseeno še vsega spomnem. Spomnim se očetovega dretja, pa tudi Mari ni bila tiho. Potem jo je nagnal in od takrat mi Mari piše. Seveda najprej razglednico dobita v roke mati in oče, najprej jo raztrgata potem pa jo vržeta v koš. Ko gresta zvečer v službo, pobiram delčke in sestavim celoto. Vedno sem si želela imeti takšno življenje kot Mari. Bila je že povsod, vedno mi je pisala iz kakšnega drugega mesta. Razglednico je vedno naslovila z "Martica!", to mi je bilo všeč, saj sem se počutila majhno, dokler Sramota ni spet zgnala vika in krika in sem jo morala pomiriti.
Moji sošolci ja. Vsi so tako nesramni, nihče se ne pogovarja z mano, nihče mi ničesar ne posodi, govorijo da smrdim. Ne veste kako je to? Verjemite, ne želite poizkusiti. Sicer so bili od začetka vsi prijazni, lahko sem šla k njim domov, a ko jaz nisem smela povabiti še njih, zaradi Sramote. Pa tudi hotela jih nisem, recimo nisem bila ravno ponosna na našo hišo.
Čez nekaj časa je res oče prišel v mojo sobo s šibo v roki(za Mari je uporabljal palico) in me prevzgojil. Našeškal me je vedno po riti, da ne bi nihče opazil. Enkrat so že in sem jim morala razložiti, da sem padla. Ne verjamem, da so mi verjeli.
Govori se, da dobimo novega sošolca, Andreja. Verjetno ga bodo takoj prepričali, kako čudna sem. Pa kaj potem, vseeno mi je.
24. november 2010
u29720
u29720
NexT!! NujNoo
24. november 2010
u27658
u27658
next...
24. november 2010
next
25. november 2010
Ja Lari maš prau. rekLame me sprovicirajo.!
in tut jst ne objavlam reklam na druge zgodbice.
IN ČE NA MOJO STRAN KDO PRILEPI ŠE ENO REKLAMO NEHAM PISAT USE ZGODBICE.
ker se mi zdi da sem že doskrat povedala da na mojih zgodbicah ne objavlat reklam -.-
nexTam
25. november 2010
u1374
u1374
ta je 1 tvoja zgodba k je kr neki ress!
25. november 2010
Piše Andrej
Danes sem se priselil sem, v Podsredo, prišel sem z Jesenic in pričakujem, da bo tu topleje. Moji sošolci so čisto super, z vsemi se razumem. Ampak družil sem se s Simonom. On je car. No pa še nekdo je v razredu, mislim, da ji je ime Marta. Staromodno ime, kajne? Pa tako nenavadna je in čisto za sebe. Z nikomer se ne pogovarja in nič. Danes, ko smo imela matematiko, sem videl, da je iskala ravnilo in posodil sem ji ga. Prav smešno je bilo. Nekaj časa je strmela v mojo roko, s pogledom "Res mi boš to posodil?" In vsi so me gledali, kot da sem padel z Marsa. Še vedno mi ne gre z glave Martina podoba. Samo siva oblačila, si morate predstavljati?! Verjetno jih ji šiva sama. Po koncu pouka mi je Simon rekel naj se jim pridružim. Vprašal sem ga, pri čem, pa mi ni povedal. Šele potem sem videl. Cela gruča se jih je zbrala in tekli so za Marto, do neke stare podrtije. Verjetno ona sploh ne ve, da ni hec v tem, da bi jo ujeli, potem ne bi bilo zanimivo. Želeli so jo samo preganjati in pridružil sem se jim, čeprav mi je bilo potem žal...
25. november 2010
nextii
25. november 2010
u27658
u27658
next
25. november 2010
u6488
u6488
next!!!!!!!!!!!!!!!!
25. november 2010
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani