Forum
Hej! No jaz sem se odločila, da bom napisala svojo prvo zgodbo. Zato tisti, ki jo boste brali to zgodbo, PROSM ne tako hudo kritizira (naprimeredasto, bolno,sploh neznaš pisat,kako sranje,...).
In DA MI NOBEN NEBI KAJ OGLAŠVU,OK??????
No bom začela
............................................................................................................................
"Valerija zbudi se prvi šlski dan!"
"MER MI DEJ, LARA!!!"
"Dej, no. Danes je moj prvi šolski dan.IN mami je rekla da me boš t peljala v šolo."
"No prav."
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Odprla sem oči
Vstala sem. Moje ime je Angel Croft. Ja sem hčerka Lare Croft. Imam črne lase, črne oči, rdeče ustnice, indijansko polt in nenaravne mišice. Danes je moj prvi šolski dan na sredni šoli.
.........................................................................................................................
oprostite dol z računalnanika
naslednič dobite večji next
16. september 2012
prvo spustite prosim, ker je res ena polomija
17. september 2012
"Valerija zbudi se prvi šolski dan!"
"MER MI DEJ, LARA!!!"
"Dej, no. Danes je moj prvi šolski dan.IN mami je rekla da me boš t peljala v šolo."
"No prav."
.........................................................................................................
Odprla sem oči
Vstala sem. Moje ime je Angel Croft. Ja, sem hčerka Lare Croft. Imam črne lase, črne oči, rdeče ustnice, indijansko polt in nenaravne mišice. danes je moj prvi šolski dan na srednji šoli. V bistvu je to samo krinka. Ne boste mi verjeli ampak res jaz lovim vampirje. Vem kaj si mislite (sej jih sploh niso resnični,...). Ja pa so. Jaz sem dokaz. Sem dampirka. To je pol človek in pol vampir. Imam vse sposobnosti človeka in poleg tega še vampirske. Hudo a ne? Zato sem vedno najhitrejša. Ne lovim pa vseh vampirjev. Tako imenovanih " vegeterjancev" ne lovim. Živim v Londonu, natančneje v gozdu.
Gremo nazaj. Oblekla sem kavbojke in majco z dolgimi rokavi in s kapuco. Vzela sem torbo in šla proti šoli, kar peš. Ustavila sem se pred šolo. Zaprla sem oči.
........................................................................................................
"Gremo na gugalnico?"
"Js grem."
"Jst tut!"
........................................................................................................
Odprla sem oči
"A si ti nova?" sem slišala za mojim hrptom.
Obrnila sem se. Tam sem zagledala svetlolaso punco."Ja," sem rekla.
"Jaz tudi," mi je rekla.
" Kaj imaš prvo uro?"sem jo vprašala.
" Biologijo, ti?"
"Tudi"
Prijazno se mi je nasmehnila.
17. september 2012
next
18. september 2012
Hvala Maiia96 ker sploh bereš
en next zate
............................................................................................................
"Ime mi je Lia Novak, pa tebi?"
"Angelina Croft, ampak lahko me kličeš Angel. Iz kje prihajaš? Zdiš se mi nekam znana."
"Ti tudi meni. Iz Slovenije sem. Iz Postojne."
"Res!? Jaz sem živela tam. In tebe se spomnim v osnovni sva bile v istem razredu. Samo ta krat mi je bilo ime Valerija," sem rekla.
"Ja, se te spomnim. Saj res slišala sem za nesrečo. Moje sožaje," je rekla in stegnija roko proti meni.
"Hvala. Pridi greva noter."
Odšli sva noter. Ravno sva se pogovarjali, ko je mimo naju zletel neki fant. Nagosko sem se postavila ped njega."Si v redu?" Pokimal je. Zaslišala sem smeh. Obrnila sem se. Smeh je prihajal od peterice fantov.
"Se ne morete spraviti na sebe enakega," sem jim zabrusila.
"Na koga recimo?" je rekel največji. "Name recimo!" zasmejali so se."Angel, bodi previdna,"sem za sabo zaslišala Liin glas."Ne skrbi, Lia. Se nespomniš osnovne," sem ji odgovorila.
"No, se upaš spopasti z mano"
Zasmejal se je."Seveda, Angel."
"Začni." Učenci so naju obkrožili."Fight,fight,fight,..."
Zamahnil je proti meni. Spretno sem se mu izmaknila. Dobila sem udarec v nos. Zaslišal se je pok hrustanca."A lahko narediš samo to,ti kurba." Brcnil me je v trebuh."Ok zdej mam pa dost tega!" Stekla sem proti njemu, ga prijela za majico in z eno roko dvignila.
"OMG, kok je močna"
Kmalu bo nadeljevanje
23. september 2012
next
23. september 2012
dames mogoče ne bo nexta
24. september 2012
Ja, pa bo
...................................................................................................
"hahahahahahahahaha,...Bedak neumen! Spravljaš se na mlajše in šipkeše! Naj
te bo sram!"sem rekla in ga vrgla v kot."Bedak." Prijela sem se za nos in ga porovnala.
"Kaj se tukaj dogaja?"sem zaslišala glas za mano."Matt, vidim da si končno dobil
kar ti gre."Obrnila sem se.Tam sem zagledala visokega moškega, približno 20 let starega, z dolgimičokoladno rjavimi lasmi, speti v čop."Kdo ga je?"ja vprašal.
Vsi so s prsom pokazali name."Ona." "Ona ima ime. Znana pevka Angelina Croft je,"
je reka Lia. "Lia, ubila te bom."
"Ti si ga,"je vprašal tisti moški. Pogledal me je v oči. Komaj zdaj sem opazila kako
je lep. In te njegove oči. Zeleno modre, kot morje. Da se utopiš.
"Ja, ampak sem ga samo prijela in vrgala v zid. To ni nič takega."
"Ne, nič takega," se je oglasila Lia.
"Lia, utihn."
"Veste kako so ji rekli v osnovni?" je nadeljevala Lia."Angel varuh."
"Ej, Lia zdej bo zvonil. Prid greva,"prijela sem jo za roko in jo potegnila nazaj.
Obrnili sva se in šle po hodiku. Tiho sem bila."Veš kje je učilnica za Biologijo?"
Me je vprašala."ja," kradko in drnato. "A, si mogla!? Že tako mitežijo mediji zakaj
sem prekinila karjero in šla v šolo!" sem zarenčala."sori, no. nisem hotla. ušlo mi
je," je zamrmrala."Nič hudega. Nočem da si žalostana in jočeš. sej je v redu," sem
rekla in jo objela
24. september 2012
Aja glede petja. Ja, tudi to je bila krinka."Angelina!"sem zaslišala glas za mojim hrbtom.Obrnila sem se. pred mano je stal tisti fant, ki mu je Matt težil."Lahko me kličeš Angel," sem mu rekla.
"Moje ime je Maximus, lahko pa me kičeta Max."
"A ni to živalsko ime?" je vprašala Lia.
"Ja, je. Tako je ime mojemu konju. Zelo sta si podobna. Prestrašena Maximusa," sem rekla. Zrdel je. "Ti pa si tista pevka, ki jo moja mama obožuje. Tudi tvojo bivšo skupino je oboževala. Aja saj res, moje sožalje."
"Hvala," sem rekla."kdo je tisti učitelj, ki smo ga prej srečali."
(Vam povem mojo ugotovitev o njem? Dampir je, tako kot jaz).
"Aleksander Rus je. Uči športno vzgojo.Nekateri ga kličejo bog."
Uuuuuuuu bog. me prav zanima zakaj ga tako kličejo.
"Kaj imaš prvo uro?" je vprašala Lia.
"Angleščino."
"O.Pa drugo?"
"Športno,"je rekel in se ji nasmehnil. Zrdela je.
Uuu, nekdo pa je zaljubljen.Kar vidim srčke v nujnih očeh.
"Pa ti Angel?" se je obrnila.
"Tut"
"Čaw Max!"je rekla."Se vidimo drugo uro."
Šle sva naprej."A lupčka pa mu ne boš dala?" se vprašala.
"Angel!!!!!!!!!!!!!!!" je zakričala.Potem pa začela po slovensko.
"Sem vidla kako te je gledal Aleksander. In ti njega."Oki popi***la bom."Čaki, kako meje gledal?"
"Kakor da si najboljše bitje na svetu.Čeprav je to skrival."OMG
25. september 2012
neeeeext
25. september 2012
Full hudo pises!! Next
25. september 2012
OMG!Ne,ne, to ne more biti res.
"Lia, stoprocentno si se zmotila,"sem ji rekla."Saj je vseeno. Prid greva," je rekla. Šle sva v razred. Vsedle sva se v klop v zadnji vrsti. Zaprla sem oči
.........................................................................................................
"Lej Vesna, snemajo nas."
"Ja, prvi šolski dan na šoli Miroslava Vilharja."
"Kako gre hitr čas. Včeraj smo se spoznale, zdaj pa smo v sedmem razredu."
"Lej, Sabina in Lia gresta.BBBBBBIIIIIIIIIIIINNČČČČČČČČČČČ!!!!!!!!!! LIIAAAAAAAA!!!!"
..........................................................................................................
"Kako vama je ime?" sem zaslišala glas.Odprla sem oči. Pred nama je stala, kakšnik 50 let stara učiteljica. "Jaz sem Angelina Croft, to pa je Lia Novak," sem rekla in pokazal na Lio. "Ti si tista depresivna pevka? Zelo si mi všeč, " je rekla in se mi lepo nasmehnila.
Dobro, ta učiteljica je prijazna. Obrnila se je in šla pozdravit druge učence.
"Hej, Lia grem stavit, da bomo pri športni tekli,"sem šepnila Lii.
"Koliko?" je šepnila nazaj.
"Pet."
Zasvetile so se ji oči"Sprejmem."
Pouk biologije je potekal normalno. Zdaj pa športna. Šle sva v garderobo in se preoblekle.
..........................................................................................................
Ta next je za vse moje bralce
Nadaljujem?
Pa še vprašanje: Kaj bo pri športi vzgoji?
a) Angel bo tekmoval z učiteljem kdo je hitrejši
b)Lia bo bruhala po teku
c)Normalna športna vzgoja bo
25. september 2012
NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEXT
25. september 2012
TCOKTA a lahko odgovoriš na vprešanje plis
26. september 2012
pa nič
vseeno bom napisala next
.............................................................................................................
Čisto sem pozabila na mojo nalogo.Mislila sem, da bo tukaj veliko vampirjev. No, nekaj jih pa je. Že ko sem se pretepala z Mattom sem jih nekaj začutila. Ja, dampirji lahko, vampirje in druge dampirje, začutimo. Začutila sem približno 5 vampirjev in enega dampirja (Aleksandra). Nekateri dampirji in vampirji imamo posebne darove. Jaz imam dva.
No, vrnimo se nazaj. Šle sva v garderobo in se preoblekle. Druge punce so nama povedale, da gremo ven. Obule sva se in šle z drugimi ven.Tam nas je čakal učitelj.
Z elastiko sem si spela lase v čop.
"Danes tečemo v parih," je rekel učitelj. Nastavila sem roko." mi boš dala denar zdej, ali potem," sem šepnila Lii.
"Potem,"je zagodrnjala.
"Za ogrevanje 2 kroga," je nadeljeval učitelj. Vsi okoli me ne so zagodrnjali.
Dvignila sem roko."Ja,Angelina?""A, lako tečem 3 kroge?" sem vprešala."Če ne boš preveč zaostala."
"yes!"Začela sem tečt. Naredila sem pol kroga, ko so bili drugi še na začetku.To mi je dalo vedeti, da morem bolj počasi.
..................................Čez 3kroge pa pol...................................................
"Vsak naj si zbere svoj enakovreden par,"je rekel učitelj. Lia je takoj šla stran od mene.
Nakoncu so vsi imeli par le jaz ne. "Bova midva skupaj tekla?"sem zaslišala učitelja za mano.obrnila sem se."Ja, lahko."
˛˛Matr kako je lep,``sem pomislila.
˛˛Angel lako bi bil tvoj,...``
˛˛Kaj!? Kaj bi mi lahko bil!?``
Mislim da sem nora. Pogovarjam se sama s sabo.
"Če te ne moti bova prva midva," je reke učitelj."Ne, ne moti me,"sem rekla in se mu nasmehnila."Telka bova dva kroga" Postavila sva se na štart."Tri,... Štiri,...zdaj!"
Stekla sva. Seveda sem bila pred njim. A, mi je vseeno je bil za petami.
...........................................................................................................
nadaljujem?
Kdo bo zmagal?:
a)Angel
b)Aleksander
c) izeenačeno
26. september 2012
ugibam:
c
26. september 2012
next
26. september 2012
sori za vse slovnične napake
26. september 2012
se ne sekiram zanje(napake)
sm navajena
26. september 2012
Ful hudo pises!!!! Next!
26. september 2012
Hvala! Za TCOKTA in zmajevka
................................................................................................................
Šla sem še hitreje. Dosegla sem škatle, ki so bile na notranji strani stadiona.
Kar naenkrat sem izgubila tla pod nogami.To!!!!!!!!!!! Letim!!!!!!! Bila sem že pol metra nad tlemi, ko me je dohitel Aleksander.
"Kaj je s tabo?! Naju hočeš izdat?"
"Dejte no, če pa rada letim. Pa sej tako ali tako ne vidijo moje noge."
"Dol!"
"No prav,"naredila sem salto in pristala na tleh. Stekla sem. Zdaj sva tekla skupaj.
"Je to tvoja posebnost?Letenje?"
"Ne. Moji posebnosti sta:
> Živaljski čuti, kar vkločuje letenje, če dovolj hitro tečem
> in ogenj."
"Dve posebnosti imaš?"
"Ja, pa vi?"
"Berem misli ljudem. Aja, lahko me tikaš in kličeš Aleksander"
"Ok, Alex. Ti pa mene lahko kličeš Angel."
"Alex?" je rekel in dvignil obrvi.
"Ja. Krajšava za Aleksander," sem rekla in ga pogledala v oči.Kako ima lepe. Srce mi je začelo hitreje biti. Utapljala sem se v njegovih očeh. To me spominja na tisto pesem od Shanie Twain, From This Moment On

Še vedno sem ga gledala v oči. Tiho sva bila. Hitro sem umaknila pogled. Dobila sem odlično idejo.
"Hej, Alex," sem počasi začela.
"Ja,"
"Veš," sem rekla počasi rekla."Še vedno tekmujeva!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"
Zašprintala sem."Hahahaha!!"
"Ej, počaki me," je rekel in me prijel za roko. Upočasnila sem. Spustil je mojo roko.
"Zakaj si prišla v London?"
Ok, presenetil me je."Prišla sem, da bi našla kakšnega vampirja, ki ni "vegaterjanec". In ga,...Ubila."
"Ti pobivaš vampirje, ki ljudem pijejo kri," je rekel mehko.
"Ja."
"Ampak saj si pol takšna kot oni."
"Veš, nismo vsi od prvega dne vedeli da smo dampiji!" sem mu zabrusila." Sploh ne veš kaj sem doživela!"
"No, kaj pa si doživela!"
"Ubili so mi mamo! In ko sem imela rojstni dan so moja krušna družina in moj bend hotli prileteti k meni v London, kjer sem takrat živela! In res so! A na letalu je bila BOMBA! In zaradi njih vsakič, ko zaprem oči vidim vse spomine!" v oči so mi stopile solze.
"Jaz...Nisem vedel...Žal mi je."
"Saj je v redu. To je bilo pred 3 leti."
V tišini sva pretekla še en krog.Izeenačeno. Naslednja sta bila Lia in Mia(Neka punc ki ima z nami športno).Prva je bila Mia,Lia pa je še vedno tekla. Če v eni minuti nebo pritekla bo dobila dva.Stekla sem proti njej.
"Lia zmogla boš. Dihaj enakomerno. verjamem vate. Ob tebi bom. A, čutiš veter v laseh?
Ne glej v tla. Poglej naprej. Tek je lahko napor, lahko pa je svoboda."
Ubogala me je. Pravočasno sva prispeli na cilj.
"Uspelo ti je."
"Uspelo mi je? USLEO MI JE!!!!!!!!!!!Hvala, Angel. Brez tebe mi nebi uspelo."
"Rada pomagam."
"Kaj imaš naslednjo uro?"
"Mat.Ti?"
"Naravo. Škoda, da ne bova skupaj. Bom pa vsaj z Maxom."
"Kaj se plete med vama," sem rekla po slovensko.
"Nič,"je rekla in zrdela.
"Maš po naravi anglo?"
"Ja."
"Jaz tut.Čaw moram it."
"Čaw se vidva."
............................................................................................................
upam da vam je všeč
nextam?
27. september 2012
neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeext
27. september 2012
hvala ker berete
Šla sem po hodniku."Angel! Počaki!"sem slišala Alexa za mano. Vstavila sem se in obrnila. Nasmehnila sem se mu."Ja?"
"A nisi z Lio neki stavla?"
"Saj res! Čaki mal, kako pa ti to veš?Aha, sej res. Posebnost."
Zaslišala sem tiho zvonenje zvonca.
"Prosim reči mi da nimate šolskega radia."
"Imamo ga."
"Na naši šoli je posebno dekle.Pevka in bobnarka So Whatov, Angelina Croft!" seje zaslišalo iz zvočnika."FACK!!"
"Angelina!!!!!!!!!!!!!!!!"se je zaslišalo in bokrožile so naju punce."Zapoj kaj!!!!!!!"
"Kaj naj zapojem!!!!!!!"
"SET FIRE TO THE RAIN!!!!!!!!!!!!!!"
"Ok"

Med petjem sem hodila po notranjem krogu oboževalcev
Morem it jest pala činke
Nextam?
27. september 2012
pa sem nazaj
...............................................................................................................
kosem končala so zaploskali in vpili.
"Še eno!!!!!!!!!!!!!!!!!!"
"A bo For a love of a daughter vredu?!!!"
"JAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

"Carska si!!!!!!!!!!!!!!!!"
"ŠEEEEEEEEEEE ENO!!!!!!!!!!!!"
"Po pouku vam bom pela pred šolo.Uredu!!!!!!!??????"
"JAAAAAAAA!!!!!!!!!"
Šli so. Pogledala sem Alexa. Srmel je vame.
"Čarobno poješ." Šla sva naprej po hodniku.
"Hvala. Pa ti? Znaš pet?"
"Ja. Ampak..."
"Zapoj kaj."
"Prav, kaj?"
"Still loving you od Scorpions."
"prav."

O bog, kako lepo poje. Mogoče pa ga zato nekateri kličjo bog. In zaradi njegove prijaznosti, seveda.
"Kako je bilo?" me je vprašal
"Ooodlično," sem zajecljala. Še vedno sem bila šokirana. Kmali sva prišla do učilnice za anglo."Po pouku boš z mano pel, prav?"
"Nevem, no..."
" prosm."
"Naj bo."
"YES!!!!!!!!!"
no mislim da bo dovolj za danes. upoštevejte to da sem napisala TRI nexte.
27. september 2012
Next!!¡!!!!!!!!!! Full hudo!!!! A alex je ime ucitlu?
27. september 2012
NNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN
EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
28. september 2012
zmajevka, alex je krajšava, ki si jo je izmislila Angel za Aleskandra, ki ja je učitelj.
evo vam next
................................................................................................................
Med poukom sem razmišljala o Alexu. Res je bog. In ta njegov glas. Ko je bilo ure konec
me je Alex čakal v jedilnici. Kosilo. Matr sem lačna. Aja, vegetrjanka sem. To pomen,
da ne jem mesa. Uzela sem pladen in si naložila za jest. Usedla sem se k Alexu. Lia in Max sta priša k najni mizi. Spmnila sem se stave.
"Mi daš denar, prosem,"sem rekla in stegnila roko proti njej.
"Prov," je zagodrnjala in mi na roko dala denar.
V miru smo jedli.
"Kaj bomo imeli jutri," sem vprašala Alexa.
"Ples." Nasmehnila sem se mu. Mislim da so se mi zasvetlile oči.
"Res?" sem za vsak primer vprašala.
"Ja, zakaj. imaš rada ples?" Hotela sem odgovoriti, pa me je prehitela Lia.
"Pleše najbolje na celi šoli, kajne Angel?" je rekla in me pogledala.
"No, tako dobro pa ne," sem se zagovarjala.
"Ja, pa," je vstrajala.
"Saj je vseeno," sem rekla.Zdej se mi res ni dalo prepirat.
"Kaj imaš z učitlom Angel?" me je vprašala po slovensko.
"A, si ti nora.Nič seveda."
"Dej no. sej se vid da si Zlalublena."
"Aja?Kaj pati in Max!!!!!!"
ni odgovorila. Še dobro zanjo. Max in Alex sta opazila, da je nekaj narobe, ampak nista rekla nič. Šli smo proti učilnic za Angleščino. Max in Lia sta spredaj spredaj neki govorila, jaz in Alex pa sva bila tihu zanima. Kar naenkrat sta Lia in Max padla na tla.
No, bi padla če ju midva nebi ujela. Pred nami se je smejala Mattova druščina.
Alex je že hotel stopiti naprej, pa sem ga vstavila. "Prepusti meni," sem mu rekla. Pokimal je. Stopila sem naprej.
"Kaj, bi radi."
"Izivam te na dvoboj. In ne smeš me dvigniti in vreči v zid."
" Prav. Začni"
Pa je. Začel namreč. pognal se je proti meni, boksnil v trebuh. Vedel sem, da se ne smem prijeti za njega. Namesto tega sem ga v nos. Zaslišal se je pok hrustranca. Pa je šel njegov lepi nosek. Haha. Čaki, noge ma lih lepo narazen. Brcnla sem ga v jajca.
Sesedel se je na tla.
"Aaaaaaaaaaa, buli!!!!!!!!!!!!!!!!!"
"Hahahahahaha!" sem zaslišala za mano. Obrnila sem se. Lia, Max in Alex so se smejali.Pridružila sem se jim."Pohitimo da nebomo zamudili pouka," sem rekla.
Ko smo šli mimo Matta, sem ga vprašala:"Boš še kdaj komu težil?"
Hitro je odkimal."Dobro," sem rekla in šli smo naprej."No jaz grem v telovadnico.Se vidiva po pouku, Angel," je rekel Alex in se mi nasmehnil. Srce mi je začelo hitreje biti.
"Čaw." Šli smo naprej."Kaj pa je po pouku?" je vprašal Max. "S Alexom bova pela pred šolo," sem pojasnila."Aha," je rekla Lia in nekaj zašepetala Maxu. Zahihital se je.
.............................................................................................................
Nextam?
28. september 2012
N
!!E
!!!!X
!!!!!!T
!!!!!!!!
28. september 2012
Danes mogoče nebo nexta, ker smo imel delovno soboto in sem zelo utrujena
29. september 2012
MI TUD
29. september 2012