Forum
u36875
u36875
Heej!
Najprej bom povedala da tto zgodbico ne pišem sama ampak obstaja knjiga. Če jo je katera že prebrala okej, če pa kera ne pa jo lahka tuki lahka pa si jo sposodi v knjižnici.

to sm js, Billa:

to je moja naaj prijateljica Izabela:

1. poglavje: Sobota, sončno in toplo!

'Kakšen krasen dan je danes!' je zaklicala ,mojanajbolša prijateljica Izabela. 'Res je. Sončno in toplo!' sem ji odgovorila. Izabela se je zasmejala. Dobro me je poznala: scoje počutje nadvse rada opisujem z izrazi iz vrmeenskih poročil.' ' Če še malo ostaneva pri vremenu, Izabela: ali veš, kaj imajo skupnega učitelji in oblaki?'
'Učitelji in oblaki? Prav ničesar,' je odločno rekla prijateljica.
Sedeli sva sredi Stuttgarta na robu velikega vodnjaka, ki stoji na trgu pred Bovim dvorcem, hladili stopalav vodi in uživali zadjo soboto poletnih počitnic. 'Pojma nimaš!'
Počakala sem toliko časa, da je Izabelo skoraj razgnalo od radovednosti: ' No, povej že! Ne bodi tako skrivnostna!' 'Če že hočeš vedeti, Izabela: Dan je lepši če jih ni!'
Odgovor je na Izabelo naredil velik vtis. Presenečno je dvingnila obrvi. 'Res je!!' 'Saj ti pravim. Če bi mene kdo vprašal, bi zlahka shajala brez učiteljev in šole.'
05. julij 2011
neeextt!!!
05. julij 2011
N
NE
NEX
NEXT
NEXT
NEX
NE
N
N
NU
NUJ
NUJN
NUJNO
NUJNO
NUJN
NUJ
NU
N
05. julij 2011
next
05. julij 2011
nexšt
05. julij 2011
u36875
u36875
punce hvala za nexte. bom napisala mal večji deel:*

'Kako prosim? In to praviš ti Billa? Ti, ki so doplodn v šoli, popoldne, pa hodiš še k baletu? Učuitelji dopoldne in popoldne? Nihče iz našega razreda nima toliko opravka z učitelji kot prav ti!' 'Pa saj vendar so popolnoma različni. Brez tistih v šoli bi zlahka shajala, brez učiteljice baleta pa nikoli. Saj veš, kako s že veselim začetek vadbe. Počitnice so sicer dobra stvar, toda medte, sem že čisto zaravela.' 'Ne pretiravaj. Saj si mi povedla, da vsak dan vadiš,' mi je ugovajala Izabela. In imela je celo prav!
'Seveda vadim. Vaje za sproščanje, raztezanje, malo treninga za moč.....
Toda vse to ni nič!! Pomigala sem s prsti na nogah. Moja mama je kot otrok obiskovala zasebno šolo baleta, in ker sem bila po njenem mnenju gibčna, kot nekoč ona, lahka in suha sta me z očetom malo po petem rojstnem dnevu vpisala k baletu. Takoj mi je bilo všeč, počutila sem se kot riba v vodi in pri sedmih so me sprejeli v pripravnico baletne šole John Cranko. Na teden smo imele le pol drugo uro vadbe, kar se mi je zdelo premalo. Zato sem spremljala prijateljico Eleno, ki sem jo poznala iz vrtca in ki je še naprej obiskovala zasebno baletno šolo, tako da sem lahko plesala vsak dvakrat na teden. Pri devetih letih smo vadili štirikrat na teden, pri enajstih pa šestkrat na teden: vsako popoldne od ponedeljka do sobote. Zame to ni nič hudega, nasprotno, balet spada k mojemu življenju prav kakot to da pijem in jem. V baletni šoli sem v skupini kjer smo 1o deklet.

zdej pa še slike:

to sm js ko plešem:

to pa je naša skupina deklet pri baletu:

neext??
05. julij 2011
nekst
05. julij 2011
u51999
u51999
neext
05. julij 2011
u36875
u36875
nxtam:

Sedaj pa še mau o družini. S starši in desetletnim bratom Tomom živimo v Stuttgartu, v predelu Diemershalde. To je izvrstno, kajti tako lahko grem vsepovsod peš: do svoje gimnazije ter do baletne šole v Urbanstrasse. Tudi do mestnega središča nimam daleč, običajno se ne vozim s tramvajom ali podzemno, niti ne grem s svojim kolesom.
Naša hiša leži na stmem pobočju ob takšnih stopnicah in moja babica, v katere hiše vsi skupaj živimo, pravi, da ima tako zdravo srce samo zato, ker je v življenju toliko hodila po stopnicah.
Zdrznila sm se, ker me je Izabela dregnila v rebra. 'Hej, Inna, ponoči sanjaj!' povej, koliko časa še misliš hoditi k baletu?'
od groze sm skoraj zdrsnila v vodnjak.'Se ti meša, Izabela? Zakaj me to sprašuješ? Vedno bom plesala. Balet je moje življenje. Zapolni si to VEDNO!' Skočila sem na rob vodnjaka, postavila noge v prvo pozicijo, razprla roke in jih počasi dvignila, in nadaljevala z gibami ko smo se jih učili pri baletu.Mimoidoči so mi navdušeno zaploskali, nekdo pa je celo zaklical: 'Še enkrat ljubica!' ....
06. julij 2011
u34617
u34617
kaku j pa naslov knige pa avtor
06. julij 2011
u34617
u34617
n
ne
nex
next
nex
ne
n
06. julij 2011
u36875
u36875
zlčika naslov knjige je šola, balet&prvi poljub avtor pa je: Sissi Flegel

še en next pa nextam
07. julij 2011
next
08. julij 2011
u36875
u36875
nextam:
Zasmejala sem se ljudem in jim po zraku pošiljala poljubčke.'Nekega dne se bom takole zahvaljevala občinstvu po nastopu,' sem rekla Izabeli. 'In ko bo potem na velikih plakatih pisalo mojee ime, no takrat bom pa lahko rekla, da mi je uspelo. 'Misliš, da boš kdaj res prilezla tako daleč?'je uanimalo priateljico. 'Ne mislim, ampak VEM.' 'Super,' Izabela je zavzdihnila. Ima rdečkaste svetle lase, super postavo, lepe modre oči in še in še.. Najraje poležava v ležalniku na vrtu, bere kakšno dobro knjigo in ob tem je bonbone ali čokolado z lešniki. 'Res Inna, zavidam ti. Že zdaj veš, kaj boš počela v življenju. Jaz prav ničesar ne vem. Edino, kar mi je za zabavo so knige, filmi in zabava. Pa nakupovanje seveda. Škoda, da imaš tako malo časa, inna.
Prikimala sm. Res je bilo škoda, toda tega pač nisem mogla spremeniti. Pravzaprav sem imela le med počitnicami čas za Izabelo. Če ne bi stanovali tako blizu in ne bi bili sosedi bi bilo najnega prijatejstva še zdavnej konec. Včasih tudi nimam časa za domače naloge. Takrat zgodaj vstanem pozvonim pri Izabeli in lahko mirno prepišem nalogo. Izabela vedno naredi vse naloge, saj ima ogromno časa. Ni piflarka, je pač takšna, da jih vedno naredi. ''Pridi greva na sladoled.' sem predlagala kosem se spomnila, da bom njeno pomoč potrebovala tudi v tem šolskem letu. 'Te povabim!!' ......
08. julij 2011
next
08. julij 2011
u51999
u51999
next
09. julij 2011
u36875
u36875
nextam:
Tega Izabli ni bilo treba dvakrat reči. S kornetoma v rokah sva sedli na stopnice ob Malem dvornem trgu. Lizali sva sladoled in si ogledovali ljudi, ki so hodili po opravkihm se srečovali s prijatelji ali se, otovorjeni z nakupovalnimi vrečkami odpravljali proti železniški postaji ali garažni hiši. Stopnice pa niso namenjene le hoji, temreč tudi posedanju, Na njih ob vsakem času srečaš tega ali onega znanca. Tudi to soboto je bilo tako.Komaj sva sedli, že sem dregnila Izabelo: 'Poglej tamle prihaja tvoj dragi!!' Skoraj je poskočila 'KJE?' 'Tamle! Te je že zagledal in prihaja po stopnicah!' 'Ojoj, pa ravno danes me more videti, ko se nisem niti malo uredla' je zastokala Izabela.'Sploh pa Inna, Jan ni moj dragi. Le kako lahko kaj takšnega sploh pomisliš?' Izabela! To ni moja zamisel, temreč povsem očitna stvar! Ti si zardela, Jan je zardel...Le kaj še hočeš? '

Jan:

09. julij 2011
next
09. julij 2011
u36875
u36875
hvala za next bom nextala

'Hej!' me je pozdravil Jan, nato pa se je usedel na stopnice poleg Isabele. Pozdravil jo je in skrivaj pogledoval Izabelo, takole iz očesnih kotičkov. Tudi ona je poškilila proti njemu, njuna pogleda sta se srečala in njuna obraza sta v trenutko zardela. Nato pa sta s prisiljeno zastmela predse.. Rahlo sem odkašljala, da bi jima namignila, da tudi jaz obstajam. Ampak nista me slišala. Jan je gledal v daljavo, Izabela pa je počasi lizala sladoled.Počakala sem še neka minut, nato pa mi je mera dolčasa za ta dan zadostovala. 'Bom počasi šla.. Grem do trgovine Gabrijela, da vidim ali so že dobili nove baletne drese. Čau' Brez besed sta poklimala. Izabeli sem pomižiknila, poslala poljubček po zraku in nato odšla. Čez nekaj trenutkov sem se že znašla pred Gabrijelo, trgovino, kjer prodajajo drese, baletne copatke, krilca, nogavice, gamaše in raznovrstne kostume. Hitro sem odprla vrata in se zaletla v dekle, ki je stalo tik ob vhodu,'Sori!' sem nerodno rekla. Ona pa se je le vljudno nasmehnila, skomignila z rameni in se obrnila proč. Že sem hotela oditi do stojala z dresi sem opzaila da se to dekle premika kot plesalka. Hodila je tako kot baletke. Noge je pri oji postavljala navzven, roke je premikaa sproščeno, gibko in glavo je imela rahlo nagnjeno. Poleg tega sem videla da ima zelo dolge črne lase, obraz srčaste oblike, medeno polt, ravne obrvi in naličena je bila s sijičo rdečo šminko. Prijelo me je da mi jo ogovorila. Hotela sem jo vprašati kaj dela v tem mestu, saj se mi je zedlo da je bila brez dvoma z daljnega vzhoda. In ko sem se odpravila proti njej sem naj za trenutek uzrla v ogledalu. Bila sva enako veliki in enako vitki. 'Hej. ti lahko pomagam? Si nova v mestu?' sem jo vprašala.Dekle se mi je le na kratko nasmehnila in rekla:' oh, ne, hvala ampak ne potrebujem pomoči 'Nato je odšla iz prodajalne. Koza neumna sem pomislila zmajala z glavo in se končno posvetila dresom. ....

Tista punca v trgovini 'Gabrijela'

PUNCE JAZ GREM JU3 NA MORJE TK DA DO 19.7. NE BOM PISALA ZGODBEE ;*+ ČAUU
11. julij 2011
u51999
u51999
next
11. julij 2011
u36875
u36875
še dva nexta pa nextaam < 3
11. julij 2011
NEXT
11. julij 2011
res kul zgodba, sem že brala!
18. julij 2011
u36875
u36875
okej nextala bo moja prijateljica Lucko:$ ... od sedaj naprej bova obe pisali zgodbo.
19. julij 2011
u49695
u49695
Kakšna neumna koza, sem pomislila zmajala z glavo in se končno posvetila dresom. Pravzaprav nisem nobenega potrebovala, kajti vsak razred baleta se dogovori za enoten model. Tega potem kupi šola. Grozno je le, da naši učitelji vztrajajo pri klasičnih oblikah in dolgočasnih barvah, kar v velini primerov pomeni nedolžno belo in osladno roza. Fuj in fej. Toda tale tukaj pa je bil res dober. Črn, zaobljen globok izrez spredaj, na hrbtu pa izrezan do ritke.
------------------------------------------------------
~ slika dresa, le da je dres črn

------------------------------------------------------
Vzela sem ga in odšla v kabine. Dres se mi je prilegal kakor, da bi bil sešit prav zame, tako da ga res nisem mogla prepustiti komu drugemu! Plačala sem to pregrešno zadevico in se odpravila domov.
Na Evgenovem trgu je Izabela ravnokar izstopala iz tramvaja. '' Kje pa si pustila svojega dragega ? '' sem jo takoj vprašala. '' Se je namolčal do smrti ? ''. '' Joj, Bila kako si zlobna! '' se je takoj razburila Izabela. '' Jan sploh ni moj dragi, le dober prijatelj''. '' No, saj to je isto, torej kje je ? '' Izabela je oklevala.......
Lucko:$
hwala da si nextala, prosim da pišeš ker sm mogla knjigo vrnat ker sm mela zamudo. ko si jo bom spet izposodla bom pa lohk spet pisalaa. mwaa;**
20. julij 2011
u47584
u47584
next
20. julij 2011
u51999
u51999
NEEEEXT
20. julij 2011
next
20. julij 2011
joj