Forum
Evo tukaj je še ena zgodbica
Holja! Moje ime je Nina, stara pa sem 13 let. Že od nekdaj si želim jahati, ampak mi starši ne dovolijo, da bi se včlanila v kakšen klub. Čez dva dni bom praznovala moj 14. rojstni dan. Prijateljice bom povabila na ogled Lipice. Vse že komaj čakamo, saj še nikoli nismo bile tam. Sedaj so počitnice, tako da sem povabila na obisk najboljšo prijateljico. Odpravila sem se pospraviti sobo in že je pozvonil zvonec. Jeej, to je ona! Hitela sem dol po stopnicah in se pri tem kmalu prebrnila. Odprla sem vrata in videla Evo z darilno kuverto v rokah. Vedela sem, da jo je prinesla meni za darilo, kajti čez dva dni bo odšla z starši na počitnice in se ne bo mogla udeležiti mojega rojstnega dneva. Čestitala mi je že v naprej in mi izročila kuverto. Polna pričakovanja sem odprla čestitko in notri je bil..
3 nexte, pa nadaljujem
22. september 2013
u23133
u23133
next
22. september 2013
u100166
u100166
next

pa mal slik!
24. september 2013
next
24. september 2013
u23133
u23133
next!
25. september 2013
in notri je bil bon za 10 učnih ur jahanja na Ranču Blue. Njenega darila sem bila tako vesela, da sem od sreče kar zajokala. Potem pa sem se spomnila, da mi starši zagotovo ne bodo dovolili, da uporabim bon. Vsa živčna sem čakala, da se vrneta iz službe. Ko sta prišla, sem se delala, kako dobre volje sem in kako sem jima pripravljena pomagati. Ampak ker nisem dobra igralka, sta takoj ugotovila, da imam nekaj za bregom. Povedala sem jima, da sem dobila darilo od Eve in da bi ga rada izkoristila. Rekla sta, da bosta razmislila. Do večera, pa sta..
slikce pridejo, samo da se računalnik malo h sebi spravi
27. september 2013
3 nexti. pa pišem naprej
27. september 2013
next
27. september 2013
u100166
u100166
next
27. september 2013
u23133
u23133
next in bol dolg next ker velik dni ne pišeš nexta pliss
27. september 2013
hehe okeej
Do večera, pa sta že privolila, ker sem jima cel dan sitnarila. Poklicala sem na ranč in se dogovorila za uro. Zmenili smo se za sredo ob sedmih. Danes je bil ponedeljek. Naslednji dan je bil najtežji. Prekladala sem se sem ter tja po stanovanju in nisem vedela kaj naj počnem. V sredo, sem se pripravila na trening že 2 uri pred njim, za to da res nebi zamudila. Ko je bila ura pol šestih, sem odhitela na vlak in se odpeljala do mesta Litija. Od tam sem imela še slabo uro hoje in prišla sem na čudovit ranč, kjer so me takoj z rezgetom pričakali konji. Takoj je svoj opozorilni lajež spustila lepa psička. Iz sedlarne je stopila mlada punca malo starejša od mene. Veselo me je pozdravila in se namenila proti meni. Ime ji je bilo isto kot meni. Povedala mi je, da bo ona moja učiteljica. Odpeljala me je do hleva, kjer mi je predstavila konje. Na koncu hleva...
3 nexti pa pišem naprej.
28. september 2013
psička

28. september 2013
aja še nekaj... skoraj vse slike bodo iz interneta če bo kakšna moja bom povedala. tako da, teh slik ki so tukaj (razen če bo zraven pisalo) si jih ne lastim
28. september 2013
u23133
u23133
next več piši
28. september 2013
next
29. september 2013
še en nexteek
04. oktober 2013
u23133
u23133
05. oktober 2013
next
05. oktober 2013
Na koncu hleva je bila kobila ki je bila najbolj mirna od vseh. Nina mi je povedala, da bom na začetku jahala njo. Bila je kobila stara nekaj čez 20 let. Ko sem prišla do nje sem videla, da ima na prsih veliko brazgotino. Nina mi je povedala da je kobila na eno oko tudi slepa. Ko sem jo vprašala zakaj, je rekla, da je to stvar njenega lastnika in ne mene. Vljudno sem se opravičila in nisem več spraševala glede tega. Pokazala mi je, kako se konju da gor oglavko in kako se ga odpelje do priveza. Skupaj sva jo zauzdali in zasedlali. Odpeljali sva jo v manežo, kjer je Nina kobilo najprej sama zajahala in mi vse vaje pokazala. Nato sva vadili zajahovanje in razjahovanje. Dala me je na lonžo, kjer sem delala vaje za ravnotežje ter vaje, da sem pridobila ritem. Ker mi je šlo zelo dobro, me je na koncu spustila iz lonže in v hodu sem se učila zavijati. Tako sem dokončala vseh deset ur in starši so mi dovolili, da si sama plačujem za nadaljne ure. Z Nino sva postali res dobre prijateljice. Še vedno sem jahala isto kobilo. Ime ji je bilo Käty. 14 uro sva odšle na teren. Ona je jahala mlado žrebico, ki je bila ravnokar ujahana. Njej je bilo ime Blue. Vse je potekalo uredu, dokler nisva prijahali do ceste, kjer sva srečali ogromen tovornjak.
05. oktober 2013
3 je nexti pa nadaljujem
05. oktober 2013
u149898
u149898
next
05. oktober 2013
u23133
u23133
next
05. oktober 2013
u100166
u100166
next
05. oktober 2013
Käty se je prestrašila in mi ušla v neukrotljiv galop. Nina je to videla in se z Blue pognala za mano. Ko je bila vzporedno z mano je Blue dala glasovni znak naj se ustavi, sama pa je skočila na hrbet od moje kobile in mi jo pomagala ustaviti. Bilo me je zelo strah in mislila sem, da me bo Nina zelo okregala, ker mi kobile ni uspelo ustaviti. Ampak sedaj sva se že bolje poznali in povedala mi je zakaj je kobila taka in zakaj ima brazgotine. Že dolgo let nazaj, ko naju še ni bilo na svetu, so izkušeni jahači z svojimi konji odšli na teren. Vse je potekalo vredu, na to pa je mimo pripeljal ogromen tovornjak in splašil konje. Kobila se je zato tudi ustrašila in skočila direktno pod tovornjak. Njen jahač je pri tem umrl zaradi poškodb, ona pa se je komaj izvlekla. Ampak od takrat so ji ostale hude posledice. Kobila je bila čisto podivjana in nihče se ji ni mogel približati vrsto let. Njena lastnica pa je ni hotela prodati ali pa uspavati, kajti tisti ki jo je jahal je bil njen sin in z kobilo sta se imela zelo rada. Ko pa je Nina dopolnila 10 let, je kobilo počasi navadila nase, nato na druge ljudi in počasi na sedlo ter delo v maneži. Njena lastnica, pa je videla kako se kobilino stanje izboljšuje, zato ji jo je prodala. Sedaj je Nina njena lastnica že 3 leta. Preden pa se ni prepričala, da mi lahko zaupa pa mi ni smela tega povedati, kajti...

slika od kobile ko se je pozdravila ampak je bila še divja (iz interneta)
05. oktober 2013
u23133
u23133
next : )))
05. oktober 2013
u100166
u100166
next
05. oktober 2013
še 1 next
05. oktober 2013
u23133
u23133
next
05. oktober 2013
Nekaj bi samo popravila in ta stavek iz prejšnjega nexta:
Nato sva vadili zajahovanje in razjahovanje.Reče se zajahanje in razjahanje.To vedo vsi jahači(ali pa večina).
In next.
07. oktober 2013
upsi... hvala za popravek.. hitela sem z pisanjem pa sem se mal zatipkala.. če bo še kej kar povejte.
kajti prejšnja lastnica je bila že dogovorjena z nekimi ljudmi, da bodo kupili to kobilo. Ti ljudje so zelo maščevalni in če bi izvedeli, da je prejšnja lastnica Maja prodala kobilo drugam, bi bile posledice zelo hude. Povedala mi je, da so to neka družina, ki se jim gre samo za zmago na tekmovanjih. Ta teden naj bi bila tekma, na katero se bodo udeležili oni in tudi Nina, ter jaz.
Pred tekmo sem več trenirala in pridno delala. Tekma pa se je tudi iz dneva v dan bolj približevala. Končno je le nastopil dan tekme. Ker sem do sedaj vsak dan trenirala z Käty, sva se z Nino odločili, da nastopim z njo. Ko sem bila na vrsti, sem se zelo potrudila in vse opravila natančno in odlično. V isti kategoriji, pa je tekmovala tudi deklica iz tiste družine, ki naj bi se jo bali. Takrat pa se je Nina spomnila, da sva naredili ogromno napako, ko sva na tekmo pripeljali Käty. Ampak na najino srečo, niso opazili, da je to ona. Sledilo je podelitev priznanj. Jaz in Käty sva bile prve, tista deklica pa je bila takoj za mano. Takrat pa sva jaz in Nina videle, kakšen zloben pogled ima oče te deklice. Ugotovile sva da je že od začetka vedel katera je ta kobila ampak ga ni zanimalo. Sedaj ko pa sem premagala deklico mu ni bilo tako vseeno. S strahom v očeh sva opazovali kako se nama približuje. Bil je vedno bližje. On in njegov srhljiv pogled.
3 nexte pa nadaljujem
11. oktober 2013
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg