Forum
Zdravo, to je moja popolnoma nova zgodbica
upam da vam bo všeč in bom imela kaj bralk/bralcev
najprej pa k opisu glavne osebe....

Ime & Priimek: Nuša Novak

Starost: 24 let
Zaposlitev: tajnica v majhnem podjetju.
Živim: Slovenija – blizu Ptuja

Moja družina s katero tudi živim: Mama Andreja, stara je 44 in je zaposlena kot vzgojiteljica v vrtcu

Oče Miran, star je 46 in je zaposlen kot šofer tovornjaka

Mlajša sestra Pia, stara je 20 let in študira medicino

Imam pa tudi dve najboljši prijateljici: Tino in Saro. Obe sta stari 24 let kot jaz.
Leva je Tina desna Sara

če bo kakšen next bom z veseljem nadaljevala =)
04. julij 2012
neext
04. julij 2012
Hey
tukaj je prvi del mogoče še ne tako zanimiv
bo za začetek malo na preizkušnji zgodbica
Smeškoo hvala za komentarček **** bom vesela tudi drugih

1 DEL

Iz globokega spanca me zbudi glasno zvonjenje budilke, ki napove da moram se spraviti iz postelje in začeti novi dan. »Ja že grem« zavpijem jezno na glas kot da bi hotela preglasiti zvok budilke katerega utišam lahko samo z enim dotikom. Zaspano zazeham in pogledam na uro, kazala je šest zjutraj. Čeprav je bilo navsezgodaj zjutraj je bilo zelo vroče, poletni dnevi so name vplivali zelo nelagodno, v službi sem bila že ob desetih kot cota zato sem ves čas pogledovala na uro in komaj čakala da se ob dveh konča delovni čas. Kot megla se odvlečem proti kopalnici in se pogledam v ogledalo. Najprej se mi pogled ustavi na mojem telesu, zavijem z očmi, par kilogramov preveč je v moji glavi povzročilo na stotine problemov. »Saj bom shujšala« rečem sama sebi in iz sebe slečem lahkotno spalno srajčko. Stopim pod tuš in se oprham z hladno vodo ki me končno zbudi. Čez deset minut svoje telo ovijem v modro brisačo, opravim jutranjo higieno in se odpravim proti svoji sobi. Vstopim vanjo in odprem veliko garderobno omaro, s pogledom kot vsako jutro premerim vsa svoja oblačila. Na hitro iz njej potegnem spodnje perilo in kratko modro oblekico, na srečo nikoli nisem imela problemov z izbiro oblačil. Preoblečem se, uredim pričesko, nato pa se začnem ličiti – najprej nanesem puder, nato modro senčilo in maskaro s katerim poudarim svoje trepalnice.

NUŠINA OBLEKICA

Še enkrat se pogledam v ogledalo nato pa se mi pogled ustavi na uri, časa sem imela le deset minut, če nisem hotela zamuditi avtobusa. Ja vsi so govorili naj naredim izpit in si kupim avto toda meni se je zdel prevoz z javnim sredstvom veliko bolj varen. Na hitro pograbim torbico in stečem na hodnik kjer obujem sandale v katerih sem najlažje hodila. Moje delo je tudi zajemalo »letanje« po različnih pisarnah zato sem vedno obula udobne sandale, sovražila sem bolečine v nogah katere sem čutila prvi teden svoje službe. Toda po pol letih se jih resnično navadiš.

SANDALI

Čez eno uro sem že sedela na stolu v svoji pisarni in tipkala po tipkovnici, čakalo me je dosti dela z pisanjem različnih dopisov in računov. Ravno sem bila na sredi dopisa reklamacije ko je v pisarno stopila čistilka »dobro jutro gospodična Nuša« me je nasmejano pozdravila. Za sekundo sem se ozrla proti njej in ji vrnila nasmeh »dobro jutro Tanja« sem odvrnila in se zopet uzrla proti ekranu. Tanja je vsako jutro čistila mojo pisarno toda vseeno se nisem pustila motiti bila sem zavzeta za svoje delo. »Ste slišali najnovejše novice ki se širijo po našem podjetju« je vprašala. »Kakšne pa« sem z zanimanjem vprašala. »Naš šef odhaja v pokoj in njegovo mesto bo prevzel njegov sin«. Njene besede so name naredile velik vtis, vedela sem da ima direktor sina kateremu bo prepustil podjetje toda niti sanjalo se mi ni da se bo to zgodilo tako hitro. Glede na zunanjost bi mu prepisala da bi mogel delati še saj pet let toda kolikor videti sem se pošteno oštela. Še preden sem kaj rekla je zazvonil telefon in nato še enkrat in enkrat… čakalo me je našteto klicev glede plačil, računov in naročil. Ja, podjetje je bilo res majhno zato sem skoraj vse delala sama.

NJENA PISARNA

SE NADALJUJE....
04. julij 2012
mmmm.. zanimivo (:
Neeeeeeeeext!
04. julij 2012
neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeext
04. julij 2012
u50092
u50092
next
04. julij 2012
u87979
u87979
nextaj in fuuul dobro pišeš. (:
Bi kdo prebral mojo zgodbico:
http://www.igre123.com/forum/tema/i-see-unicorn/35903/
fuuuuul bi bla vesela. :**
04. julij 2012
Neext!!!
04. julij 2012
next
04. julij 2012
Next
04. julij 2012
u41500
u41500
next
04. julij 2012
next
04. julij 2012
neeeext
04. julij 2012
neeeeeeeeeeeexxxxxxxxt
04. julij 2012
next
04. julij 2012
u70105
u70105
next
04. julij 2012
Hey
še en del danes
hvala za vse nexte ste me ful presenetile ***
vidim da imam še vedno večina stalnih bralk ki me podpirate tudi pri ostalih zgodbicah*****

2 DEL
Utrujena od dela sem živčna čakala na avtobus, ki je kot skoraj vsaki dan zamujal. Najraje bi sezula sandale in odšla domov kar peš toda niti toliko energije nisem več imela. Obupano sem se usedla na klopco in poiskala avtobusno vozovnico ko sem ga končno zagledala v daljavi. Končno… sem si rekla v mislih in se postavila v vrsto za nekimi mulci ki so se na ves glas pogovarjali in smejali. Čez petnajst minut je ustavil na postaji kjer sem vedno izstopila. Počasi sem se odpravila proti hiši, hotela sem se nadihati še malo svežega zraka preden preostanek dneva preživim v svoji sobi. Ravno sem hotela odpreti vrata hiše ko sem zaslišala zvonjenje telefona, komaj sem ga našla v torbici, z iskanjem telefona sem imela vedno probleme

HIŠA KJER ŽIVI NUŠA

»Halo« sem zavpila v telefon »hey miška, končno si se javila« slišim na drugi stran Sarin glas. »Lepo da si se spomnila name, zdi se mi da se nisva slišali že celo večnost« odvrnem veselo. Ja Sara je živela 10 km stran od mene in videli sva se le ob nedeljah medtem ko sva z Tamaro preživeli več časa skupaj saj je bila doma le nekaj ulic stran od mene. Vse tri smo najboljše prijateljice in klicali so nas tri peresna deteljica, ja ta vzdevek se nas drži že iz srednje šole kjer smo se v prvem letniku spoznale. »Oprosti ljubica toda teden je minil kot bi mignil« odvrne opravičujoče. »Saj pa veš da ti ne morem zameriti« rečem in si popravim lase ki mi padejo na obraz. »Poslušaj imam predlog za ta vikend«. »Kakšnega pa« jo z zanimanjem vprašam. Upala sem da bomo šle kam skupaj, mogoče saj na bazen saj me je ta pasja vroča ubijala. »V soboto zvečer lahko greš na zmenek drugače boš zopet umirala od dolgčasa«. »Ah daj no Sara« zavpijem v slušalko in zavijem z očmi. Moram priznati da se jima je mojo samsko življenje še zdelo bolj dolgočasno kot meni. V zvezah nikoli nisem imela sreče, zaljubila sem se v napačnega ali kakšnega zasedenega. Onidve pa sta bili že eno leto v zvezi. Sara je bila nora na svojega Mateja medtem ko si Tamara ni morala predstavljati niti dneva brez Gašperja. »Uroš je pravi šarmer, sigurno ti bi bil všeč…« je začela nakladati Sara, sama pa sem se jezna usedla na stopnice. Vsakič ko sta mi z Tamaro uredili kakšen zmenek sem skoraj umirala od dolgčasa. Nisem vedela ali me sploh poznata ali sta mislili da bom svoje življenje zapravila s kakšnim dolgočasnežem ki mu je na svetu najbolj pomembno televizija, fuzbal in hladno pivo. »Ne grem Sara, raje bom večer preživela sama doma v postelji« sem jo odločno zavrnila. »Ne ne, tega mi ne moreš narediti vse je že dogovorjeno. Dobita se v soboto zvečer ob 20:00 v restavraciji Amadeus« mi začne pojasnjevati plane za soboto zvečer. »Halo, to je najboljša in najdražja restavracija« jo prekinem. »Prav zato bo zmenek nekaj posebnega« doda navdušeno. »Ah prosim te« odvrnem nevoljno, vedela sem da se zmenku ne bom morala izogniti zato sem se vdala »prav« zamrmram popolnoma po tihem. »Kaj si rekla« zakriči v telefon da začutim v ušesu močan pritisk »prav, ampak to je zadnjič« dodam odločno.

NJEN TELEFON

se nadaljuje.... *****
04. julij 2012
neext
04. julij 2012
cool next obvezno
04. julij 2012
u50092
u50092
next
04. julij 2012
u70105
u70105
next
05. julij 2012
u87979
u87979
next !
05. julij 2012
Next
05. julij 2012
neeeeext
05. julij 2012
u98660
u98660
zlo dobra zgodbica. res dobr pišeš . prosm za: NEXT!!!!!
05. julij 2012
Next
05. julij 2012
NEXT!
05. julij 2012
Neeext!!!
05. julij 2012
Hey
hvala za vse nexte
lepo da vam je zgodbica všeč evo novi del

3. DEL
Stopim v hišo in vržem telefon nazaj v torbico, sezujem sandale in se kar bosa odpravim proti svoji sobi. Mrzle ploščice so ohladila moja vroča stopala. Stopim v sobo in grem proti postelji. Utrujena se uležem nanjo in globoko zavzdihnem, za sekundo zaprem oči uh kako bi se prilegel spanec, še preden me je odneslo v svet sanj sem se vstala in se na hitro preoblekla. Nase sem potegnila kratke hlače in kratko majčko, lase sem spela v čop nato pa odšla v kuhinjo. »Zdravo, kako je bilo v službi« me vpraša mama, sedela je za mizo in prebirala časopis. »Hey, super. Pri tebi je kaj novega« vprašam in si v kozarec nalijem leden mrzlo vodo. »Ah ničesar zanimivega« odvrne in odmahne z roko. »Poslušaj Nuša, med vikendom greva z očetom na morje. Greš z nama?« vpraša. »Ah ne morem« odvrnem čez nekaj minut ko se spomnim na dogovorjen zmenek z neznancem. »Dobro, tudi Pije ne bo doma saj gresta z Petrom nekam na bazen nato pa bo prespala pri njemu« odvrne. Zavijem z očmi, ja tudi moja sestrica je imela več sreče v ljubezni kot jaz. »Prav, torej bom sama« rečem in se usedem za mizo in začnem jesti. Z mamo se še pogovarjava o drugih stvareh nato pa odide iz kuhinje sama pa še pomijem posodo. Ravno hočem iz kuhinje ko vanjo stopita Pia, opazim da je živčna »kaj pa je narobe« vprašam. »Ah jutri me čaka pomemben izpit, če ga ne naredim sem pečena« odvrne in se zagleda skozi okno. »Hočeš reči da nimaš dovolj točk za drugi letnik« takoj dojamem o čem je govorila. Nič ne reče ampak samo prikima »saj bo šlo« rečem spodbudno. »Upam da res« prikima, zazvoni ji telefon in odide iz kuhinje, sigurno jo kliče Peter… pomislim. Kislo se nasmehnem, ne vem zakaj sama nisem imela takšne sreče kot jo je imela ona, bila sta neruzdražljiva že od prvega letnika šole in sedaj na faksu še kar vsaki dan tičita skupaj in se ne naveličata.

MOJA SOBA

Naslednjo jutro sem bila kot vedno malo pred sedmo na svojem delovnem mestu, dobro da je že bil petek in je končno bil pred nami vikend ki sem si ga že tako želela. Prižgala sem računalnik in ravno začela delati račune ko je v pisarno stopil šef. »Dobro jutro Nuša, kako ste« je rekel in se nasmehnil. Obrnila sem se stran od računalnika »dober dan, v redu. Ravno pišem račune« odvrnem in mu vrnem nasmeh. Bil je prijazen kar mi je bilo všeč saj je večina šefov delovalo strogo in nesramno. »Prišel sem govoriti s tabo, glede dela« reče. Srce mi je poskočilo upala sem da sedaj ko bo podjetje zamenjalo šefa ne bom »letela«. »Seveda kaj pa je narobe« sem vprašala. »Rad bi ti povedal da čez dva tedna odhajam v pokoj, sigurno si že slišala govorice ki se širijo po podjetju« mi razloži. »Sem slišala« priznam. »Dobro, moj sin bo prevzel podjetje in hočem da mu ves čas pomagaš. Spozna se na stvari toda vseeno nočem da zavozi to podjetje kot je svojo. Vanj sem vložil preveč truda« mi na kratko razloži. Oči se mi od presenečenja razširijo »je imel svojo podjetje« vprašam. »Ja, toda je vanj vložil premalo volje in energije«. »In vi mu boste vseeno zaupali to podjetje ki že obratuje 30 let« odvrnem in odkimam z glavo. »Nuša, verjamem da se ti zdi čudno toda moja žena bi bila jezna če ne bi podjetja dal sinu. Tudi ona je delna lastnica« odvrne. Nekaj minut molčim, le kaj naj rečem? Še prehitro bom izgubila službo, sploh če ga bo vodil neki nesposobnež. »Zato bom to delo zaupal tebi, delaj svoje stvari in ga sproti uči kaj naj počne. V primeru da pride do največje krize bom vskočil« doda. »Prav se bom potrudila« se strinjam. Šef odide sama pa se zopet zatopim v svoje delo dokler me ne zmoti čistilka »dobro jutro« reče kot vsaki dan dobre volje. Vrnem ji nasmeh, bila mi je všeč njena prijaznost. Čeprav je bila stara komaj 30 let je vedno polna energije, šef je vedno pravil da svojo delo vedno opravi odlično. Bil je take vrste človek da je vedno vsakega hvalil, še posebej to mi je bilo všeč. Zanimalo me je kaj se bo zgodilo ko bo podjetje prevzel nek nesposobnež?

ŠEF

se nadaljuje...
bom vesela kakšnega nexta ali komentarčka ***
05. julij 2012
neeext
05. julij 2012
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg