Forum
Majhna vasica je bila popolnoma tiha ob polnoči. Svetila je le polna luna. Vsa vas je spala le enajst letno dekle Lily je bedelo. Skrivala se je med drevesi in grmi. Rjavi lasje, segajoči ji do ramen so ji plapolali v vetru in njene čokoladno rjave oči so se svetile skozi grm. Tja se je odpravila, da bi odkrila skrivnost, ki naj bi se v njeni vasici dogajala že odkar je ta vasica sploh nastala. Čakala je. Ura je že odbila polnoč - to pomeni, da bi se moralo že zgoditi. Zdaj se bo! Kmalu! In res se je tisti trenutek pojavila svetloba v barvi mavrice. Torej so zgodbe resnične! Le kaj vse skupaj pomeni! Lily je splezala iz za grma in je stekla za svetlobo. Svetloba jo je vodila do narobe obrnjenega črnega lonca. Obrnila ga je. Iz lonca je poletela bela svetloba, ki jo je dvignila v zrak. Svetloba jo je prijela povsod kot jo je lahko. "Katerega smo danes! Povej mi!" Se je zaslišalo iz lonca. "30.7.1911! Izpusti me prosim!" Je zavpila Lily. Svetloba jo je res izpustila a Lily je padla v lonec, ki se je očitno dovolj razširil, da je Lily lahko prišla v njega. Takrat je lonec izginil in z njim tudi Lily.

Lily

100 let kasneje:

Enajst letna Luna je sedela na svoji postelji in je brala knjigo z legendami Majhne vasice. Zelo rada je brala še posebej zgodovinske zgodbe in legende. Kmalu je prišla do legende čarobne skrivnosti. Naslov jo je takoj pritegnil in začela je brati:

LEGENDA O ČAROBNI SKRIVNOSTI

Že od nastanka Majhne vasice naj bi se tam vsako polno luno ob polnoči dogajale nenavadne stvari. Mnogi ljudje so govorili o neki mavrični in beli svetlobi v gozdu in nihče ni razumel za kaj se gre. Ti dogoodki naj bi se ponavljali vsako polno luno ob polnoči. Govorilo se je, da je 30.7.1911 odšla enajst letna Lily opazovati kaj se bo res zgodilo v gozdu. Po tistem je skrivnostno izginila. Mnogi so jo iskali a nihče je ni našel.

"To je pa kratka legenda." Je sama sebi rekla Luna. "Čeprav kar malo strašljiva. O tem bi res lahko izvedela več." Takrat se je spomnila. "Danes je polna Luna in ob pol noči bo 30.7.2011! Torej to pomeni... torej to pomeni...." Konec stavka ji je vedno obtičal v grlu. Končno je šepetaje vendarle uspela reči: "To pomeni, da bo danes točno 100 let odkar je izginila Lily. O tem moram izvedeti več. Že vem! Ob polnoči bom odšla v gozd in poskusila bom ugotoviti, kaj se dogaja tam vsako polno luno ob pol noči.

Luna

Polna Luna. Majhna vasica že spi le eno dekle je pokonci. Skriva se med drevesi in grmovjem in čaka na mavrično in belo svetlobo, da ugotovi, da je res. Uro je ravno odbila polnoč. Pojavila se je mavrična svetloba. "Res je!" Je sama sebi rekla Luna in je stekla za svetlobo. Odpeljala jo je do lonca. Luna ga je težko obrnila a ji je vendarle uspelo. Iz lonca je poletela bela svetloba Luna je presenečeno gledala. Le kaj se dogaja? Je pomislila. Takrat se je svetloba obrnila proti njej in jo zgrabila. "30.7.2011!" Je zavpila Luna. Ni vedela zakaj a upala je, da ji bo to kaj pomagalo. Očitno ji je res saj jo je svetloba spustila a poletela je v lonec in skupaj z njim je izginila. Lonec se je pojavil nekje v neki nenavadni deželi, za katero nihče ne ve, da obstaja. Znova se je pojavila bela svetloba in Luna je poletela iz lonca. Ogledala si je deželo. Bila je zelo čudna. Takrat je lonec izginil. "Le kam je šel?" Se je vprašala. Nikjer ni bilo nikogar, zato se je Luna odločila, da bo koga poskusila najti in ga bo vprašala kje je in kaj se dogaja. Ravno se je odpravila naprej ko je zaslišala šumenja grmovja in par sijočih čokoladno rjavih oči, ki so jo gledale. "Kdo si ti? Ti, ki se skrivaš za grmovjem?" Zašumelo je in izza grmovja je splezalo dekle z rjavimi lasmi, ki so ji segali do ramen in s čokoladno rjavimi očmi. "Kdo si?" Je Luna ponovila vprašanje. "Sem Lily." Je reklo dekle. "Si tudi ti želela raziskati skrivnost lonca?" Luna je pokimala. "Ja in lonec me je ponesel sem. Kje sploh sva? In mimogrede - sem Luna." Lily me je pogledala in mi je rekla: "In prihajaš iz leta?" "2011. Stara sem pa 11 let." Je rekla Luna malo presenečena. "Ali ti ne?" Lily je odkimala. "Sicer sem tudi jaz 11 vendar prihajam iz leta 1911." "Počakaj torej pomeni, da si ti... torej to pomeni, da... Ti si tista Lily, za katero je v legendi o čarobni skrivnosti povedano, da je izginila? Ampak kako to, da si še kar stara 11? Že sto let si vendar tu." "Tukaj čas ne teče. Vedno si tak kot si prišel sem." Je rekla Luna. "Ampak... ali je kakšna možnost, da prideš nazaj domov?" Je upajoče in prestrašeno hkrati vprašala Luna. "Obstaja že vendar je zelo nevarna in zahtevna." Je odgovorila Lily. "Mi jo prosim poveš." Lily je malo pomislila nato je pa rekla: "Prav mislim, da ne bo nič narobe če ti jo povem." In začela je pripovedovati.
31. julij 2011
Next?
31. julij 2011
next? Tako ali tako nihče ne bere
16. avgust 2011
next!
30. avgust 2011
ejooo!!! jz sm zdele najdla tole in morm rečt, da če ne nextaš boš bogaa

bom mal reklamce nardila..

ti pa sam ne obupat...
22. januar 2012
next!
22. januar 2012
oo... Glede na to da si še aktivna - next!
23. januar 2012
Ok... Dobro bom poskusila kmalu nadaljevati, ampak danes najverjetneje ne bom imela časa.
23. januar 2012
Nextttttt
24. januar 2012
no bo kaj?
27. januar 2012
mi čakamo...
27. januar 2012
Ja... Menda bo jutri nadaljevala... (Tako mi je rekla...)
27. januar 2012
okk
28. januar 2012
neext!
28. januar 2012
next!
28. januar 2012
Naxtt
29. januar 2012
pa kdaj bo ta "jutri!?
01. februar 2012
Danes! Takoj pride next... Ko ga napišem...
01. februar 2012
Majhna vasica. Ljudje so jo z leti trudili obdržati takšno kot je bila vedno, a s časom so kot druga mesta in vasi morali oditi naprej. Tako je prišlo leto 2111. Vse se je spremenilo. Enajst let star fant Luka, se je odpravil na igrišče. V nasprotju z drugimi fanti se ni igral nogometa, že več kot 1000 let stare igre ampak je bral ali pa pisal dnevnik. Bolj dekliškega značaja je bil. Sedel je pod drevo in bral staro knjigo, ki jo je našel na podstrešju - Legende Majhne vasice in Legnede majhne vasice 2. Hitro je prebral eno legendo iz Legende Majhne vasice:

LEGENDA O ČAROBNI SKRIVNOSTI

Že od nastanka Majhne vasice naj bi se tam vsako polno luno ob polnoči dogajale nenavadne stvari. Mnogi ljudje so govorili o neki mavrični in beli svetlobi v gozdu in nihče ni razumel za kaj se gre. Ti dogoodki naj bi se ponavljali vsako polno luno ob polnoči. Govorilo se je, da je 30.7.1911 odšla enajst letna Lily opazovati kaj se bo res zgodilo v gozdu. Po tistem je skrivnostno izginila. Mnogi so jo iskali a nihče je ni našel.

"Uh, grozno," je pomislil Luka, v tistem trenutku pa je k njemu stopil Tom. Nogometaš. Eden od fantov iz njegovega razreda, ki ga ne marajo. "Znova za knjigo? Človek bi mislil, da je to drevo za tebe knjižnica!" Ker Luka ni bil preveč popularen se je večina fantov zasmejalo. Luka je pogled dvignil iz za knjige "Človek bi si mislil, da je nogomet edina zanimiva stvar na svetu. No vsaj za Toma," je bilo vse kar je rekel. Luka ni imel težave s takšnimi. Tom mu je knjigo izpulil iz rok: "Vau prastara je!" je rekel. "Iz katerega leta je?" "Iz leta 2011," je odvrnil Luka. "Zdaj pa bi mi jo prosim vr..." "Iz 2011! Vau 1000 let stara! Ampak dolgočasna zagotovo." Zadnjo poved je Tom dodal po pol minute tišine. "Druga je videti mlajša," je dodal. "Seveda, saj je nadaljevanje napisano 900 let kasneje. Samo 100 let je stara." "Samo 100 let? No dobro v primerjavi z drugo je to res malo... Hej nisem ti rekel, da ti jo že vrnem!" je hitro dodal Tom, ko mu je Luka vzel knjigo. "Saj ti je nisem posodil," S temi besedami je vstal in stekel stran.

Prebral je drugi del legende, ki je bil napisan v drugi knjigi:

Točno 100 let kasneje je izginila še ena enajst let stara deklica Luna. Izginila je na popolnoma enak način.

"Uh! 30.7. po legandah zaklet datu..." Takrat se je ustavil. "Danes je 30.7." Je ugotovil. "30.7.3011. Raziskat grem. Raziskati grem gozdno skrivnost." Je rekel.

Luka

---------------------------------------------------------------------------------------------
Lily je začela pripovedovati: "Torej vse se začne s tem, da se srečajo trije 100 let različni..." Opazila je, da je Luna ne razume zato je obrazložila: "Med seboj morajo imeti 100 let razlike recimo 1450, 1550, 1650. V najinem primeru je 1911 in 2011. Torej bi moral sem priti nekdo iz leta 2111 ali 1811. Ampak to je skoraj nemogo..." V tistem trenutku je padel na tla lonec in iz njega fant. Fant z rjavimi in očali. "Kaj se dogaja?" Je vprašal, v istem trenutku kot je Lily vprašala: "Iz katerega leta si?" Luna je samo strmela. "Iz leta 2111, zakaj?" Je vprašal. Luna je pogledala Lily. "Torej je prvi korak rešen! Imamo tri enako stare ljudi med tisočletnimi razlikami - eden iz leta 1911, eden iz leta 2011 in eden iz leta 2111." Luka je že odprl usta, a Luna je dejala: "Pozenje razloživa. Oziroma pozneje razloži Lily, kajti meni je jasno približno toliko kot tebi."
01. februar 2012
Evo tu je nadaljevanje. Next?
01. februar 2012
KONČNO!!
ja, hitro napiši next..
02. februar 2012
next končno si napisalaa
02. februar 2012
next! Drugače pa 1000 let stara in 900 let kasneje je verjtno mišljeno 100 in 90?
03. februar 2012
Ja, pravzaprav gre za to, da sem se prvo zmotila in Luka postavila v leto 3011 namesto v leto 2111 in sem po nekod pozabila popraviti
03. februar 2012
Haha... No saj razumemo kaj si mislila... Drugače pa next!
03. februar 2012
štekam, štekam..
kdaj pride pa nasledn delčk?
03. februar 2012
okej next!
03. februar 2012
Najverjetneje nadaljujem danes ali pa jutri. Bom še videla.
04. februar 2012
nexxxxxxxxxxxt
04. februar 2012
u59711
u59711
neeeeeeeeext! zlo dobr pišeš!
04. februar 2012
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg