Forum
Napisala bom zgodbico.

1.POGLAVJE:
Živjo!Sem Mija in prihajam iz Ljubljane.Imam dolge rjave lase in rjave oči.Moja postava ni ne vem kaj.Imam nekaj kilogramov preveč,ampak debela nisem.Hodim v osmi razred osnovne šole.Vsa leta sem bila odlična,skratka,gre mi čudovito.Nasploh živim preprosto in običajno življenje.Imam najbolj super starše na svetu (sicer znajo biti precej zoperni,ampak takrat sem pač gluha).Poleg njiju imam tudi super sestro Natašo.Z njo se res lahko pogovarlaš o vseh stvareh.Končuje srednjo kozmetično šolo in gre ji zelo dobro.Skratka,čez družino se ne morem pritoževati.Toliko za začetek,sedaj pa poglejmo za teden dni v preteklost...
jst:

Nataša:

a vam je zgodba všeč???

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

29. marec 2011
a nadaljujem???*
29. marec 2011
jaaa
29. marec 2011
u36663
u36663
Next
29. marec 2011
"Hej!Kako si?" sem vprašala svojo najboljšo prijateljico Emo,ko je stopila iz avtobusa.Vsak dan se je namreč pripeljala do našega bloka,nato pa sva skupaj odšli v šolo.Ema je že zelo dolgo moja najboljša prijateljica in lahko ji povem res veliko stvari.Zna me razvedriti in mi prisluhniti.Sicer ima nekaj napa,ampak ljudi moramo prejeti take,kot so,mar ne?Na pogled je Ema prikupnodekle.Ima zelo dolge lase,ponavadi spete v čop,rjave barve,njene oči pa so neka mešanica med rjavo in zeleno.Postavo ima veliko lepšo kot jaz,saj nima niti kilograma preveč.
"Saj veš,kako je pri nas.Ampak kaj bi se smilila sama sebi.Kar v redu sem.Ti?" je odvrnila.Pri njej doma je šlo res vse narobe.Njeni starši so se namreč ločevali in,verjeli ali ne,to mora biti zelo neprijetno.
"Ti je Pati že povedala?!" sem spremenila temo.
"Misliš tisto o njej in Roku?Ja,sedaj tudu jaz vem,da sta par.Včeraj mi je poslala SMS."...
29. marec 2011
Zdej na začetku je mal brez veze,sam pol bo boljše.
29. marec 2011
next
29. marec 2011
Ema:

29. marec 2011
Patricija ali Pati,kot sva ji rekli krajše z Emo,je najina prijateljica.Tudi ona je zelo v redu in dobro se razumemo.Je največja izmed vseh treh (sledi ji Ema,najmanjša pa sem jaz).Ima dolge lase,pobarvane na rdeče in rjave oči.Rok pa je najbolj kul fant,kar jih poznam.Sedaj si gotovo mislite:Na koncu zgodbe boš zagotovo ti njegova punca!Motite se.Je sicer dokaj lep,vendar nikoli ne bi bila več kot njegova prijateljica.Ima črne lase in temno rjave oči.Trenira nogomet in kolikor mi je znano,želi postati svetovno znan.Z njim si dokaj redno dopisujem po mobilc,s Pati pa si že nekaj časa nisva pisali.Pravzaprav zadnje dni sploh nisva veliko govorili.Ponavadi sva si redno pisali,sedaj pa je propadlo še to,saj je punca izgubila mobilni telefon.Čakajte,samo malo...
30. marec 2011
next
30. marec 2011
Pati:

Rok:

30. marec 2011
"Ema,kako ti je lahko Pati napisala sporočilo,da sta z Rokom par,če je izgubila telefon?" Emi je postalo nerodno."Eee...No...Sem mar rekla,da mi je poslala SMS?" Takoj mi je postalo jasno,da mi nekaj prikriva.Vedela sem tudi,kako bom ugotovila tisto,česar mi noče povedat.Odločno sem rekla:"Samo toliko,da veš:vem,da mi nekaj prikrivaš.Pa še nekaj.Dobro vem,da Pati ni izgubila telefona!"
"Kaj?!Torej ti je povedala,da vama je z Rokom to rekla,ker je zapravila preveč denarja?"
No,uspelo mi je.Vse je postajalo nekam čudno.
"Ampak zakaj jaz ne bi smela tega vedeti?" sem jo začudeno pogledala in se vstaviila.Ko sva tako obe obstali,je postalo sila neprijetno.
"Joj!Ta moj dolg jezik!" je Ema kar poskočila.Zavzdihnila je in nadaljevala:"Veš,zakaj ne smeš vedeti?Ker vse poveš Roku!Zato ti tudi ne bo povedala,da ga bo pustila!Oh,jej..."
30. marec 2011
next!
30. marec 2011
Sedaj je tudi v meno zavrelo."Kaj?Ali je čisto nora?Sploh ve,kaj bo izgubila?"
"Mija,utihni in me poslušaj!"me je prijateljica skušala pomiriti."Jaz se čisto strinjam s Pati,vidva z Rokom sta skoraj ves čas skupaj!"
"O,kaj res?In kako naj bi najino prijateljstvo vplivalo na njuno zvezo?" sem jezno rekla.Ema je z nenavadno visokim tonom odbrusila:"Misliš,da gre le za prijateljstvo?!"
"Res si zmešana!Prepričana sem,da potrebuješ zdravnika.Oprosti,ampak Rok je najboljši prijatelj,kar sem jih kdaj imela."
Res nisem vedela,kaj naj rečem,saj se je zgodilo prvič,da z E
30. marec 2011
Emo nisva razmišljalli enako,vsaj o Roku ne.Ne rečem,da se nisva nikoli sprli.Nasprotno,velikokrat sva se sporekli,vendar še nikoli zaradi tako smešno neumnih stvari.
"Okej.Jaz sem poslušala tebe,zdaj pa boš ti poslušala mene!" sem jezno rekla.Nisem razumela.Zakaj se je tako spremenila?
"Ti nisem rekla,da nočem govoriti o tem?Sploh pa ne s tabo," je rekla tiho.
"Ja,seveda,da nočeš,ko pa se raje ukvarjaš s Pati in z njenimi načrti,kako pustiti Roka.Imam prav?Hitro,steci k Pati!Samo toliko,da ti je jasno:jaz sem na Rokovi strani,pa naj bo,kar hoče!"
"Prav imaš," je veselo rekla Ema.
Oh,hvala bogu,Končno ji je potegnilo,da sva z Rokom samo prijatelja.Pa je stvar rešena,sem bila prepričana.Na moje veliko presenečenje je Ema nadaljevala:
"Grem k Pati,ki je boljša prijateljica kot ti!" Stekla je stran.
"Kaj?!" Usedla sem se na ograjo.Res sem bila presenečena,da je Ema tako govorila z mano.Bili sva pravi prijateljici,v dobrem in slabem.Sedaj pa sva se sprli zaradi neumnih najstniških problemov.
Punca se s Pati ni nikoli dobro razumela,le kaj jo je pičilo,da je sedaj na njeni strani?Mar jo res tako moti,da se dobro razumem z Rokom?Nič več mi ni bilo jasno...
30. marec 2011
"Mija!Hej,Mija!"
"Eee...Kaj?" sem rekla izgubljeno.
"Je vse v redu?" je vprašal neki fant.
Takoj sem ga prepoznala.
"O,živjo,Rok.K...kaj počneš tukaj?"
"V šolo grem,pa ti?"
"Sedim na ograji," sem rekla,a ta odgovor se mi je zdel zelo neumen.
"No..." je previdno nadaljeval Rok,"to je vendar očitno.Je kaj narobe?"
"Ne," sem odvrnila počasi in v tem trenutku so me začeli zanimati moji čevlji.Mimogrede,bile so navadne allstarke,ki so tako priljubljene med mladino.
"Ja,seveda.No,ne verjamem ti.Ampak,okej,okej,če mi nočeš povedati,pa nič!" je rekel in odšel naprej,a se je nemudoma ustavil in prišel nazaj."Misliš cel dan sedeti tukaj?Kaj praviš,če bi šla v šolo?!"
"Haha!Zelo smešno!Ampak ne,hvala!Raje bom sedela tukaj!" sem na kratko rekla.Sploh mi ni bilo do tega,da bi šla v šolo.Če samo pomislim,da bom tam srečala Emo in Pati,o,ne.Ne bom šla...
31. marec 2011
Ugotovil je,da mu ne bom povedala,kaj je narobe,zato je rekel:"Oprosti,ampak danes moraš v šolo.Saj veš,no...Danes bosta Tim in Nejc vprašala Emo in tebe,če bosta plesali z njima na zaključnem plesu!"
Seveda,danes naj bi dobila soplesalca.Plesne vaje in vse druge priprave se bodo začele konec tedna,zato je bil skrajni čas,da si najdem soplesalca.Želim si plesati z Nejcem in nekateri prijatelji so mnenja,da tudi on želi plesati z mano.To bi bilo čudovito,saj je zelo...,khm,...no...,lep.Ima malce skodrane črne lase in čudovite zelenomodre oči.Te so res izjemne.Moram priznati,da sem kar malo zaljubljena vanj.Trenira nogomet,ki ga ima zelo rad.Poleg nogometa hodi tudi v glasbeno šolo,kjer igra bobne.Ampak dovolj o Nejcu,gremo nazaj k Timu.
Tim obiskuje 8.a (Rok in Nejc pa 8.c).Med seboj se zelo dobro razumejo.Tim ima bujno skodrane rjave lase.Trenira ragbi.Sicer ta šport v Sloveniji ni preveč popularen,on pa pa se je zanj navdušil,ko so ga predstavljali na šoli.Moram povedati,da je Tim največji šaljivec,kar jih poznam.Njegovim šalam se preprosto moraš smejati...
31. marec 2011
Nejc:

Tim:

31. marec 2011
"
31. marec 2011
"Eh...Če mene vprašaša,iz tega tako ali tako ne bo nič!Na koncu bomo vsi plesali s svojimi sošolci!" sem rekla žalostno.
"Oprosti...To pa ne bo držalo.Midva s Patricijo bova zagotovo plesala skupaj.Če pa vi ne boste,pa to nikakor ni moj problem!"
Oh,Rok.Ko bi le vedel,kaj te čaka...Me prav zanima,če boš še tako razpravljal o Pati,ko te bo pustila.Tega mu seveda raje niesem omenila,saj ga nisem želela razžalostiti.
"Haha!Lahko bi bil bolj sočuten!" sem rekla.
Smejal se je:"Oh,Mija,daj no.Samo hecam se.Seveda boste plesali skupaj!Sedaj pa bi bilo dobro,če bi končno šla v šolo,ker sva že tako zamudila prvo uro."
"Ne!" sem se prestrašila in skočila z ograje."Kaj bova rekla učiteljem?"
"Hvala bogu!Zdaj si Mija,kakršno poznam!" je rekel veselo.Ko pa je opazil moj zaskrbljeni obraz,je hitro dodal:"No,jaz bom rekel,da sem zamudil avtobus,ti...ti pa lahko rečeš,da si imela zdravnika."
"Saj nisem bolna," sem ga opomnila.
Zopet mi je pokazal svoje bele zobe:"Okej,potem pa povej,da nisi hotela v šolo in da si se z mano pogovarjala o zaključnem plesu!"
"Ja,seveda!Prav,si bom že kaj izmislila.Pridi,pojdiva že enkrat!"
Končno sva odšla proti šoli.Ko sva prispela tja,se je druga ura že začela.
"Mi imamo matematiko," je rekel Rok,"zato moram v tretje nadstropje."
"Prav,se vidiva kasneje,jaz imam likovni pouk v pritličju!" sem odvrnila.
"Adijo!" je še pozdravil in odhitel v tretje nadstropje.
Odpravila sem se v učilnicoza likovni pouk.Ko sem vstopila,me je učiteljica prijazno vprašala:"Kje pa si bila prvo uro?"...
31. marec 2011
"Dan,gospa Ana.Oprostite,ampak bila sem pri zobozdravniku," sem rekla hitro.
"Potem pa ni nobenega problema.Sedei,prosim,in dokončaj sliko," je prijazno rekla.
Gospa Ana je najboljša in najbolj prijazna učiteljica na šoli.Je ena redkih,ki ne delajo razlike med šolarji,in to je zelo dobro.Morala sem sesti poleg Sare,saj je na mojem mestu že bila Pati.Z Emo sta se neumno hihitali.Ko sem sedla,mi je Filip,najbolj nadležen fant v razredu,rekel:"Zobozdravnik?Pa kaj še!""Filip,daj mi mir in teži komu drugemu..."Ura se je vlekla,saj je bil Filip zelo nadležen.Sara je bila okej,ampak pogrešala sem svoje pogovore z Emo.Ko se je končno oglasil zvonec,sem slišala pogovor med Emo in Pati.Slednja je rekla:"Veš,da sem danes zjutraj govorila z Nejcem?Rekla sem mu,da Mija misli,da je kmet!" Ob tem se je glasno zakrohotala.Ema je previdno začela:"To je zelo nesramno...Dobro veš,da Mija nikoli ne bi rekla tega in sploh ne bo vesela,ko bo izvedela,kaj si naredila!""Ah,koga briga ona!" je odbrusila Pati in besedo ona izrekla z velikim gnusom."Čakaj malo,je Mija slučajno zaljubljena v Nejca?"Ema je prebledela."Ne,ne,tega...Kaj počneš?!" Pati je začela teči proti Nejcu,ki je ravno prišel v pritličje.Kako sem bila jezna!Mislila sem,da ne more biti slabše,a kmalu sem ugotovila,da je lahko."Hej,Nejc!Veš,da je Mija zaljubljena vate?" se je zadrla Pati.Zdaj je pa dovolj.Samo še eno besedo,pa bo videla,kdo je Mija! sem pomislila.Ampak zgodilo se je ravno to,kar sem si želela."Oprosti,ampak res te ne razumem več.Zjutraj praviš,da je rekla,da sem bedak,zdaj pa,da sem njen princ na belem konju.Resno,to je preveč za mojo glavo.Mislim,da bo bolje,če se boš posvetila Roku in vajini zvezi.Naju z Mijo pa pusti na miru.Se ti je posvetilo,kaj mislim?Sedaj pa,če mi oprostiš,moram k pouku."Že je hotel oditi,a je še dodal:"Saj res,Ema,pozdravi Mijo!" Veselo se je nasmehnil in odšel v razred...
01. april 2011
Pred petimi minutami sem mislila,da je to najhujši dan v mojem življenju,a ko sem videla Patijin presenečen in potrt obraz,sem si takoj premislila.Ure so se še vedno vlekle.Ko sem mislila,da bomo lahko odšli domov,smo imeli šele glavni odmor.
Mirno sem sedela za mizo in s Saro sva delali domačo nalogo in matematike:"Čakaj malo,kaj ni tukaj 3.456?" sem se pozanimala pri Sari,a mi ni uspela odgovoriti,saj je z zanimanjem pogledala proti vratom."No,vidiš,da te je vprašal!" je Pati glasno rekla Emi.Takoj mi je postalo jasno,da govori o Timu.Emina lica so dobila nenavadno rožnato barvo."Hja,saj...Mislim,no...Bova Miji povedali za Nejca?" "Seveda," je preveč veselo odvrnila Pati.Prišli sta do mene."Sorry,Mija,vendar sem ravnokar govorila z Nejcem." Kaj mu je rekla tokrat?! me je prešinilo."In rekel mi je,da že ima soplesalko,tako da ti na žalost odpadeš!" je sladko začebljala Pati.Ema jo je ostro pogledala,Pati pa jo je brcnila."Veš kaj!" sem odlično rekla. "Mni je pa res vseeno,s kom pleše.Kot da je edini fant na šoli!" Pati me je debelo pogledala. "Sedaj pa,prosim,če mi daš majčkeno prostora,da grem na stranišče!Hvala!" sem tudi sama dejala z nekoliko povišanim glasom in besno odšla proti vratom.Razjarjeno sem odprla vrata,a pri tem se je v nekaj butnila.Šit!Pardon-ups!!Na tleh je ležal Nejc."Kaj ne moreš...?" je začel,a ko me je videl,se je nekoliko pomiril."Ah,ti si.Sta ti Ema in Pati povedali,da sem te iskal?" je vprašal.Po čelu mu je začela polzeti kri.Ne,na to malenkost sta pozabili,sem dejala sama pri sebi.Počutila sem se res neumno.Pred mano je ležal fant,ki je bil že skoraj čisto krvav,pa še s hodnika so buljili v naju.To je opazil tudi Nejc,zato je hitro dodal:"Tole pa prav zoprno boli.Bi šel mogoče kdo po učitelja?" Končno je neko dekle pripeljalo učiteljico biologije."Kaj pa si počel?!" je ta ostro vprašala Nejca.Njegove oči so pogledale k meni,moja glava pa se je sama od sebe sklonila proti mojim copatam.Poglej,sem si mislila,tvoji copati imajo luknjico!Zopet se je oglasila biolognja. "Torej,Nejc,kaj...?" A vprašanja ji ni bilo treba dokončati,saj jo je fant naglo prekinil:"Eee...ponesreči sem se...eee...zaletel v vrata!" je končno izjavil. "Kaj resno?!No,vstani že,mislim,da te je treba nekoliko pokrpati!" je rekla in Nejcu pomagala na noge. "Ti,gospodična,pa pojdi v razred.Si slučajno opazila,da je že zvonilo?" me je opomnila.Moram priznati,da me sploh ni več tiščalo na stranišče,zato sem se res odpravila v razred...
01. april 2011
u36663
u36663
Next
02. april 2011
neeeeext
02. april 2011
Ko sem sedla,sem na dva listka hitro nakracala:Najlepša hvala,ker sta mi sporočili,da me Nejc potrebuje!!Listka sem prepognila in ju vrgla Pati in Emi.Pati je le skomignila z rameni in videlo se je,da ji je čisto vseeno,kaj si mislim,ko sem pogledala Emo,pa sem dobila občutek,da ji ni bilo čisto vseeno.Hitro je vzela pisalo,na nov papirček nekaj hitro mapisala in ga vrgla Pati.Sama sem se posvetila dremanju,saj je bila ura matematike za znorez dolgočasna,Emi in Pati pa sta si do konca ure vneto dopisovali.Končno sem le dočakala šesto uro,po kateri sem končno lahko šla domov.Ravno sem iz torbe potegnila ključ od vhodnih vrat,ko me je nekdo poklical.Obrnila sem se in na avtobusni postaji zagledala Roka."Živjo," je potrto rekel Rok,ko sem prišla do njega."Kaj pa je?Nekam nerazpoloženo mi deluješ..." "Eh..." je zamahnil z roko."Pa saj ni nič." "Ja,ja,pa kaj še!Hitro povej,je kaj v zvezi z Pati?" Bingo!
"Nje mi pa sploh ne omenjaj!" je zavpil. "Sploh ne vem,kaj jo je pičilo.V šoli mi je rekla,da ji je že bedno,ker v resnici sploh ne hodiva,Čakaj...kako je že rekla:"Mislim,da je enostavno neumno,da sva še skupaj,ko pa se druživa desetkrat manj,kot sva se,preden sva hodila!" Poskusil je oponašati Pati,a muni uspelo,zato sem se preprosto morala zasmejati:"Če vprašaš mene,je postala strašansko čudna.Precej bedasto se obnaša!In če nisem preveč direktna...Mislim,da si zaslužiš veliko boljšo punco,kot je ona!"...
03. april 2011
u37905
u37905
next!!!
03. april 2011
u36663
u36663
Next
03. april 2011
neextiii!!
03. april 2011
Rok se je nelagodno prestopil,zato sem hitro rekla:"Ne ne ne!Ne razumi me narobe.Naj te pomirim,všeč mi je nekdo drug!" Rok je postal boljše volje:"No,potem je že bolje." Sedaj sem jaz povesil glavo. "Sicer s tabo ni nič narobe.Naravnost čudovita punca si...Naravnost za Nejca!" je še dodal. "Haha.Res smeano.Veš kaj...Glede Pati pa se ne sekiraj,zadnje čase je malo preveč občutljiva!" "Ja,vem,da je postala čudna,ampak problem je v tem,da mi je še vedno všeč," se je kislo nasmehnil Rok...
03. april 2011
neeext
03. april 2011
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg