skeči

• Love&Pets
    Love&Pets
    06. januar 2012 15:06
    Živijo!
    no, jaz pa sem že velikrat za šolo naredila kakšne skeče, ki smo jih potem zaigrali in tukaj jih bom objavila, če boste hoteli kakšnega, če jih boste potrebovali, ali pa samo branje za zabavo. Večina skečev je smešnih. Upam, da vam bo ta stran všeč in da vam bo kakšen skeč zelo prav prišel.
    Tore, sprostite se, berite in uživajte!

P.S.: Zaželeno je, da napišete svoja mnenja, če se vam jih ne da pisat-nič hudega, ne zamerim.
  • Love&Pets
    Love&Pets
    06. januar 2012 16:05
    Božična igra

Govori o mami in o dveh petletnih sestricah, ki se pripravljajo na božič. (pišem sama, ta igra je bila že zaigrana-teden pred božičnimi počitnicami smo jo zaigrali v šoli-bilo je res odliiiiiiično!)

Igrajo:

D=Dudel-Dadla

Oblečena naj bo čim bolj otorško, ima naj dva visoka čopka, črne pajkice in enako majico kakor Alekseja.

A=Alekseja

Oblečena naj bo enako kot Alekseja, tudi čopka naj ima enaka, če nima istih oblačil naj bo oblečana ČIM BOLJ podobno. (Lara in jz sva ble tedve sestrici in sva bile čist enake in je ful dobr pršlo.)

M=mama

Lahko je naličena, lahko ima čevlje z visoko peto, vglavnem mora zgledat čim bolj odraslo. (Laura je igrala mamo in je imela čevlje z peto in so se vsi fulllll smejal k je komaj hodila v njih)

1.PRIZOR

Aleskseja in dudel-dadla ležijo, kakor da se pripravljajo na spanje

D: (šepetaje) Alekseja, a greva pogledat kaj nama je božiček prinesel?
    A: (jezno, strogo)Ne, ker mi je mami povedala, da če vidiš božička, da ti potlej nič ne prinese…
    D: (zamahne z roko) ah, itak nama ne bo nič prinesel če pa nisva bile pridne! A: (žalostno) misliš?
    D: (filozofsko) Ja, mislim, da ja. Kaj se res ne spomniš, ko sva enkrat za božička dobile barbike pa sva jim ponesreči lase odrezale? (sramežljivo) Pol drugič, ko sva dobile barbike pa nisva škarij našle…
    A: (kot da se ji je ravno kar posvetilo) Aja! Ti misliš tisto, ko nisva našli škarjic, pa sva jim pol kar z motorko lase odrezale!
    D: (vesela, ker se ji je končno posvetilo) Ja, tisto ja. Ampak potlej sva čisto ponesreči kar cele barbike prerezale… (žalostno) tako da ne vem če nama bo božiček kaj pod smrekicopustil. A: (prikimavajoče) Maš prav… samo… (začudeno) ojoj! (na smešen način prestrašeno) Dudel-dadla, smrekico sva pozabile postaviti!
    A&D: (hitro se usedejo) smrekcaaaaaaaaaaaaaaaaaaa !!!!!!!
    A: (stečejo k mami) (histerično) mami,mami, smrekico smo pozabili postaviti!
    M: (umirjeno) ah, punčki moji, kaj ga pa hecate. Saj danes vendar ni božični večer. Pojutrišnjem bo.
    A&D: (začudeno pobuljijo) A?!
    A: (grejo nazaj v sobo) (obtužojoče) vidiš, če se ti ne bi spomnila tega božička, bi jaz že zdavnaj lepo spala.
    D: (filozofsko) Kaj če bi bil pa danes zares božiček? Potlej sploh smrekice ne bi našel !
    A: (jezno) ja, ampak danes na žalost ni božični večer!
    D: (obtužojoče) drugače si se pa ti spomnila te smrekice!
    A: (zaigrano začudeno, hkrati nesramno) a zdaj sem pa jaz kriva ?!
    D: (nesramno) ja, ti si kriva. (natakjeno) Grdo noč! (pokažeta si jezik)

2.PRIZOR

Naslednji dan pri kosilu.

M: imam eno nalogo za vaju. danes boste šle v gozd in našle najlepšo božično smrekico.
    A&D: kaj res?!
    A: mami, ali lahko že greva, prosim,prosim, mami!
    M: prav ampak najprej pojejta.
    D: okej. Alekseja, daj hitro že zbasaj to pečenko v usta potlej pa greva!
    A: pa kaj težiš?! Jaz bom že pojedla in to takrat ko se mi bo pač zazdelo, da sem te dovolj razdražila…
    D: a zdaj se pa še norca delaš iz mene ?! Mar boš do polnoči čakala da me boš razjezila toliko kakor se bo tebi zazdelo ?!
    M: (vskoči vmes, a jo Alekseja in Dudel-dadla preslišita) dekleti, no…
    A: (prestrašeno, jecljajoče) ja,ja,ja, se mi zdi da sem te že zdaj dovolj razdražila, no pridi greva zdaj!
    D: (zavije z očmi) prav no, pridi greva mevža.
    M: (Alekseja in Dudla-Dadla gresta proti »vratom«) lepo se imejta in bodite pridni!
    A&D: (zdolgočaseno zavpijeta) itak, mami!

3.PRIZOR

V gozdu

D: pa kje bi bila kakšna dobra jelka?
    A: ne vem, tečka. Jaz osebno, nikjer ne vidim smreke, ki bi jo potrebovali. Saj veš, tiste z okraski.
    D: aha, jaz že vem, kje jo bova našli! Pridi, greva domov karte igrat in če zmagaš ti povem kje bi jo lahko dobili.
    A: Itak te bom premagala…

4.PRIZOR

Doma Alekseja in Dudel-Dadla igrajo karte

A: (zamišljeno) Ej, samo, a ti veš zakaj se božiček pelje z jelenčki ?
    D: (zdolgočaseno) Ja, vem ja. Saj to bi morala tudi ti vedeti.
    A: Ampak žal ne vem. In, zakaj?
    D: (skomigne z rameni in zdolgočaseno reče) Ker je bencin predrag.
    A: (nekaj časa počaka) ha,ha, zmagala sem! Zdej pa mi pokaži takšno smrekico, ki bi jo lahko mi imel.
    D: o ja, saj res. Na internetu sem jo našla, samo v Googlu pojdi na slike pa vtipkaj božična jelka pa jo boš dobila.
    A: (srepeče gleda, potem pa razjarjeno prhne kot kašna mačka)
    Phhhhhhhhhhhhh!
    D: (s pogledom »kaj je s tabo« se nagne nazaj potem pa se nagne naprej in zalaja) vuf,vuf! A: No in kje naj sedaj dobiva smreko?!
    Dkakor da jo nič ne zanima si grize nohte) ne vem mami pojdi vprašat.

5.PRIZOR

Naslednji dan zjutraj (dan, ko zvečer postane-božični večer)

D: amm… mami, veš, no nisva našle nobene smrekice. Prav nobene.
    A: ja, povsod sva iskale pa nikjer nisva našle smreke z niti enim okraskom.
    M: (zgroženo) in vidve sta mislili najti drevo z okraski? (z vzdihom, hitro z zavijanjem oči) Sveta Marija pomagaj. (z normalnim tonom glasu) še dobro, da imamo na podstrešju še plastično jelko.
    D&A: (se spogledata )fijuff…

6.PRIZOR

božični večer

A: (postavljajo smrekico ali zavijajo darila) Ojoj, poglej koliko dela še imava...
    D: Ja pa saj nama je mami rekla da nama bo pomagala, ko bo skuhala.
    A: ja, ampak lej kolk je že ura! Božično risanko bova zamudile!
    D: Kako pa ti veš kolk je ura? Sej si stara toliko kot jaz! Pet let!
    A: Prav no.
    M: (Pride iz kuhinje) no, sedaj vama bom pa pomagala. oh, joj! koliko dela še imamo! veste kaj? pojdite vedve raje kar risanko pogledat, ker če ne, mii bosta samo v napoto.
    A: lahko greva risanke gledat?
    A&D: (se spogledata, navdušojoče) JUPIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!
    M: No, pa ne razgrajaj te preveč. Sedaj pa kar pojdita v sobo.
    D: prav, ampak če slučajno zaspiva, naju zbudi, da bova vidle božička, pa mu naročile naj nama da kaj več daril!
    M: To je pa čisto od vaju odvisno. Lahko noč in Vesel božič!
    A&D: nočko mami! in vesel božič tudi tebi!
    ________________________The End__________________________
    Upam, da vam je všeč . komentirajte, prosim
  • Acacia Clark;*
    Acacia Clark;*
    12. januar 2012 18:50
    js bi škeč o stari šoli pa da je čim bol smešn pa v njem naj bo 6 učencev učiteljica in ravnateljica prosim hvala
  • ғυcκıпɢ.cαpтαιɴ
    ғυcκıпɢ.cαpтαιɴ
    12. januar 2012 18:56
    next skeš !
  • ғυcκıпɢ.cαpтαιɴ
    ғυcκıпɢ.cαpтαιɴ
    12. januar 2012 18:56
    "skeč"
  • Love&Pets
    Love&Pets
    19. januar 2012 20:31
    kiss_girl
  • Love&Pets
    Love&Pets
    19. januar 2012 20:31
    kiss_girl

upam, da ni prepozen ampak vse en:

Učenec št. 1 = 1
    Učenec št. 2 = 2
    Učenec št. 3 = 3
    Učenec št. 4 = 4
    Učenec št. 5 = 5
    Učenec št. 6 = 6
    Ravnateljica = R
    Učiteljica = U

1. prizor-učiteljica pride v razred, vsi že sedjio na klopeh

Vsi učenci: (kot v pevskem zboru) Dobro jutro gospa učiteljica!
    U: (ogorčeno ) Kakšna gospa! Saj to je nezaslišano! Doletela vas bo huda kazen! Kako si mi drznete reči gospa?! Gospa, kaj ?! Gospodična sem, dragi nevzgojeni učenci, GOSPODIČNA!
    Vsi učenci: (v zboru) Oprostite, gospodična učiteljica.
    1: (Takoj po "oprostite gospodična učiteljica") Ampak jaz dajem pritožbo.
    U: (strogo)kako lepo prosim, mladi mož/gospodična?
    1: (filozofsko) Dajem pritožbo, da ne poveste vsega, torej niste povedali kakšna bo kazen!
    2: (filozofsko) In jaz dajem pritožbo, da bi vi morali potsati gospa- le poglejte se, koliko let že imate!
    3: (še s prstom pokaže ) Pritožujem se, da ste nam rekli, da smo nevzgojeni!
    4: (takoj za 3-ko) Jaz bom dal/dala pritožbo glede tega, da nas vi niste pozdravili!
    5: Moja pritožba temelji na pritožbo (ime 4-ke)! če ste že vi tako zelo vzojeni, zakaj nam potem niste odzdravili?
    6: (vzklikne) Se strinjam!
    U: (živčno) Počakajte, stop,stop! (ogorčeno) Kako si upate takole pregovarajati učiteljico! Vsete kaj? Tudi jaz dajem pritožbo! In to ravnateljici, osebno!
    1: (izzivalno) Ja, kaj ji boste pa rekli?
    2: Pa naj ravnateljica kar pride v učilnico!
    3: Ja, naj pride v učilnico!
    4: Aha, da bomo tudi mi povedali svoje pritožbe!
    5: Tako je!
    6: Sem popolno enakega mnenja!
    U: (strogo) Oh, kako presneto dobro ste izurjeni v odgovarjanju! Vsem cvek v redovalnico!
    1: (izizivalno) Ne ne boste, ker dajem še eno pritožbo.
    2: (preprosto) Pa dejte poklicat ravnateljico no!
    3: In naj pride točno v to učilnico!
    4: ja,ja, točno v TOLE TUKAJ!
    5: No, kaj še čakate?
    6: Zmigajte se že, gospodična! Pa še očitu bom zatožu, ker ste mi zapisali cvek!
    U: (Zares ogorčeno) Pha, zdaj grem pa res po ravnateljico!
    1: (skomigne z rameni) Vi kar.
    U: (s poudrakom na INNNN) INNNN- da se mi nihče niti ne premakne, niti ne trzne z očesom, niti izovori ene same besedice!

(učiteljica gre, učenci pa ji pokažejo jezik)

2. prizor, pride ravanatlejica:

R: Kakšne pritožbe vi vse dajete?!
    1: Kot sem že povedal/a, dajem pritošbo da učiteljica ne pove vseg...
    R: Dovolj bo. Preveč nakldaš.
    2: Jaz dajem resno pritožbo glede starosti naše učiteljice, morali bi že postati gospa!
    R: Gledee tega so posebna pravila. Naprej.
    3: Učteljica nam je rekla da smo nevzgoje...
    R: Blefiraš. Naslednja pritožba!
    4: Učiteljica nas ni pozdravila!
    R: Kratko in jedrnato. Ampak kakor vidiš, vas tudi jaz nisem pozdravila.Naslednji.
    5: Se strinjam s (4-ka).
    R: Cvek. Povedati moraš svoje mnenje. In ti, zadnji/zadnja?
    6: Moram res ponavljati?
    R: Ne, ni ti treba. Konec. Torej, zdaj ste se naučili, kaj je sodišče. Še kaj?!
    U: O,ja. Dobiti morajo hudo-o ne, zelo hud...-ne, bolje bo če rečem-smrtno kazen!
    R: Prav. Vsi učenci ste odpuščeni. Torej ne delate več v šoli.
    U: Ampak, ravnateljica, mar ne bi prej malce razmislili?
    R: Ne, ni mi treba razmišlajati, škoda možganov.
    2: Torej, to pomeni, da lahko zdaj gremo?
    R: Kdo je rekel, da ne smete? Na svidenje.
    Vsi učenci: JUPIIII!!!!!!!!!!
  • Love&Pets
    Love&Pets
    19. januar 2012 20:32
    kiss_girl, upam da je o.k.
  • Love&Pets
    Love&Pets
    19. januar 2012 20:38
    dark angel 77 :
    next skeč od Dudle-dadle,Alekseje in mame, ne vem če bo kej kmal... veš, ker mi to vse zaigramo, poleg tega moram še ene šter učence noter dodat, veš in bo ful velik za pisat. ti pošljem sporočilo (po zasebcu) ko bom nardila novi del (ha,ha, naslov: Alekseja, Dudle-Dadla, mama in sorodniki 2 (v 3D ))
  • мυƒιηη ✿
    мυƒιηη ✿
    23. januar 2012 18:46
    Heii. Ful sta dobra.! A loh še men pošlš zasebca.?
  • Love&Pets
    Love&Pets
    30. januar 2012 17:23
    Oki, ampka to ne bo še kmal.
  • nessye
    nessye
    22. marec 2012 17:26
    hej, a imate še kakšen škeč na temo šola, ali pomlad, ali mama? Bi jih nujno potrebovala, ker morajo biti primerni za v šolo.
    LP
    nessye
  • baina loca
    baina loca
    15. maj 2012 14:51
    heej.! jez pa bi rada imela skeč za konec šolskega leta in če bi lahko to potekalo čim hitreje.!
    že vnaprej se ti zahvaljujem.!!
  • samo1
    samo1
    18. december 2012 16:39
  • samo1
    samo1
    18. december 2012 16:41
    ali lahko prosim napišeš še kakšnega smešnega
  • samo1
    samo1
    18. december 2012 16:41
    zdaj
  • samo1
    samo1
    18. december 2012 16:42
    za dve osebi
  • samo1
    samo1
    18. december 2012 16:43
    bolj kratkega
  • rogelj jost
    rogelj jost
    24. maj 2013 23:15
    Ja zivijo jaz bi tudi potreboval skec smesnega za 2 ali 3 osebe. Hvala
  • ultrasBGMS1919
    ultrasBGMS1919
    11. julij 2014 22:16
    MATI UMIRAM
    Nastopajoči: Sin, mati, župnik + 2 ministranta, reševalec + doktor in »režiser«.
    Opis skeča:
    Medtem ko mati pometa po kuhinji sin pride domov iz sprehoda ranjen in pribeži mami v naročje in ji pove, da je bil ranjen in da umira. Nato mati pokliče reševalca ter doktorja. Ko pride doktor do sina ga prime za vrat in materi pove da je sin mrtev. Nato mati pokliče župnika, ki pride z dvema ministrantoma, ki držita vsak po eno svečo. Župnik mu da pokoro. In nato nastopi režiser, ki se jezi na igralce, (ker naj nebi dobro igrali. Zgodba se pa odvija v 6 različnih delih (normalen, poooočaaaaseeen, hiiiiteeeeer, vesel  , žalosten  in pijan) in na koncu se še doda en del, kjer nastopijo »telebajski« (lahko se pa še dodajo različni deli, ampak na koncu bi naj vedno bili telebajski). In ko odigrajo na koncu skeča povejo: »čas je za telepapa, čas je za telepapa, čas je za telepapa,…«
    SIN: Mati. Ranjen sem. Umiiram….
    (pade materi v naročje)
    MATI: Ne sin moj, ne umri!!... (zakriči): Dooooktooooor!
    (reševalec z doktorjem, pride do umirajočega sina, mu preveri srčni utrip, in ko opazi, pove materi)
    DOKTOR: Mrtev je!
    MATI (zakriči): Žuuuuuuuuuuupniiiiiik!
    (pride župnik z dvema ministrantoma)
    ŽUPNIK: Gospod daj mu večni mir in pokoj, počivaj v miru!
    REŽISER: Pa kaj je zdaj to, pa dajte to malo počasneje odigrajte!
    (PRI TELEBAJSKIH SE PA NAKONCU VSI NASTOPAJOČI POVEJO »ČAS JE ZA TELE PAPA, ČAS JE ZA TELE PAPA!« 
    Med vsakim delom, se odigra v takšnem tempu, kot ga pove režiser. Kaj pove režiser pri določenem delu:
    Hitreje Pa kaj je zdaj to? Dajte nekaj življenja iz sebe, igrate počasi kot polži, dajte to malo hitreje.
    Veselo Pa kaj je zdaj to? dajte malo bolj živahneje, mislim, da se vsem zdi dolgočasno.
    Žalostno Pa kaj je zdaj to? Kako ste lahko tako veseli ob tako žalostnem dogodku, dajte malo bolj da se bo povezovalo z tem dogodkom!
    Pijano Pa kaj je zdaj to? Dajte nekaj si spijte, ker vidim da ste vsi skoraj brez glasu.
    Telebajski Pa kaj je zdaj to? Ne vem če ste vi pravi igralci, saj pa igrate kot nekakšni telebajski.
    Stvari ki se rabijo (ni pa nujno):
    Sin Mati Zdravnik Reševalec Ministrant Režiser
    / Metla / Napis na ramenih »reševalec« Sveče, križ »scenarij«

če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani

Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.rizzr.com/wp-content/uploads/2008/11/windows-seven-wallpaper-18.jpg