Forum
u165064
u165064
Hej!

Jaz sem se odločila, da napišem zgodbo. Verjamem, da ne bo moja prva in tudi ne zadnja. Nobena zgodba do sedaj mi ni šla od rok. Ampak hočem, da vsaj to napišem do konca.

1. DEL

ANNA WILLIAMS

Naj se za začetek predstavim. Moje ime je Anna Williams. Stara sem 15 let. Živim v hriboviti Montani. Kjer koli ti seže oko je sama narava in hribi oziroma gore. Živim na ranču, kjer imamo veliko konj. Živim z očetom, babico in dvema sestrama, Kate(13) in Lauro(9). Mama nam je umrla zaradi raka. Tako sem najstarejša od sester. Oče tako pričakuje največ od mene in ko bom velika bom najbrž jaz vodila ranč. Šolo sem že končala. Za srednjo se pa najbrž ne bom niti odločila, ker je veliko dela na ranču. Moja strast so konji. Cel dan posvetim njim, ampak me zelo žalosti, da nimam svojega. Babica in oče pravita, da konj izbere lastnika. Jaz verjamem v to. Zato še pač ni prišel moj čas. Ampak vem, da nekoč bo.

V boksu sem krtačila Stello brejo kobilo. Zelo me je zanimalo kaj bo žrebiček. Komaj sem čakala, da bo povrgla. Obljubila sem ji, da bom ob nje. In to obljubo bom tudi obljubila. Ker je bilo poletje sem se odločila, da bom jo bom spustila k drugim. "Tako punca. Pojdi k svojim bratom in sestram. Spustila sem jo na velik travnik. Komaj si mu videl konec. Stella se je takoj zagnala k drugim. Njena razposajenost sem z veseljem gledala. Imela sem jo še nekako raje kot druge. Iz razmišljanja me je zdramil moj oče. "Pridi nekaj ti moram povedati. Moj oče je bil redko beseden. To sem podedovala po njem. Raje sem se pogovarjala s konji, kot z ljudmi. Konji te ne bodo izdali. So zares večji poslušalci kot si misliti. A o tem kdaj drugič Zelo me je zanimalo kaj mi ima povedati oče. "Anne mislim, da si dovolj velika, da boš kos ti nalogi," je resno začel. Kadar me je poklical po imenu sem vedela, da misli nekaj resnega.

Vem, da je začetek zelo beden, ampak se bom potrudila, da bo boljši. Priznam, da nisem ravno dobra v zgodbicah. Ampak konji so moje najljubše živali in odločila sem se, da pišem o njim. Upam, da mi bo ta zgodba uspela. Hvala vam za vsak next!

Nextam?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

13. februar 2014
next!
13. februar 2014
wolf13
wolf13
NEXT!!!!!!!!!!!!
13. februar 2014
wolf13
wolf13
13. februar 2014
u164359
u164359
Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeext super je!
13. februar 2014
next
13. februar 2014
next
13. februar 2014
Next
14. februar 2014
u165064
u165064
Resnično vam hvala! Nisem si mislila, da bo že za začetek toliko nextov. Morda se vam bo zdelo smešno, ampak zame je to veliko. Posvečen je vsem.

2. DEL

ANNA WILLIAMS

Moj oče:

"Anne mislim, da si dovolj velika, da boš kos ti nalogi," je resno začel. Kadar me je poklical po imenu sem vedela, da misli nekaj resnega. Ko sem videla, da mu je šlo težko iz jezika. Ampak vseeno je po nekaj časa nadaljeval z resnim tonom. "Lastniki so enega konja zelo mučili. Povsem telesu je imel rane, ampak sedaj je malo bolje. Zelo je divji in nepredvidljiv, ampak vseeno sem se odločil, da tega konja pozdraviš ti. Vse kar sem te naučil boš lahko sedaj končno uporabila. Vem, da ti bo uspelo," je končal oče. Skoraj me je zadelo kap. "Ampak kaj, če me ubije? Nimam izkušenj s tem... No jih imam, ampak vseeno nevem, če sem pripravljena na to. Okej! Naredila bom vse kar je v moji moči, da ga pozdravim. Upam, da se bo moje delo obrestovalo. Kako dolgo pa bo tukaj?" sem vprašala očeta. "Ni določeno. Občina nam ga je dodelila za oskrbo. Vedel sem, da se boš potrudila," je rekel in me objel. Oče je bil redkokdaj tako odkrit in nevem kdaj me je sploh nazadnje objel. "Oče zakaj ga ti ne pozdraviš?" sem ga vprašala. "Zato, ker sem se odločil, da ga boš ti," je le odvrnil in mi nakazal naj mu sledim. Prišla sva v posebne bokse. Zaslišalo se je divje rezgetanje. "Glej tam je," je rekel tiho, da naju konj nebi videl.

Tako agresivnega konja še nisem videla. Brcal je stajo, grizel, brcal v prazno... Kar stisnilo me je pri srcu. Ampak odločila sem se, da to nalogo opravim. Oče me je prijel za roko in približala sva se mu. Ko naju je zagledal je še postal bolj divji. Navadila sem se nekako na njegovo bližino in on na mojo. Ampak, ko mi je pokazal drugo stran svoje glave sem se ustrašila. Imel je globoko rano. Ko konj vidi, da se ga ustrašiš odreagira agresivno. No ta je. Nisem vedela kaj naj storim.

Sej vem, da je zelo bedno.
Next?
14. februar 2014
u100166
u100166
Nexxxxxxxxxxxxxxttttttttt!!!!!!!!!!!!!!!! +nova bralka!
14. februar 2014
wolf13
wolf13
nnnnnnnnnnnnneeeeeeeeeeeeeeeeexxxxxxxxxxxxxxxxtttttttttttt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
14. februar 2014
u164359
u164359
Neeeeeeeeeeeeeeeeeexšt!
14. februar 2014
u140626
u140626
next
14. februar 2014
next
14. februar 2014
wolf13
wolf13
next
05. marec 2014
u100166
u100166
Neeeee! Voditeljica te teme se je izbrisala!
05. marec 2014
wolf13
wolf13
zakaj pa tok dobr je pisala
05. marec 2014
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg