Forum
u199900
u199900
Oprostite, ker začetek ne bo povezan toliko s 5sos, ampak kasneje pa bo, obljubim :-) Lepo branje vam želim(če kdo sploh bere hahah)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PROLOG
V mračnem Kansasu je končno sijalo sonce. Pihal je rahel vetrič in hladil Katiejin obraz. Njen pogled je segal izven ranča, v prelepo modro nebo, prvič kar pomni čisto brez oblačka. Sedela je na stolu v pesku, v pokriti maneži. Sedela je skoraj čisto pri vhodu, pred njo pa so svobodno galopirala tri dekleta. Vsaka na svojem konju, lahkotno. Vse so imele resne izraze, ter elegantne čope v laseh. Ena izmed njih je lahno skočila čez postavljeno oviro, in Katie je zaploskala svoji najboljši prijateljici. »Tako se dela, Alysa!« se je zaslišalo z vhoda. Vstopila je Clara, Alysina trenerka jahanja. Katie je vstala, ter se ji predstavila. »Pozdravljeni, danes sem tu, ker spremljam mojo najboljšo prijateljico- že en mesec jaha tu, ime ji je Alysa. Pa saj to veste. Moje ime je Katie,« se je predstavila ter Clari podala roko. »Clara, lepo te je spoznati,« je odgovorila Clara ter stisnila roko. Nato se je usedla na stol zraven Katijeinega ter opazovala tri elegantne jahačice. Usmerjala je Alyso ter se rahlo drla nanjo, če česa ni znala. Katie je samo opazovala in se jim čudila. Vse so bile čisto vzravnane in lepe. Njene misli je zmotila Clara, ki se je začela dreti na Alyso. »Stokrat sem ti že povedala, da je menjava po srednji liniji to, da če prideš iz desne zaviješ levo in obratno! Ne delaj po svoje in se skoncentriraj če misliš kam priti!« Katie je gledala v tla. Ni marala, če se je kdo drl na kogarkoli pred njo, ker se je počutila zelo nerodno samo sedeti tam in gledati. Clara je iz žepa vzela paket cigaret, ter prižgala. Dim je zaradi vetra pihal ravno v Katiejino smer in to je Katie spravljalo ob pamet. Želela se je upreti in zbežati ven, ker kajenja ni prenesla, a si ni upala, ker res ni hotela, da se Clara dere nanjo. Zato je le potrpela. Gledala je v oviro pred njo in se spomnila dni, kako je tudi sama elegantno sedela na konju in veselo galopirala, ne da bi se nanjo kdo drl. Kako sta skupaj z Alyso vedno ko sta prispeli na ranč stekli do boksov svojih konj, in kako se je vedno oblačila v živahne barve. Njen smisel življenja so bili le konji, konji, konji. Sedaj, se je oblačila le v črno, belo in sivo, še posebej črno. Njen smisel življenja je bila punk-rock glasba ter boybandi. Nosila je črne usnjene jakne, črne trakove za lase, črne pajkice in črne bulerje. Njeni lasje so bili dolgi do sredine hrbta, konice pobarvane zeleno. Njene oči so bile temno rjave, skoraj črne. Toda, jahanje… Ne, si je zaukazala ob misli, ko je še sama jahala. Te dnevi so mimo, jaz ne jaham več. Nisem več supervesela dvanajstletnica, ki se oblači v roza in zeleno in rumeno in veselo žvižga medtem ko kida konjev boks. Nisem več naivna majhna punčka, ki verjame v samoroge in katere sanje so, da bi imela ranč s konji. Zdaj sem bolj najstniška trinajstletnica, za katero so konji le živali in zbledeli spomini. Ob tej misli je zadovoljno vzravnala glavo in opazovala Alyso ko jezdi. Ona se ni nič spremenila od lani- še zmerom je 'supervesela dvanajstletnica, ki se oblači v roza in zeleno in rumeno in veselo žvižga medtem ko kida konjev boks'. In ni bilo videti, da se bo to spremenilo. Iz njenih misli jo je prebudila Clara. »Kako, si že rekla, da ti je ime?« je vprašala. »Katie.« ji je nazaj odgovorila Katie. »Koliko si stara, Katie? 14?« vpraša Clara. »Ne, 13 sem, toliko kot je Alysa,« Čeprav ne zgleda, je želela dodati. Clara je pokimala. »Sta s Aly v istem razredu, si iz kje drugje?« »Ne, živiva čisto blizu, le kakšnih par ulic narazen. Ona je razred nižji kot jaz, vendar sva isto stari. Midve sva najboljši prijateljici.« ji je razlagala Katie. »A, tako. Pa si že jezdila?« Clarino vprašanje se je v Katie zapičilo kot nož. Spomini so prihajali na plano. Naj ji rečem, da še nisem? Ne, ne morem lagati. Izvedela bi. Ali pač?
»Ja, sem.« je odgovorila in sklonila glavo. Gledala je v tla, v pesek, v sledi konjevih kopit, in poslušala zvok kopit pri galopu. »Pa bi tudi ti danes poskusila jezditi?«
Katie je nemudoma dvignila glavo. Prav sem slišala, prepričana sem. Joj, že dva meseca nisem jezdila. Ne, ne ne smem!! Ni prav, ne živim več za konje, to je le še spomin! O moj bog, ne, ne, ne! Ne smem se zopet navezati in postati kot majhna punčka. Čeprav tele tri ki jezdijo v maneži zagotovo niso majhne punčke. Izgledale so polnoletne. Verjetno so bile trenerke. Verjetno se ne smem in ne morem upreti Clari. Po dolgi tišini(če odštejemo dretje in zvok kopit) se je glasil samozavesten odgovor:
»Ja, bi.«
10. oktober 2015
u200824
u200824
Nneeeeeeeeeexxxxxxttxttttt super
11. oktober 2015
u200793
u200793
nextttttttttttttttttttttttttttttttttt
11. oktober 2015
u199774
u199774
neext!!
11. oktober 2015
u199900
u199900
Omg tenks vam res *.* Dons k pridem na racunalnik nextam prsezem :-)
11. oktober 2015
u200824
u200824
Oki samo da prisezes
11. oktober 2015
u199900
u199900
Živčno sem gledala, kako je Alysa naredila poslednji krog in stopila s konja. Clara ji je pomagala zlesti dol in me poklicala. Alysa se mi je zadovoljno nasmehnila in mi podala čelado. Že dva meseca nisem jahala, ne smem spet začeti!! »Poleg mojega stola je stojalo, prinesi si ga, da boš lahko zlezla na konja,« mi je naročila Clara. Želela sem ji povedati, da znam sama zlesti na konja, brez pomoči stojal, a se ji nisem želela upreti. Profesionalno, kot sem si zapomnila, sem zlezla na konja. Ni šlo za to, da me je bilo strah konj. Ni me bilo. Applausa(kakor je bilo konju ime) sem prej tudi že božala, objela, in nasploh sem se s konji odlično ujela. Ampak- toliko spominov je bilo. Z Alyso sva to poletje doživeli preveč, na področju nadnaravnega in nič od tega se ne bi zgodilo, če ne bi šli v Minnesoto na jahalni tabor. Od tistega dogodka več ne jezdim. Starši so nama prepovedali jezditi tam, in to sem jim tako zamerila, da sem jahanje in konje zasovražila. To je to. Alysa ni odnehala, in se je iz Minnesote prepisala v Kansas. Vem, da je bila Minnesota daleč, a nama je bilo ljubše tam.
Zlezla sem na Applausa, ko mi je Clara rekla: »Pokaži, kaj znaš, kaj si se naučila!«
Pokimala sem. Punci poleg mene sta odlično jezdili, zato sem za voljo svojega ponosa in ugleda pognala konja v najboljši kas, ki sem ga premogla. Začela sem z lahkim kasom. Lahno sem se dvigovala, in na moje rpesenečenje iz Clarinega stola ni bilo slišati dretja. Me sploh gleda? Ali je taka le zato ker sem novinka? Iz lahkega sem konja pognala še v sedeči kas, in vzravnano sedela v sedlu. Spomnila sem se, kaj še znam in pognala konja v galop. Bila sem vzravnana, s petami dol ter ramami nazaj, kot sem se spomnila iz Minnesote. Naredila sem tri kroge, in zadovoljno opazila, da dekleti strmita vame. Prav tako je z odprimi usti vame strmela Clara, Alysa pa je le ploskala. Po tretjem krogu sem konja veličastno ustavila ravno pred Claro. Vstala je in mi ploskala. »Uau, Katie, kaj pa je bilo to?« je občudujoče vzkliknila. »Ena najboljših jež, kar sem jih kadarkoli videla,« je zagodla. Zahvalila sem se in stopila s konja. Dobro, da sem še znala vse to. Pogladila sem Applausa ter ga prijela za uzdo. »Naj ga odpeljem v boks?« sem vprašala in Clara je prikimala.
»Alysa, ti ne pojdi z njo, ostani še malo tu, morava se nekaj zmeniti.« Odpravljala sem se s konjem že iz maneže, a je Clara za mano nekaj zakričala: »Škoda bi bilo, da ne bi nadaljevala, Katie. Razmisli o tem!« Spraševala sem se, če sem pravilno slišala. Kakšen dan. Spet sem jahala. Sprostilo me je kot že dolgo nič, razen glasbe in MTVja. Applausu sem odpela sedlo, podsedelnico, uzdo in žvalo ter jih odnesla v konjušnico. Ko sem krtačila Applausa sem razmišljala, ali bi se spet začela ukvarjati z ježo. Applausa sem odpeljala v njegov boks, mu dala jabolko ter se poslovila od njega. Komaj sem čakala, da Alysi sporočim, da sem se odločila, da bom spet jezdila. Navsezadnje, me je to Alysa prepričevala že zadnji mesec. Ker Alyse še ni bilo pri kolesih, s katerimi sva prišli, sem na hitro še stekla do Applausa ter naredila selfie z njim. Za spomin.Objavila sem ga na instagram in poslala Alysi, da ga bo videla, ko pride iz pomenjkovanja s Claro. Ko je prihajala, sem ji pomahala.

»Alysa, tukaj si, čakala sem te!« sem veselo zagodla, kot že dolgo ne. Alysa je bila resna kot nevem kaj. Niti nasmehnila se ni. Čisto tiho je bila. Vzela je kolo in se odpeljala, jaz pa za njo. »Alysa, čakaj no, kaj je narobe? Te je Clara nadrla?« sem kričala in hitela za njo. Takrat ji je preklipelo. Sredi makedama se je ustavila. »Pa dobro, kaj bi ti še rada? Uničila si vse, za kar sem trdo delala. Moj uspeh, zdaj te ima Clara raje, ker si boljša jahačica. Mojega konja, Applausa! Chloe in Zoey te imata zdaj raje, ker sta te videli jahati! Nate se Clara ni drla! Jaz sem v klubu, to uro sem plačala! Iz svoje ure sem morala pet minut odstopiti tebi. In v teh petih minutah, si mi vse uničila!! Ne govori z menoj!« se je drla in odpeljala stran. Bila sem šokirana nad zmožnostmi svoje 'prijateljice'. Poklapana sem se odpeljala domov. Kakšen dan. Izgubila sem najboljšo prijateljico in pridobila veselje do jahanja.
Prišla sem domov, in ker ni bilo doma nobenega sem se usedla pred televizijo ter prižgala MTV. Natresla sem si kosmiče in mleko ter pogledala najnovejše hite. Kmalu je zazvonil telefon. Bil je mamin, očitno ga je pustila doma. Oglasila sem se, in videla, da je Alysina mama. Ojoj, saj me Alysa verjetno ni zatožila doma? Nisem hotela težav, zato sem prekinila. Zatem je zazvonil še moj telefon. Alysa. Lahko, da bi se mi opravičila, a dvomim. Ona ni bila taka. Verjetno je njena mama poklicala iz njenega telefona, da bi me nadrla. Zopet sem prekinila. Ni se mi zdelo nič takšnega. Čakaj, kaj pa če pokliče očeta, če z 'mamo' nisva javili? Poklicala sem raje nazaj. »Pozdravljeni, gospa Strike.« sem rekla s slabo vestjo. »Ah, gospodična Bravo,« je v paniki cvilila gospa Strike. »Alysa je imela nesrečo! Nahaja se v bolnišnici, in na izvide čakam pred ambulanto. Noro me skrbi, bi,… Lahko z mamo prišli?«

Evo, v naslednjem delu se začne bit povezano s 5sos :-) Nextam ko dobim 3 nexte, hwala vsem da berete <3
12. oktober 2015
u199774
u199774
neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeext!!!!!!!!!!
12. oktober 2015
neext
12. oktober 2015
u200824
u200824
HVALA BOGU DA SE ZAČNE Z 5SOS
MISLILA SEM DA SE NIKOLI NE BO
ZAČELO IN PREDEM PRIDEMO NA DRUGO STRAN OKRASIMO PRVO

12. oktober 2015
u199900
u199900
Hwala <3 Zdle bom nextala
12. oktober 2015
u200824
u200824
hvala
12. oktober 2015
u199900
u199900
V hipu sem utihnila. O moj bog, Alysa! Oči so se mi napolnile s solzami. »Gospa Strike, mame trenutno ni doma, vendar bom prišla s kolesom, kar zdaj, obljubim! Ampak… Z Alyso sva se na poti iz jahanja skregali, in nisem prepričana če me želi videti?« sem trepetala, medtem ko sem oblačila svojo jakno in bulerje. »Ne skrbi, Kat, prepričana sem, da jo to v tem trenutku še najmanj skrbi. Prosim, pridi,« je zahlipala in prekinila. Odpravila sem se na pot do ambulante. Ko sem prišla sem kar odvrgla kolo in stekla v ambulanto. Tam je že čakala objokana Alysina mama. Takoj ko sem jo zagledala sem kot kakšen paparaci jo zasula z vprašanji: »O moj bog, je z Aly vse v redu? Ste dobili izvide? Kaj se je zgodilo? Kako ste izvedeli za nesrečo?« »Alysa je… No, ko je prečkala cesto je hitela, in padla je. Nek avto je ni videl- in mislim, da jo je povozil. Potem, so poklicali policijo in policija je obvestila mene. Nisem je še videla- ko sem prišla na kraj nesreče so jo že odpeljali. Kakor hitro sem mogla sem prišla sem, sestra mi je razložila kaj se je zgodilo. Takoj sem poklicala tvojo mamo, ker sem mislila, da sta odhajali skupaj in me je skrbelo kam si izginila ti.«
»Skregali sva se ker…« sem začela, a prekinila me je medicinska sestra. »Gospa Strike, Alysa bi vas rada videla.« »Oh, moja punčka! Je vse v redu z njo?« je panično govorila gospa Strike in vstopala. »Lahko tudi jaz vstopim?« sem zašepetala. Odvrnila mi je: »Nevem, kdo ste vi. Ime in priimek?« »Jaz sem Katie Bravo, njena najboljša prijateljica.« Takoj ko sem to izgovorila, me je sestra takoj za gospo Strike spustila notri.
»O moj bog!« sem zacvilila ko sem videla Alyso ležati s cevkami v bolniški postelji. »Aly, jaz sem. Upam, da nisi jezna, ker sem tu. Mi oprostiš, ker sva se skregali?« »Kdo si ti?!« je zavpila name. Besede so se vame zarezale kot nož. »Torej si še zmeraj jezna.« sem potrto rekla. »Jezna? Kdo si sploh ti? Lahko bi se vsaj predstavila!« je vpila Alysa name. »Ven!« Takrat sem se pošteno razjezila: »Alysa, vem da si jezna, a se ne pretvarjaj, da me ne poznaš!« sem se zadrla na njo nazaj. »Saj se ne pretvarja.« je rekla sestra. »Hotela sem vama povedati, da ima amnezijo.« Gospa Strike si je z dlanjo prekrila usta, moje oči pa so zalile solze. »Spomne se samo prvih 10 let svojega življenja. Neve, da si ti njena najboljša prijateljica, očitno sta to postali lani?« Prikimala sem. Lani za poletne počitnice. Podala sem ji roko. »Jaz sem Katie Bravo. Lahko ti povem vse dogodke v preteklem letu, saj sva večino časa preživeli skupaj.« sem ji zadovoljno povedala. »Ni treba,« me je zavrnila. »Mama, imam dnevnik, ki opisuje vsak dan zadnjih dveh let mojega življenja. A se nekako ne spomnim še brati- verjetno sem še v šoku. Prosila bi, da lahko danes Katie ponoči ostane z menoj in mi ga bere. Prosim, preberi mi odlomek s poletnimi počitnicami.« je ukazala Alysa. »Mama, bi šla domov po moj dnevnik. Pa ne beri ga,« je zavpila. Njena mama je prikimala in jo prijela za roko. »seveda, takoj bom tu.Da si le bolje!« je rekla in šla. Čez 15 minut se je vrnila z mojo pižamo, zobno ščetko, Alysino pižamo, ščetko in njenim dnevnikom. »Tvoji mami sem vse razložila. Ne skrbi, jutri te pride iskat.« je rekla. »Bi lahko mene pustila 10 minut samo z mojo hčerkico? Tule imaš 2 evra za vročo čokolado, na avtomatu.« Prikimala sem, vzela denar in se pobrala. Ne vem, več, koliko stvari se mi lahko zgodi v enem dnevu. Zgodilo se mi je praktično vse; mislila sem že, da bo danes popoln dan, nato se je izkazal za popolno katastrofo. Pila sem vročo čokolado, ko je k meni pristopil nek fant. Ugotovila sem, da ga poznam. »O, hej Katie,« mi je rekel in se nasmehnil. »Hej, Luke!« Luke je bil fantovski najboljši prijatelj mojega naj prijatelja od fantov- vem zapleteno. Poleg tega je bil fant, v katerega so bile zaljubljene skoraj vse punce v našem razredu. Vendar se z nobeno ne druži, tako kot se z mano in Ashtonom. Ashton je moj najboljši prijatelj od fantov, Luke pa je njegov najboljši prijatelj. Z obema se družim. Stara sta 14, a sta moja sošolca. Tudi jaz bom kmalu 14. Poleg tega oba zelo dobro pojeta. »Luke, kaj pa ti delaš tukaj?« sem ga vprašala. »Oh, nič. Ashton se je poškodoval, pa sem ga prišel podpirat.« je rekel in me pogledal direktno v oči. Joj, sovražim ko kdo to naredi ker vedno zardim. »Kaj je z Ashtonom? O moj bog, kakšen dan je danes!« »Zakaj, si se tudi ti poškodovala?« je zaskrbljeno vprašal. »Oh, ne nisem se, prišla sem zaradi Alyse. Spremljala sem jo na jahanje, ker me je prosila, in ko mi je njena trenerka na jahanju dovolila, da za 5 minut zajaham njenega konja, mi je zamerila, ker mi je trenerka rekla, da sem boljša od nje, in ker sem jaz lahko njenega konja skrtačila in to. Čisto se je razjezila po poti domov, in sva se skregali. Domov je šla sama, in tako živčna, da je hitela,in jo je zbil avto. Sedaj ima amnezijo. Njena mama je prinesla njen dnevnik, da ji ga bom brala. Spomni se le od desetega leta naprej, midve pa sva prijateljici šele od lani. Sedaj me je njena mama prosila za deset minut z njo, preden odide, jaz pa tu ostanem čez noč. Noro me skrbi za njo.« sem mu zdrdrala in vmes skoraj jokala. »O bog, to pa ni kar tako- Ashton pa si je le malo zvil gleženj, ko sva igrala nogomet.« je čisto preprosto in kratko rekel Luke. »Veš, amnezija je v bistvu kar lepa beseda. Lahko bi napisal pesem o njej.« Spomnila sem se, da Luke piše pesmi in rekla; »Ja, lahko. Potem pa jo bosta z Ashtonom odpela.« sem se malo ponorčevala. Zardel je in rekel: »Mogoče.« »Luke, se vidiva kasneje, jaz moram k Alysi.« sem hitro rekla. »Oh, ne še… Ampak okej, fajn se imej!« je rekel in jaz sem odšla.
12. oktober 2015
u199900
u199900
No, ko smo glih kle, bom dala še slikce glavnih oseb :-)
- Katie Bravo:

- Kellie Strike:

- Luke Hemmings:

Ashton Irwin:

Nextam ko dobim tri nexte :-)
12. oktober 2015
u200824
u200824
OK DOVOLJ KA PA OBJM ALI PA
SAJ TA LUKOV NASMEH MISLIM DUHHH!
ČE V DRUGEM NEXTU NI OBJEMA BOŠ VIDELA
12. oktober 2015