Forum
u109808
u109808
Sei vem da sm navalila na tele zgodbice zdei, sam what ever, če jih boste bral, zakva pa ne,....<3
Aja pa preberte še moji drugi dve zgodbice:
http://www.igre123.com/forum/tema/when-nothing-goes-fight-go-left(1d.-not)/43397/
&
http://www.igre123.com/forum/tema/i-know-that-we-only-met-but-lets-pretend-it-s-love-in-lt-3-in-lt-3-in-lt-3/45334/
Upam da jo boste bral!!!<3<3<3
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
»Let za London čez 5 minut« se je zaslišalo iz zvočnikov na letališču. Še predenj sem se zavedla, da je to moj klic sem vstala in se obrnila proti svoji družini. Stežka sem se poslovila od njih, a ni mi preostalo drugega kot pa da grem na letalo. Vzela sem svoje kovčke, se obrnila proti njim »Pokličem, ko prispem. In hitro pridite na obisk. Adijo!« in šla.

Moje ime je Tamara in kot verjetno že veste prihajam iz Slovenije. Stara sem osemnajst let in sem končala jezikovno gimznazijo. Ker me angleščina zelo veseli, sem se odločila da grem študirat v London. Imam dolge temno rjave valovite lase in temne oči. Velika sem 169 cm. Sem -lahko bi rekli- oboževalka One Direction.

»Pristajamo v Londonu« me je iz razmišljanja prebudil pilotov glas. V naslednjih 15 minutah sem že stala na letališču in se odpravila proti izhodu. Ustavila sem taksi in ga napotila proti mojemu stanovanju. Po 20 minutni vožnji sem prispela. Kupila sem odpremljeno stanovanje, ki je zelo veliko. Ima kuhinjo, dnevno sobo, dve spalnici in dve kopalnici. Začela sem odpirati kovčke in zlagati obleke, ki jih je bilo ogromno. Po dveh urah mi je uspelo razpakirati in vse postaviti na svoje mesto. Ko sem se sesedla pred televizor mi je zakrulilo v želodcu in spomnila sem se da sem že 5 ur brez hrane. Odločila sem se da se odpravim v trgovino. Preoblekla sem se v temne modre jeans hlače in kremno roza srajčko ter si čez rame vrgla črno torbico. Na poti sem se ustavila v Starbucksu. S svojo skodelico sem se odpravila proti izhodu, pri tem pa pospravljala denarnico v torbico. Kar naenkrat se je nekdo zaletel vame in vsa kava se je razlila po moji srajci. »Sranje!« sem zaklela, moški pa se mi je začel opravičevati. Dvignila sem pogled in pred sabo zagledala znano osebo »Zayn Malik,« sem rekla in se nasmehnila »očitno sem jaz tista, ki se ti moram opravičiti.« Začudeno me je pogledal »Aha, vidim da me poznaš. Prosim ne kriči« Njegova izjava me je resno spravila v smeh, malo v smehu in napol sarkastično sem mu odgovorila »Saj če vem kdo si to še ne pomeni, da bom kričala.« Najina pogleda sta se srečala, on pa me je v trenutku prijel za roko in me potegnil na ulico. »Oprosti, jaz sem kriv« je začel, »torej nisi fanica?« me je zaskrbljeno pogledal. Spet sem se morala nasmehniti njegovi nevednosti »Pravzaprav sem. Ampak ne takšna ki bi umirala od želje, da bi vas videla in dobila vaš avtogram« sem nadaljevala. Videla sem kako se mu je povesil pogled »Dovoli da se ti oddolžim. Kupil ti bom novo majico in kavo.« Že sem mu hotela ugovarjati, pa mi je v roke potisnil novo kavo in me za sabo potegnil v trgovino. Peljal me je na ženski oddelek in mi pomagal izbrati srajco »Waau. Zelo ti pristaja« me je ogovoril in plačal na blagajni. »Tako, zdaj greva k meni domov oz. k fantom. Saj bi jih rada spoznala, kajne?« se je zmagoslavno nasmehnil. Skomignila sem in pogledala v tla. Vso pot v limuzini se nisva pogovarjala, vožnja pa je trajala le 10 minut. »Tukaj sva« je Zayn prekinil tišino in odprl vrata.

u109808
Danes imam čas, zato spet nadaljujem!
ZATO, ker imam že zgodbo v celoti napisano jo bom objavila, pa če prav še ni nobenega nexta!!!

»Waau« sem ostala odprtih ust »Me veseli, da ti je všeč. Pridi« se mi je nasmehnil Zayn »Rad bi te predstavil ostalim.« Skomignila sem z rameni in mu sledila v hišo. »Oprosti, kako ti je že ime?« me je zmotil pri mojem ogledu. Ja, res iznajdljiva rešitev. Hitro se je spomnil, da ne ve niti mojega imena »Tamara,« sem mu odgovorila. Hiša ali bolje rečeno vila je bila res ogromna. Ustavila sva se v sobi za katero predvidevam, da je dnevna. Na zofi so sedeli štirje fanti in dve punci. »Živjo« jih je pozdravil Zayn, prav tako pa so mu odzdravili tudi oni. Bili so zelo zainterisirani v film, ki so da gledali, tako da mene sprva sploh niso opazli. Zayn se je odločil, da me bo predstavil »Khhmm, to je Tamara. Spoznal sem jo v Starbucksu, jo polil s kavo in ji kupil novo majico. To pa je tudi vse kar vem o njej« nasmehnil se je in počasi so se vsi obrnili proti meni. Louis in Harry sta se spogledala in mi pomežiknila. Premišljevala sem kaj bi naredila nato pa sem se nasmehnila in jih še jaz pozdravila »Živjo!« Očitno sem se Liamu zasmilila ko sem stala sredi njihove sobe, saj je vstal, prišel do mene, me objel, poljubil na lica in se predstavil. Njegovemu zgledu so sledili še ostali, tudi Danielle in Eleanor. Nisem si mogla pomagati »Gospod Payne je pa res očka skupine, kajne?« sem rekla. Kot prvi se je oglasil Niall »Da, res je. Očka naredi mi sendvič! LAČEN!« Vsi smo se zasmejali razen Liama, ki je grdo pogledal Nialla nato pa se obrnil k meni »Prosim kliči me Liam.« Želela sem mu odgovoriti, a me je prekinil Louis »Torej, vidva, kako sta se spoznala?« Zayna je vidno razveselila njegova zmedenost in ker se je njemu prikazal nasmešek na obrazu sem jaz odgovorila v njegovem imenu »V Starbucksu. Ravno sem si kupila kavo in odhajala ko sva se zaletela. Jaz sem bila tista ki je dobila vso kavo na majico. Zato mi je Zayn kupil novo kavo in majico. Nato pa me je iz neznanega razloga povabil k vam.« sem na kratko zaključila. Zaslišal se je smeh a ga je nato prekinila Danielle »Super, še ena punca v hiši. Nam lahko poveš kaj več o sebi? Pa prosim prisedi in se počuti kakor doma.«

Vedno sem rada govorila, zato mi tudi tokrat ni bilo težko. Vdihnila sem in začela »Torej, moje ime je Tamara Novak. Sem edinka in prihajam iz Slovenije – majhne države v Evropi. Stara sem osemnajst let in sem končala jezikovno gimnazijo. Ker obožujem angleščino sem se odločila preseliti v London in tukaj nadaljevati študij. Pouk se mi začne šele čez en teden, a sem se preselila že danes.« Vsi so mi spodbudno prikimali, s puncami pa smo se zaklepetale v daljši pogovor in nismo opazile da so fantje izginili. Našle smo jih v kuhinji, kjer so pripravljali hrano. »Ravno pravi čas« se je zasmejal Louis in poljubil Eleanor. Nisem se branila hrane, saj sem bila zelo lačna. Ko je vsak pospravil svojo porcijo sem pogledala na uro »Šit, ne že spet!« Vsi so me čudno pogledali, jaz pa sem se morala nasmejati njihovim pretresenim pogledom »Se opravičujem, slovenščina pač. Ko sem v dobri družbi vedno pozabim na čas. Ura je že deset in jaz moram oditi« sem jim pojasnila.

»Ne, ne, ne. Ne bo šlo« je obrv privzdignil Zayn, »Zunaj je temno in ne pustim te oditi. Tukaj boš prespala, jutri pa se lahko vrneš nazaj v stanovanje« obrnila sem se proti ostalim in iskala podporo, a so bili vsi na Zaynovi strani. Tako sem se morala pač vdati »In kje bom spala?« se je glasilo moje vprašanje. Spogledali so se »Imamo še ogromno sob, ki pa niso pripravljene. Bi te močno motilo če bi spala v sobi z Zaynom?« pa je negotovo vprašal Harry. Tudi mene je vprašanje zelo presenetilo »Aa? Tole je pa precej nerodno. Če nisem njemu v napoto. Tako ali tako pa bo samo spanje« sem obupala. Pokazali so mi sobo in kopalnico v kateri sem se lahko uredila. Kolikor sem bila prej vedno skeptična glede svojih približnih 170 cm, sta me Danielle in Eleanor pomirili in povedali da sta tudi oni moje višine. Danielle mi je posodila pižamo – kratke hlače in majico brez rokavov, Eleanor pa oblačila za naslednji dan. Po prhi sem si lase spela v visok čop in še odpravila nazaj v dnevno sobo. Preden sem jo našla sem se večkrat izgubila v hiši, a me je rešil Niall in mi pokazal pravo pot. Vsi so že bili tam in odločili smo se igrati 'flašo resnice'. Izzivi in prav tako resnice so bile vsakdanje, nato pa je Louis zavrtel steklenico, ki se je ustavila na Zaynu »Izzi« je dodal. Vsi so se hudobno nasmehnili in Louis mu je postavil izziv »Osebo, ki ti je v najkrajšem času najbolj prirasla k srcu poljubi (na obraz) kamor želiš.« Zayn je zmajal z glavo in mu pokazal jezik, nato pa se pomaknil k meni in me poljubil (cmoknil) na usta –ob dotiku najinih ustnic sem se skoraj stopila- Vsi si začeli ploskati jaz pa sem pogledala v tla in močno zardela. Končno sem lahko pogledala proti Zaynu in videla da z njim ni prav nič drugače kot z mano.
u109808
u109808
hvala American*GIRLza bogi next,.......ta del bo posvečen njej,....(tebi)

Sčasoma smo vsi postali zaspani in tako smo se odpravili vsak v svojo sobo. Sedela sem na postelji in premišljevala kako si pred nekaj tedni niti predstavljala nisem, da bom kdaj spoznala fante, kaj šele da bom spala v njihovi hiši. Sama pri sebi sem se nasmehnila, »Kaj je tako smešnega?« me je vprašal Zayn. Povedala sem mu o svojih mislih in tako sva se še nekaj časa pogovarjala o vseh stvareh nato pa zaspala. Zjutraj sem se prebudila v Zaynovem objemu. Odprla sem oči in zagledala njega kako me gleda »Kako dolgo me že gledaš?« sem ga presenečeno vprašala. Nasmehnil se mi je »Dovolj dolgo, da ti lahko povem kako lepa si« mi je zašepetal. Komaj slišno sem mu odgovorila »Tudi ti«

»It's time to geeet uuuup!« so v sobo planili fantje »Uups, kaj naj bi to pomenilo?« je vprašal Liam. Oba sva se mu skrivnostno nasmehnila »Prebudila sem se v tem objemu in ni še bilo časa da bi se obrnila« sem se izgovorila. Nisem želela da izvejo, da mi je v tem objemu prav všeč. Očitno jim je bil to zadosten odgovor in vsi so se obrnili proti vratom. Ko so jih zaprli sem slišala nekoga reči »Ni bilo časa, ja pa ja da.« Z Zaynom sva padla v glasen smeh »Nič, treba bo vstati« sem ga prekinila. Vstala sem, se umila in preoblekla ter odšla v kuhinjo kjer sem presenetila fante. Upala sem, da prizora ki so ga videli v sobi ne bodo omenjali in želja se mi je uresničila. Pojedli smo zajtrk in nato je bil moj čas za odhod. Vsi so šli z mano, saj so želeli videti kje živim. Ko smo prispeli so dobesedno vdrli v stanovanje in ga vzeli za svojega. »Kje imaš hrano, Tami?« se je razjezil Niall. »Grem v trgovino« sem ga zamotila. »Sama že ne, jaz grem s tabo« se je ponudil Zayn in tako sva odšla. Na poti sva srečala nekaj oboževalk s katerimi se je fotografiral in jim podelil avtograme. Komaj sem odprla vrata stanovanja je Niall planil name, me močno objel in poljubil na lica »Rad te imam, sestrica« je še dodal. Iz rok mi je vzel hrano in stekel v dnevno sobo. Na obraz se mi je prikradel velik nasmešek. Ko sva se pridružila ostalim sem se obrnila proti Niallu »Tudi jaz imam rada tebe, bratec« on pa mi je nezainterisirano pokimal, saj ga je bolj zanimala hrana. Več ur smo gledali filme, ko smo se jih naveličali in se odločili, da bomo igrali igrice. Verjetno sem vam pozabila omeniti, da je v mojem stanovanju tudi soba za tehnologijo, kajne? Obožujem tudi to, poleg angleščine. Večkrat smo se skregali, a smo se na koncu vedno pobotali. Čas je mineval hitro in že je bilo temno, ko so se fantje in dekleti kar sami ponudili, da bodo prespali pri meni.

»Mene ne moti, lahko ste tukaj« sem jih prijazno sprejela »Tako ali tako pa ste si stanovanje že uredili po svojem okusu« sem nadaljevala, »poglejte kakšno je sedaj« sem se v šali ozrla naokrog. »Imamo pa manjši problem« vsi so me začudeno opazovali. »Moje stanovanje ni vaša hiša. Nimam toliko sob, kjer bi lahko spali. Sta pa dve spalnici in zofa v dnevni sobi. V sobah lahko spijo trije in dva v dnevni« sem se nasmehnila, oni pa so si vidno oddahnili. »Ni problema. Bomo imeli vsaj izgovor, da se bomo lahko stiskali« se je pošalil Louis. Zmenili smo se, da punce spimo skupaj s spalnici,Harry, Louis in Niall v drugi spalnici ter Liam in Zayn v dnevni sobi. Naslednjih pet dni so vsi stanovali pri meni. Prišla je nedelja in jaz sem se morala pripraviti na jutrišnji pouk. Ko so odšli domov sem se vrgla na posteljo in zaspala. Prebudila sem se po dveh urah in bila je že skoraj tema. Malce sem pospravila po stanovanju, nisem pa spreminjala nove podobe in stvari kamor so jih postavili fantje. Zvečer sem se prek Skaypa pogovarjala z Zaynom, Louisem in Harryjem, kasneje pa so se pridružili še ostali. Po uri klepeta sem se spet zvrnila v posteljo in se prepustila svojim sanjam. »It's not me, it's not you there's a reason. I'm just trying read the signals i'm receivin…« je zapela moja budilka. »Grr, zlomi se« sem si zamomljala, a nato vseeno vstala. Ura je bila komaj šest zjutraj. Naredila sem si zajtrk, se umila in oblekla za šolo. Ob pol osmih sem s taksijem odšla do univerze. Že po prvih 15 minutah sem se začela zaljubljati v vse v zvezi z njo. Izvedeli smo čudovito novico, da imamo predavanja samo od ponedeljka do srede, vsak dan samo 5 ur. »Super« sem si rekla. »Od končanega pouka od srede pa vse do nedelje sem prosta« sem si še dodala. Poslala sem sms Danielle in jo prosila naj mojo novico deli še z ostalimi. Čez nekaj minut je priletelo sms sporočilo od Liama, kjer so se očitno vsi veselili z mano.

*SREDA*
»Končno konec« sem se oddahnila. Stekla sem v trgovino po nakupih hrane in novih oblačil. Domov sem prišla malo kasneje, a se je izplačalo. Poiskala sem ključ in odklenila vrata. »PRESENEČENJEEE!« so se zadrli fantje. Ostala sem brez besed in spustila vrečke na tla -oblačila in hrana je iz njih pogledala na plan-, ter jim stekla v objem. »Neveste kako sem vas pogrešala v teh treh dneh« sem jih še močneje objela. »Hrana! Poglej kaj si storila. Moj bogi čips zdaj leži na tleh!« se je ponovno razburil Niall. Vsi smo se nasmehnili. »Kje pa sta punci?« me je zanimalo. »Danielle ima danes cel dan plesne vaje, Eleanor pa mora napisati poročilo« mi je na kratko razložil Harry. »Pridružili se nam bosta zvečer« ga je dopolnil Louis. Ta čas, ko smo ju čakali smo si naročili pico in se igrali flašo resnice, ko je kar naenkrat nekdo pozvonil. Pogledala sem na uro »Pet popoldan. Le kdo bi to lahko bil?« sem rekla bolj sama sebi kot fantom. Zayn je šel skupaj z mano odpret vrata. Pred njimi sem zagledala …
___________________________________________________________________________________
1) Koga mislite, da je Tamara zagledala pri vratih?
20. november 2012
nextt
20. november 2012
u109808
u109808

Pred vrati sem zagledala svoja starša. »Kaj pa vidva počneta tukaj?« sem ju vprašala.
»Najprej živjo tudi tebi. In, da tudi mi smo te zelo pogrešali. Vsi doma te lepo pozdravljajo kot mislim da tudi ti njih.« Je začel očka, mama pa je samo na kratko prikimala. »Kako kaj počneva tukaj? Prišla sva obiskat hčerko, ki pa ima očitno zabavo?« me je očka vprašal z svojim šaljivim malce resnejšim glasom. Nasmehnila sem se in ju objela ter jima šepnila na uho »Živjo!« odmaknila sem se in pogledala Zayna nato pa še starša. »Dober dan!« se je vmešal še Zayn. V tistem trenutku je iz dnevne sobe prišel Harry brez majice. Ko ju je zagledal je najprej obstal kot vkopan nato pa pobegnil nazaj. Prijela sem se za glavo in povabila starša naprej, nato pa jima poskušala vse razložiti. »Tisti dan ko sem prišla, sem najprej pospravila in si uredila stanovanje nato pa sem se odločila iti po hrano. V Starbucksu sem se zaletela vanj in nato sem morala z njim domov. Tam sem spoznala vso skupino One Direction, ter Danielle in Eleanor – punci Liama in Louisa. Postali smo zelo dobri prijatelji (predvsem sem poudarila besedo prijatelji) in tako sem nekaj časa stanovala pri njih, sedaj pa oni pri meni, saj imam samo tri dni predavanj.«
»Aha, če je pa tako se pa opravičujem če sem te prej prestrašil« se je očka nasmehnil in obrnil proti Zaynu. »Ne skrbite. Moje ime je Zayn« se je predstavil.
»Tamara, kaj ni to tisti ki ti je od vsega začetka tako všeč?« se je morala vmešati mami. Podarila sem ji tisti hudoben -a moraš res vse izčvekati- pogled in se zagledala v tla.
»Moje ime je Sebastijan, a kliči me Seba, saj kot vidim sta si z mojo hčerko zelo blizu« je nadaljeval očka. Tudi on ni ostal brez mojega pogleda, bil pa je deležen tudi Zaynovega nasmeha in grizenja spodnje ustnice. »O bog, kako lep je« sem razmišljala sama pri sebi.
»Jaz pa sem Sabrina« se je predstavila še mama. Zayn jo je narahlo objel in poljubil na lica. »Pridita, da vama predstavim še ostale. In prosim, trenutno so tukaj sami fantje in jaz. Punci prideta šele kasneje. Oprostita torej neredu.« sem se oglasila jaz in ju peljala proti dnevni sobi. Prizor, ki smo ga videli bi najraje izbrisala, a to so pač moji fantje. Bili so pred televizijo in gledali nek akcijski film. Niall s tremi sendviči v roki, Harry je objemal Louisa, Liam pa umiral od smeha pa čeprav nevem zakaj. Ko sta vstopila moja starša so vsi postali resni in tako sem jih pač predstavila. Čez približno dve uri sta prišli še punci. Bila sem zelo srečna, saj so se dobro ujeli. Nato so fantje in očka odšli po nakupih in ogledih avtomobilov, me skupaj z mamo pa po oblačila. V stanovanje smo se vrnili zelo izmučeni, zato smo šli spat. Spet je bil problem pri posteljah, a na koncu nam je le uspelo. Jaz, Eleanor in Danielle smo spale v eni izmed spalnic. V drugi spalnici sta bila moja starša, v dnevni sobi Liam in Zayn, na zofi v tehnologijski sobi pa Harry, Louis in Niall.

»Ljubica, zbudi se« je bil nežen mamin glas, ki me je prebudil. »Z očkom odhajava nazaj v Slovenijo. Vem, da boš v dobrih rokah in me sploh ne skrbi zate« me je poljubila na čelo. Grenko sem se ji nasmehnila in jo objela. V sobo se je prišel posloviti še očka »Adijo pikica,« me je objel »in da boš vedela, fantje so mi zelo prirastli k srcu in vsi te imajo zelo radi« je še dodal. Pokimala sem mu in mu vrnila objem. Pospremila sem ju do vrat, ker sta se do letališča želela peljati s taksijem. Vsi smo se še enkrat poslovili, nato pa odšli k zajtrku. »Kaj če bi se do nedelje vrnili k nam?« je predlagal Louis. Ostali so se strinjali, zato so se obrnili proti meni. »Kaj gledate mene?« sem začela »z veseljem«.
»Pravilna odločitev!« je zatulil Harry. Šla sem se v svojo sobo umit, preoblečt in nekaj oblačil zložiti v kovček. Ko sem se vračala v kuhinjo so bila vrata zaprta. Želela sem vstopiti, ko sem slišala, da se Zayn in Liam pogovarjata. Vem, da ni lepo prisluškovati, a sem vseeno.
»In kaj boš storil? Veš, da ji moraš povedati« je rekel Liam.
»Pa saj vem no. Ampak ni lahko«
»Prej ko ji boš povedal, lažje ti bo. Poslušaj moj nasvet, Zayn« je zaključil Liam.

Vstopila sem. »Vsi nared? Lahko odrinemo?« me je v šali vprašal Zayn. Prikimala sem in poklicala še ostale. Zbasali smo se v avto in se odpeljali. Jaz sem bila precej utrujena zato sem zatisnila oči in se prepustila vožnji. Ko smo se vsi razporedili in udomačili so fantje predlagali, da gremo v vodo. Stekli smo na teraso in začeli uživati. Jaz sem si šla vmes zamenjati kopalke, saj mi je prejšnje Harry strgal. Zayn ne zna plavati, zato se je hitro naveličal in odšel na ležalnike. Vrnila sem se iz hiše in videla kako je opazoval ostale in in sem se mu še sama pridružila.
»Hej. Vem, da ni lepo priskuškovati ampak slišala sem kaj sta se pogovarjala z Liamom.« sem začela ko sva ležala.
»Am, in kaj si slišala?« me je v zadregi vprašal.
»Nekaj o tem, da moraš nekomu nekaj povedati«
»Aha«
»Saj ne, da je moja stvar ampak, komu in kaj?«
»Pridi z mano« je rekel Zayn in mi pokazal naj mu sledim. Ker si je on oblekel majico, sem si še sama nadela mojo čipkasto belo oblekico. Šla sva do dnevne sobe.
»Prosim zapri vrata in prisedi« je rekel. Ubogala sem ga in se vsedla na prostor ob njem.

1) Kaj mislite da bo Zayn povedal Tamari?
23. november 2012
next
23. november 2012
nexttt
23. november 2012
Neeext!
23. november 2012
u109808
u109808
oh hvala za nexta, ta bo za vaju:manco &BelloHoran

»Poglej« je začel. »Že od trenutka ko sem te polil s kavo si mi bila všeč. Z vsakim dnevom, ko smo se družili pa si mi začela pomeniti veliko več kot samo prijateljica.«
»Jaz, kaj, kako?«
»Nevem kako sem lahko živel predenj sem spoznal tebe. Vem samo to, da brez tebe sedaj nemorem več. Tamara, do tebe ne čutim samo prijateljstva. Ljubim te« je zaključil.
Potrebovala sem nekaj časa da sem sprejela njegove besede. Pogledala sem ga v oči in se nasmehnila. »Veš.. z mano je nekako enako. Tudi jaz te ljubim« sem rekla.
»Bi torej, postala moja punca?«
»Z veseljem« sem prikimala. Začel si je gristi spodnjo ustnico. »Nehaj, to me spravlja ob pamet, saj si še bol popoln« sem ga prekinila. Da bi me dražil je to počel še bolj strastno. Zmajala sem z glavo on pa se je nasmehnil in se mi približal. S svojimi ustnicami se je dotaknil mojih in ta trenutek je bil zame najlepši v mojem življenju. Poljub sem mu vrnila in še predenj sem se zavedla je ležal na meni, nato pa se odmaknil.
»Hvala, da sem lahko postal najsrečnejši moški na svetu. Ljubim te, Tamara« je rekel.
»Tudi jaz te ljubim, Zayn« sem se mu približala in ga spet poljubila. »Kaj pa .. kaj pa ostali?« me je zanimalo. »Ja, kaj je z njimi?« je vprašal. »Ali jim bova povedala?«
»Kaj pa če bi jim še malo prekrivala?« me je igrivo pogledal.
»Kakor rečeš. Torej prijatelja pred njimi in par v sobi?« V trenutku sem se zavedla kaj sem rekla. Zayn pa je zardel in pogledal v tla.
»O bog ne, nisem mislila tako. Mislim sem, ampak ne še zdaj. Mislim -« začela sem se smejati, on pa tudi. »Še bolj všeč si mi, ko si zmedena« je rekel.
»Greva k ostalim?« me je poljubil na lica. Skomignila sem z rameni in odšla sva nazaj na teraso. Upala sem, da naju ne bodo opazili, a zaman.
»Kje sta bila pa vidva?« je zanimalo Louisa. »V hiši« sem mu odgovorila. »Ja to sem tudi sam ugotovil!« je začel kričati. »Mater no, jedla sva« se je zdaj na prisrčen način nezares razburil Zayn. »Tudi jaz sem lačen! Hrana!« je tulil Niall. »Gremo jest?« je vprašala Danielle. Mislim, da vsi veste, da ji ni bilo potrebno dvakrat reči ko je bil Niall že v kuhinji in tako smo mu sledili še ostali. Z Zaynom sva ostala zadaj in se nasmihala drug drugemu. Fantje so po ''kosilu'' morali v studio zato smo s puncami ostale same. Odločile smo se, da bomo šle po trgovinah. Na našem pohodu so nas našli paparaci. »Joj, ti ljudje so pa res nadležni« sem razmišljala sama pri sebi. Eleanor in Danielle sta se nasmehnili »Kar privadi se« je rekla El. Nato smo amesto, da bi se vrnile domov odšle fantom v studio. Tam je bil tudi Simon in ko so nas zagledali so me predstavili z njim.
»Moram priznati, da sploh ni tako zatežen kot ga predstavljajo na televiziji. Prav super je« sem se kasneje pogovarjala z Liamom. »Ja, stic Simon je najboljši« je del pogova ujel Niall.
Naslednja dva dni smo preživeli pri fantih. Pozabila sem vam omeniti, da še nihče ne ve za naju z Zaynom . V soboto sem se prebudila že ob sedmih zjutraj. Vstala sem, se umila, lase spletla v kito in odšla v kuhinjo. Ker tam ni bilo še nikogar sem začela pripravljati zajtrk – palačinke. »Mmmm, kako nekaj diši« me je Zayn objel od zadaj in poljubil. Zaslišala sva Eleanor in Louisa po stopnicah zato sva se odmaknila. Po zajtrku smo gledali neko resničnostno oddajo, ki je bila skrajno nezanimiva. Spremljal jo je samo Liam. »Kaj če bi šli raje v bazen?« sem predlagala. Strinjali so se z mano. Preoblekli smo se v kopalke in stekli na teraso.
Odločili smo se, da bomo Zayna naučili plavati in res smo ga. »Pa človek ti si naravni talent« je od smeha umiral Louis, ko je gledal kako se je na začetku trudil splavati, pa mu ni uspelo. Bila sem tako ponosna nanj, saj je nato vsem pokazal da tudi on plava. Ura je bila že sedem zvečer ko smo se končno spravili iz vode. Vsi smo se odšli preobleč, z Zaynom pa sva odšla skupaj v sobo.
»Končno sva sama« je zaprl vrata in se mi nasmehnil ter me poljubil na vrat.
»Hej, saj veš da ne za dolgo«
»Uživajva dokler lahko« je predlagal. Začela sva se poljubljati in na koncu spet pristala na postelji. Nevem kako dolgo sva se tako strastno poljubljala, a Zayn je ostal brez majice. »Oh, oprosti« sem rekla. Začudeno je pogledal mene, nato pa še sebe in se začel smejati.
»Zaaayn, veče…« je vstopil Harry.
u109808
u109808
men je res glupo k itak nubedn ne bere te zgodbice, pa zdei nevem a nej sploh še nadaljujem al ne?

»Kaj za vraga?« je bil presenečen. Pošteno sem se nasmejala njegovemu izrazu. Tako srčkan je bil ko je stal pri vratih in ni vedel kaj se dogaja. In res sem mu bila dolžna pojasnilo.
»Am ja. Z Zaynom sva par« sem mu razložila.
»Veš, da nekako vidim. In kako dolgo že?« se mu je očitno vrnil dar govora.
»Že od četrtka. Se spomniš ko sva šla v hišo?« in je prikimal. »No, takrat« sem se nasmehnila, on pa tudi. Zayn je še vedno ležal na meni in ko se je spomnil se je prekotalil na drugo stran postelje. »Ali bi bilo mogoče, da to obdržiš še nekaj časa zase? Nisva želela, da vi takoj izveste, saj sva vas želela še malo zavajati« se je oglasil Zayn. Harry je spet prikimal nato pa se obrnil in stekel po stopnicah kričeč »Aaa! Zayn in Tamara sta par!«
»Zdržal je dlje kot sem pričakovala« sem zmajala z glavo, Zayn pa je skomignil z rameni »Kaj moreš.«

*HARRY*
Danes zjutraj po zajtrku, ki ga je pripravila Tamara in je bil mimogrede ZELO okusen smo gledali neko nazanimivo oddajo. Nato smo šli v bazen, Tamara in Zayn pa sta kar naenkrat izginila. Ni ju bilo kakšne pol ure. Ko sta se vrnila ju je Louis vprašal kje sta bila. Izvedeli smo, da sta jedla in takoj se je Niall spomnil na hrano zato smo še mi odšli jest oz. najprej se preoblečt in nato pripravljati večerjo.
»Harry, pojdi po Zayna in Tamaro« mi je naročila Dani. Ubogal sem jo in šel. Najprej sem se odločil poiskati Tamaro, a je ni bilo v sobi zato sem se namenil proti Zaynu. Odprl sem vrata in mu želel povedati, da je večerja.
»Zaaayn, veče…« je bilo vse kar sem uspel reči. Na postelji sem zagledal njega brez majice nad Tamaro. »Kaj za vraga?« sem bil ves presenečen, saj nisem verjel kar sem videl. Razložila sta mi, da sta par že od četrtka in da sta to želela še nekaj časa prekrivati pred nami. Malce sem bil užaljen ampak sem ju razumel. Prosila sta me še, nekaj v zvezi s tem če lahko to zamolčim drugim. Skomignil sem z rameni in stekel po stopnicah kričeč: »Aaa! Zayn in Tamara sta par!« Spomnil sem se, da nebi smel, a zdaj je že kar je. Vsi ostali so pritekli k meni in me začeli spraševati.
»Kaj si pravkar rekel?« me je prvi napadel Louis.
»Kar si slišal«
»Kako je to mogoče?« ga je še bolj zanimalo.
»Pa kaj mene sprašuješ? Saj prideta jest no.«
»Ja in kako ti veš, da sta par? Dej no ljubček, povej mi. Saj veš da te ljubim. Sploh pa meni nesmeš ničesar prikrivati, si pozabil? Mož in žena zavedno?« se je začel norčevati Louis. Zmajal sem z glavo in vse potegnil v kuhinjo, kjer sem jim pač povedal kolikor sem vedel sam. Vsi smo bili zelo na trnih in smo komaj čakali, da prideta dol. »Oh yeah, oh yeah« je začel okoli mize plesati Liam. »Pa vedel sem. Daddy Direction is back!« se je zvijal ob stolu. Čudno smo ga gledali. »Kaj torej ti si vedel?« ga je vprašala Dani.
»Ne, samo Zaynu sem svetoval naj ji izpove kaj čuti do nje, ko me je vprašal za nasvet« se je široko nasmehnil.

*TAMARA*
»Veš, da sem prav vesela, da naju je videl Harry« sem začela, ko je Harry odšel.
»In zakaj to, če smem vprašati?« se je čudil Zayn.
»Če mi je pa bilo tako težko, ko te nisem smela poljubiti pred ostalimi« sem mu pomežiknila. »Pridi pojdiva k njim. Mislim, da naju vsi pričakujejo« sem vstala in Zayna potegnila za sabo, s tal pobrala njegovo majico in mu jo vrgla »Na, obleči se. Saj neveš, kaj jim je natvezil Harry« sem se nasmehnila. Ko sva prišla v kuhinjo so naju vsi napadli in tako sva jim pač morala razložiti vse od začetka. »Še otroci prej dojamejo bistvo« sem jih dražila in se vsedla za mizo. Po večerji sem šla v svojo sobo. Vzela sem pižamo in se odpravila v kopalnico. Hladna prha mi je zelo dobro dela. Bila sem zelo izmučena, Zayn pa tako daleč zato sem ostala v svoji sobi. Skoraj sem zaspala, ko je nekdo potrkal na vrata.

»Ja?«
»Hej, jaz sem, Harry. Lahko odpreš vrata?«
»Oh, vstopi, saj so odklenjena« rečem. Harry odpre vrata in vstopi.
»Oprosti, upam da še nisi spala«
»Ne skrbi. Kaj počneš tukaj?« sem ga vprašala. »Zapri vrata in ne stoj tam. Pridi sem no.«
»Nekaj ti moram povedati« začne in se vsede na rob postelje. Začudeno sem ga pogledala in se mu nasmehnila.
»Čestitam vama z Zaynom« je rekel.
»Hvala. Ampak menda nisi prišel zato, da bi mi povedal to?« me je zanimalo.
»Veš, tudi meni si všeč že od trenutka, ko te je Zayn predstavil« je začel po dolgi tišini. Nisem mu vedela kaj bi mu odgovorila, saj sem bila zelo presenečena. »Oprosti nebi ti smel povedati, ampak- moral sem« je nadaljeval. »Vidim, da sta res srečna skupaj in tega nočem uničiti. Nočem ti uničiti življenja. Če si srečna ti, sem tudi jaz« je zaključil. »Najbolje bo, da zdaj grem« je vstal, a sem ga prijela za roko in potegnila nazaj na posteljo »Ne, nikamor ne greš« prižgala sem lučko in ga pogledala v oči »Ogromno mi pomeni, da si mi povedal. In ne boš mi uničil življenja.« sem ga pomirila. »Rada te imam. Zelo rada, Harry. Ampak oprosti, Zayna ljubim« sem se mu opravičila. »Jaz sem tista, ki je vam uničila življenja. Najbolje je, da odidem« sem se vlegla v posteljo in začela jokati. »Nikoli več ne reči kaj takšega, Tamara. Nikamor ne boš šla in nikomur nisi uničila ničesar. Vsi smo srečni, da smo te spoznali in te lahko imamo ob sebi. Prosim umiri se« je rekel in se vlegel poleg mene. Pokimala sem mu in ga objela on pa mi je objem vrnil. »Najboljša prijatelja?« me je vprašal, ko sem bila mirna. »Seveda« sem se mu nasmehnila. »Lahko potem poljub?« je rekel, jaz pa sem strmela vanj. »Na lica sem mislil« je zmajal z glavo jaz pa sem ga poljubila. »In pa, Zaynu prosim ne povej, ker ne želim uničiti najinega prijateljstva« je dejal. »Ne skrbi, nebom« sem mu odgovorila. »Hvala. Rad te imam. Lahko noč« se je nasmehnil, me poljubil na lica in odšel proti vratom »Tudi jaz tebe. Lahko noč.« Obrnila sem se na drugo stran postelje in zaspala.
26. november 2012
nexxxttt
26. november 2012
next
26. november 2012
hy, zadajle mam ravno čas pa vam bom prlepla en del!!!!<3<3<3(fajn ubčutek je k govoriim v množnini)

Zjutraj sem se prebudila z mislijo na včerajšnji večer. In na besede, ki jih je rekel Harry. Imam ga rada zelo, ampak samo kot prijatelja. Bilo mi je težko, a sem vedela, da me razume. Odšla sem v kopalnico, da bi si zbistrila misli. Nase sem navlekla trenirko in majico ter se odpravila v kuhinjo. Za mizo sta sedeli El in Dani. »Dobro jutro!« sem prekinila njun pogovor »Kaj je današnja jutranja tema?« me je zanimalo. Spogledali sta se in nasmejali »Ti.« Z začudenjem sem ju pogledala nato pa skomignila z rameni, vzela skodelico s čajem in prisedla. Pogovarjale smo se dokler se niso zbudili še fantje. »Dobro jutro princeska« me je objel in poljubil Zayn. Nasmehnila sem se mu in ga pozdravila nazaj. »In lahko izvem zakaj sem moral spati sam?« me je žalostno vprašal. »Oh, oprosti. Saj bi prišla ampak sem potrebovala spanec, ki ga zraven tebe nikakor nebi imela, kajne?« sem ga navihano pogledala. »Ja, to imaš pa prav« je odgovoril. Po zajtrku so gledali film, jaz pa se šla preobleč in po svojo torbico. »Tako, jaz odhajam« sem prekinila njihovo tišino. Bilo je nekaj pritoževanja, a kasneje so me vseeno spustili domov. Seveda pa je z mano šel Zayn.

Prišla sva do mojega stanovanja in se odločila, da ga bova počistila. Vedno ko so pri meni fantje pustijo razdejanje in nato moram k njim. Ko sva končala me je Zayn vrgel na sedežno in me začel poljubljati. Kmalu mu je sedežna postala premajhna in nesel me je v spalnico. Njegova roka se je premikala po mojih stegnih dokler ni prišel pod majico. »Zayn« sem rekla in odmaknila njegovo roko. »Oh, oprosti. Ne bo se več ponovilo, res ne. Mi oprostiš?« me je proseče vprašal. Prikimala sem in ga poljubila. Zaspala sva v postelji, nato pa me je prebudila moja budilka. Odprla sem oči in pogledala na uro »Aa, kaj?« in se obrnila na drugo stran. Preden sem nazaj zaspala sem se zavedla resničnosti. »Aaaaaa!« sem zakričala in Zayn je bil v trenutku buden. »Kaj cviliš?« me je zaspano vprašal. Pokazala sem mu uro, ki je bila že sedem zjutraj. »Cel dan in celo noč sva prespala, danes moram pa na univerzo« sem mu razložila. Skočila sem iz postelje in stekla v kopalnico, kjer sem se hitro umila in preoblekla v ozke kavbojke in bel top. Shranila sem svojo akto in vzela še blazer. Dvomim, da mi je Zayn lahko sledil pri mojem tekanju po stanovanju, a ko sem prišla v kuhinjo je bil že oblečen. Ponudil mi je skodelico kave in me poljubil. Poljub sem mu vrnila in ga objela. »Hvala« sem mu zašepetala v uho. »Jaz te bom peljal, velja?« me je vprašal. »Kaj, kako? Saj vendar neznaš voziti« sem strmela vanj. »Mislim, poklical bom limuzino in greva.« Ni mi bilo potrebno dvakrat reči, saj bi drugače zamudila. »Kaj pa paparazi?« sem se spomnila nanje, ko sva se vozila. Pogledal me je in se mi nasmehnil »rad bi, da vsi izvejo, da sva par« je zaključil in dodal »če se strinjaš seveda?« Objela sem ga in prikimala.

»Prispeli smo« je rekel šofer, katerega glas mi je bil zelo znan. Bolje sem si ga ogledala in ugotovila, da je Liam. Še bolj sem se ozrla in videla, da so v sprednjem delu limuzine še Harry, Louis in Niall. Vsi smo izstopili in pospremili so me do vhoda. »Hvala za prevoz« sem se zahvalila in vsakega objela in ga cmoknila na lička. In res, nisem se zmotila – vsepovsod so bili paparazi. Zayn mi je dal strasten poljub na usta. Morala sva končati, saj je bila ura že osem, okrog zgradbe pa ogromno oboževalk. Še enkrat sem se poslovila od fantov in odšla. Še preden sem izginila za ovinkom pa sem se obrnila in jim zaklicala »Pa veliko sreče!« Zelo so se mi smilili, saj je bilo zunaj na tone oboževalk. 'Saj si niso sami krivi, da so slavni' sem razmišljala sama pri sebi. »Kot verjetno že vsi veste se v sredo pričnejo počitnice« je začela profesorica. »Po enem mesecu pouka imate sedaj tri mesece počitnic. Danes in jutri so predavanja kot do sedaj, vse nadaljne informacije pa lahko v naslednjih treh mesecih preverite na naši spletni strani« je še dodala.
Dva dni sta minila kot bi mignil in veselila sem se že vsega časa, ki ga bom preživela s fanti. Ko sem že mislila da dan ne more biti boljši mi je zapiskal telefon. 'Heej bejba! Sej veš, da sem ti omenila, da pridem k tebi med počitnicami? PRIDEM! Pričakuj me že jutri, saj imam zjutraj let. Dva meseca žura! Pa počakaj me na letališču!' sem prebrala v sporočilu. Takoj po zadnji uri sem si naročila taksi in odšla k fantom, kjer sem jih razložila, da pride moja sestrična Katarina. Na kratko sem jo predstavila, ko me je Niall prekinil »Ej ti! Hrane nebom delil z njo, pa čeprav praviš kako rada jé!« Zmajala sem z glavo. Naslednji dan sem prebudila sebe, fante in punce, da smo odšli na letališče. Po dolgi uri čakanja, ko sem že skoraj obupala se je le prikazala. Stekle sva si v objem in se zelo dolgo objemali, nato pa naju je zmotil Zayn »Saj bom postal še ljubosumen« je rekel. Katarino sem spet predstavila in potrebovala je več časa, da je dojela kaj se dogaja in da sem ji lahko vse razložila. Ona je oboževalka, ki bi naredila vse za njih, a tokrat se je držala nazaj.

»Si pa rekla, da ima rada hrano« se je pritožil Niall.
»Ja, kadar je bila pri meni v Sloveniji, sem imela na koncu vedno prazen hladilnik« sem razložila.
»Če se ji pa nikjer ne vidi« je rekel Niall. Videla sem kako je Katarina zardela in pogledala v tla.
»Ker je ista kot ti. Vse pojé, a je suha kot pajek« sem še dodala. Niall ji je odstopil svoj sendvič in mi smo ostali odprtih ust, saj nikoli ne deli hrane – z nikomer!
27. november 2012
next
27. november 2012
u109808
u109808
evo next pa če se keri da uglašvt bi blo tud fajn

S taksijem smo se vrnili v hišo. Na poti smo se ustavili v mojem stanovanju, da sem vzela oblačila in najpomembnejše stvari. Fantje so želeli, da stanujeva pri njih in tako sva tudi storili. Katarina še vedno ni čisto dojela, da stanuje v hiši njenih idolov ampak se bo že navadila. Obe sva razložili kovčke in se vrnili v dnevno sobo kjer so že bili fantje. Ko sta prišli še El in Dani smo začeli s flašo resnice po njihovi izbiri. Steklenico sem zavrtela in obstala je na meni in Niallu. »Izziv« je rekel. Dobila sem zloben nasmešek in Liam mi je nekaj šepnil. »Ne, imam boljšo idejo« sem ga zavrnila. Vedela sem, da je Katarini (Kati) že od nekdaj všeč Niall. »Poljubi Kati« sem rekla. Grdo me je pogledal nato pa se ji približal in jo cmoknil na ustnice. Z Harryjem sva se spogledala in plosknila z rokami, naš novi 'par' pa je bil čisto rdeč. Nasmehnila sem se in igra se je nadaljevala. Ko nam je postalo dolgočasno smo se spravili pred televizor in gledali Titanik. Res nevem kdo je to izbral, a na koncu smo imeli vsi solzne oči – mi zaradi filma, Niall in Kati pa ker jima je zmanjkalo kokic. Odpravila sta se v kuhinjo, jaz pa sem se stisnila k Zaynu. »Ljubim te« mi je rekel in me poljubil. »Tudi jaz tebe« sem mu odgovorila in mu vrnila poljub. Prekinil naju je Louis, ko je pritekel iz kuhinje ves paničen »Ni več hrane! Tami pomagaj mi! Vse bosta pobila, ker ni hrane! Ta dva sta nenormalna!« se je drl po sobi. Nasmehnila sem se, ostali pa tudi. Liam je našel rešitev in vse povabil v restavracijo. Ura je bila že krepko čez polnoč, ko smo se vrnili domov. Postelje so postale naše najboljše prijateljice, zato smo bili vsi takoj v njih.

Prebudila sem se in videla, da Zayna ni več ob meni. Umila sem se in lase spletla v kito nato pa poiskala druge. Ni jih bilo nikjer, zato sem pogledala po sobah tam pa sem našla samo Eleanor, Danielle in Kati ter Nialla, ki sta spala drug na drugem. Nikogar nisem budila, sicer pa so se kmalu vrnili fantje. »Kje ste pa vi bili tako zgodaj?« sem vprašala Harryja. »Šli smo v trgovino, saj smo se odločili imeti poslovilno zabavo« je rekel. Pogledala sem ga z izbuljenimi očmi in srce bi je razbijalo kot še nikoli prej. »Kakšno poslovilno zabavo? O čem govoriš, Harry?« sem se razburila. Pogledal je v tla in utihnil nato pa začel »Kaj ti Zayn ni povedal?« »Povedal česa?« sem postajala vse bolj panična. »Čez teden dni gremo na turnejo« je zaključil. »Kaj, kako? Koliko časa?« sem ga začela spraševati. »Mesec dni« je rekel in solze so mu stopile v oči, prav tako kot meni. »Oprosti« je zavzdihnil. Stekla sem v sobo in začela jokati. Slišala sem kako je Zayn nekaj rekel Harryju ali obratno, nato pa je potrkalo na vratih in vstopil je Zayn. »Zakaj mi nisi povedal?« sem ga napadla z vprašanji. »Nebi mi povedal nato pa te nekega dne kar naenkrat nebi bilo več. Si mislil, da nebom izvedela?« sem nadaljevala. »Oprosti. Želel sem ti povedati danes. Oprosti, ampak sem vedel kako te bo prizadelo. Tudi mene je, nočem se ločiti od tebe« me je objel in mi obrisal solze. »Vse punce boste lahko šle z nami kamor boste želele. Zraven nas ste lahko cel mesec« je začel. »Zato ti nisem povedal, ker sem želel, da je tudi to presenečenje« je rekel in me poljubil. »Tudi to? Zayn, kaj spet počnete?« sem se vrgla nanj. Nasmehnil se je in me pogladil po laseh, nato pa skomignil z rameni. Prijel me je za roko in me odpeljal v dnevno sobo, ko so se nama pridružili še ostali. »Si vredu?« me je vprašal Harry. Pokimala sem, ga objela in se mu opravičila. »In koliko ljudi pride?« je zanimalo El. »Pravzaprav bo to samo za nas.« se je nasmehnil Liam in objel Dani.

»Taamaraa! Poglej to« sem zaslišala iz kuhinje kričati Kati. Pohitela sem k njej, ko mi je pomolila revijo in se posvetila hrani. Na naslovnici sem zagledala naju z Zaynom, ko se poljubljava pred univerzo in prebrala naslov: 'Zayn Malik ujet s punco!' Listala sem naprej in brala: 'Očitno si je zelo zaželjen samski pevec našel družbo. Je to le za eno noč ali je resno? Ujeli smo ga s prelepo rjavolasko, očitno še študentko. Pridružili so se jima tudi ostali člani skupine One Direction. Kako bodo vse to komentirali?' sem končala in revijo odložila na mizo. Za mano so pritekli še ostali in še sami prebrali. »Zdaj se pa navadi« me je prijateljsko butnil Niall v roko. Pogledala sem ga in se nasmehnila, čeprav še vedno nisem dojela vsega kar je pisalo. Sesedla sem se na stol in čakala, da se vrnem nazaj v resničnost. To se je zgodilo prej kot sem pričakovala, saj je zazvonil telefon in oglasil se je Liam. »Ja, ja. Študentka angleščine. Ne, iz Slovenije. Že kar nekaj časa. Da, to je ona. Mislim, da se je to njegova ideja. Bom. Adijo!« je rekel in odložil telefon.Vsi smo ga zaskrbljeno pogledali on pa se je nasmehnil in nas razsvetlil »Simon vama čestita in te pozdravlja« se je obrnil proti meni. Oddahnila sem si in Zayn me je poljubil na čelo. »Rekel pa je še, da morata čimprej povedati javnosti, saj ne želi da vama paparazi uničijo zvezo. Pravi, da sta lep par« se je še dopolnil. »To bomo storili kar zdaj« se je zadrl Harry in me povlekel skozi vrata, sledili so nama tudi drugi.
________________________________________________________________________________
1) Kaj mislite, da bo naredil Harry?
30. november 2012
next.!
01. december 2012
nexxttt
02. december 2012
next
02. december 2012
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg