Forum
u30695
u30695
Zgodba pripoveduje o tem kako je dekliško življenje lahko težko, če ti umrejo starši in se moraš preseliti v popolnoma drugačen kraj k neznanim sorodnikom. Opustiti moraš tudi baletno šolo, ki je seveda to tvoja najboljša dejavnost.

Osebe govorim sproti

A nextam a rajši ne?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

22. november 2010
u30695
u30695
2 komenta, pa nextam
22. november 2010
nexti
22. november 2010
EWO 2. KOMENT ZEJ PA NEXT"
22. november 2010
u30695
u30695
pol bom nextala
22. november 2010
u30695
u30695
Prvi del: SANJE

LETEČI ŠKOT

Neki četrtek ob koncu julija je bil eden od najtemnejših dni mojega življenja. Saj ne, da bi bil dan črn sam po sebi. Nebo je bilo modro, sonce je vroče sijalo skozi okna železniškega vagona, polja so bila zelena mestoma vsa zlata od rumenih kalužnic, in zdelo se mi je, da je ob vseh teh svetlih stvareh moja žalost še večja.
Zdelo se mi je, da mi vlak, k se je z zmagovitim žvižgom zaganjal v predore, puhal čez mostove, zavijal okrog ovinkov, da se je njegov zadnji del zvijal za njim kot zadek velikanske gosenice, s pretirljivim slikanjem drvel skozi nepomembne postaje, in končno z vso silo zavrl Darlingtonu, da mi ta vlak govori: "No vidiš, tu si, ti Angležinja! Nič posebnega kajne? Kakor hočeš-vzemi ali pusti- meni je vseeno! Jaz sem seveda Škot Nimam časa za ta angleška mesta.. Sedi, prosim!..."
22. november 2010
u30695
u30695
"Ojej, ojej!" sem si tiho zašepetala. Bilo je strašno, da sem kar naenkrat morala zapustiti ljubi stari London, se za vedno posloviti od tople in hrupne podzemne železnice z njenimi tekočimi stopnicami, na katerih mrgoli klepetajočih, smejočih se ljudi, ki jih stopnice kot čudežna preproga prenašajo navzgor ali navzdol, od avtobusnih voznikov z njihovim prijaznim londonskim narečjem, od znanih kipov in spomenikov-Nelsona na njegovem stebru, Erosa na Piccadillly Cirkusu, Petra Pana v Kensingtonskih vrtovih.
22. november 2010
u30695
u30695
Pozabila sem se predstaviti: sem Veronika in imam 14 let.
Kmalu (ko bom nextala) pa boste spoznali mojega sopotnika, ki vam zaenkrat še nesmem povedati kako mu je ime (boste ugotovili) in ima 15 let.

KOMENTITE!!!
22. november 2010
u29018
u29018
C
CO
COO
COOL
COO
CO
C
N
NE
NEX
NEXT
NEX
NE
N
23. november 2010
u30695
u30695
tenx music. bom nextala ko preberem tvojo!
23. november 2010
u30695
u30695
In od živalskega vrta, seveda! Srce me je zabolelo ob misli na živalski vrt, v katerem prebiva moja ljuba mala opica Jakica. Prepričana sem bila, da se nihče ne bo spomnil, da bi ji prinesel njene najljubše bonbone, tiste majhne okrogle, ki jih je imela tako rada. Kako lepo jo je bilo gledati, ko jih je počasi lizala in se oblizovala. Vse to je bilo dovolj hudo, moja nesreča pa je bila še večja ob strašni misli na neznane sorodnike, ki čakajo, da bodo planili name na drugem koncu moje dolge poti.

NEXT???
23. november 2010
u30695
u30695
26. november 2010
NEXT!!!!
04. december 2010
u29018
u29018
next
04. december 2010
u30695
u30695
Sorodniki so živeli na hladnem in neprijaznem severu Anglije, kjer so ljudje govorili praktično tuj jezik. Tako mi je vsaj rekla gospa Crappe, ki je skrbela zame, odkar je očka umrl, in ona bi morala vedeti, saj je njena sestra poročena z nekom, ki živi v Newcastlu. Gospa Crapper je rekla, da te tam povsod (celo v trgovinah) nagovrajajo z besedo "srček". Te besede nisem nikoli marala, zdela se mi je zasebna, zato pa mi sploh ni bilo všeč, da bi me tako klicali popolnoma tuji ljudje. In gospa Crapper je dodala še, da kličejo vsakega moškega za "Georgieja", tudi če mu sploh ni ime George, ampak Harry ali Archibald.

NEXT?
30. december 2010
to knijgo sm že brala in je itaq brez veze da jo sm gor pišeš -.- kradeš avtorske pravice!!
18. januar 2011
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg