Forum
u145434
u145434
Hello, girls.

Nimam veliko izkušenj s prevajanjem, zato sem se odločila, da bi prevajala enega izmed dobro branih fanfictionov na Wattpadu. Ko sem malo pobrskala po Igrah sem ugotovila, da je fanfictionov z Liamom zelo malo. Izbrala sem fanfiction Same Mistakes in na hitro preletela vsebino.... Je izjemno zanimiva in upam, da vam bo všeč. Nevem, kako pogosto bom pisala, ker veste, da so na Wattpadu deli precej dolgi. Že naprej se vam opravičujem, če pogosto ne bo nexta in, ker bo kdaj pa kdaj mogoče čudno prevedeno.

Yeah, let's start!

Zgodba v angleščini: http://www.wattpad.com/story/4147881-same-mistakes-a-liam-payne-fanfiction

***********************************************************************************************************************
Povzetek:
Kendall je zlomljena, zmedena in poškodovana. Fant, ki je bil z njo leto in dva meseca jo je zapustil zaradi druge. Nagnal jo je ven iz njegovega stanovanja, kjer sta živela. Kendall je stara osemnajst, nima družine in nima denarja. Ko je spoznala Liama jo je bilo strah, da bi se zaljubila vanj. To je bilo njeno pravilo številka ena, ko jo je Derek, njen bivši zapustil. Liam hoče to spremeniti, ampak nerada mu pusti priti bližje njej.
18. julij 2013
u135507
u135507
neeeeextttttt-!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! že zdaj je zanimivo
18. julij 2013
neext!
18. julij 2013
next
18. julij 2013
NExtt
18. julij 2013
neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeext že zdaj mi je všeč <33
18. julij 2013
u145434
u145434
hvala za tolk nextov... prvi del je do polovice že preveden, jutri ga dobiste.... <3
18. julij 2013
neeeext
18. julij 2013
u145434
u145434
1. Hodila sem proti stanovanju svojega fanta, Dereka, drgetala sem od mraza. Ko sem stopila v stanovanje sem si sezula škornje in spravila dol svoj najljubši moder plašč. Stresla sem dežnik, da so se dežne kapljice razletele po veži.
»Derek?« sem zaklicala, »doma sem.«
»Kendall,« je odgovoril veselo.
»Hej,« sem mu rekla in odkorakala v dnevno sobo. Usedla sem se na kavč poleg njega. Na kavni mizici (o.p. ne najdem drugega izraza) sem zagledala elastiko in svoje mokre lase spela v visok čop.
»Zunaj lije,« sem rekla in se naslonila nazaj.
»Kendall, pogovoriti se morava,« je rekel in napel čeljust.
»Kaj je narobe, babe?« sem ga vprašala. Usedla se se vzravnano.
»Kendall. Tako mi je žal. Čudovito dekle si,« moj trebuh se je zavrtinčil (o.p. vem, da je čudno) ob njegovih besedah. »Ne moreva biti več skupaj. Žal mi je.«
»Ne... Nevem kaj naj rečem.«
»Ničesar ne pričakujem. Nekoga sem srečal. Jutri se bo vselila k meni, zato moreš iti ven. Žal mi je.«
Skočila sem pokonci. Odvihrala sem v najino spalnico in vzela moj star kovček, ki ga imam že od vedno. Nisem resno obravnavala kaj je rekel. Nisem resno razmišljala o dejstvu, da nimam družine, nimam denarja, nimam službe in nimam kam za iti. Vse moje stvari sem vrgla v kovček in si obula škornje. Pograbila sem dežnik in skupaj s kovčkom odkorakala ven pri sprednjih vratih. Nisem vedela kje hodim, kam grem samo hodila sem.
Šla sem v Starbucks. Tam sem ostala do konca dneva, zvečer pa so me vrgli ven, ko so zapirali. V želodcu mi je krulilo, zeblo me je in bila sem osamljena, a sem prespala na klopi na koncu ulice. Naslednji dan sem preživela v Starbucksu. Tako je bilo nekaj dni.
Šesto noč, sem se zbudila, ker me je nekdo tresel.
»Kaj?« sem omotično vprašala in se usedla, da bi videla osebo pred mano. Bil je nekdo, ki sem ga prepoznala. Videla sem ga na televiziji in v novicah. Bil je Liam Payne iz One Direction.
»Zakaj spiš na klopi?« je vprašal z očarljivim Britanskim naglasom.
V trenutku sem izbruhnila v solze. Kolena sem potegnila k prsim. Usedel se je zraven mene.
»Si v redu?« je vprašal in položil roko okoli mojih ramen.
»Ne! Nisem v redu,« sem rekla, ne, da bi dobro pomislila in mu tako povedala popolno solzavo zgodbo.
»Kako si že rekla, da ti je ime?« je vprašal.
»Nisem, ampak je Kendall, Kendall Jackson.«
»Imaš kakšen hobi?« je vprašal.
»To je najbolj čudno vprašanje, ki sem ga kdajkoli dobila po jokanju, ampak imam hobije. Igram bobne in kitaro, ter plešem od svojega četrtega leta.
»Pridi z mano,« je rekel in vstal.
»Si nor?!«
»Pridi z mano,« je ponovil in vzel mojo roko. »Nisem posiljevalec, perverznež ali ugrabitelj. Varen sem, prisežem. Samo pridi z mano.«
»Popolnoma odlično sem tukaj.«
»Sediš na klopi s svojim kovčkom.«
»In sem odlično.«
»Ne nisi, zdaj pa pridi z mano.«
»Ne!«
»Ne vzamem 'ne' za odgovor.«
»Ja pa ja.«
Razgibal je svojo roko. »Opozoril sem te,« je rekel. V sekundi me je dvignil na svojo ramo in z drugo prijel moj kovček.
»Daj me dol. Niti poznam te ne,« sem mu rekla in ga ponavljajoče tolkla po hrbtu.
»Sem Liam in star sem devetnajst. Zdaj me poznaš.«
»Še vedno te ne poznam. Nevaren tujec! Nevaren tujec!« sem vpila, ampak nihče ni proti nama obrnil niti glave.
»Kam me neseš?« sem povprašala.
»V moj hotel.«
»Ali si zadrogiran? Ne grem.«
»Nimaš veliko izbire.«
»No, zakaj greva v tvoj hotel?«
»Boš videla.«
»Mislila sem, da si rekel, da nisi ugrabitelj.«
»Nisem.«
»Pravkar me ugrabljaš.«
»Kakor rečeš, Kendall.«
»Nimaš pravice, da me kličeš Kendall. Samo moji prijatelji me lahko tako kličejo.«
»Nisem tvoj prijatelj?
»Nep.«
»Rad o sebi mislim, da sem tvoj prijatelj.«
»Srečala sem te pred desetimi minutami.«
»Prav. Kakor rečete, gospodična Jackson.«
»Naj bo. Kliči me Kendall.«
»Prav, Kendall.«
»Resnično. Zdaj, zakaj greva v tvoj hotel?«
»Videla boš, ko bova prišla tja. Bog, radovedna si.«
»Jaz sem radovedna? Ko me nekdo prisili, da grem z njim v hotel, želim vedeti zakaj.«
»Bog, si razpoložena.«
»Utihni, Liam.«
»Samo moji prijatelji me lahko kličejo Liam.«
»Prav, gospod Payne.«
»Kliči me Liam.«
»Mislila sem, da te samo prijatelji lahko kličejo Liam.«
»Boš moja prijateljica?«
»Ne.«
»Proooosim?«
»Prav.«
»Torej me kliči Liam.«
»Prav, Liam.«
»Dobro.«
»Zdaj, kam greva?«
»Nisva že šla skozi to?«
***********************************************************************************************************
To je bla zdej številka 1.... Jst zdej šibam na morje (sam za tri dni), zato do ponedeljka ne bo nexta....
19. julij 2013
neeeeeeeeeeeeeeeext in uživaj
19. julij 2013
u124446
u124446
neeext have fun
19. julij 2013
neeeeeeeeeeeeeext in mej se fajn
19. julij 2013
ooo kok sta sončka + nextt + uzivi napouno
19. julij 2013
Neeext
19. julij 2013
neext
19. julij 2013
neeeexxxxtttt
19. julij 2013
u145434
u145434
2. »Paul, resnično. Samo daj ji priložnost,« Liamov pridušeni glas je bilo mogoče slišati iz druge sobe.
»Am... Živijo?« Pogledala sem navzgor in zagledala ostale štiri člane One Direction, kako so strmeli vame.
»Živjo,« sem rekla in pogledala dol.
»Si v redu?« me je vprašal Harry.
Vrata so se v trenutku sunkovito odprla. Liam je prebledel, ko me je videl s fanti.
»Pojasnilo?« je vprašal Zayn. Liam se je usedel na kavč zraven mene in jim pojasnil mojo zgodbo.
»In,« je rekel Liam, »Paul je rekel, da Kendall lahko ostane do konca turneje z nami, če je dovolj dobra bobnarka ali kitaristka.«
Skočila sem pokonci. »Kaj?! Ne, ne, ne. Resnično, v redu sem.«
»Uh, Kendall. Nikamor nimaš za iti,« je Louis poudaril.
»Mislim, da si obtičala pri nas,« je rekel Harry in pomenljivo dvignil obrvi.
Liam ga je udaril v ramo. »Pusti jo pri miru.«
Udaril sem Harryja v drugo roko. »Lahko sama skrbim zase.«
»Aw,« je Harry zajavkal in se podrgnil po rami.
»Torej...« Obrnili smo se in zagledali moškega v štiridesetih. »Kendall, jutri nam lahko pokažeš kaj znaš. Preostanek dneva lahko vadiš, če želiš.« S tem je zapustil sobo.
»Kje lahko vadim?« sem vprašala, in Liam me je peljal v drugo sobo na koncu veže. Sama se vadila ure.
Ali.... Mislila sem, da sem sama.
Ploskanje me je prekinilo. Obrnila sem se in zagledala 5 fantov pri vratih.
»Nisi omenila, da si tudi odlična pevka,« se je Niall zarežal.
»Nisem omenila, ker nisem,« sem zamomljala, v zadregi, ker so me slišali peti.
»Ja si,« je rekel Liam in se mi nasmehnil.
»Zdaj mi je dolgčas,« sem razglasila, vstala in se pretegnila.
»Si lačna? Imamo namen zgrabiti večerjo,« je rekel Liam.
»Nep, v redu sem.«
»Kdaj si nazadnje jedla?« je namrščeno vprašal Harry.
»Uh, jedla sem muffin v četrtek in banano včeraj zvečer,« sem se zlagala. V resnici nisem vedela.
»Pridi z nami. Kitajska hrana zveni v redu?« je vprašal Louis in nakazal vrata.
»Mislim, da ja.«

Naslednje jutro sem se zbudila, ko je Louis vpil v moje uho. »Vstani, vstani, vsatni, vstani!! Zbudi seeeeee! Danes je dan, ko bomo zvedeli, če te bomo obdržali.«
»Pojdi stran.«
»Vstaaaaaaani!!« je še en glas rekel. Bil je Harry.
»Pustite jo pri miru,« je rekel Liamov glas in vsi so se zasmejali.
»Pustite jo pri miru,« ga je oponašal Louis z visokim glasom.
»Pustite jo pri miiiiiirrrrruuuuuuuu!« ga je oponašal še Harry s piskajočim glasom.
22. julij 2013
u126497
u126497
hahah zakon
neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeext<3
22. julij 2013
neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeext!!!!!!!!!!
22. julij 2013
u120926
u120926
Kul! Next!!
22. julij 2013
next next next
23. julij 2013
neeeeeeeeeeext
23. julij 2013
u124446
u124446
neeeeeext
23. julij 2013
neeext
23. julij 2013
Neeext
23. julij 2013
neeeeeeeeeeeeext
24. julij 2013
u145434
u145434
3. »Kendall, če ne vstaneš v petih minutah, te bom zvlekel s te postelje in navzdol po stopnicah, brez, da bi ti dovolil, da si narediš frizuro, da se naličiš ali kakorkoli urediš,« je rekel Louis. To je bilo dovolj. Skočila sem iz postelje in se zaklenila v kopalnico.
Prejšnji večer mi je njihov stilist dostavil oblačila in ličila. Pol ure kasneje sem prikorakala iz kopalnice s ravnimi in opranimi lasmi, z nežnim make-upom in čistimi oblačili.
Pozdravljena sem bila z žvižgi fantov. »Utihnite. Perverzneži,« sem rekla. »Lačna sem.«
»Jaz tudi,« je kimajoče rekel Niall.
»Kdaj nisi, Ni?« ga je vprašal Zayn in se zasmejal. »Dajmo, zdaj bomo pojedli zajtrk, potem imaš ti Kendall deset minut, da se pripraviš. Pol ure te hočejo poslušati igrati bobne, pol ure pa kitaro in petje.«
»Petje?« sem zavpila in skočila s kavča.
»Niall jim je povedal kako dobra si bila,« je povedal Louis v eni sapi, zaprl oči in dvignil roke pred sabo kot ščit. »Ne poškoduj me!« je zapiskal.
Vzela sem blazino in z njo začela tovči Nialla. »Hej!« je skoraj zajokal in se poskušal umakniti. Zvila sem časopis in ga udarila z njim. »Aw! Nehaj!«ž
»Zakaj.« Udarec. »Si.« Udarec. »Jim.« Udarec. »Povedal.« Udarec. »Da.« Udarec. »Dobro.« Udarec. »Pojem.«
Udarec, udarec, udarec.
»Aww,« je zajavkal. »To boli.« Udarec. Udarec. Udarec.
Liam je vzel časopis in se mi pridružil. Kmalu nas je vseh pet teplo Nialla s časpoisom.

»Holy shit (O.P. tega NE bom prevajala), draga. Popolnoma neverjetna si. Brez besed sem,« je kričal Paul, ko sem šla ven iz majhne izolirane sobe.
»Spektakularno. Odlično. Fantastično.« je ponavljala menedžment ekipa z nasmehi.
»Ljubica, kaj, če bi igrala bobne ob Joshu?« je vprašal Paul in nekaj nakazal moškemu na drugi strani sobe, ki se je na pogled zares dolgočasil.
»Jaz.... Jaz... Jaz,« zares nisem hotela. Nisem sposobna stati v množici. Rada sem imela svoje popolno skromno življenje z Derekom, a ga je uničil. Mislim, da nimam ravno izbire za sprejeti ponudbo. »Bilo bi mi všeč.«
»Odlično. Povej fantom, ali kakorkoli. V treh dneh se odpravljamo v New Yersey.« Tlesknil je s prsti in šel z mendžment ekipo za njim.
Bog, ta človek je tako čuden.
Odprla sem vrata in zagledala pet fantov z ušesi naslonjenimi na zid. »Živijo,« sem zagodrnjala.
»O, moj bog. Kaj se je zgodilo?« je vprašal Liam in se zravnal.
»Samo....« sem rekla počasi, oblikovala sem besedo. Odločila sem se, da bom igrala, da moram oditi. Poskušala sem delovati žalostno in uporabila svoje igralske sposobnosti. Pomislila sem na umirajoče mladičke in moje oči so se napolnile s solzami, ki sem ji obrisala s hrbtno stranjo moje dlani.
»O, moj bog. O, ne. O, ne. Ne moreš ostati,« je glasno rekel Liam in se umaknil nazaj.
»Žal mi je,« je rekel Niall in me objel.
»Zares mi je žal, Kendall,« je rekel Harry, tudi on me je objel. Ko se je omaknil od mene je imel steklene oči. Pogledala sem ostale. Vsi so imeli steklene oči.
»Žal mi je,« je tiho rekel Zayn in me objel.
Objela sem Louisa, ki je zamomljal komaj razumevajoč »žal«, in potem Liam. »Žal mi je Kendall. Zelo, zelo žal.«
»Stopila sem korak nazaj in jih pogledala. Izgledali so, kot, da bodo vsak trenutek izbruhnili v solze. Moje ustnice so se razpotegnile v širok nasmeh. »Pa sem vas!«
»Njihova usta so se dramatično odprla. »K-kaj?«
»Ostala bom,« sem zapela in se jim nasmehnila.
»To ni bilo smešno,« je rekel Liam, se obrnil in odkorakal stran.
»Jezus, kaj je njegov problem?« sem zamrmrala.
»On je samo.... Samo,« je začel Zayn. »Ni pomembno.«
»Resno. Kaj se dogaja?« sem vprašala in roke uprla v boke v Tyra Banksinem stilu in zavila z vratom kot ona.
»Nič. Negotov je,« je Niall hitro rekel in me prijel za roko. »Pojdimo na kosilo.«
»Ni, ura je enajst,« je rekel Louis in dvignil obrv.
»Laaaačen seeeem,« je Niall zajavkal in pogledal na zapestno uro.
»Kot je Zayn rekel zjutraj: Kdaj nisi,« je smeje rekel Harry. Videla sem, kako si je nekajkrat obrisal oči, ko je mislil, da nihče ne gleda.
»Jaz, najstarejši in najbolj zrel in seveda najbolj neverjeten voznik nas bo peljal v McDonald's. Potem bomo dan preživeli tako, da bomo raziskovali New York City, kot jezikavi trendi kar tudi smo,« je Louis dramatično rekel.
»Ne rabim ga raziskovati,« sem rekla in zavihala nos.
»Najstarejši? Najbolj zrel?« je v nejeveri ponovil Zayn.
**********************************************************************************************************
pa sem..... upam, da vam je ušeč.. love u <3
24. julij 2013
Neeext
24. julij 2013
u120926
u120926
NAJBOLJ ZREL??? RESNO, LOUIS?? NAJBOLJ ZREL????
Next!!
24. julij 2013
neeeeeeeeeeext
24. julij 2013
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg