Forum
u133544
u133544
hii!!
no, js sm se odločila da bom napisala zgodbico. to je moja prba zgodbica tok de upam de ne boste preveč strogi
zahvalt se pa morm:
HarryStylesBabe (Lina), ki se je potrudila pa mi nardila naslovnco in me prepričala da sploh začnem pisat to zgodbico
▲BANAZZA▲ (Sara) ki me je spodbudila k tem pisanju zgodbice in mi dala eno idejo

no obe bodo nastopali v zgodbici.
trailer sm nardila sama pa upam da ne boste strogi k sm ga to prvič delala

okej zdej pa dost mojga nakladanja pa raj začnimo z zgodbico!

najpopolnejša naslovnca:

trailer:
https://www.wevideo.com/hub/#media/ci/205549252

to je pa Liliana k bo pršla v zgodbico mau ksnej

~Rose Adams~
Še en usran dan! Se opravičujem za izraz, a res ne vidim vzroka za življenje… celo življenje le garaš, a od tega nimaš nič. Saj bi se predstavila, a nimam dosti za povedati, saj družine nimam… živim pri rejniški družini, ki pa me obravnavajo kot da sem suženj. nekega deževnega dne so se odpravili na večerjo, a mene so pustili doma. Nato se niso nikoli več vrnili. Nikoli jih niso našli… sumijo, da jih je nekdo ubil. Ko pomislim na to, čutim sovraštvo do tega človeka, a ob enem tudi žalost, saj jih zelo pogrešam…. Prisegla sem si, da bom tega človeka našla in se mu maščevala…
Zaradi njega sem veliko pretrpela in še trpim. Kaplja solz mi je padla na moje zapestje, kjer je veliko ran od ureznin…. Da režem se, to mi je prišlo že v navado.
Ugotovila sem, da bom kmalu zamudila v šolo. Hitro sem si oblekla navadno kratko majico, pajkice in jopo. Obula sem si črne allstarke in odšla v kopalnico, kjer sem se ličila da bi prekrila podočnjake in moje zabuhle oči od včerajšnjega jokanja.
Hitro sem pograbila torbo v kotu in se odpravila do ustanove, ki jo najbolj sovražim. V šoli mi ne gre. Odprla sem vrata in takoj sem zaslišala vzdevke kot so: ''Zakaj sploh živiš?!'', ''Ti budala neumna!'', ''Starši so ti umrli in ti bi morala z njimi''…. Teh sem bila že vajena, saj to poslušam vsak dan. Res nevem kaj sem naredila tako krutega temu svetu da me tako sovraži. Pravijo, da ti v hudih časih pomaga vera, a tudi vera meni ni pomagala…
Minilo je vseh sedem ur pouka in lahko grem domov, kjer me čaka družina, ki mi bo naložila spet goro dela… že kar nekaj mesecev načrtujem da bi se izpisala iz šole in pobegnila iz Irske. Tu me nihče noče… velikokrat sem že razmišljala o tem, kako bi bilo lepše brez mene na tem svetu, a nočem obupati. Borila se bom še naprej, dokler ne bom tudi jaz srečna…
Od vsega mojega filozofiranja nisem sploh ugotovila da sem že ''doma''. Kakor sem pričakovala, so mi že takoj ko sem vstopila naložili delo: ''Pospravi posodo v kuhinji'', ''Pobriši tla'', ''pojdi v trgovino'', ''Lahko bi že obesila perilo, a ga nisi dala prati, kot sem zahtevala smrklja nehvaležna!!''. Vse to poslušam vsak dan. Verjetno se sprašujete, zakaj se jim ne uprem… No, naj vam povem, da sem se že velikokrat uprla, a s tem sem si le prislužila še več dela in pa udarec ali dva. Ko sem mislila na to, sem ugotovila, zakaj pa se ji nebi ravno zdaj uprla. ''In kaj boste naredili, če tega ne opravim?!!'' sem vprašala jezno. ''Tako se pa ne bomo šli ti smrklja mala!!'' ''Tu imaš!!'' se je drla 'mati' ko me je udarjala. ''Kar tepi me, tako ali tako me več ne boli!!'' govorila sem resnico. Imam že toliko modric po telesu, da ne čutim več bolečine. Ko sem izrekla te besede, me je samo še bolj udarjala in pridružil se je še njen mož in njun biološki sin. Ko so se naveličali sem morala opraviti vse kar so mi naročili, nato pa so me brez večerje zaprli v sobo. Tako ali tako cel dan nisem nič jedla.
Šla sem do svoje nočne omarice in tam vzela britvico. Globoko sem zarezala v zapestje. Na začetku me je malo peklo, a nato je bolečina izginjala. Še enkrat sem si globoko zarezala in še enkrat in še enkrat….. britvica mi je padla iz rok in jaz sem se sesedla na tla in kar naenkrat je postajalo vse bolj temno…

◣Mnenje?
◣A nej sploh nextam?
08. junij 2014
o.m.f.g. in ti meni poveš da je brezveze?
jooooj kako moraš to sploh napisati??
Vse je popolno, ful dobet trailer si naredila in ne ti meni da ne znaš pisat ali pa delat trailerju, to zgobico bom malo oglaševala, ker je zares popolna in si zalužiš najmanj 20 bralcev!!!!!
neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeext!!!!!!
joj uoam da daš kmalu next ker sem postala radovedna kaj se bo zgodilo, pa upam da se ne bo zbudila v kakšni bolnišnici hah to pa ne bi bilo prijetno ni kaj... ok bom nehala dolgotveziti in naj še enkrat napišem: super, popolno pisanje!!!
08. junij 2014
Awwwh popolno.
Jaa nujno morm it sosolka zvoni na zvonc
08. junij 2014
◣Mnenje? OMG TOLE JE PRFEKTNO..TUT TRAILER JE POOLN *-*
◣A nej sploh nextam? KAJ SPLOH SPRASUJESS!!
NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEXT *ooooooooooooooooo*
08. junij 2014
◣Mnenje? WOOW TOLE JE RES WAU *O*
◣A nej sploh nextam? OFKORS :$$$
neeeeeeeeeeeeeeeeeext
08. junij 2014
◣Mnenje? WOW
◣A nej sploh nextam? JA LOGIČNO
NEEEXXXTTT
08. junij 2014
Omg popolno je sicer prej nism mogla prebrt kr sm sla s sosolko vn sma waaaaw
Res dbeeest *0* vazn da sm jst not heheheh
Paaaa daaaa taaakoj neeextasss *.*
Vazno da sm jst nooot
Neeeewwwxt popolno je majkemi:*
08. junij 2014
u142585
u142585
◣Mnenje? Popuno! *o*
◣A nej sploh nextam? JAA!!
08. junij 2014
u133544
u133544
mogoče dons dobite next. ampk res moggoče
08. junij 2014
ko boš imela čas
08. junij 2014
u28319
u28319
Neeeeeeeeeeext *OOO*
08. junij 2014
u133544
u133544
no ker sem to zgodbico objaula sm zarad line in sare, je ta next posvečen njima (HarryStylesBabe in ▲BANAZZA▲ )
hvala vama še enkrat!!
aja pa u temle delu se pojau Liliana (Lina )
se že vnaprej opravičujem za tratenje vašga časa k morte tale bedn next prebrt.....

~Rose Adams~
Soba je postajala vse temnejša, ničesar nisem čutila ali slišala…. Nato sem zagledala belo luč. Videti je bilo čudovito. Ali sem mrtva? Sem se končno rešila mojega usranega življenja? JA!! To je to! To je trenutek, ki sem ga čakala. Zdaj bodo lahko vsi uživali v njihovem življenju. Ta luč se je vse bolj oddaljevala… NE! Kaj se dogaja?..... Nato sem se zbudila. Vse okoli mene je bilo belo in veliko glav me je gledalo. Izgledalo je, kot da so si oddahnili. Nisem vedela kaj se dogaja ali kje sem.
Nekaj časa so me pustili samo, da sem si zbistrila misli. Razmišljala sem o tem, kaj se je ravnokar zgodilo…. Sem bila morda klinično mrtva?... nato so spet vsi prišli nazaj k meni. Spomnila sem se, kaj sem naredila. Videla sem zdravnike in neko dekle s črnimi lasmi in polno tetovažami. Spraševali so me stvari, kot so: ''Kaj si naredila?'' ''zakaj škoduješ sama sebi?'' . bilo je preveč vprašanj. Zvoki aparatov, glasovi ljudi, dojenčkov zvok…. Nisem več zdržala. Zakričala sem na ves glas!! Ko so ugotovili, da preveč pritiskajo name, so vsi utihnili in odšli. Le tisto neznano dekle je ostalo tu. ''Zakaj si to naredila?'' me je vprašala tiho in pomirjajoče. ''Ne veš, kaj vse sem pretrpela… nimam družine, v šoli se spravljajo name, živim pri rejniški družini ki me sovraži. Mislila sem, da bom lahko zdržala in da sem dovolj močna da zdržim vse to… a sem se motila. Sama sebe sem slepila. Moje življenje nima smisla… ne morem več… preprosto hočem umreti'' sem ji odgovorila. Gledala me je naravnost v oči. Nič ni rekla, le objela me je… vem, da se sliši čudno, a nekako sem čutila čustveno povezavo med nama. le njen objem me je pomiril. Ugotovila sem, da je to vse kar sem kdaj potrebovala: objem. Le en majhen, nedolžen objem…
''Kako ti je ime?'' me je vprašala. ''Rose sem. Ali se od kje poznava?'' res nisem vedela kdo je in od kod je…. ''Ne, tudi jaz nimam družine, zato so me dodali tvoji rejniški družini. Ime mi je Liliana.'' Podala mi je roko in jaz sem jo šibko stisnila. Nisem bila pri moči… ''Kdo me je našel?'' ''Jaz. Po pogovoru z novima staršema, sta rekla naj te grem pozdravit in naj se bolje spoznava. Ko sem vstopila v sobo si ležala na tleh okoli tebe pa je bila mlaka krvi. Takoj sem poklicala rešilce in dovolili so mi da grem s tabo. Winsletova sta bila videti kar zaskrbljena.'' ''Ker si ravno omenila Winsletova….'' ''Ja? Kaj je z njima?'' No, nočem te strašiti, ampak, pripravi se na pogubo.'' Sem ji rekla z manjšim nasmeškom na obrazu. '' Te ljudje niso pri pravi. Naložijo mi polno delo in če ga ne opravim me tepejo.'' Debelo me je pogledala. ''G. in ga. Winslet sta tako zlobna? Meni sta se zdela tako ljubezniva in velikodušna ko sem se z njima pogovarjala.'' Zavzdihnila sem in se spomnila kako je bilo, ko sem se jaz prvič pogovarjala z njima. Bila sta tako prijazna. Tudi še cel teden sta bila zelo skrbna, nato pa se je vse to začelo in postajalo vse hujše. ''Da. Tudi pri meni je bilo tako, a to nista njuna prava obraza. Zelo sta hladnokrvna in uživata ob mojih bolečinah in trpljenju. Naj te ne zavedeta.'' Le utihnila je. Le o čem razmišlja…..
~Liliana White~
Nikoli si nisem mislila, da sta Winsletova tako zlobna. Očitno videz res vara. Ampak Rose se zdi zelo prijazna in tako je prisrčna. Zelo mi je žal za njo, ker se reže in tako trpi. Mislim, vem kako je ko ti umre vsa družina… no, spet spomini na starša. Solze so mi kar same spolzele po licu. Tako zelo ju pogrešam! Ko bi le imela še eno možnost da bi ju videla, ju objela in se poslovila… solze so mi kar stekle po licu. ''Kaj je narobe?'' me je vprašala Rose. Le odkimala sem. ''Spomnila sem se na starša…'' ''oh, oprosti, nisem hotela….'' ''Ne, je že v redu. Le pogrešam ju….'' ''Kaj se jima je zgodilo?'' je vprašala čisto tiho in nekako se je slišalo žalostno. ''Bil je neki decembrski večer in odpravljala sta se domov z večerje. Bil je žled in zadnje gume jima je spodneslo. Zletela sta s ceste. Takoj so prišli reševalci, a bilo je prepozno….'' ''ali nimaš nobenega brata ali sestre?'' ''ne, ločili so nas in vsak je šel živeti k svoji družini….'' Mislim da me je nekako hotela pomiriti, saj me je božala po hrbtu. Zasmejala sem se. ''ali je kaj narobe?'' je vprašala zaskrbljeno. ''ne, samo… ko sem bila majhna je to mami vedno počela meni, ko sem bila žalostna ali jezna.'' Namenila mi je najlepši pogled….
Kar naenkrat pa so aparati začeli piskati vse hitreje in glasneje in Rose je počasi zapirala oči…

◣Mnenje?
◣Teorije?
◣Next?
aja, tist k no pogruntou kaj se bo naprej zgodlo bo meu posvečen next
08. junij 2014
◣Mnenje?*O*per-fect
◣A nej sploh nextam?Jaaaaaaaaa..........Neeeeeeeeeeeeeexttttttttt
08. junij 2014
◣Mnenje? PERFEEEECT *___* OMG TO JE RES AMAZING NO
◣Teorije? omg kaj je z rose 'o' fuuck takoj mi next napiš! drgač pa mislim da ko liliana rekla da je mela brata je pomoje to en z one direction in on jo bo sigurno hotu poiskat al pa neve zanjo pa bo ona za njega zvedla veliiiik možnosti je *O* faak kuk je to zanimiv
◣Next? še uprašaš? 'o'
neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeext
08. junij 2014
u142585
u142585
Ni bedn -.-
◣Mnenje? Popuno.
◣Teorije? Nevem
◣Next? Jaaa!!
08. junij 2014
◣Mnenje? Popuno.
◣Next? NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEXT!!!!
08. junij 2014
◣Mnenje? super zgodba!!!!
◣Teorije? še nimam teorij, ko boš napisala naslednji next se bom malce več razpisla. In drugače pa ni zakaj, mislim ni se nama treba zahvaljevati, ker itak že sama veš da si ful dobra pistalejica
Drugače pa hvala pa posvečen next najboljša si! :*
◣Next?jaaaaaa kaj sploh sprašuješ?
neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeext!
08. junij 2014
Faking nemorm prekopirat uprasanj
-OMG POPOLNOOOOOOOO *_______*
-Rose bo pac spet padla u nezaces al karkol se ke ze zgodil z njo cx in pol bo spet u komi neki casa in pol bo Liliana nasla brata/e pa sestro/e cx in mogoce bo to leri iz 1d in pol se bo Rose zaljunila u Nialla in pol se bo se Harry v njo in pol bom jst uletela notr in pokvarla razmerje med Rose pa Harryom ce bosta skupi in bol boma midva s Harryom skupaj *0* hahaahkomi cakam da pridem u zgodbico pa sem s Harryom. Usaj u zgodbici kr realnm lajfu to ni mogoce cx
- haahaha kok si neumna HAHAHAHAH umiram. NEEEXT. NUNO. DRGAC. BOM. PTISTALA. U. BOLNISNICI.KAKOR.ROSE
-Hvala za posvecen next <3
-omg resss waaaw waaaw waaaw popolnoooooooo *0*
-nikol ne nehat pisat tega ff-jaaaaaa
-mal crtic sm dodala ampak whatever. Ze na zacetku sem se zaljubla u tvojo zgodbico. Kaj ni to cudez? X'D
-NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEXT <3
08. junij 2014
◣Mnenje?Tisto je bilo namenjeno še prejšnemu next.....sam sem bila dolgo na tej strani in nisem vidla ampak še vedno Per-fect *O*
◣Teorije?Jih nimam
◣Next?Jaaaaa. Zakaj sprašuješ??
08. junij 2014
◣Mnenje? PRFEKTNO JEE *www*
◣Teorije?IDK
◣Next? zakaj sploh sprašuješ?? itak daa!
neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeext *OOOOOOOOOOOO*
08. junij 2014
◣Mnenje? Waaaau in pol ti tm gor napišeš da ti je žal, da mormo ta next prebrat. A si ti uredu? Ker men se ne zdiš haha itak us z veseljem preberemo haha jaao. Js bi mela posvečen next, pa ne bi rada ugibala haha sorry vroča čokolada mi škodi
◣Teorije? Am ko se bo zaslišal tist doooolg pip bo notr priletu Niall in jo bo naskočil, pa se bo zbudla x'd
◣Next? Kaj sprašuješ?
NEEEEEEEEEEEEEEEXT *000*
nova bralka
08. junij 2014
u133544
u133544
awwww vi ste tko sweet. res ste zakon!! lepo ste se razpisal. hvala !! ker pa mislim da noben ni pogruntou kaj se bo zgodlo, je ta next posvečen vsem vam!! res vam hvala k berete mojo prvo zgodbico!!
no tukej je next:
~Liliana White~
''O, ne! Kaj se dogaja??'' sem panično klicala…. Klicala sem zdravnike in verjetno se me je slišalo čez celo bolnišnico. Neverjetno kako sem se navezala na Rose in me skrbi za njo čeprav se poznavi komaj pol urce. Končno so zdravniki prišli in jo začeli oživljati. Nervozno sem čakala da se bo prebudila in upala da nisem zadnja s katero se je pogovarjala. Ob vsem tem razmišljanju so zdravniki nehali oživljati Rose. Obupano sem odšla ven iz sobe, saj sem mislila da so obupali in da je le obležala na postelji. ''Rose Adams sprašuje po vas'' mi je rekel zdravnik. Končno sem lahko zadihala.
''Rose!!'' sem zakričala na ves glas in jo objela. Objela me je nazaj čeprav slabotno in šibko. ''Ali Winsletovih še vedno ni tu?'' me je vprašala. Nazaj sem ji odgovorila s preprostim ogdovorom: ''Ne…'' Pogledala je v svoja zapestja ki so bila povita s povoji. Tako se mi je smilila. Nisem vedela kaj naj naredim, saj je sploh ne poznam tako dobro, vendar me zelo skrbi za njo. ''Vidim, da jih res zelo skrbi, kako sem…. Če bi imeli malo čustev bi bili zdaj že to ampak ne… verjetno so zdajle doma in proslavljajo ko me ni….'' Še zdaj nisem verjela vsemu temu, kakšni so. Verjela bom ko bom videla na lastne oči….
''Oprostite gospodična, obiski niso več dovoljeni. Oditi morate'' je prišla v sobo sestra. ''Res mi je hudo, ker te moram pustiti tu samo… upam da boš kmalu bolje''. Objela sem jo in ji pomahala v slovo nato pa sem odšla ven iz sobe. Na hodniku me je ustavil zdravnik. ''Slabe novice imam….'' Zaskrbljeno in začudeno sem pogledala. ''Kaj je narobe? Ali je kaj narobe z Rose?....'' zelo me je bilo strah, kaj bo povedal… ''Bojim se, da je Rose izgubila veliko krvi ko se je rezala in če bo s tem nadaljevala lahko tudi umre, saj nima več veliko krvi. Preživi lahko le, če ji kdo iste krvne skupine 'da' kri.'' Bila sem v šoku. Veliko mi je pomenila. Kot da bi bila moja sestra…. ''Ali me lahko testirate če sem primerna?'' ''Seveda. Oglasite se jutri natanko ob 15.00'' ''prišla bom.''
~Rose Adams~
Liliana je odšla in jaz nimam kaj za početi…. Ko sem ležala na postelji sem imela veliko časa za razmišljanje… kot da bi se mi vse življenje ponovilo. Spomnila sem se dneva ko so mi povedali, da mi je družina umrla in ko sem odšla na pogreb. Spominjam se tudi dneva ko so me dali k moji prvi rejniški družini. Tisto obdobje je bilo najhujše. Bila sem še majhna, zato se te družine ne spomnim. Spomnim se le majhne deklice s črnimi lasmi približno enake starosti. na žalost se ne spominjam se njenega imena. Spomnim pa se, ko sva se igrali na trati pred njihovo hiško. Imeli so zelo lepo urejen vrt… spomnim se vsake rožice posebej. Bilo je tako čudovito. A kmalu so me ločili od deklice in njene družine in me dali k drugi družini… in vse to se je znova in znova dogajalo. Ko sem se navezala na nekoga so me preselili. Zato se zdaj nikoli z nikomer ne spoprijateljim. En razlog je tudi to da me nihče ne mara. K sreči je zdaj prišla Liliana v moje življenje. Ne vem zakaj, ampak mislim da se bova zelo ujele.
Od vseh teh spominov, pa so tu tudi spomini šol, kamor nisem nikakor rada hodila. Vedno so me zbadali in se iz mene norčevali. Tu je razlog za moje rezanje in da vsako noč zaspim v solzah. Ko pomislim še na mojo trenutno rejniško družino, se ne morem več zadržati… Solza mi je stekla po licu in za njo še druge. Nekako sem bila jezna na svoje življenje. Žal mi je, da sem se kdaj sploh rodila….
Poskušala sem se spomniti na lepe trenutke v mojem življenju. To je moje otroštvo. Bilo je tisto obdobje, ko sem imela družino in prijatelje. Moje življenje je bilo brezskrbno. Deklica s črnimi lasmi mi je pomagala, da nisem toliko mislila na družino in bila vedno žalostna… zelo sem ji hvaležna. Tudi njeni družini. Sklenila sem, da jih bom nekega dne poiskala inse jim zahvalila za vse kar so naredili in pretrpeli zame.
Bila sem kar malo utrujena od vsega tega, zato sem zaspala. Imela sem hude nočne more. Prikazalo se mi je vse, kar se je zgodilo groznega v mojem življenju. Ko sem se zbudila, sem svoj obraz utopila v solzah, ki so mi tekle po obrazu. Lahko bi si govorila, da sem močna in da lahko vse to premagam, a zakaj bi slepila samo sebe. Zagledala sem nož, ki je bil na mizi. Verjetno ga je pozabila sestra vzeti. Vstala sem in se počasi premaknila do mize ter pograbila nož. ''Zakaj ravno jaz?'' sem spraševala ko sem naredila urez. ''Kaj sem naredila tako slabega tem svetu?'' in še enkrat zarezala. ''Nočem več živeti!!'' jokala sem in se rezala, dokler v sobo ni prišla sestra in mi vzela nož iz roke ter hitro poklicala pomoč. Povila mi je zapestje, še prej pa razkužila.
Ko so vsi odšli, sem ostala sama. Pogledala sem na uro. 18.07. bila sem kar utrujena od vsega tega, zato sem se naslonila nazaj in spet zaspala v solzah…

◣Mnenje?
◣A mislte da bo Liliana darovala kri Rose?
◣Kok mislte da se bo 1D tukej ukluču?
◣Kritike?
◣Next?
09. junij 2014
u142585
u142585
◣Mnenje? Popuno
◣A mislte da bo Liliana darovala kri Rose? Ja
◣Kok mislte da se bo 1D tukej ukluču? Nevem
◣Kritike? Ni jih
◣Next? Jaa
09. junij 2014
-popolno *.*
-jaaaa
-Niall pa Harry pa usi
-noooup
-neeeeeext <3
09. junij 2014
◣Mnenje? prfektno jee *-*
◣A mislte da bo Liliana darovala kri Rose? daa
◣Kok mislte da se bo 1D tukej ukluču? idk
◣Kritike? jih ni!
◣Next? jaa
neeeeeeeeext *O*
09. junij 2014
Popouno jee
Jaa
Nwm...
Jih ni!!
Neeeext!!
10. junij 2014
neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeext!
super zgodba!
jaaaaaa
ne vem še :'D
mislim da kririke v tebi zgodbi neobstajajo hahahahhahah :3
10. junij 2014
◣Mnenje? WAAAU *O*
◣A mislte da bo Liliana darovala kri Rose? mhm..
◣Kok mislte da se bo 1D tukej ukluču? idk...
◣Kritike? ni jih -.-
◣Next? NEEEEEEEEEEEXT *OO*
10. junij 2014
u155253
u155253
Mnenje? Wow *-*
◣A mislte da bo Liliana darovala kri Rose? Jaa?
◣Kok mislte da se bo 1D tukej ukluču? Idk
◣Kritike? Ni
◣Next? Jaaa!
13. junij 2014
◣Mnenje?Super je
◣A mislte da bo Liliana darovala kri Rose? Ja
◣Kok mislte da se bo 1D tukej ukluču?Tista mala deklica s katero se je Rose v preteklosti igrala je bila Gemma
◣Kritike?Ni jih
◣Next? Next
13. junij 2014
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg