Forum
Zamižim. Tako ne vidim ne ognja, ki počasi požira mojo vas, ne bolečine, ki je razpotegnjena čez obraze vaščanov, in ne grozljivih podob, ki jahajo Goarke, mutante med orli in sloni. Začutim, da me nekdo prime za roko in odvleče s sabo. Odprem oči in zagledam Etsapa, ki me vleče stran od goreče vasi. Etsap. Kako bi preživela brez njega. Težko razmišljam o ljubezni, saj ljubezen med nami, Vayani, velja za egoistično početje. Vayani smo še zadnji predstavniki človeške vrste. Vsi ostali so se zmešali z drugimi bitji ali pa izumrli. Vsi ljudje živimo v gorovju Tuoma, tako imenovanem snežnem gorovju. Vendar pa bomo morali zdaj oditi zaradi Whanndov, ki so požgali našo vas. Whanndi so kakor nekakšni troli, ki živijo malo nižje od našega območja, na planotah Cruhma. Tisto je najbolj smrdljivo področje v vsej deželi Oylai, kjer živimo ljudje in troli poleg še tisočih drugih bitij.
Z Etsapom kmalu doseževa začetek območja trolov. Etsap me pogleda v oči. »Cronia,« reče, »si prepričana, da bi rada zapustila domače območje? Saj veš, da te ne sprejmejo več nazaj, ne?«
Prikimam. Seveda vem. Vayani imajo prav posebno pravilo, da ko enkrat zapustiš domače območje, ne smeš več nazaj in avtomatično postaneš Poniar, izobčenec. »Da, prepričana sem. Tukaj ne bom zdržala ob vseh teh praznih obrazih in požganih hišah. Res ne.«
Etsap še vpraša: »Kaj pa tvoja družina? Kaj jih boš kar…«, vendar ga utišam s poljubom, globoko vdihnem in stopim čez mejo. Strese me podoben občutek kakor pri statični elektriki, ki je navzoč pri vsaki meji, da je ne bi mogle prečkati živali in rastline, le enakovredna bitja. Ko pa se ravno ozrem nazaj, da bi videla, kako Etsap prečka mejo, za njegovim hrbtom zagledam trola, ki nad njim dvigne gromozansko rezilo. Zakričim Etsapovo ime, a je prepozno. Pred mojimi očmi mu rezilo razčesne lobanjo.
∅∅∅∅∅∅∅∅∅∅∅∅∅∅∅∅∅∅
Od Cronie bom dala samo tako sliko, da vidte njene lase...obraz pa naj si vsak po svoje predstavlja(:

Etsap:

3 nexte da nadaljujem!(:
08. julij 2014
u100166
u100166
neeext
08. julij 2014
neeext!
08. julij 2014
neext
08. julij 2014
u174606