Robyn Rihanna Fenty ( / r i ɑ ː n ə / ree- ah -nə ali / r i æ n ə / -REE -ə , rojen 20. februarja 198, znan mononymously kot Rihanna , je Barbadosu snemanje umetnik in igralka. Rodil se je v Sankt Michael in Barbadosa , Rihanna preselil v ZDA v starosti od 16 do opravljanja snemalno kariero pod vodstvom rekordno proizvajalca Evan Rogers . Ona je nato podpisal pogodbo z Def Jam Recordings . [ 1 ]
Leta 2005 je Rihanna izdala svoj ​​album prvenec studio, Music of the Sun , ki je dosegla vrhunec med prvih deset na lestvici Billboard 200 grafikon in ima na Billboard Hot 100 top pet hit single " Pon de Replay ". V manj kot letu dni, je izdal svoj ​​drugi studijski album, dekle Like Me (2006), ki je dosegla vrhunec v top-5 v Združenih državah Amerike, in proizvaja svoj ​​prvi Hot 100 Število eno samo, " SOS ". Tretji studijski album Rihanna je, Good Girl Gone Bad izšla maja 2007, ustvaril mednarodni hit singla " Umbrella "," Ne prenehajte z glasbo "," Bodite lok 'in Disturbia ", z dodatno štirih enojnih, ki se sprosti. Album je bil nominiran za devet nagrad Grammy , osvojil Best Rap / Sung Collaboration za krovni. Njen 4. studijski album ocenjeno R (2009), proizvedene od zgoraj deset singla " rusko ruleto "," trdi "in" Rude Boy ", z njo doseže številka ena mesto na Billboard Hot 100. glasen (2010), 5. studijski album Rihanna je, ustvarila številka ena uspešnic " Samo dekle (na svetu) «,» Kaj je moje ime? " in " S & M ". " Našli smo ljubezen ", je služila kot glavnega single iz šestega studijskega albuma Rihanna je, Talk Talk To (2011). Pesem je mednarodni uspeh, muh lestvic v več kot dvajsetih državah.
Delo je Rihanna si je prislužil svoje številne nagrade in priznanja, vključno s petimi ameriškimi Music Awards se je osemnajst Billboard Music Awards , dva Brit nagrad in šestih nagrad Grammy . Ona je dosegla skupno enajstih številka ena na Billboard Hot 100 grafikon, ki je postala najmlajša solo umetnik doseči feat. [ 2 ] Billboard imenom Rihanna Digital Songs Umetnik v letu 2000 desetletju, in jo uvrstil kot sedemnajstega umetnika isto desetletje. [ 3 ] [ 4 ] Ona je najvišji prodajan digitalni umetnik v zgodovini ZDA, ki prodajajo 47,571,000 singla od leta 2012. [ 5 ] Poleg tega je tudi pošiljajo 7,3 milijona albumov enot v Združenih državah Amerike od septembra 2011. [ 6 ] Nekateri od njenega singla zaslužili svoje mesto na seznamu najbolje prodajanih samskih po vsem svetu . Rihanna je prodal več kot 25 milijonov albumov in 60 milijonov singla po vsem svetu od začetka njene kariere v letu 2005, zaradi česar ji eno izmed najbolje prodajanih umetnikov vseh časov. [ 7 ] je junija 2011, Forbes poroča, da je Rihanna zaslužil $ 29.000.000 med majem 2010 in majem 2011. [ 8 ] Leta 2012 ameriška revija Čas poimenovali Rihanna enega najbolj vplivnih ljudi na svetu. [ 9 ] je bila Rihanna tudi uvrstila na četrto najmočnejšo slaven leta 2012, z dohodki $ 53000000 od maja 2011 in maja 2012, v skladu s Forbes. [ 10 ]

ŽIVLJENJE PIS:

Robyn Rihanna Fenty se je rodil 20. februarja 1988, v Sankt Michael in Barbadosa , do Monica Braithwaite, upokojeni računovodja, in Ronald Fenty, ki skladišče nadzornika za oblačilo tovarni. [ 12 ] Njena mati, rojen v Gvajani , je afro -Guyanese , in njen oče je Barbadosu in irskega rodu. [ 13 ] najstarejši od treh bratov in sester, Rihanna ima dva brata, Rorrey in Rajad Fenty. [ 14 ] Prav tako ima dva polovična sestri in polbrat od svojega očeta strani, vsak rodil z različnimi matere pred oče Rihanna je poročil z mamo. [ 15 ] [ 16 ] Rihanna odraščala ob poslušanju glasbe reggae, [ 17 ] in začela peti na približno sedmih letih. [ 14 ] je bilo njeno otroštvo močno prizadela njenega očeta Odvisnost od crack kokainom , ki alkohol in marihuano , ki [ 18 ] in burno svojih staršev zakon končal, ko je bila 14. [ 12 ] Odraščala je v treh spalnice bungalov v Bridgetownu in prodajajo oblačila z očetom na ulici stojnico . [ 11 ] Obiskovala je Charles F. Broome Memorial osnovno šolo in nato Combermere gimnazijo , kjer se je oblikovala glasbeni trio z dvema od svojih sošolcev. [ 14 ] Rihanna je kadet vojska v sub-vojaškega programa, ki usposabljajo z vojaško Barbadosa in kolegi Barbadosu in kantavtor Shontelle bil njen vaja narednik. [ 19 ] Čeprav se je sprva želel diplomirati iz srednje šole, se je odločil, da nadaljuje svojo glasbeno pot namesto tega. [ 20 ]
Pred podpisom na Def Recordings Jam , se je Rihanna odkril v svoji domovini, ki jih ameriški glasbeni producent Carl Sturken in Evan Rogers. [ 21 ] 2 sestal decembra 2003, s pomočjo skupnih prijateljev Rihanna'S in ženo Rogers ", medtem ko je par je bil na dopustu v Barbados, ker o tem, kako je prijatelj Rihanna je povedal Rogers "žena, kako si prizadevajo pevec je bil vedno petje in izvajanju. [ 21 ] Po srečanju prvič, Rogers 'prosil Rihanna, da pridejo v njegovo hotelsko sobo, kjer je opravil izročitve otroka Destiny je " s " Emotion "in Mariah Carey ' s " Hero ". [ 21 ] Rihanna'S izročitve navdušil Rogers, ki je nato jo je prevzela v New Yorku , kjer je bila skupaj z njeno mamo, Monica, za snemanje nekaj demo posnetke, ki se lahko pošlje zapis etikete. [ 21 ] [ 22 ] Proizvodnja od demo posnetkov je približno eno leto, zaradi Rihanna samo da bi lahko posnamete v času šolskih počitnic. [ 22 ] Pri starosti 16 let, se je Rihanna podpisala, da Rogers "in Carl Sturken " je proizvodno podjetje, Sindicirana Produkcije ritem, ki ji je dodeljena odvetnika in upravljavcem, preden je bil zaključen demo trak razdeli različnih založb po vsem svetu, konec leta 2004. [ 22 ] Prvi odziv na demo kaseto je Jay-Z, ki je bil pred kratkim imenovan za predsednika in generalni direktor Jam Recordings Def . Rihanna avdicijo za njega in glasbene Mogul LA Reid , v svoji pisarni. [ 22 ] [ 23 ] Če se ozremo na avdicijo in izpolnjujejo Jay-Z, Rihanna je v nekem intervjuju, kako se je počutil pred hodi v sobo, rekoč:
Takrat sem res dobil živčni ... Sem si mislil: "O Bog, on je tam, ne morem videti, ne morem videti, ne morem videti!" Spomnim se, da so zelo tiho. Bil sem zelo sramežljiv. Bil sem ves čas hladna. Imel sem metulje. Jaz sem sedel nasproti Jay-Z. Kot, Jay-Zee. Bil sem star-zadela. [ 22 ]
Med zaslišanjem, Rihanna izvaja Whitney Houston " je pokrov " iz ljubezni do vas ", kot tudi svoj ​​prvi single" Pon de Replay "in" zadnji čas ", ki so bili pisno, ki jih proizvajajo Rogers in Sturken in bi bilo vključena na njen prvenec album Music of the Sun . [ 22 ] Jay-Z je bil sprva skeptičen podpisom Rihanna, potem ko je začutil "Pon de Replay" je bila prevelika za njo in rekel: "Ko pesem je, da veliko, je težko [za Nova umetnik], da pridejo nazaj. ne podpišem pesmi, se prijavim umetnike ". [ 24 ] avdicija je povzročilo Rihanna podpisala šest album rekordni posel z marmelado Recordings Def februarja 2005, na isti dan avdiciji z Jay-Z besedami "Obstaja samo dva načina, zunaj. skozi vrata, ko se prijavite s tem ukvarjajo. ali preko tega okna ...", [ 22 ] pomeni, da je bil ne bodo pustili svoj ​​dopust s podpisom rekordno ponudbo. [ 22 ] Po podpisu za Def Jam Recordings, Rihanna odpovedan druge sestanke z založbami in preselila iz Barbadosa, v New York, živeti z Rogers "in njegovo ženo. [ 25 ] Rihanna je razložil koncept za naslov albuma na Kidzworld, rekoč: da ne predstavlja domače kulture Karibov, kot tudi sebe in da album vsebuje glasbo iz njenega dediščine. [ 26 ]
19. maj 2012
ne tako na dolgo
19. maj 2012
u33976
u33976
WTF JE RIHANNA NE RIHANA BUDALA.
02. junij 2012
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg