Forum
Po dolgem času sem se spomnila na mamo, ki je nisem videla že več let. Odšla je »s trebuhom za kruhom« kakor je temu ona rekla, a sama sem vedela, da je bil to samo izgovor in me preprosto ni imela rada.
Pustila me je pri svoji materi, kateri je rekla da se vrne čez nekaj dni, ki so se raztegnili v tedne, te v mesece in ti v leta.
Sedela sem v starem naslonjaču, ki je bil nekoč njen in njena stara soba, je bila celo življenje moja soba.
Skozi okno sem gledala rahel poletni dež, ki je končno napil ubogo, posušeno zemljo. Zazehala sem in se odpravila iz sobe po stopnicah v spodnje nadstropje, kjer je babica v kuhinji kuhala kavo in kadila dolgo, tanko cigareto.
Nalila je mleko v skodelico in jo postavila na moje stalno mesto, kjer se je videlo skozi okno v gozd, ki je, kakor so pravili vaščani, skrival velike skrivnosti.
Babica se ni menila za vaške čenče in je, že v zgodnjem otroštvu, tudi mene prepričala, da jim ne verjamem.
»Bedarije. Verjemi mi, Lucy. Preveč domišljije, pa ta vaški zrak. Človeka to poneumi, če ju ne kombinira pravilno.«
Nasmehnila sem se, ko se spomnila njenega zdolgočasenega izraza na obrazu, ko mi je to govorila.
Prižgala je tretjo cigareto zapovrstjo in počasi pihnila dim skozi okno.
Stopila je v dnevno sobo, ki je bila v istem prostoru kot kuhinja in se zazrla skozi okno, ki je gledalo na dvorišče.
»O, bog!!«
07. avgust 2011
u56641
u56641
neeeext
07. avgust 2011
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg