Forum
u77293
u77293
No ja to zgodbico sem začela pisati iz dolgčasa. Sedaj bom tu na igrah 123 bolj aktivna in bom tudi bolj nadaljevala vse ostale zgodbice-največ pa to-če bo dovolj bralcev seveda. Sicer je pa to taka bolj preprosta zgodbica o mladi Rose, ki po naključju najde skrivnosti in izgubljeni dvorec kamor redno zahaja in se pogovarja s svojo najboljšo prijateljico, ki je sploh ni(kako je ni in to boste izvedeli) in kljub svojemu prepričanju, da je nora se na vse pretege trudi stati trdno na tleh.
Jutro. Rosa. Nežno sonce. Šola. To zadnje mi niti najmanj ni všeč. Velikokrat se vprašaš komu je pa a velikokrat ne dobiš odgovora.
Zavedam se da je šola pri koncu in vem da bom kmalu morala na gimnazijo Olfex (ime je izmišljeno).
Nič več ne bom videvala sošolcev, učiteljice Brende, ki je zelo prijazna in mi je res prirasla k srcu.
Vsak mora naprej, a problem je, da jaz nimam zemljevida in ne ravne in natančno začrtane poti. Vsaj kompas bi rabila-a ga nimam ker v takih primerih ti niti sam kompas ne koristi.
Razmišljam kako naj pozdravim učiteljice. V mislih sestavljam preprosto besedilo.
... Lepo je bilo z vami. Krajšale ste mi čas.Vesela in ponosna sem, da sem bila z tako dobrimi učiteljicami čeprav mi znana beseda šola niti najmanj ni všeč....
Tega jim ne morem povedati-preveč boleče je čeprav vem, da stemi besedami ne bi tolažila učiteljic-srečnih, da so se nas 'znebile' toda le sebe. Le Rose...
Nadaljujem.

Ali boš bral?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

21. junij 2012
u77293
u77293
Nadaljevanje
''Rose daj uživaj v zadnjih izdihljajih šole'' mi pravi Wendy-moja mama. A zakaj bi uživala, vseh stvari je enkrat konec kajne? Šola je ena sama beda-čeprav mi je malo žal da se po tolikih letih selim drugam. Na neznano območje-proč.
Na gimnažiji Olfex so sami odličnjaki-med njimi tudi jaz ampak-proč moram.proč iz rodnega mesta Rodeo(ime je izmišljeno) To je tako boleče. Kmalu preneham razmišljati o svojem ''trpljenju'' ampak se le nasmehnem-a ne zato ker bi bila vesela le zato, da malo raztegnem obrazne mišice, ki so čisto zakrnele, ker se toliko časa nisem nasmehnila.
Odidem ven-malo na zrak. Udihnem... Izdihnem-počasi. Kar naenkrat postanem dobre volje. Tečem v neznano veter mi prši lase in počutim se svobodno...

ROSE:http://www.harrycutting.com/graphics/photos/children/sad-depressed-worried-girl-child-I204-34-660.jpg

Za nekaj časa se ustavim. Ponovno udihnem in izdihnem in oh!

Spet sanjam...
21. junij 2012
u77293
u77293
Takole bo lažje:
ROSE:

21. junij 2012
u77293
u77293
Nadaljujem po vsaj enem nextu.
Aja pa NE OGLAŠUJ !
21. junij 2012
u77293
u77293
Bom nextala, da vidite kaj in kako gre pa bomo pol vidli naprej.
Nikoli ni prijetno če imaš na nek način presneto nenavadne sanje in pri tem še goltaš dogodke iz tega sveta(ne sanjskega). Dovolj bo jamranja v šolo bo treba in oh!
Domača naloga. Kje sem že pustila zvezek. Zgrabila me je panika.
Danes imamo na urniku SLO. jaz koza, pa sem pozabila zvezek na nekem neznanem mestu. Oblekla sem se in s krtačo dvakrat bolj na grobo potegnila skozi lase.
''Ljubica, a je vse OK?'' me je vprašala mama ''Ne, mislim da seveda vse je... Brilijantno?''
sem ji v laži odgovorila nazaj. Sedaj nisem imala časa misliti na to kakšno mrežo laži sem natvezila mami ampak v glavi sem imela le tisti živo rumen izgubljen zvezek od tiste presnete slovenščine.
Morda vam je že malo jasno, da sem vestna in zelo pridna učenka zato je zame pozabiti zvezek nekaj ne čisto vsakdanjega čeprav mi v tistem trenutku še ni bilo jasno, da bo to postal del mojega vsakdana.
26. junij 2012
u77293
u77293
Mama-Wendy

26. junij 2012
Next!
Všeč mi je začetek... Tisto, da nima kompasa, niti zemljevida. D
26. junij 2012
u77293
u77293
Hvala AllStarGirl:* Bom nextala v podobnem smislu .
26. junij 2012
u77293
u77293
hvala ti
Stekla sem skozi vrata in se odpravila iskati en bedast zvezek ker sem pač preveč lena da bi si kupila novega. Ko sem ga iskala sem po pomoti zavila na napačno pot in oh...
Izgubile sem se. Vsa pamet in vse snovi naučene iz poznavanja smeri so splavale po neki vodeni vodi. Poniviti bom morala snov...
Hodila sem le naprej, da ne bi še globje zabradla v tem velikem blodnjaku.
Takrat pa... Zagledala sem... ne, ne, ne. Pred mano je stal... dvorec.
Obok obdan z rožnatimi vrtnicami in prelep dvorec svetlo rjave barve. Sicer že napol v ruševinah, ampak bilo je čarobno. Cvet tiste navadne vrtnice mi je takoj padel v oči.
Ta rožnata barva... Vse me tako pomirja, da sem naenkrat pozabila, da sem pravzaprav sredi trenutka, ko bi morala zakričati in zagnati paniko-ampak nekaj me je vleklo. Nisem mogla...
Dvorec

26. junij 2012
NEXT!!
27. junij 2012
u77293
u77293
Okej.
Zaprla sem oči... Tisti že znani občutki svobode so me obkrožili.
''Kdo si?'' Me je vprašal glas za mano. Obrnila sem se. Za mano ni bilo... Nikogar.
''Odgovori mi, KDO SI? Je nekaj ponovilo s še bolj resnim in grozečim glasom.
''Emmmm... Kdo si, kaj si, kako... Ne vidim te...'' sem rekla, prestrašena.
''Najprej mi boš odgovorila ti, neznanka, ki kar vdiraš v moj DOM!'' je nakaj reklo.
''1. Nisem neznanka, moje ime je Rose. Rose Westwood.
2.Nisem vedela da je to tvoj dom.
3.In ne vdiram-izgubila sem se. Sedaj pa si ti navrsti!'' sem rekla popolnoma odločno.
''Moje ime je Nora in stojim za tabo. Ne vem kako si našla pot do dvorca Edar, ki ga ni našlo še nobeno živo bitje. In mimogrede sem umorjena princesa tega dvorca.''
Obrnila sem se za seboj sem zagledala... Noro. Nekaj časa sva se pogovarjali in postali zelo dobri prijateljici. Na telefonu sem poiskala inernet in napisala.
Dvorec Edgar. Pogledala sem v wikipedijo.
pisalo je:

Dvorec Edgar ali bolj znan kot Izgubljeni dvorec se nahaja nekje na pobočju Anglije v zahodnem delu. Tega dvorca še nihče ni videl. Okoli njega krožijo legende, da naj bi pripadal družini Solarsev-Kralju Finnu Solar, Kraljici Roni Solar in Dvema hčerkana-Oleandro in Noro Solar. Slednjo naj bi ubil neznacec z mečem. Zaradi žalosti naj bi kraljica padla v depresijo in naredila samomor. Oleandra naj bi padla v vodnjak in kralj Finn naj bi do dvorca naredil blodnjak in dal ubiti vse, ki vejo kje se dvorec nahaja...
Brutalno sem pomislila

Nora:

27. junij 2012
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg