Forum
Tonja ima še predvidenih 2 leti do njene smrti. Preden umre, pa želi narediti vse kar do zdaj še ni, zato bo naredila spisek stvari, ki jih mora opraviti. Najbolj ji gresta na živce njena starša, saj vsakodnevno pretekata solzi, saj se ne moreta sprijazniti, da kmalu njune hčerke ne bo več. Tonja nikakor ne mara, da se vsem, njenim prijateljem, sorodnikom ipd. smili, saj s tem ne bodo nikamor prišli. Ona je edina, ki ve, da to ni igra, kje lahko spremeniš svoj položaj. To je resnično življene, in ona se to zaveda. Zaradi tega je postala bolj samostojna in vztrajna.

To je njen 'plan' pred smrtjo. A kaj bo po njeni smrti? Bo postala duh? Se bo naselila v drugo telo oz. žival in tam naprej živela? Ali bo enostavno počivala v miru?

Vse to vas še čaka!

Boš bral/a?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

07. junij 2012
next
08. junij 2012
next
10. junij 2012
u41860
u41860
neeeeeeeeeeeeeeeeext
10. junij 2012
Neeext
10. junij 2012
Zdaj sem tu. V bolnišnici. Sedim na svoji postelji in uživam v zajtrku. Dokler še lahko. Zdravniki so mi sporočili, da imam še 2 leti in da se bo mojr stanje z vsakim novim dnevom slabšalo. Imam namreč bolezen, ki je redka in se jo ne da odzdraviti.
Vas mogoče zanima kdaj sem za to bolezen izvedela?

Vse se je dogajalo na dne, ko se je moja sestrična ženila. Bili smo na poroki na prostem. Še na začetku je bil tak sonce, da ni nihče pričakoval dežja. A dež je padal vedno močneje. Vsi smo bežali proti hiši, saj se je vreme še slabšalo in slišalo se je grmenje. To je vse kar se jaz spomnim. Potem mi je mama razlagala, da sem med tekom padla na tla in omedlela. Bila je dolgo tiho. Nato mi je povedala, da so to prvi znaki te bolezni in me odpeljala takoj k zdravniku. Ta je to protrdil in mi dal predvidenih 7 let življenja. Stanje se mi je slabšalo, dnevno sem omedlela najmanj dvakrat, zato me je še enkrat odpeljala k enakemu zdravniku. Povedali so mi žalostno novico, da imam samo še 2 leti in da naj ju še toliko bolje izkoristim. Vsi se bojijo, da se mi bo stanje ponovno poslabšalo.
To je šele začetek. Kaj šele bo?

11. junij 2012
next!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
11. junij 2012
next
11. junij 2012
next kolk je Tonja sploh stara?To mi ni jasno
12. junij 2012
next
12. junij 2012
*Tonja je stara 15 let, hodi pa v 9 razred*

-Bliža se konec šole-

Naša šola je manjša proti ostalim. Vse novice se širijo. Od nižje stopnje do višje. Ampak ta novica ne bo nikoli izginila. Ko sem stala s prijatelji in se pogovarjala z drugimi znanci, me oni sploh niso nič spraševali. Namesto, da bi me pozdravili: ''Hej, Tonja! Kako si?'' so to vprašali moje prijateljice: ''Hej, kako je Tonja?''
Mislim... Kot da jaz ne obstajam! Ampak to je bil še najmanjši problem, saj se ne dogaja več toliko redko, ker sem jim povedala svoje.

Ko sem izvedela za bolezen je bil to šok. V življenju sem imela že vse cilje za naprej.. Vendar jih ne bom mogla izpolniti. Moje največje želje bodo kmalu pristale v nebesu, z mano vred. Zato bom to dala prvo na spisek!

SPISEK:
1. Iti na X Factor

12. junij 2012
next...
12. junij 2012
next
12. junij 2012
NEXT
12. junij 2012
next
12. junij 2012
next
12. junij 2012
Deževnega jutra sem se zbudila pozno. Pa še ni me brigalo, saj je sobota! Po stopnicah sem se odpravilo v kuhinjo in si pripravila svoje najljubše kosmiče. Približno pet minut sem jedla, nato sem se zavedla, da sem sama doma. Saj res! Oba delata danes. Svojo prazno posodo sem pustila na mizi in odšla nazaj proti svoji sobi. Na vrhu stopnic sem se ustavila in gledala proti stropu
''Kaj za vraga...''

12. junij 2012
next
12. junij 2012
u92135
u92135
next
12. junij 2012
next
12. junij 2012
So bila ta 'vratca' že cel čas tu? Kako, da jih danes prvič opazim? Vratca so tik nad koncem stopnic na stropu in ni poti do njih. Mogoče, če...

Takoj sem šla ven iz hiše in stekla za našo hišo. Na našem travniku je stala majhna 'hiška' v kateri imamo stvari za vrt. Vzela sem lestev in vrv, za vsaki slučaj. Enako hitro, kot sem prišla do pripomočkov, tako hitro sem prišla nazaj. Začelo je grmeti in pri sosedih je bilo že slišati hrup otrok, zaradi strahu. Z vrvjo si nisem imela kaj pomagati, ampak lestev mi je prišla prav.
Splezala sem nanjo in se spretno odpravila proti 'skrivnostnim vratcom'. ''Ojoj...''
Vidi se, da ima ključavnico.. In če so ta vratca zakljenjena, mora obstajati tudi ključ. Stavim, da je v naši hiši.. Ampak za zdaj, naj ta vratca počakajo in ostanejo 'le skrivnost'.

12. junij 2012
next!
12. junij 2012
u91307
u91307
next
12. junij 2012
neext
12. junij 2012
u75444
u75444
next!!!!!!!
+
ali bi lahko dala še sliko tonije!! plissss
12. junij 2012
next
13. junij 2012
Prižgala sem računalnik, da bi videla, če je kaj novega. Odšla sem pod 'pošto' in zagledala, da ravno prejemam sporočilo. ''Eh...'' sporočilo je le od nekoga, ki dela na nekem področju za ključe. To mi je pa tako bedno, da se najprej takooo zelo veselim nekega novega sporočila, nato mi pa pošljejo samo oglas. Zaprla sem ga.

Mislim, da je čas da pripišem kaj na moj spisek.

SPISEK:
1. Iti na X Factor
2. Postati znana
3. Spoznati moje idole

Mislim, da bo to dosti za danes. Tako ali tako se mi pa ne da pisati na ta deževen dan.
''Oh, moj bog!''
Skozi okno zagledam sosedovo punčko, ki se brez razmišljanja pripravlja na skok iz strehe!

Tonja:

13. junij 2012
next
13. junij 2012
next
13. junij 2012
u75444
u75444
next!!!!!
13. junij 2012
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike