Forum
Foirfe◆
Foirfe◆
Bum. Bum. Še en udarec. Tokrat z desne. Obrat. Brca v trebuh. Skok vstran. Zvijanje roke. Ojoj. Pazi na tistega na desni. Zdaj pa krožni obra... "Ana!" Uh. "Ana!"
Potegnila sem si virtualna očala z glave in projekcija je v trenutku izginila. "Ja?" V sobo je priletela Nina. "Takoj moraš k direkturju. Mislim da ti je našel delo." Kar poletela sem skozi vrata, komaj pritekla čez ovinek, pa po stopnicah. In že sem stala pred direktorjevimi vrati. Previdno sem potrkala. "Naprej." Ukazovalen glas. Kot vedno se je direktor samo drl. Vstopila sem noter. "Rekli so mi, da ste mi našli delo." "Da, Ania Amanda Stone. In sicer zelo slavna manekenka, ter njen oče, priznan direktor znamke telefonov, sta me prosila za osebno," tu je posebej poudaril osebno, "stražarko, ki naj bo čim pametnejša, saj bo njuni hčeri tudi kot varuška. Vsaj nekaj časa." Dvignil je obrv. "Seveda sprejmem!" "Dobro torej." V roke mi je potisnil USB kluček. Poglej si datoteke, nato pa spakiraj. Čez tri ure si na letalu za Francijo." Stekla sem iz sobe.
Hi haj hoj.
Sem Ania Amanda Stone. Moje življenje je naravnost neverjetno, ker se šolam za telesno stražarko.

Nisem tipičen osebni stražar. Kot prvo, zelo sem podobna običajnim 14 letnicam. Drugič, imam veliko izobrazbe. In tretjič, moja socialna stran je izjemno odprta in prijazna. Pa smo že tu. Pred vrati moje sobe. V računalnik porinem ključek ter si ogledam nekaj datotek. Temu sledi plaz hmmmm. Moja varovanka je očitno 11-letna deklica po imenu Miley Jessica.

Poznam takšne punce. Ponavadi so izjemno važne in prevzetne. Toda ne morem si privoščiti NE dobiti službe. Torej spakiram in se odpravim na letališče.
•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••
Ni pošteno! "Zakaj rabim telesnega stražarja?" Mamo sem proseče pogledala. "saj se ne bom nikjer izgubila, obljubim." "Ljubica, kolikokrat ti še moram povedati, da ne smeš misliti samo nase. Saj vem, da bi bila ti tudi prestrašena, če bi te kdo odpeljal, toda naju z očkom bi izsiljeva... Od naju z očkom bi zahteval denar za tvojo..." "Dobro vem, kaj pomeni izsiljevanje. Varnostni sistemi? V redu. Toda varnostnica? Preveč." "Ljubica, samo nočem da se ti kaj zgodi. Da te ne bodo ugrabili in te.. ne.. bomo nikoli več... videli.." mama je zajokala. "Tako kot tvoje 4-leta starejše sestre. Pri 2 letih so..." "Uh, mami, to zgodbo sem slišala že miljontič. Lahko zdaj grem?" Stekla sem v svojo sobo ter spakirala za letalo. Ne samo da bom dobila telesno stražarko, še zapuščamo Avstralijo in se vračamo v smrdeči Pariz. Bila sem jezna. In kadar sem jezna, nekdo to jezo občuti. tokrat bo to Osebna stražarka...

01. julij 2013
u138379
u138379
next
02. julij 2013
Foirfe◆
Foirfe◆
Okej. smo že v Franciji. In tam je njihova hiša. Pozvonila sem in prijazna služabnica mi je odprla vrata ter me pospremila k gospodu in gospe. "Torej, vi boste pazili na najino hči?" Gospa si me je z zanimanjem ogledovala. "Seveda, gospa. Ime mi je Ania Amanda Stone. Stara sem skoraj 15. za sabo imam osnovni, drugostopenjski, tretjestopenski in zaključni terning osebnega stražarja. Šolati sem se začela pri 8 letih." "Hm, no, midva..." "Pričakovala sva bolj odraslo osebo, ne pa skoraj... ne pa najstnika." Vem vem. To se mi pogosto dogaja. Ljudje mislijo, da ker sem mlada, sem nezrla, se ne znam kontrorlirati... Podala sem jima CD. "Oglejta si ga ter povejta kaj menita." izginila sta v neko sobo. Na CD-ju je bil posnetek izpita, del šolanja, socialna, pogajalska ter vzgoja o uporabi orožja... Takrat pa sem ugotovila, da skozi neka vrata vame nekdo gleda. Najbrž moja bodoča varovanka.
••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••
Pričakovala sem kakšno zategnjeno 30-letno bodybilderko, ta pa je bila mlada in brez mišic. Hotela sem zakričati, da če naj dobim osebnega stražarja, naj vsaj dobim pravega osebnega stražarja, ko me je opazila. Kukala sem skozi vrata, zato je lahko videla samo moje oči ter nos. Ni mogla vedeti, kdo sem, pa me je vseeno pozdravila. "Haj, jaz sem Ania. Ti si pa moja nova varovanka, Miley Jessica, kajne?" Kako je vedela? Odprla sem vrata in stopila naprej. "Ja, kako ste vedeli?" Zasmejala se je. "Prvič, ne vikaj me. Samo 4 leta sem starejša od tebe. Drugič, glede na to, da nimaš bratov ali sester, oziroma si imela eno sestro, si bila kot edini otrok v hipi možna samo ti." "Toda kako si vedela, da sem otrok?" "Logika." Zopet se je zasmejala. "Služabniki ponavadi ne oprezajo takole, in obraz si imela v višini, primerni za otroka. Tako da... Voila! Pa te imam." Malce prevzetna, ampak tudi prijazna. Takrat pa sem zaslišala korake. Položila sem si prst na ustnice in zginila v sobo, zaprla vrata in poslušala, kaj se pogovarjajo. Da vidim, a je razumela moj znak.
"Torej, gospodična Ania, sprejeti ste. Tukaj imate ključe hiše, ključe sobe moje hčirke, avto, motor, aha, tukaj pa je ključ sobe z orožjem in raznimi nevarnimi napravami in ključ vaše sobe." Zaslišala sem rožljanje. Najbrž ključi. "Želim, da jo brezpogojno varujte. saj veste, kakšna so pravila. Vso srečo." Zaslišala sem korake, nato pa zapiranje vrat. Nekaj časa sem še poslušala pri vratih, nato pa se obrnila. Pred mano je stala Ania. "Mi lahko pokažeš mojo sobo?"
•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••
Ko smo končali z pogovorom, sem počakala, da sta odšla, nato pa se tiho odplazila skozi druga vrata v sobo, kjer je prisluškovala Miley. Stopila sem za njo in ravno takrat se je ozrla. Od presenečenja je kriknila. "Mi lahko pokažeš mojo sobo?" Z roko si je šla čez čelo. "U, si me prestrašila. naš čarati ali kaj?" "Niti ne, samo tiho hoditi in odpirati vrata, sem se zasmejala in ji pokazala druga vrata.
02. julij 2013
u138379
u138379
Neeext
02. julij 2013
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg