Forum
u221694
u221694
Hello...
No, tukaj sem z eno zgodbico. Zgodbo posvečam dvema osebama, a ime bo ostalo neznano.
Na svojih temah ne maram oglaševanja, torej tudi ne oglašuj. Če pa je že tako nujno me najprej vprašaj za dovoljenje. Brez dovoljenja oglaševanja te blokiram. Nikakor si ne želim, da se bi ta tema spremenila v kakšno bojišče. Torej, se ne kregajte ali žalite, če pa že uredite to sami. Če te karkoli moti oziroma zanima o zgodbi, mi pošlji zasebno sporočilo.

Prolog | Parallel Universe | Fantasy

Misliti. Na kaj pomislite ob tem? Misliti pomeni, da nekaj premišljuješ. Tako kot jaz zdaj premišljujem kaj pomeni misliti. Nikoli si ne morem predstavljati kako to počnemo ljudje ali živali. Ko dihamo nič ne premislimo. Ne rečemo si: »Zdaj pa bom vdihnil kisik oziroma zrak.« To počnemo podzavestno, ker pač moramo.
Prav zdaj razmišljam kaj naj Vam napišem, po tipkovnici iščem črke in ločila. Premišljujem kako to delam. Naši možgani vsak trenutek nekaj preračunavajo, mi se tega niti ne zavedamo ali pač? Vsako sekundo, vsako minuto mislimo nekaj. Za nekatera dejanja se zavedamo kaj smo naredili, za nekatera pa ne.
Recimo ko se vozimo v avtomobilu na sovoznikovem sedežu, gledamo po navadi naravnost, naprej na cesto. Vsaj tako jaz. Večkrat opazujemo avtomobile pred nami, se sprašujemo kdo jih vozi ali kam so namenjeni. Ko odmaknemo pogled iz ceste in se zagledamo skozi okno. Mislite, da tega nismo načrtovali? Seveda smo, naši možgani so ukazali glavi, da naj se premakne in pogleda skozi okno. Kaj se pa zgodi takrat ko vozimo in nič ne pomislimo kaj se bi zgodilo? Veste?
Ljudje smo kot gmota ugank in skrivnosti. Nikoli se ne bo zgodilo, da bi vse vedeli o sebi. Nikoli. Pa če tudi bo minilo 3359 let ali pa 2424 bilijonov let ali še enkrat toliko. Še vedno bomo sami zase uganka.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mnenja? Teorije? Kritike?
11. februar 2017
Different.*
Different.*
Neeextt
Super začetek
11. februar 2017
u220750
u220750
Neeext
Res lep prolog
11. februar 2017
Next
11. februar 2017
zoe6056
zoe6056
Next
11. februar 2017
♛Cʀᴀᴢʏ ᴜɴɪᴄᴏʀɴ♛
♛Cʀᴀᴢʏ ᴜɴɪᴄᴏʀɴ♛
Next, super je
11. februar 2017
lucasandmarcus❤
lucasandmarcus❤
Next
11. februar 2017
✡ƁσσкAɗɗιcтєɗ✡
✡ƁσσкAɗɗιcтєɗ✡
Next,res mi je ful ušeč začetek
12. februar 2017
Next
12. februar 2017
♛ℛoyalℬlue♛
♛ℛoyalℬlue♛
Next, super začetek
12. februar 2017
u221694
u221694
Hej, tukaj je prvi del oziroma prvi Next. V najprej se opravičujem za kakršne koli slovnične napake. Upam, da vam bo všeč.

Part 1 | Parallel Universe | Fantasy

»Daj no, Alex! Pohiti že!« je zakričala moja sestrica. Ja, ja, saj grem.
Bil sem v kopalnici. Smešno, ne? Aja, pa nisem uriniral*. Ste se kdaj vprašali koliko časa preživite na stranišču? Gotovo ne ali pač. Ko sediš na straniščni školjki, seveda pokriti. Ob njej je radiator, vedno topel. Vrata kopalnice so zaklenjena, tako, da živ buh ne more priti čez. Razen mogoče kakšen duh. Ah, ne saj to ni mogoče. Prav prijetno je. Samo opozarjam, da ni ravno prijetno, če pred vrati kopalnice stoji tvoja mlajša sestrica in se dere na ves glas, da hoče na stranišče.
»Alex! Mami grem povedat!« Samo še to se manjka. Dovolj je že, ko sem prejšnji teden pri kemiji fasal kol*. Kaj pa jaz morem, če mi pač ne gre ta periodni sistem elementov. Zaslišal sem korake, ki so se oddaljevali od mene. Gr, Grace gre po mamo. Hitro sem odprl vrata. Ugani kje je bila Grace?
Kje drugje pa kot pred vrati. Začela se je smejati. Vedno to počne. Z nogami buta ob tla, da se sliši kot, da hodi. Vedno nasedem.
»Hvala.« je rekla ter izginila v kopalnico.
Ni za kaj, sem si mislil v mislih. Mogel se bi predstaviti, jaz pa govorim o stranišču in moji sestrici. Ime mi jeAlexander, ne pa Alex. To je samo krajšava za moje predolgo ime. Sicer mi je všeč, da me tako kličejo ali pa ne? Ne vem. Na žalost imam sestro. No, ne bi rekel, da je ravno na žalost. Ampak je kar podobno. Lahko bi imel vsaj brata ali pa nič. Moje življenje bi bilo še vedno moje. Življenje Alexandra Watta. Imam mamo ter očeta, Madeline Watt in Flynn Watt. Mogoče ste opazili ta priimek, Watt. Na kaj pomislite ob njem? James Watt. Mogoče ali nemogoče ste se učili o njem v šoli. Naj vam na kratko povem kdo je. James Watt je škotski matematik, inženir in izumitelj. Z njim nisem v sorodu. Zakaj vam to sploh govorim? On nima nobene veze z mano. Mah, saj je vseeno. Da vas še malo podučim, njemu v čast so poimenovali enoto za moč*. Zakaj vam to pravim? Še sam ne vem.
»Mik, mik.« Zaslišim Gracejin glas. Šele ta trenutek se zavem, da še vedno stojim pred kopalnico. Mimo mene je stekla v svojo sobo. Občasno jo zares sovražim. Še dobro, da nimava skupne sobe. Jaz bi znorel. Vedno ko pride kdo na obisk reče: »Oh, kako prijazne in lepo vzgojene otroke imate.« Ja pa kaj še! Enkrat me je Grace zaklenila. Ampak ne v sobo ali katerikoli prostor v hiši. Zaklenila me je iz hiše. Podarjena beseda iz.
Normalno sem šel domov. Že sem prijel za kljuko vhodnih vrat, a so bila zaklenjena. Ona pa je bila takrat že zdavnaj doma. In zmenili smo se, da pušča vrata odprla oziroma odklenjena. Potem sem pa mogel skoraj dve uri sedeti na pragu hiše. Zdaj si mislite, da sem butec, ker nisem imel ključa ali pa splezal skozi okno. Naj vam povem, naša okna se odpirajo samo in izključno iz notranje strani. Nisem jaz kriv, če je pa oče želel okna iz točno določene firme. Ključ pa sem izgubil, po nesreči. No, ne ravno po nesreči… ampak to je že druga zgodba. Da me ne boste še prehitro obsodili, tudi trkal sem. Ampak ni bilo ne duha ne sluha o Grace. Taka pač je ona. Hudomušna.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* uriniral – lulal (x'd)
* fasal kol – dobil oceno ena
* enota za moč – watt (W)

Vtisi? Kako se vam zdi? Mnenja? Kritike? Teorije?
Če želi kateri/a posvečen del, naj samo reče oz. napiše (x'd)
p. s. mogoče ste opazile, da je na koncu dela napisanih nekaj besed. Namreč to je napisano zato, da vam malo razloži besedo, če je recimo kdo ne razume... Če vam to ni všeč, napišite...
13. februar 2017
u220750
u220750
Neeextt
13. februar 2017
♛ℛoyalℬlue♛
♛ℛoyalℬlue♛
Neeext, zelo dobro
13. februar 2017
neeeeeeeeeeeeeeeeexttttttttttttt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
13. februar 2017
♛Cʀᴀᴢʏ ᴜɴɪᴄᴏʀɴ♛
♛Cʀᴀᴢʏ ᴜɴɪᴄᴏʀɴ♛
Next
13. februar 2017
zoe6056
zoe6056
Next
14. februar 2017
Next
16. februar 2017
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani