Forum
u147559
u147559
živjo!
to je zgodba o punci dabbie(daby,ki jo igram jaz),ki se iz amerike preseli na kitajsko kjer dela njen oče fredy(fred)tam spozna najlepše živali,ki jih vidijo le kitajci ali pa vsi,ki gredo lahko v živalski vrt.Vendar vse ni tako rožnato saj mamo in mladička pando želijo ugrabiti roparji(4roparji antony,fresygradey in jou lie)
daby 15 let:

njen oče fredy 35 let:

________________________________1 poglavje______________________________________
_______________________________NOVICA DNE______________________________________
Driiiin Driiiin!Je zazvonila moja nadležna budilka k sreči zadnjič v naslednjih 2 mesecih ja konec šole.Daby pridi sem takoj pomeniti se morava o nečem.JAaa!Mami že grem!
O čem se bova pogovorili mami?O tvojemu potovanju.O kakšnem potovanju??!!No saj veš,ko sem ti rekla,da je tvoj oče odšel na Kitajsko,no zdaj se boš preselila k njemu,ker te jas naslednjih 5 let nemorem imeti.Ampak mami(sem vsa solzna rekla)Ne-nemoreš me pustiti pri očetu saj ne-neznam kitajščine.Saj imaš tam šolo v njenj je 100 Američank in par Američanov.Mami uničila si mi zadnji šolski dan!!!!!.Oprosti ljubica vendar nimam dovolj denarja saj veš kako je bilo pred 7 leti ko je oče odšel imela sem komal kaj denarja saj sem čistilka.Vem mami vendar nemoreš me kar pustiti.Ljubica saj vem,da ti to ni všeč vendar moraš oditi drugače te bom morala dati posvojit ali želiš to?Ne in mami oditi moram v šolo.Adijo!Adijo!
Objokana iščem pravo misel kaj naj rečem lejli ji moji najboljša prijateljica je tudi njej nebo všeč,da grem kako naj kaj naj naredim?
Hej deby!Živjo.A je kaj narobe kaj te teži saj veš,da mi lahko zaupaš?Oditi bom morala v Kitajsko k očetu.(objokana se vsedem na škarpo)Vendar kako?Nimam časa razlagati leja.
(leja 15:

)
............................................................................................................
next?????
potrebujem 1 next!
27. avgust 2013
next
27. avgust 2013
u147559
u147559
SunSet Rainbow hvala za tale next.
next:
Leja pohitiva drugače naju bo učiteljica ponovno kregala in,ko pove to na spričevalskem opisu ni kaj lepo prebrati:Zamujali sta zadnji dan.
Prav imaš teci!uh pravočasno sva prišle ritoljuba naju nebo kregala.Kar naenkrat pa sem zagledala saro ne kaj preveč prijazno punco zmeraj se norčuje iz drugih.
sara 16let:

Hej punci kaj pa je danes z vama,da se držita kot 2 kisli limoni.A je kaj narobe zakaj sta tiho HEJ!!kaj je z vama sedita na ušesih ali kaj!!!!!Poslušaj me malo sara ni potrebe,da se takole repenčiš ker tako neboš dosegle tega kar hočeš in ni ti treba tukej letat kot kakšna vrana krikat in vriščat ker te imam dosst in po mojem te imajo vsi tukej dovolj zato se umiri in se obnašaj tako kot ostali!Tisti čas ko sem ji zabrusila nazaj (OSTALI!)je v učilnico ustopila Gospa Ritoljuba(linda ritoljuba)usedla sem se in jo gledala kaj bo naredila in kot sem pričakovala:
Dabie kresnik zakaj si vpila na Saro Klemenčič!?Enostavno je učiteljica ves čas se je norčevala pa sem ji zabrusila nazaj.Je to res ?Da.
................................................................................................
next?
rabim 2 nexta.
27. avgust 2013
ups sori zmotla sm se hotla sem dat next+ nova bralka
27. avgust 2013
u147559
u147559
naj ti bo nova bralka nextam
27. avgust 2013
u147559
u147559
Po koncu prve ure nam je učiteljica povedala eno spremembo.Namesto 5 ur bosta danes le 2 uri!Sedaj pa pojdite na malico ali kam drugam.Jaz in Leja sva odšli v najino skrivno sobo ko sva bile v 3 razredu sva jo našli,ko sva se sprehajali po telovadnici sva odšli pogledat za plezalno steno in tam so vrata potem pa neke stopnice in tam je najina soba in imava okna no midve vidiva oni pa ne.Sedaj sem tu zadnič leja.Nrmorem vrjeti,da odhajaš res.Vem vendar za to sobo najbrš neve nihče drug zdaj pa morava iti v učilnico,da nebo saj veš kaj?Da vem,kaj.
Razdelila vam bom spričevala in darilce saj se vidimo zadnjič.
Darilce:

Spominjska knjiga.Hm tu sem jaz v 1 razredu:

Kako se držim.
In spričevalo no končno je konec te šole a žal se zame šele začenja Novo življenje.
next?
rabim 1 next
27. avgust 2013
next
27. avgust 2013
u147559
u147559
2 poglavje
Novo življenje.
Odšla sem domol in zagledala polno potovalk in vozolnico za kitajsko.Mami me je pospremila do taxsija,ki me je moral odpeljati na letališče,ko sva prispela so mi pomagali spravit kufre v letalo vsa objokana sem se odločila,da moram začeti Novo življenje saj nemorim jokati vsak večer moram si najti prijatelje in ljudi,ki mi bodo pomagali in se z menoj vedli kot z človekom.
jaz v letalu:

postala sem zaspana in sem zaspala.Po nekaj urah me zbudi zvonenje mobilnega telefona:

zbudila sem se in videla,da me kliče leja oglasila sem se vendar nič nobenega glasu ni bilo in nato sem prekinila.
next?
rabim nasvete:
kaj dodam?
kaj bi lahko spremenila?
rabim 2 nexta oz. nextam jutri
27. avgust 2013
next
mal bol dramatično(zanimivo naj bo)pa mal dalše
27. avgust 2013
u147559
u147559
nextam:
kmalu za tem smo prispeli.Tam me je že čakal oče,da bi me odpeljal v moj novi dom.
bila sem vesela a hkrati tudi žalostna saj nebom videla prijateljice in moje mame.No vendar zgodilo se je kar se je sedaj sem tukaj in začeti moram z novim življenjem.Ljubica tukaj boš živela teh nekaj let:

Osupnila sem ostala sem brez besed takoj sem odšla pogledati za hišo.Hiša je imela ogromen vrt in lepo ograjo za oograjo pa je bil gozd banbusa:
vrt:

gozd:

uau to je tako lepo!Vendar nimam prijateljev s kom se bom družila kaj bom delala teh nekaj let.Dobro začela bom raziskovati gozd zagotovo je zelo zanimiv.
Zvečer ko je šel moj oče na sestanek sem se splazila v gozd seveda pa sem vzela svetilko prigrizke telefon in prvo pomoč.Tako sedaj pa raziskujemo.
Splazila sem se globoko v gozd ko pa sem zaslišala trušč ozrla sem se nazaj in videla sem PANDO!!!!!!stekla sem k njej in jo začela božati ko sem na njeni nogi opazila redeč madež pogledala sem bolje in videla,da je bila ujeta v pasti nato pa je tu še ena beločrna bunka o saj to je mladiček prijela sem mladička in ga dala v svoj nahrbtnik pando pa sem razkužila ter ji obrisala kri nato pa sem jo še povila.
Poimenovala sem ju liško:

in laja:

želela sem oditi domol,ko pa sem zaslišala strel puške odhitela sem k laji in lišku ter ju zaščitila odpeljala sem ju v votlino ter ju pomirila seveda sta bila lačna morala sem jima dati zajest nekaj čipsov ni zadostovalo zato sem odšla po bambus.Lovca na pande sta me opazila,ker pa sem bila oblečena v belo in črno ter sem naberala banbus sta me začela strelati.Bežala sem po dolini navzdol in nato sem se ujela v past moja noga je obtičala v pasti za pande.Hotela sem jo odstraniti vendar brez uspeha,ko sta prišla lovca sta me...........
next?
28. avgust 2013
next next
28. avgust 2013
u147559
u147559
še 1
28. avgust 2013
u123401
u123401
next
06. september 2013