Forum
u129628
u129628
Prvi del bom napisala ko bom dobila vsaj en next.Zgodba bo res zanimiva, polna pustolovščin.
Glavna oseba je Ronja
NeXt?

Boš braal? *_*

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

20. april 2013
next
20. april 2013
u129628
u129628
WasBornWithSwag- hvala ;3

*1.DEL*
Tisto noč, ko se je Ronja rodila, je nad gorami grmelo; prav zares, nevihta je tako divjala,da so se vsi divji gozdni duhci in spake v Mattisovem gozdu prestrašeno poskrili v svoje jame in skrite kotičke, le krutim gozdnicam je bilo nevihtno vreme bolj všeč kot vsako drugo in z vikom in krikom so obletavale razbojniški grad na vrhu Mattisove gore.To je motilo Lovis, ki je ležala v gradu in čakala, da bo rodila, in je rekla Mattisu:"Spodi že te krute gozdnice, da bo mir, drugače ne slišim, kaj pojem!" Bilo je namreč tako, da je Lovis pela med rojevanjem.Tako gre laže, je trdila, in menda bo otrok bolj vesele narave, če pride na svet ob petju.Mattis je vzel samostrel in poslal nekaj puščic skozi strelno lino."Zgubite se mi izpred oči, divje gozdnice!" je zakričal."Otroka pričakujem nocoj, ste razumele, more moraste!" (Gozdnice so bile veliiike ptice z človeško glavo) "Huhu, otroka pričakuje nocoj! Nevihtnega otroka, gotovo bo majhen in grd, huhu!" so zatulile gozdnice.Tedaj je Mattis še enkrat ustrelil naravnost v jato.One pa so se mu porogljivo zasmejale in z jeznimi kriki odletele prek krošenj.Medtem je Lovis rojevala in prepevala in ko je Mattis po svojih najboljših močeh krotil gozdnice, so sedeli razbojniki ob ognju spodaj v veliki kamniti dvorani,jedli so in pili in pošteno razgrajali, prav tako kot gozdnice.

Lovis:

Mattis:

NeXt?
20. april 2013
u129628
u129628
Vidim da ni nobenega nexta, zato bom zgodbo nadaljevala.

*2.DEL*
Morali so pač kaj početi, medtem ko so čakali; in čakalo je vseh dvanajst na tisto, kar se bo moralo zgoditi tam zgoraj v kamrici v stolpu.Kajti v vsem času njihovega razbojništva se v Mattisovem gradu še ni rodil otrok.Najbolj je čakal Skalle-Per."Naj že vendar pride tisti razbojniček!" je rekel."Star sem in betežen in kmalu se bom poslovil od svojega razbojništva.Rad bi videl novega poglavarja razbojnikov, preden me pobere." Komaj je to izrekel, že so se vrata odprla in noter je pridrvel Mattis, ves iz uma od veselja.Od radosti je visoko poskakoval po dvorani in vriskal kot blazen."Otrok se mi je rodil! Slišite,otrok se mi je rodil!" "Kakšne vrste otrok pa je?" je vprašal Skalle-Per iz svojega kota."Razbojniška hči, sreča in veselje!" je zavriskal Mattis."Poglejte jo!" In čez visoki prag je stopila Lovis z otrokom v naročju.Razbojniki so v hipu utihnili."Vidim, da se vam je pivo zaletelo v grlu," je rekel Mattis.Vzel je deklico iz Lovisinega naročja in jo kazal razbojnikom. "Na! Bi morda radi videli najlepšega otroka, ki se je kdaj rodil na razbojniškem gradu?!" Ronja je počivala na njegovih rokah in ga gledala z budnimi očmi. "Ta otrok že ve in razume marsikaj, to se vidi," je rekel Mattis."Kako ji bo ime?" je hotel vedeti Skalle-Per. "Ronja" je rekla Lovis."Saj tako sem se že zdavnaj odločila". "Kaj pa če bi bil fant?" je vprašal Skalle-Per.Lovis ga je gledala mirno in strogo."Če sem se odločila, da bo mojemu otroku ime Ronja, potem se tudi Ronja rodi!" je rekla Lovis.

Skalle-Per:

Bo Mogoče Zdaj Kakšen NexT?
20. april 2013
next
20. april 2013
NEEEXT
20. april 2013
pa sej je knjiga o temmm....
20. april 2013
u129628
u129628
Ja pa mogoče je kdo ni prebral no.Če te kaj moti ne gleedaj!
21. april 2013
u129628
u129628
*3.DEL*

Nato se je Lovis obrnila k Mattisu."Jo daš spet k meni?" A Mattis ni hotel dati hčere iz rok.Ves začuden je gledal njene jasne oči, njena usteca, njene nebogljene roke, in spreletelo ga je neizmerno čustvo ljubezni."Ti otročiček ti, v teh ročicah že držiš moje razbojniško srce," je rekel."Tega sicer ne razumem, ampak tako je." "Bi jo lahko malo popestoval?" je prosil Skalle-Per in Mattis je položil Ronjo na njegove roke,kakor bi bila zlato jajce."Tu ga imaš novega razbojniškega poglavarja, o katerem že toliko časa govoriš.Samo ne spusti je iz rok, to ti rečem, če nočeš tudi duše spustiti!" Toda Skalle-Per se je Ronji samo smehljal z brezzobimi usti."Nobene prave teže ni v njej," je presenečeno ugotovil, ko jo je nekajkrat potežkal v rokah."Kaj pa si pričakoval, osel? Velikega rejenega razbojniškega poglavarja z izobčenim trebuhom in kozjo brado, ali kaj?" se je razjezil Mattis.Vsi razbojniki so tedaj spoznali, da moraš o tem otroku govoriti pohvalno, če bi rad, da bi bil Mattis dobre volje.In prav gotovo ga ni bilo dobro razjeziti.Zato so nemudoma začeli novorojenko hvaliti na vsa usta.Večkrat so tudi izpraznili vrčke piva njej na čast in tako razveselili Mattisa.Sedel je mednje na častni sedež in kar naprej razkazoval svojega izrednega otroka."Tole bo neznansko razkačilo Borka," (njihovega sovražnika), je rekel Mattis."Naj kar sedi tam v svoji bedni razbojniški luknji in škripa z zobmi od zavisti!"

NeXt?
21. april 2013
next
21. april 2013
next
26. april 2013
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg