Forum
Kako nepošteno! Kako krivično! Niti za mnenje me niso vprašali! Dogovorili so se kar brez mene! Eno vprašanje - ali je normalno, da se tvoj oče in mačeha odločita, da se preselimo, to povesta tvojima pol sestrama meni pa tako rekoč pozabita povedati? En teden pred selitvijo pa mi oče reče: "No, a si že povedala prijateljicam?" "Če sem jim že povedala kaj?" Sem ga odsotno vprašala, saj sem se ravno ukvarjala z matematično domačo nalogo. V nasprotju z drugimi dekleti svoje starosti mi matematika sploh ni zoprna. Ravno nasprotno, obožujem jo! "Da se selimo vendar!" Moj najljubši črni svinčnik s svetlo modrim kristalom mi je padel iz rok. "Kaj?!? Selimo se?!? Kdaj? Zakaj nisi nič omenil prej?!?" Oče me je osuplo pogledal. "Mar ti nisem povedal? Kako je to mogoče, s Tadejo sva se dogovorila že pred štirimi tedni in tudi Lauren in Lucy sva takrat že povedala. "Aja? A jaz pa nisem član družine in mi poveste šele teden dni pred selitvijo in ne pet tednov prej kot mojima pol sestrama?" Besedo pol sestrama sem poudarila in oče je to očitno opazil. "Če te skrbijo obiski pri mami..." "Ja skrbijo me. Ali jo bom še vedno lahko obiskala ko bom želela? Bo še vedno živela v stanovanju dve ulici za našo?" "Seveda ne Kat, saj se ne selimo v stanovanje. Selimo se v hišo. Do mame bo zdaj približno ena ura vožnje, še vedno jo boš lahko obiskovala." Jezno sem ga pogledala. "Ampak ne takrat ko bom želela." Oče me je pogledal. "Vsak vikend te bom peljal k njej." Nenadoma sem se nečesa spomnila. "A mami že ve, da se selimo?" Očetu je postalo nerodno. "No... Ne. Ne še." "Kaj še čakaš?!?" Sem zavpila. "Ali ji nameravaš povedati naslednji teden ko bomo že tam?" "Seveda bom povedal prej." Je rekel oče. "Mislil sem ji že danes." "Pa ti ni treba. Sem ga besno prekinila. Kajti vi lahko greste ampak brez mene!" Sem rekla. "Ampak Kat, ali se ne zavedaš koliko prostora bomo imeli? Veliko več, rojstni dan boš s prijateljicami lahko praznovala doma." "Saj imam tako ali tako samo dve. In obe sta doma tukaj." Sem še vedno bila jezna. "Torej boš dobila priložnost dobiti nove." "Nočem novih prijateljic! Ostati hočem tukaj!" Sem zavpila. "Kathleen," me je ogovoril oče in vedela sem, da je zdaj jezen, saj me redko kdaj pokliče s celim imenom. Običajno me kot ostali pokliče Kat ali pa Leen. "Čez en teden se preselimo pa če ti je to všeč ali ne." Vedela sem da misli resno. Zato sem samo stala in jezno gledala za njim.

Po eni strani sem bila jezna, po drugi strani mi je pa šlo na jok in sem bila žalostna. Saj bi se veselila velike hiše, vendar kaj mi bo velika hiša in možnost praznovanja, če ne bom imela prijateljic kot sta Anna, moja sošolka in Roxy, moja sestrična in tudi sošolka, ki so ji starši umrli v prometni nesreči in živi pri moji mami. Odločila, sem se iti k mami, saj bo to eden mojih zadnjih obiskov, ki si jih bom lahko sama časovno izbrala. Zato sem odšla iz sobe. Oče se je z mano pogovarjal kot, da se ni nič zgodilo. "O, Kat, ravno sem nameraval poklicati tvojo mamo in ji povedati za selitev." Še vedno jezno sem ga pogledala in po lesketu v mojih očeh je to opazil. "Mama živi dve ulici hoda od tod pa ji boš telefoniral? A ne bi malo varčeval? A se ne bi malce razgibal in šel peš do njenega stanovanja? Ali pa ji nočeš v obraz povedati, da se selimo? Ni važno, tako ali tako grem k mami in ji bom kar sama povedala." S temi besedami sem se obrnila si obula čevlje in stekla na ulico.
22. januar 2012
next?
22. januar 2012
Next!
22. januar 2012
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg