Forum
u151468
u151468
To je moja 1 zgodbica tule je kratek povzetek zgodbe:
Življenje doma nenadoma postane zares neznosno,zato morajo Jayni,njena mami in mlajši bratec Kenny pripraviti prtljago in pobegniti sredi noči.Čeprav se bojijo,da bi jih nasilni očka odkril,se potovanje v London sprva zdi podobno veliki pustolovščini.Celo nova imena si izberejo-Tako Jayni postane očarljiva in odrasla Lola Rose!Toda njeno novo življenje ni tako čudovito kot njeno novo ime.Mamina služba in njeni prijatelji ji nista všeč pa tudi nekateri fantje v šoli ji popolnoma mešajo glavo.Ko mora njena mami v bolnišnico je Lola Rose prisiljena postati veliko bolj odrasla.
Slik nebom dajala prav veliko večinoma le pred poglavji.Tokrat bo tu Lola Rose in njena mama ter bratec Kenny + oče.
Lola Rose:

njen bratec:

njena mama Niki:

njen oče joy:

1.Poglavje:Zadetek na loteriji!!!
Ste se gdaj vprašali,kaj bi storili,če bi zadeli na loteriji?Moja mami je zadela.Ja,res.O.K.,ne sicer glavnega dobitka.Zato zdaj ne živimo v nikakršni graščini.Saj tega tudi nebi hotela,pa čeprav bi mami zadela miljarde.Grozno bi se počutila v veliki hiši z nešteto sobami.Nikakor nebi mogla imeti vsega pod nadzorom.Lahko bi se gdo priplazil po hodniku,meni pa se nebi niti sanjalo,da me lahko vsak trenutek zgrabi.
Rada bi imela majhno hiško.Še bolj pa bi mi ugajalo življenje v prikolici.Lahko bi bla strahotro razkošna.Imela bi zofe,prevlečene s škrlatnim žametom,in zavese enakega škrlatnega odtenka ter škrlatne satenaste rjuhe na rožnatih posteljah.Lahko bi imeli celo velikanski škrlatni stekleni pladenj,na katerem bi bila kopica velikanskih škrlatnih tabliv mlečne čokolade,ki bi jo grizljali,kadar bi se nam zahotelo.Imeli pa bi tudi alrmni sistem,ki bi se sprožil če bi se gdo prilbližal prikolici.Jaz bi Kennyja in sebe privezala na zfo,mami bi skočila v škrlatni ferari,na katerega bi bila vedo priključena naša prikolica,potem pa bi se t več 100 kilometrov na uro odbrzeli na varno.
Mami ni zadela na televizijskem žrebu .Zadela je z hito srečko-tisto,ki jo podrgneš.Vendar ne govorim o kakšnih 100 funtih temveč o DESET TISOČ FUNTIH!
Sredi ceste je pogledala na srečko in zavpila.Dvignila je mojega mlajšega bratca Kennyja in se z njim v naročju vrtela,dokler ni začel cviliti.Mene ni mogla dvigniti,ker je moja mami dokaj majhna,jaz pa sem za svoja leta velika.Tesno me je objela in poljubila na lička,potem pa še na vrh nosa,da sem se zahihitala.
"No zdaj pa pojdimo nazaj v trgovino.Zapravljali bomo do nezavesti!A ne povejta staremu Si-du za blagajno.Taka Čenča je,da bo vse raztrobil in potem bomo morali plačevati runde piva celi soseski."Prav,mami,"sem rekla.Kennyja sem rahlo dregnila z komolcem."Si slišal,mali?"Jezik za zobe."Kenny se je zahihital in pokazal,kako se zatakne jezik za zobe.Nato smo spet stopili v trgovino."Bi še eno srečko Niki?"je rekel star Sid in zmajeval z glavo."Te loteriske srčke.Mame vedno mislite,da boste kaj zadele!"
"Ja res tragično,kajne"je rekla mami."In nihče iz okolice nikoli ničesar ne zadene, kajne?"
Ošinila me je s pogledom in se široko nasmehnila.Tudi Kenny se je nasmehnil.Že je odprel usta."Psst!" sem siknila in ga porinila proti hladilniku s sladoledom.
"Odločila sem se,da sploh več nebom kupovala srečk," je rekla mami."Namesto za loterjiske srečke bom denar raje zapravljala za sladkarije.Torej Jayni in Kenny,kaj si bosta privoščila?"
Jaz sem izbrala bel magnum,cevko za zvečenje,zavitek penastih bonbonov,velikansko čokolado s sadjem.....
next?
14. september 2013
next
15. september 2013
u151468
u151468
velikansko čokolado s sadjem in lešniki,plastenko kokakole,dekliško revijo in albuma s sličicami punčk in živali,v katerih je kopica primernih sličic za moj zvezek z nalepljenimi izrezki.Kenny je izbral rrdečo lučko in slikanico vlakca tomažka."lahko si izbereš še kaj,Kenny,Karkoli.Sladkarije,čokolado še kako slikanico-kar hočeš"
Nočem drugega.Hočem sladoled in slikanico tako kot zmeraj.Je rekel Kenny.Vendar si lahko izbereš še več.Sem ga spodbudila.Ne morem izbrati!je rekel Kenny in izgledal grozno razburjen.Ah pusti ga Jayni.Se je upletla mama.
Zase je brez oklevanja izbrala revijo Compolitan in Vouge,pa še plastenko kokakole brez sladkorja in zavitek dragih cigaret."Sem mislil,da boš kupila priboljške za otroka"Je rekel stari Sid."No ja tudi sama sem po duši otrok"Je rekla mami in plačala.Porabila je skoraj ves denar,ki ga je imela v denarnici,vendar bo kmalu dobila 10.000 funtov in spet se bomo smejali.Mami je zapela staro popevko in zaplesala ter pomigala z boki ter vrtela sidovo vrečko sladkorčkov.S Kennyjem naju je prijela za roki in z nama zaplesala,čeprav sva obenem težko držala vsak svoj sladoled.Kenny si je lučko skoraj porinil v nos,ko jo je hotel oblizniti.Neki voznik tovornjaka je zahupal,ko je videl mami,ki je plesala.Nekaj je zavpil,mami pa se je le zasmejala in pomigala z ritko.....
next?
15. september 2013
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg