Forum
Sedela je pred ogledalom in strmela sama vase. Zdelo se ji je kot da strmi v tujca. V nekoga ki ga je nekajkrat srečala na ulici in ni rekla z njim niti besede. Sama sebi se je zdela kot totalna tujka. Tujka v lastni hiši z lastno mamo, ki se sploh ni tako vedla. Tujka pač. Spodaj se je slišalo metanje kuhinjskih loncev in glas radia. Vrteli so neko staro popevko in slišala je mamin osorni glas. Njena mama je bila lepa in stara komaj 32. Taka se ji je zdela nekoč. Sedaj se je krčevito spremenila. Svoje lase je imela vedno spete in nikoli se ni naličila. Mama ni nikoli kuhala. Vedno je kuhala ona. Gotovo je spet kaj izgubila. Kakšno steklenico vina ali pa škatlico cigaret.. Ropotanje je utihnilo. Saj njena mama je bila v redu le zase ni znala skrbeti. Kadar je bila čista in to ni bilo tako redko je bilo vse vredu. Naučila jo je igrati flavto in plesati. Skupaj sta govorili o fantih in se smejali šalam. Toda mamo je vedno kaj spravilo s tira. Takrat se je vdala pijači in jokala se smejala. Vedno je govorila da bo nehala. Mami je bila bolna to sta vedeli obe . Njena hči ta pred ogledalom je bila zanimiva kot mati in drzna kot oče. Ime ji je bilo Isabela. Večkrat jima je očetova mati navila socialno a vedno sta se jo znebili. Takrat se je iz kuhinje slišal krik in nekaj se je prevrnilo. Isabela je stekla dol in našla mamo na tleh.
»Mami? Si v redu?« je skorajda jokala.
»Ljubica konec je. Pojdi stran, pojdi. Iz žepa je potegnila listek in ji ga stisnila v roko.
»Tja pojdi. Dali ti bodo drugo osebno in spremeni se, bodi drugačna.« je izdavila
»Mama ni konec. Na Karibe bove odšli tam bova srečni.« je tolažila mamo. Strah jo je bilo resnično.
»Tam pod posteljo je škatla vzemi jo, polna je denarja in zaživi na novo. Tu te bosta pobrala in ne boš srečna.« je še rakla in zaspala.
19. september 2010
u26679
u26679
naprej
19. september 2010
next. ;D
sam eno uprašanje: kaj je to? grozliuka, romantika...
in res zakon pišeš. ;D
19. september 2010
Mah se še odločam. Bom jutr ker moja sestrca(jtmala) teži
19. september 2010
ok. ;D
19. september 2010
Nekaj časa je samo strmela. Ni doumela. Začutila je solzo ki i je tekla po licu. Tu se torej to konča. Zakaj mami se je spraševala. Močno je stisnila liste in se poskušala sprijazniti. Njena mama je tu in to mrtva Konec je. Stisnila je listek in stekla po lesenih stopnicah. Vse je bilo tako koč če mami ne bi bila mrtva. Sklonila se je na prašna tla in izpod postelje je potegnila posteljo. Pokrov je bil prašen. Z roko je pobrisala prag. Odprla je pokrov in se zagledala v vsebino. Polno slik, še več denarja in kuverta. Slike je prijela v roke Na njih je bila mama, lepa popolno nasprotje njena mamice. Lepa je bila in smejala se je. Odprla je usta in obnemela. Pogledi se je ustavil na njenem pasu. Za njem je imela pištola. Mama kdaj te bom razumela, si je govorila. Kdo so vsi ti ljudje s tabo. Ni vedela kaj naj si misli. Počutila se je prazno. So njeni prijatelji. Odrla je kuverto in iz nje je padla slika. Na glas je prebrala:
»Operacija rumena reka. 27.5.1995« Na njej je bila ona in moški. Mami kdo so ti ljudje je kričalo v njej.
Odprla je pismo in začela brati:
»Vem, da se sprašuješ kaj se dogaja. Nekoč se bila mlada in imela sem zanimivo življenje. Nekoč se bila drugačna. Nisem se nacejala z alkoholom in kadila. Vse dokler se ni zgodila nesreča.. ki je spremenila moje življenje. Hodila sem na prestižno šolo v Kaliforniji. Kjer so me naučili biti bojevita. Postala sem ena izmed agent. Agentka Zvezda kako imenitno se to sliši. Kmalu so me poslali na različne naloge po vsem svetu. Ko sem bila v Mehiki in smo bili nasledi preprodajalcem mamil sem spoznala Agenta pesek. Bilje čudovit. Zaljubila sva se drug v drugega in kmalu sva se poročila. Kmalu sem izvedela da sem noseča Skupaj so naju poslali na skrivno operacijo rumena reka . Skoraj nama je uspelo ko so v kupolo spustili plin. Tvoj oče me je rešil s tem da je izrezal lukno v kupolo in mi pomagal skozi. Njemu ni uspelo. Bolezem me počasi razjeda in za vse je kriv strup. Pač si nikoli si nisem želela take smrti. Sedaj pojdi prosim od tod ne glej name. Velikokrat sem sicer poskušala maščevati a mi nikoli ni uspelo. Moja želja je da to storiš ti. Če ne želiš te bom razumela. Naj te Theodor nauči kar je mene in kličiga Red.
Rada te imam.
Tvoja mama!«
25. september 2010
next
25. september 2010
u23904
u23904
next ful je zakon
25. september 2010
next!!!
27. september 2010
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani