Forum
u204208
u204208
To je moja 2-tema zgodbic.Upam,da vam bo všeč!!!(Zgodba je izmišljena)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sem Nina Novak.Rada pojem,imam izjemen glas.Plešem balet(že 7-mo leto).Stara sem 10 let.Ja kmalu sem ga začela plesat.Živim na kmetiji.Imamo 3 pujske Kruli Maki in Sanči,7 krav Liska Bobi Sanja Rjavka Moni Rozi in Manca,9 kokoši(nimajo imen),1 petelina Koki,1 konja(mojega)Iskro in osla Šima.
TO SEM JAZ:

MOJA MAMA:

IN OČE:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Če vam je všeč prosim za malo NEXT-ov

Boš brala?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

10. februar 2016
u204208
u204208
Moja kmetija:

10. februar 2016
Next
10. februar 2016
u204208
u204208
Danes sem s konjem odšla k moji prijateljici Hani:

Tudi ona ima kmetijo in ima svojega konja.Danes greva skupaj na ježo do Sansarjevega prepada kjer bova gledali sončni zahod.Vzeli sva nahrbtnike z malico in odšli.
Šli sva čez majav most:

Vse do Starega hrasta:

[img]http://www.nadlanu.com/upload/thumbs/images/articles/2013/11/23/hrast_1385213531_670x0.jpg[/img]

Kjer sta si konja odpočila

Potem sva šli čez Hudičev prelaz do vrha

http://hribi.net/slike5/17.prelaz_Siera6648361.jpg

Na vrhu sva pojedli malico in se lovili ko sta prišla dva jahača.Konja sta dala poleg najinih in vprašala če se lahko zraven lovita.Kdo bi rekel ne?
11. februar 2016
u204208
u204208
Next?
12. februar 2016
u204209
u204209
Next
14. februar 2016
u204208
u204208
Potem smo odjahali domov.Zmenili smo se,da se naslednji dan dobimo pri stari kmetiji:

Ko sem prišla domov,sem se spomnila,da sem pozabila vprašati fanta za tel. številko
!!!Pojedla sem večerjo in odšla spat saj je ura bila že 10:00.Končno je prišel dan.Oblekla sem se in odjahala k Hani.Tudi ona je bila že pripravljena za odhod.Odjahali sva,ko sva na tabli za oglase videli oglas za tekmovanje v preskakovanju ovir!Pisalo je:>Prijave sprejemamo pri tržnici.Zbiramo jih do 13.3.2016<.Odjahali sva do stare kmetije kjer sva videli fanta in jima povedali za tekmovanje.Sklenili smo,da gremo na tržnico se prijaviti in pozneje se vrnemo.
Next?
18. februar 2016
u204208
u204208
Bom nadeljevala
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Odjahali smo do tržnice kjer smo kupili karte.A na karti je pisalo,da bo tekmovanje čez 3 dni!!!Odjahali smo od tare kmetije in se spraševali kje naj jahamo,ko je na nekem Hani v glavo prišla ideja:kaj,če bi iz lesa izdelali ovire in jih postavili za staro kmetijo na travniku?Ideja ni bila slaba....zakaj ne bi poskusili?Začeli smo delati.........................................................................................................................................................................................................................

Iz lesa sta fanta naredila ovire,jaz in Hana pa sva jih pobarvali:

Priznam,da je bilo super.Hana je prva poskusila
Next?
28. februar 2016
u204209
u204209
Next
28. februar 2016
u204208
u204208
Hvala
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Za njo sem poskusila še jaz,Miha in Gal.Prišel je večer.Tokrat sem se spomnila in fanta vprašala za tel.Čista polomija nimata telefona.Skupaj smo odjahali domov.Jutri gremo spet vaditi za tekmovanje.Komaj čakam.Pojedla sem večerjo in ugotovila,da mama in oče odideta na potovanje(jej),zato grem prespati k Hani za 10 dni!!!Toooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo.
Hitro se spakirala stvari objela mamo in očeta in odjahala k Hani,ko mi je mami rekla>>Ne pozabi vsako jutro in večer nahraniti živali<<odgovor pa je bil>>Ni problema<<!!!Hitro sem odšla in Hana me je čakala pred vrati.Povedala mi je super novico!!!Njena mama in oče gresta jutri tudi na potovanje,tako,da bova sami!!!!!
Odšli sva v sobo:

Vovvvvv sem si mislila.A ni Hana doma na kmetiji?Hana mi je povedala,da so bogati.................
28. februar 2016
u204208
u204208
Next?
28. februar 2016
u207867
u207867
Next
28. februar 2016
u204208
u204208
Jutri pišem naprej
28. februar 2016
u204208
u204208
*●ι¢є ¢яєαм●*
piše z mano
29. februar 2016
Next super je
29. februar 2016
u204209
u204209
Malo kasneje dam Next
29. februar 2016
u204209
u204209
Prišel je večer in z Hano sva zaspali.......Ko sva spali sta Hnin oče in mama odšla na letalo na Maldive.Prišlo je jutro in s Hano sva odšli nahranit moje živali.Odjahali sva do stare kmetije. Na poti sva srečali dekle(z imenom Violeta),
ki je zeloooo občudovala najna konja... A mislili sva si samo »KUL«... Odjezdili sva naprej. Ravno takrat sta prišla mimo fanta(Domen in Samo).V roki je Domen imel košaro.Simon nama je povedal,da bomo imeli piknik.Iz košare je Domen privlekel:
-sendviče
-kolačke
-piškote
-ledeni čaj
-limonado
-bonbone
-kokice
.........................
S Hano sva samo strmeli v košaro...Fanta sta razgrnila deko in nanjo postavila prtičke... Konje smo privezali kakšnih deset metrov stran.Piknik pa se je zavlekev v pozno popoldne... Ker je bila že tema smo morali oditi a najnih konjev ni bilo! Fantan sta se ponudila,da gremo skupaj poiskat konja.... In res smo odšli. Po pol urnem iskanju smo zagledali konja... Gledali smo,in gledali,dokler se ni prikazav tat(s hrptom je bil obrjen proti nam). Ko se je obrnil/a smo ogledali obraz. Tat pa je bil/a.........

Piknik:

To izveste v naslednjem nextu

Violeta:

4nexte
29. februar 2016
u204208
u204208
Tat je bila Violeta!!!Simon in Domen sta se hitro usedla na konja in odjahala za njo.Violeta se je vsedla na Iskro in odjahala,Haninega konja pa je pustila tam.Hana je šla po svojo kobilo jaz pa sem se vsedla nanjo in odjahala za Violeto....

Next?
08. april 2016
u204208
u204208
Ok dam Next
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Violeta je z mojo kobilo prišla do prepada kjer se je ustavila.

Ni mogla naprej.Fanta sta jo ustavila za njima pa sem prijezdila jaz.Violeta je šla s konja in ga dala meni,jaz sem obe kobili odvlekla nazaj in jo vrnala Hani.Fanta sta ostala pri Violeti.Nekaj sta jo spraševala ko naenkrat.............se nadaljuje
Next?
18. april 2016
u204208
u204208
lahko ugibate

a)mimo pridrvi neki moški in vzame Violeto........
b)pridrvi čreda volkov in...........
c)fanta vržeta Violeto v prepad....
18. april 2016
u196652
u196652
a mogoče nisem pa prepričana
18. april 2016
u204208
u204208
Ja a je pravilen odgovor.
Nekaj sta jo spraševala ko naenkrat mimo pridrvi neki moški na konju in vzame Violeto.Fanta sta hotela iti za njo a sem rekla naj jo pustita.Odšli smo nazaj do stare kmetije in začeli vaditi.Minil je dan in začelo se je tekmovanje!!!!!!!!!!

Vse je bilo popolno!Torta,mafini,piškoti,kolački,sladoled,sok,voda,gazirane pijače,rože..................Začelo se je skupinsko tekmovanje.V skupini sem bila seveda z Domnom,Maksom in Hano.Bilo je preskakovanje ovir.
Navodila so bila napisana na tabli.Pisalo je:
PRAVILA OBNAŠANJA - FEI CODE OF CONDUCT (prej Anex XIV)
Mednarodna konjeniška zveza (FEI) pričakuje od vseh, vključenih v konjeniški šport da ostanejo zvesti
pravilom obnašanja ter spoznajo in sprejmejo dejstvo, da je blaginja konja najvišji cilj, pred interesi
tekmovalnih ali komercialnih vplivov.
1. V vseh fazah priprave in vzgoje tekmovalnih konj, mora imeti biti blaginja konja rednost
pred drugimi zahtevami. To vključuje vadbo, metode treniranja, kovanje, higieno in
transport.
a) Dobro ravnanje s konji
Vhlevljanje, krmljenje in vadba mora biti v skladu z dobrim ravnanjem do konja in
ne sme biti kompromis dobrobiti konja. Kakršnakoli praksa, ki povzroča fizično ali
mentalno trpljenje na ali izven tekmovanj ne sme biti tolerirano.
b) Metode vadbe
Konji so lahko podvrženi le vadbi, ki ustreza njihovim fizičnim zmožnostim in
odraslosti za disciplino v katero so vključeni. Ne smejo biti podvrženi
kakršnikoli vadbeni metodi, ki so surove ali povzročajo strah ali za katero niso ustrezno
pripravljeni.
c) Kovanje in oprema
Nega kopit in kovanje mora biti visokega standarda. Oprema mora biti oblikovana in
nameščena tako, da prepreči možne bolečine ali poškodbe.
d) Transport
Med transportom morajo biti konji v celoti zavarovani pred poškodbami ali drugimi
zdravstvenimi riziki. Vozila morajo biti varna, dobro zračena, kvalitetno vzdrževana, redno
razkužena in upravljana z izkušenimi osebami. Vedo morajo biti na voljo izkušene
osebe za ravnanje s konji.
e) Tranzit
Vsa potovanja morajo biti skrbno načrtovana s postanki za počitek, krmljeneje in
napajanje konj v skladu s smernicami FEI.

2. Konji in tekmovalci morajo biti ustrezni, sposobni in dobrega zdravja preden jim je
dovoljeno tekmovati.
a) Primernost in izkušenost
Udeležba na tekmovanjih mora biti omejena na primerne konje in izkušene
tekmovalce.
b) Zdravstveno stanje
Noben konj, ki kaže znake bolezni,šepanja ali kaže druge večje pomanjkljivosti ne bi
smel tekmovati ali nadaljevati tekmovanja. V primeru kakršnegakoli dvoma je potreben
posvet z veterinarjem.
c) Doping in zdravila
Zloraba dopinga in zdravil je resna grožnja blaginje konja ter ne bo tolerirana. Po
kakršnemkoli veterinarskem zdravljenju je potrebno pred tekmovanjem zagotoviti
dovolj časa za polno ozdravitev.
d) Kirurški postopki
Kakršnikoli kirurški postopki, ki bi ogrozili konjevo dobro počutje ali varnost drugih
konj in/ali tekmovalcev ne smejo biti dovoljeni.
e) Breje kobile/kobile z žrebeti
Kobile ne smejo tekmovati po četrtem mesecu brejosti ter dokler žrebe ni
odstavljeno.
f) Nepravilna uporaba pripomočkov
Pravilnik FEI za tekmovanja v preskakovanju ovir – FEI Jumping Rules Velja od 1.1.2012 9
Zloraba konja s pomočjo običajnih jahalnih pripomočkov ali umetnih pripomočkov
(n.pr. biči, ostroge itd.) ne bo tolerirana.
3. Tekmovanja ne smejo škoditi konjevemu počutju
a) Tekmovalni prostori
Konji so lahko trenirani ali tekmujejo le na primernih in varnih površinah. Vse ovire
morajo biti oblikovane z upoštevanjem varnosti konj.
b) Površina tal
Vse površine, kjer so konji v treningu ali tekmujejo morajo biti zasnovane in
vzdrževane tako, da zmanjšajo možnosti poškodb. Posebna pozornost mora biti
namenjena pripravi, sestavi in vzdrževanju površin.
c) Izredno vreme
Tekmovanja se ne smejo vršiti v izrednih vremenskih pogojih, ko bi lahko bila ogrožena
počutje in varnost konj. Zagotovljeni morajo biti pogoji za ohlajanje konj po tekmovanju
v vročih in vlažnih pogojih.
d) Vhlevljenje na turnirjih
Hlevi morajo biti varni, čisti, udobni, dobro zračeni in zadovoljive velikosti za tip in
značaj konj. Vedno morajo biti na voljo ustrezna krma, stelja in pitna voda ter voda
za izpiranje.
e) Primernost za potovanje
Po tekmovanju mora biti konj v primernem stanju za potovanje v skladu s
smernicami FEI.
4. Vso pozornost je konju potrebno posvetiti po tekmovanjih ter humano obravnavo, ko je
končana njihova tekmovalna kariera.
a) Veterinarska oskrba
Veterinarska oskrba mora biti vedno na voljo na turnirjih. Če je konj med
tekmovanjem poškodovan ali izčrpan, mora tekmovalec razjahati, veterinar pa pregledati
konja.
b) Referenčni centri
Kadarkoli je to potrebno, bi moral biti konj prepeljan z reševalnim vozilom na najbližjo
kliniko na zdravljenje. Poškodovani konji morajo biti pred transportom deležni popolne
oskrbe.
c) Poškodbe med tekmovanjem
Pojav poškodb, pridobljenih med tekmovanjem mora biti nadzorovan.
Pogoji površine tal, frekvenca tekmovanj in katerikoli rizični faktorji bi morali biti
pozorno preverjeni za ugotovitev načina zmanjšanja poškodb.
d) Evtanazija
V kolikor so poškodbe prehude, mora veterinar evtanazirati konja v čim krajšem roku na
human način ob čim manjšem trpljenju.
e) Upokojitev
Vso skrb je potrebno posvetiti zagotovitvi humane in sočutne upokojitve konj po
končani tekmovalni karieri.
5. FEI poziva vse vključene v šport, da pridobijo najvišjo možno usposobljenost na svojem
področju delovanja za skrb in ravnanje s športnimi konji.
Ta pravila obnašanja za zagotovitev dobrega počutja konj so lahko občasno spremenjena ter
pozdravljajo mnenja vseh. Posebna pozornost bo namenjena ugotovitvam raziskav, zato FEI
spodbuja nadaljnje finansiranje in podporo za študije počutja konj.

ja dolg spis.pisalo je pa še:
-V skupini bo vsak jezdec enkrat šel čez poligon
-Na koncu bomo sešteli čas in tista skupina,ki ima najman časa zmaga in gre v naslednji krog
-Izpade 1 skupina v vsakem krogu,je 5 skupin
19. april 2016
u204208
u204208

najtežja ovira v prvem krogu
19. april 2016
u196652
u196652
Next
Next
19. april 2016
u204208