Forum
živjo folk. c:
že dolg časa nisn nč pisala in sm se odločla da bom pač spet mal začela. upam da vam bo všeč. (:

„Teja! TEJA!“ sem zaslišala glas nad sabo. „Zbudi se, Teja!“ Počasi sem odprla eno oko. In potem še drugo. Nad sabo sem zagledala svojo sedemletno sestro Lili, ki me je gledala čisto od blizu s svojimi velikimi radovednimi zelenimi očmi. Vsi v naši družini so imeli zelene oči, razen mene. Jaz sem imela dolgočasne rjave. Poleg tega so bili vsi svetlolasci, jaz pa sem imela temno rjave lase. Včasih sem se spraševala, če sem posvojena. Lili me je zdaj začela dregati in žgečkati, le da bi se zbudila, in vsega mi je bilo dovolj. „Pa kaj je s tabo, tamala?“ sem zaspano zagodrnjala. Pogledala sem na uro. Osem zjutraj. No, pred nekaj dnevi bi to pomenilo, da zamujam v šolo, ampak zdaj je bil vendar 1. julij. Počitnice. Ob počitnicah se lahko spi, kolikor hočeš, kaj? No, pri nas to očitno ni veljalo. „Zakaj me zbujaš ob osmih?“ sem jo spet vprašala? „Se ti je utrgalo, ali kaj?“ Začela je odkimavati. „Ne, ni se mi utrgalo, trapa! Samo mami nas kliče v jedilnico, ker bi nam baje rada nekaj povedala. Nekaj pomembnega,“ je pomenljivo zapela.

a naj nadaljujem? c:

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

05. november 2011
neext :'3
05. november 2011
u58428
u58428
nadaljuj :3
05. november 2011
nadaljuj ! < 3
05. november 2011
u60375
u60375
ušeč mi je:*

NEXT < 3
05. november 2011
u64012
u64012
všeeč. ;3 :*

Nextaj! < 3
05. november 2011
ku doro, n e x t ♥!
05. november 2011
še mal nextou prosim? (:
05. november 2011
next
05. november 2011
eh, bom nextala ka se mi da. (:
Oh, ne že spet, sem pomislila. Mama je imela zmeraj kakšne 'pomembne' novice, ki so se izkazale za totalno nepomembne in butaste. Sumila sem, da se bliža nekaj sorodnega. „No, a prideš?“ me je zdaj Lili začela ščipati. „Aua! Ja, pridem, samo malo počakaj,“ sem zazehala. In že je ni bilo več. Počasi sem se odmajala v jedilnico (pravzaprav je bil to prostor, v katerem je bila kuhinja, jedilna miza, televizija in kavč) in se počila na zofo. Na kavču je sedela moja sestra Eva, ki ima 10 let, in pa Hana, ki je imela 17 let. Hana je bila zvita v klopčič in videlo se je, da bo od dolgčasa umrla. Pred mano sta stali mama, ki je bila kot vedno vsa vesela in poskočna, ter Lili, ki je kar poskakovala od navdušenosti, saj je vedno oboževala mamine nore ideje. „Kaj je tako pomembnega?“ sem naposled zdolgočaseno izjavila. Mama je začela: „Punce, nekaj grozno pomembnega vam moram povedati,“ je dejala. Ujela sem Hanin pogled in skupaj sva zavili z očmi. „Tole stanovanjce v Ljubljani nas namreč precej utesnjuje, kot same vidite. Hana, Teja in Eva spite v eni sobi, Lili pa spi z mano. Vse skupaj je res majhno. Zato sem razmišljala, da bi se preselile v hišo.“ Začudeno sem jo pogledala. V hišo? Nas si res nisem predstavljala živeti v hiši. Lili je seveda od navdušenja kar poskočila. „Jes, v hišo gremo! A bo velika? Upam da bo. Komaj čakam! Ampak, mami, a v Ljubljani imajo hiše?“ je rekla Lili. „Em, ja, seveda jih imajo,“ je dejala. „Ampak … Nisem ravno razmišljala o tem, da bi kupile hišo v Ljubljani.“ Zdaj je spregovorila Eva: „Kako to misliš?“ je rekla. „Kam drugam pa bi šle? Sem hodimo v šolo, ti imaš tukaj službo ...“No, ja, to je že res. Ampak v Ljubljani je toliko izpušnih plinov in negativnih energij. Ljudje so pod stresom in včasih se počutim, kot da se bom v tem natrpanem mestu kar zadušila. Mene bolj vleče na podeželje,“ je rekla. „Ampak saj bi se lahko preselile vsaj v predmestje Ljubljane,“ je zdaj izjavila Hana. „Grem stavit, da tam ni nobenih izpušnih plinov ali karkoli tebe že moti.“ Mama se je zamislila. Potem je rekla: „Ampak, ljubice moje, kakorkoli že, jaz sem že našla eno prikupno hišico na dolenjskem! Samo malo jo bo treba preurediti, pa bo kot nova! In, sklepam, da vas skrbi šola, saj jo boste morale zamenjati. Nič hudega. Spoznale boste nove prijatelje, znance, in verjetno vam bo tam še bolj všeč kot tukaj v Ljubljani. Tam, na podeželju, je tako svež zrak, pa kmetije, pa njive, kjer so sami naravni pridelki, nič industriskega … Hiša pa je čisto poceni. Samo en kreditek bom vzela, pa bo. Naslednji mesec bomo že na dolenjskem ...“

next? c:
05. november 2011
u55857
u55857
ja
05. november 2011
jaaaaaaaaaaa. :3
05. november 2011
ja:3
05. november 2011
neeext :33
05. november 2011
u53280
u53280
neext ;3
05. november 2011
u29507
u29507
next
06. november 2011
next
06. november 2011
neekt ! :333
06. november 2011
jaa
06. november 2011
u64012
u64012
Neextuj. < 3
06. november 2011
neext
06. november 2011
nextt
06. november 2011
u55903
u55903
alma ljubica, a bos pisatelca? ;3
next, cene bom js. C;
06. november 2011
next hun. :*
06. november 2011
Neext
06. november 2011
u60375
u60375
next :3
06. november 2011
u60452
u60452
next C;
supeeeeeer je ;3
06. november 2011
neext!< 3
07. november 2011
okay.
Takrat se je začel vik in krik. Eva je vpila, da nikakor ne gre nikamor, da ji je tukaj v Ljubljani čisto všeč, da bo ostala tukaj ne glede na vse. Ker to ni zaleglo, je poskusila z drugo taktiko: z jokom. Nekaj časa jo je mami poskušala tolažiti, in skoraj vse je bilo že v redu, dokler ni mama rekla, da kljub vsemu gremo. Takrat je Eva le glasno posmrknila, zasukala pete, odkorakala proti sobi in za sabo glasno treščila vrata, da je spodnja stara soseda spet začela butati v strop ter vpiti, češ kaj se gremo, da motimo cel blok. Hana je začela nadirati mamo, kako je neodgovorna in kako je nemogoče živeti v tej družini, povedala pa je tudi, da tako ali tako ne bo šla z nami, ker bo čez dva meseca stara že 18 let in tako tudi uradno postala polnoletna. Preden bi ji mama karkoli lahko rekla nazaj, je jezno odvihrala iz stanovanja ter se verjetno šla potolažit k svojemu fantu Juretu. Na koncu je začela Lili glasno jokati in cepetati z nogami; med jokom sem jo razumela nekaj o tem, da smo vsi grozni in da se bo preselila k očku, če se bomo res preselili. Takrat je nastala grobna tišina.
njexth? c:
07. november 2011
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg